Polibek bez duše

Polibek bez duše https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 667 143

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

Zuzka_Zuu
04.10.2022 5 z 5

Úžasný příběh, plný lásky, škádlení, flirtování a rozhodnutí. Ta neustálá chemie mezi nimi mě hnala abych četla dál. Myslela jsem si, že rozjezd bude pomalejší, jako u Z krve a popela, ale ne, tentokrát to bylo svižnější a větší odvaz. Rozhodně doporučuji přečíst a nasávat plnými doušky. Jakmile se zminila Impala, vzpomněla jsem si na Lovce duchů (Supernatural) a na Deanovu milovanou "baby". Už jen pro to a pro několikrát zmíněnou písničku je ta kniha pro mě hodně povedená.
Oh, won't you please take me home?!

Lutzinka
29.09.2022 4 z 5

Série Z krve a popela je za mě totální fiasko, takže tohle jsem ani číst nechtěla, ale peklu dík, že jsem to zkusila!
Boží to bylo. Proto pochybuju, že to psala stejná osoba, jako tu hrůzu o Poppy a Hawkeovi.
Nedám 5 hvězd, protože mi to přijde hrozně podobné jako Království hříšných, ale bavilo mě to neskutečně, vlastně ani nevím proč, zas takový skvost to není, ale řekla bych, že za to může Roth. JO, určitě za to může on.
Ten svět je jinak docela odfláknutý, chtělo by to líp vystavět i ten děj, ale sakra, je mi to fuk.
Kde mám další díl?

janka2000
28.09.2022 4 z 5

První díl série o démonech a strážcích od oblíbené autorky románů pro ženy. Tahle série není tak dobrá jako její předchozí knihy, ale autorka prostě fakt umí psát, takže se kniha čte zcela sama a pobaví. V mnohém se podobá jiným knihám, ale zároveň má dobré napětí a špetku svého. Je to příběh o dobru a zlu a o tom, že někdy to není tak jednoduché a že záleží na úhlu pohledu a výkladu.

Vikinka224
28.09.2022 4 z 5

Příběh byl zajímavý, bavilo mě to víc než Z krve a popela.
Postavy byly taky mnohem lepší.
Co mě na knize štvalo, byly dost jednoduché konverzace, ale asi to odpovídalo věku hlavní hrdinky. A taky jsem nedávala Abbota a to Zaynovo žalovaní.

Tenebris_Draco
28.09.2022 4 z 5

Upřímně, asi budu jediná, ovšem tato kniha se mi líbila mnohem víc než Z krve a popela. Možná to bylo tím, že Roth je mnohem lepší než Hawke. Nebo Layla než Poppy. Kdo ví.
Ale zde mě bavil ten svět, postavy a chemie mezi postavami.
Roth je jako několik postav dohromady, jenže mě to nevadí. Spíš mi to zde vyhovovalo. Jen mohli dojít trochu dál než pouze zůstat u polibků. Ale to by se nehodilo do příběhu.
Doufám, tedy, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

Paja.92
25.09.2022 5 z 5

Moje první fantasy dílo od této autorky (Doteď jsem od ní četla jen romantické thrillery, které velmi doporučuji. Nejsou moc známé, ale určitě stojí za přečtení víc, než většina německých autorek, které se mi dostaly pod ruku.). Ačkoliv nejsem cílová skupina a milostná zápletka je předvídatelná, kniha mě chytila od samého začátku.
Autorka umí navodit atmosféru a postavy jsou dobře popsané, takže se dokážete vcítit do hlavní postavy. V knize se setkáváme se strážci (velmi se mi líbilo jejich pojetí) a démony. Layla je napůl strážce a napůl démon, takže se ocitá v dost nepříjemné pozici.
Samozřejmě, že příběhu nechybí milostná zápletka. Layla je od mala zamilovaná do Zayna (strážce) a teď do jejího života vpadl i démon, jejichž laškování nás doprovází během celého čtení.
Chemie mezi hlavními postavami je dobře popsaná a zároveň to není přehnané.
Co se týče děje, je to taková typická fantasy young adult, kdy naivní dívka potká nebezpečného kluka, který ji učaruje, a potom začíná klasická honba za pravdou a boj dobra se zlem. Vůbec mi nevadilo, že kniha jede podle „ohraného scénaře“. Chtěla jsem pohodovou četbu a té se mi dostalo. Doporučuji.

