Polibek bez duše

Polibek bez duše https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 667 143

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

TynaBehuncikova
20.05.2023 5 z 5

Překvapivé, jak moc se mi to líbilo. Snad se brzy vrhnu na další díl, musím vědět jak to je dál! Jinak ale čtivé, plné akce, docela fajn postavy. Občas trochu dětinské, ale vzhledem k cílovce je to pochopitelné. Moc fajn oddechové čtení.

knihomolka78
17.05.2023 5 z 5

Tahle autorka fakt umí psát. Příběh je promyšlený, je tam napětí, akce i romantická linka a dobře a rychle se to čte (a to nejsem cílovka).
Milostné trojúhelníky moc nemusím, ale tenhle mi zas tak moc nevadil. Každopádně, nechápala jsem Laylinu nerozhodnost, já jsem od začátku kopala za Roth team. Proto mě taky pěkně rozhodil konec.
V této knížce je krásně vidět, že není vždy všechno černobílé. Démoni nemusí být vždy ti špatní a andělé (strážci) zase ti dobří.

denniys
13.05.2023 3 z 5

Já se na tuto knihu taaak těšila, dokonce jsem si ji šetřila a odkládala ji...
Bohužel, o to větší bylo zklamání... První třetina byla hrozná, bála jsem se, že to snad ani nepřečtu, naštěstí se to začalo postupně zlepšovat a ke konci mě to už dokonce i bavilo. Jen díky Rothovi.
Je pravda, že již dávno nepatřím do cílové skupiny čtenářů, ale přesto mám takovéto knihy v oblibě. Proto zkusím i pokračování. Když by se mě někdo zeptal na doporučení, doporučila bych hromadu podobných knih, ale ne tuto...
A srovnání autorky s Maasovou mi vyloženě vadí, protože Sarah umí zaujmout od první stránky a píše podstatně lépe.

Lucie.285
07.05.2023 5 z 5

Po delší době jsem četla fantasy a neskutečně jsem si to užila. Neuvěřitelně čtivé, od knihy se nešlo odtrhnout, protože se tam pořád něco děje. Námět a nápad na děj je originální a já hltala každou novou skutečnost o tomto světě. Rýsuje se nám tu milostný trojúhelník a musím říct, že to Layla nebude mít vůbec jednoduché, ale já jsem team Roth, je to prostě bad boy se srdcem na správném místě. A ten konec? To autorka dělá schválně, aby čtenář musel jít na další díl a to teď přesně jdu udělat.

pipa36
30.04.2023 4 z 5

Zajímavý námět, velmi dobře se to četlo.
Příběh Layly, která sice žije v klanu Strážců, ale tak nějak tam úplně nepatří, protože je napůl Strážce a napůl démon. A tato drobná "vada" ji tak nějak předurčuje k určité výjimečnosti.
Samotnou mě překvapilo, jak mě to zaujalo. Takže rovnou otevírám další díl.

LenkaVes
30.04.2023 4 z 5

Moc hezký příběh. Četla jsem už podruhé. Chtěla jsem si připomenout děj než se vrhnu na další díl. A příběh jsem si znovu užila.

blanka5960
29.04.2023 4 z 5

Neni tajemstvím, že jsem nadšená sérií Z krve a popela, takže když vyšla další kniha od autorky potřebovala jsem si ji nutně přečíst. A opět jsem byla nadšená, protože píše skvěle Je to čtivé, vtipné, napínavé, bavilo mě propojení fantasy a lidského světa, postavy.
Navíc je tady snad první milostný trojúhelník, který se mně líbil, chemie mezi nimi funguje. A co musím ocenit je popis démonického prince Rotha ;-)
Takže je vám jasný, že jsem #teamroth
Jo a taky pokrevnice had Bambia koťátka byla skvělá.