Mihal27
22.09.2022 5 z 5

Super fantasy čítanie od skvelej autorky. Strašne sa mi páčia od Jennifer knižky. Layla, Roth, Zayne sú neskutočný. Príbeh nemá chybu podľa mňa. Dej je veľmy rýchly, žiadne zbytočné pasáže a ten koniec... Už aby bolo pokračovanie.

"Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla"

"Byl sem stracen ve chvíli, kdy sem tě spoznal"

Kaila146
21.09.2022 3 z 5

Fajn fantasy s milostným trojúhelníkem, ale nic světoborného.

LilianaFalcon
18.09.2022 5 z 5

Tohle mě bavilo. Sice nic nového, ale napsané tak čtivě, že jsem se nemohla odtrhnout.

Tesset
14.09.2022 4 z 5

V prvé řadě... už nejsem cílovka. Příběh jako takový se mi líbil, sice nebyl nijak zvlášť originální, ale nebyl špatný. To že je kniha určená pro mladší čtenáře, bylo znát hlavně v rozhovor, ty mi občas už lezly na nervy, a Laylino chování tomu taky odpovídalo. Škoda, že autorka nedala postavám pár let navíc, bylo by to za mě lepší.

MAU256
13.09.2022 5 z 5

A potom se usmál. Usmál se na mě svým opravdovým úsměvem, který mu odhalil dolíčky ve tvářích. "Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal." Zlomil se mi hlas i srdce...

Moc krásný příběh Strážců a Démonů a uprostřed nich Layla, která byla částí obou. Bylo to krásně čtivé, trošku mě mrzelo, jak to nakonec dopadlo s Rothem, protože jsem mu ve skrytu duše fandila, ale i přesto ... mohu jen doporučit.

petusska01
07.09.2022 4 z 5

Zaujímavé. Autorku mám rada, tak určite som si knihu chcela prečítať, aj keď anotácia ma veľmi nezaujala a nie som ani "milovníkom" tohto žánru ALE musím povedať, že som sa chytila na háčik. Okrem fantasy sveta Strážcov a Démonov je samozrejme ťahúňom aj milostný trojuholník, ktorý pokiaľ nie je vyriešený tak sme v napätí vždy a chceme čítať ďalej a ďalej. A aj keď Layla mi nie je nejako prehnane sympatická a autorka vcelku ukazuje jej chyby v úsudku či nezmyselné správanie, v priebehu času sa postava vyvíja, spoznáva svet a samu seba a mení sa, čož je pre mňa taktiež motív čítať ďalej. Momentálne patrím do "tímu Rotha" a som zvedavá čo s ním bude ďalej...Autorka teraz aj v iných knihách fajnovo pracuje s motiváciou pokračovať v čítaní, a to napriek tomu či čitateľ je alebo nie je cieľovka alebo xi príbehom je nadšený dosť alebo len trochu! Super schopnosť.

Jeanine8
05.09.2022 5 z 5

Sice už nejsem cílovka, ale bavilo mě to!