Hodnocení 4,6

Thalin
26.04.2023 3 z 5

Nápad je to sice dobrý, ale zapadá to mezi klasické YA spíše pro mladší ročníky. Hlavně kvůli tomu, že celá ta záležitost okolo strážců a démonů, která by mohla být hodně zajímavá, je docela upozaděná neustálým pěním ód na to, jak je hlavní protagonista sexy. Od autorky jsem četla jen dvě jiné knihy, ale tam to bylo taky víceméně hlavním předmětem knihy. Takže nic moc originálního a je to pořád dokola. Místy to navíc bylo zmatené a začátek měl poměrně pomalý rozjezd. Zkrátka takový průměr, nenadchne ani neurazí.

Lavina
23.04.2023 4 z 5

Miluju knihy této autorky .Ale tato kniha mi přišla,že má pomalý rozjezd.Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst.Poté se příběh rozjel a byl úžasný.Suoer nápad démoni, strážci,panenství ..jdu hned na druhý díl,ať vím jak to dopadne...

Martule44
20.04.2023 4 z 5

Pro mne úplně nový žánr, od kterého jsem nevěděla, co mám čekat. Byly to zbytečné obavy, příběh mě opravdu pohltil...
S chutí a očekáváním otevírám jeho pokračování ! :
Děkuji za motivaci ... :-)

Andrejka91
09.04.2023 5 z 5

Ještě snad v polovině knihy jsem si říkala, co je to za fantasmagorii, že se mi to nebude líbit a zase budu litovat ztraceného času. Na fantasy jsem začínala a dlouho ho nečetla, protože jsem si myslela, že jsem z toho "vyrostla", ale tato kniha mě uvedla v omyl.
Knihu jsem právě dočetla a nemám slov, jak mě příběh pohltil.
Moc mě bavila romantická linka Rotha a Layly a také to napětí a spousta akce.
Na konci jsem chtěla plakat jak to bylo smutné a nutně potřebuji další díl, protože takto to přece nemůže skončit.

renefer
09.04.2023 5 z 5

Tuhle spisovatelku jsem neznala a taky už nejsem cílovka a vlastně ani nevím, jak se tahle kniha dostala ke mně do knihovny. Ale po přečtení jsem nemohla dát jinak než plný počet a určitě zkusím i další knihy od ní.

alzbeta2843
09.04.2023 5 z 5

Ja nie som žiadna fanúšička do fantasy v zmysle, že nemám toho tak veľa načítaného, takže ak objavím nejaký zaujímavý námet tak idem to toho. V tomto prípade ide o prípad Démonov. Niektoré pojmy z tohto sveta su mi povedomé z iných filmov alebo báji a povier. Tento svet ma oveľa viac zaujal než svet čarodejov, víl alebo iných nadprirodzených bytostí. Čo ma však oveľa viac bavilo bol vzťah hlavnej hrdinky Layli a Rotha. Ale mňa bavil i Zayne, v ktorom som sa spočiatku nevedela vyznať. Ale Roth bol jednoducho démon a ten si teda servítku pred ústa nedával :D Jeho vtipné postrehy ma vždy dostali.
Za mňa veľmi povedený príbeh a vôbec mi nevadilo, že nie som ani YA a ani NA :D

P.S.: Ten koniec ma teda úplne dostal a to som takmer nedýchala....

helg_abooks
06.04.2023 4 z 5

Fantazy říše byla skvěle propracovaná, vymyšlená a propojená s naším "normálním" světem. Od začátku to mělo spád. Místy to bylo vtipné a jindy zase smutné.
Layla je míšenka démona a strážce. A moje pocity z ní jsou taky smíšené. Padesát procent knihy mě iritovalo její dětinské chování. Její brutální nerozhodnost mě dostávala do kolen.
Zayne, do kterého byla Layla zamilovaná se mi nelíbil. Nějak jsem si k němu nenašla cestu. I když ke konci si trošku spravil reputaci.
Zatímco démon Roth si získal mé srdce. Nejen díky tomu, jaký byl. Ale hlavně kvůli jeho tetování, které ožívalo. Had Bambi, tři pekelná koťata a drak Dupík. To bylo velmi originální. Zamilovala jsem si je a doufám, že ve druhém díle se více setkáme i s Dupíkem.
V této knížce je krásně vidět, že není vždy všechno černobílé. Démoni nemusí být vždy ti špatní a andělé/chrliči/strážci nemusí být dobří.
Je znát, že je to Young adult. Romantická linka pro mě byla trochu nedostatečná, ale fantazy říše byla úžasná.
Bohužel se necítím na 5 hvězdiček a taky si nechám rezervu na další díl.