Hels-is-unicorn
01.09.2022 3 z 5

Tato kniha je v pořadí třetí, kterou jsem od autorky přečetla. A myslím, že mi to udělalo celkem jasnou představu o schematu, které má tato autorka v oblibě. Naivní holka vychovávaná nevlastními rodiči, kteří jí v životě celou dobu lhali, jen aby došel švarný jinoch, co jí obrátí celý svět naruby. A samozřejmě to vlastně nakonec není úplně obyčejná holka, ale něco nového, co tu ještě nikdy nebylo. Do toho se jí švarný jinoch dvoří, ideálně aby ji co nejdřív připravil o věneček.
Zároveň jsem už odhalila i autorčiny nešvary. Například to, že dost často opakuje informace, které už někde padly, popřípadě je pozmění (např. Rotha nemůže nikdo vyvolat, ale Layla nikomu nesměla říct jeho jméno, aby ho někdo nevyvolal. Jakože what?). To stejné mi vadilo i na Království těla a ohně. Chápu, komplexní fikční světy potřebují spousty informací, ale bylo by fajn, kdyby se aspoň pravidla fungování toho světa neměnila.
Příběhově to bylo fajn, postavy taky docela fajn, Roth je stejná hvězda jako Hawke. Ale nijak extra odvázaná nejsem, uvidíme, jestli to další díly vylepší. Zase bych jednou použila oblíbenou hlášku z Prostřena: "Neurazí, nenadchne."
Jinak, pár poznámek na konec, spoilery to asi nejsou, ale jestli jste knihy nečetly, nemusíte číst ani tohle:
1) Alfy jsou rodu ženského bez ohledu na reálné pohlaví postav, obzvlášť když se čtenář vlastně vůbec nedozví, kdo to teda je (až na jedinou zmínku). I v knihách o vlkodlacích, kde víme, že se jedná o muže, se běžně používá ten alfa udělal, ale ty alfy udělaly (pokud se to nezmění na alfové, samozřejmě). Pokud bychom od začátku věděli, že se jedná o skupinu, kde je alespoň jeden muž, neměla bych námitek. Nicméně se pravděpodobně jedná o nějaké nebeské entity, kde je bezrodovost či příklon k jinému než přirozenému rodu naprosto v pořádku. Trhalo mi to oči celou dobu.
2) Washingtonův památník u sebe má vodní plochu nazvanou Reflecting pool. Ano, pool je sice bazén, ale když víme, co to vlastně je, věřím, že jezírko či vodní plocha by byly pro překlad vhodnější. A už vůbec není 5 m hluboký :-) Stačilo kouknout na Wikinu, nebo na kterýkoliv film, kde se kolem Washingtonova památníku demonstruje, a věděli bychom, že je tam vody sotva po kolena. Nevím, jestli došlo k mylnému překladu a převodu ze stop, ale dost pobavilo :-) Věřím však, že se jedná spíš o neznalost autorky, protože jinak si nedovedu vysvětlit Layliny obavy, aby se neutopila.
3) Jakožto člověk s piercingem v jazyku vám na místě přísahám, že nestudí. A nikdy ani studit nebude. Leda by člověk chodil s vyplazeným jazykem v mrazech a ani tím si nejsem úplně jistá, protože piercingy na částech těla, které nejsou nikde, řekněme, uvnitř, taky nestudí. Jo, jasně, piercing v jazyku je určitě při líbání poznat, ale rozhodně ne studěním :-)

Jana65
31.08.2022 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Nebyla špatná, ale série Z krve a popela se mi líbila daleko víc. Nicméně si určitě přečtu i další díl ze série Dark Elements.

michaela_books
28.08.2022 4 z 5

Polibek bez duše mě lákala především kvůli autorce, hodně jsem byla ze začátku natěšená a očekávání byly možná mnohem větší. Dokonce se mi zdálo, že stylem psaní to snad od Jenifer L. Armentrout ani není… Ale až později jsem si uvědomila, že tato knížka je vlastně už starší a v zahraničí vyšla pár let zpátky… a kdybych to mohla s něčím srovnat, tak mi to hodně připomínalo léta, kdy vycházely série jako např. Hex Hall, Škola noci, Pád a jiné. V té době byli démoni a chrliči bych řekla celkem populární a ve fantasy právě “frčeli”.
Na Z krve a popela to za mě rozhodně nemá, nevím zda to bylo potom celkově náladou, ale čtení a hlavně autorčin humor jsem si tady začala užívat až v druhé části knížky, kdy jsem potom už naopak příběh doslova ,,hltala” stránku za stránkou. Layla a správný záporák Roth mě bavili, a i když se jedná spíše o hodně jednodušší YA fantasy ze střední školy, tak ty správné vtípky a hlavně had Bambi vše vynahrazovaly. Byla jsem hodně překvapená kolik druhů démonů se tady vlastně objevilo… místy mě to přišlo až moc překombinované, což by se mělo v urban fantasy asi předpokládat… ale třeba opičí mutanty zkřížené s pitbuly? Popravdě kdo ví, jak takový hybrid vypadá... Co bych příště ocenila, tak určitě větší náhled, jak například fungují Strážci. Každopádně doufám, že se dočkáme dalších dílů, přestože má tato série své mezery, tak první díl byl rozhodně čtivý.

Literarytwins
26.08.2022 5 z 5

Hned na úvod na sebe prásknu, že si úplně už nelibuji v klasických YA romanťárnách. Takhle kniha zasazená do fantasy prostředí plného strážců a démonů mi však sedla a líbila se mi. Na rozdíl od série "Z krve a popela" zde bylo prostředí méně chaotické a lépe se mi v něm orientovalo již od samotného začátku, za což dávám palec nahoru! Kniha má pěkné grafické zpracování včetně obálky a je dost čtivě napsaná. Jak jsem již zmínila, jde zde o YA fantasy romanci z prostředí střední školy, takže tu nečekejte nějakou erotiku či divočinu. Postava Rotha ale vše krásně oživuje a já v něm osobně viděla trochu takového "mladého Casteela". Takže kdo máte rád takové to neustále laškování, určitě vás bude bavit i on. Kdo mi ale absolutně nesedl, byl Zayne. Jemu jsem prostě nepřišla na chuť. Za občasnou přílišnou naivitu a neustálé popírání faktu hlavní hrdinkou sundávám půl bodík z hodnocení. Celkově to ale hodnotím víc než kladně. Moc se mi líbilo neotřepané prostředí démonů. Zhltla jsem příběh cca za 2 večery a nemůžu se dočkat pokračování, rozhodně se nespokojím s tím, jak skončil první díl!

klarka009
23.08.2022 4 z 5

Prostředí středních a vysokých škol mě v knihách vždy moc baví, takže tím u mě kniha dostala hned plusový bod. K tomu přidejte skvělé postavy, rychle ubíhající děj, anděly a démony a máte z toho ve výsledku skvělou knihu :) autorka píše opravdu čtivě, stránky mi ubíhaly pod rukama jako nic. Hlavní hrdinka je sympatická, uvěřitelná a brzy zjistí, že vše není jen černobílé a že svět není rozdělený jen na dobro a zlo. A našla jsem si dalšího knižního manžela :D kdo by nemiloval Rotha :) naopak Zayne mi lezl na nervy stejně jako Mal v sérii Griša :D velmi se těším na pokračování, protože ten konec... No přečtěte si to, stojí to za to :) dávám 4,5/5 *

Slůník
23.08.2022 4 z 5

Závěrečná scéna z pohledu Rotha možná trochu příliš sladká, ale celkový koncept Strážci x démoni a záhadní Alfy - ráda se v dalším dílu dovím víc.

Arlienen
22.08.2022 3 z 5

Na knihu jsem byla vážně moc zvědavá, protože jsem od autorky četla knihu Z krve a popela a tato kniha nasadila laťku vysoko. Bohužel jsem knihu měla rozečtenou několik dní a vlastně jsem neměla čas číst, proto jsem se nemohla vžít do děje. Kniha je čtivá, napětí také nechybí. Líbí se mi originální nápad se Strážci a démony.
Určitě si přečtu pokračování :-)