AloneJane
27.03.2023 3 z 5

Další oddychové čtení, ačkoliv uznávám, čekala jsem příběh tak nějak zajímavější. Nevím proč, ale většina knih s démoni vs. andělé (i když ano tady "strážci") zápletkou pro ztrácí postupem času, kdy příběh graduje na zajímavosti. Ačkoliv Roth a Bambi jsou za mě top, tak hlavní hrdinka to kolikrát zabíjí svým chováním. Zayn mi přišel tak nějak do počtu.
Pokud to shrnu, u knihy jsem se občas pobavila, takže fajn, ale nic u čeho bych nedočkavě čekala na pokračování.

6493
24.03.2023 2 z 5

Za mě těžký průměr. Nápad možná fajn, nicméně originalita vlastně neexistuje.
Postavy jsou ploché a nezajímavé, příběh nezáživný a milostná linka jak z Bravíčka. Jak už je autorčiným zvykem, všechny mužské postavy jsou sexy až se každé kolemjdoucí osobě roztečou kalhoty, ženské postavy jsou malé chudinky, které celou dobu akorát reší svoje mindráky a který týpek se jim vlastně líbí víc a jestli jsou břišáky toho či onoho lepší, než jiného.
Být mi patnáct, asi bych dokázala přejít celkovou nezáživnou jednoduchost, ale pro mě je to málo.

Dizzy3
22.03.2023 5 z 5

Nechápu, proč jsem si tuhle knížku nepřečetla už dávno?! Jasně, fantasy jsem naposled četla v nějakých 15ti a už jsem daleko za hranicí, ale stejně! Proč mi byla tahle kniha doteď zatajena?! :D Chytlo mě to hned od začátku, bylo to svižný, romantika na jedničku, jediné co, tak milostné trojúhelníky nesnáším už od dob Stmívání, ještě, když je naprosto očividný kdo je prostě ten pravý a žhavější (team Roth of course :D) takže ta Laylina nerozhodnost mi trhá žíly :D teď jen váhám jestli jít rovnou do druhého dílu nebo si počkat na kompletní sérii.. už tak jsem měla na konci nervy na dranc a podle komentářů u druhého dílu to nebude o moc lepší

monika3332
21.03.2023 5 z 5

Já se začetla docela rychle a přečtena byla během odpoledne.
Je to určeno mladším ročníkům.
Příběh, když se začtete je poutavý. Zayn a Roth, jsou k nakousnutí :)

Jenny46
13.03.2023 3 z 5

Ani nevím co napsat fantasy mám ráda, hodnocení vysoké, ale já se nemohla vůbec začíst...
Spíš bych řekla, že kniha je pro mladší ročníky vůbec jsem nevěděla co čtu zmatené, nesedl mi příběh opravdu hodně divný...
Velké zklamání další díl zkoušet nebudu

Mamka_cte
07.03.2023 5 z 5

První díl čtivé triologie, který se autorce povedl! Stránky mizely a za jednu klidnou neděli jsem měla přečteno. Kniha krásně poukázala, že i zlo má v sobě kousek dobra a dobro vždy není jen dobré.

V knize je plno nadpřirozena, například strážci/chrliči a různí démoni. Líbilo se mi, že autorka spojila novodobý svět a nadpřirozeno. Poukázala i jak lidi berou novou rasu a jak zapadne mezi ně.

V příběhu se převážně objevují tři postavy. Takový menší, ale hodně menší milostný trojúhelník.
Layla - napůl démon a napůl strážce, postupně se dozvídá, co a kdo vlastně je. Chovala se převážně jako malá a nerozhodná holka. Dost mi drásala nervy.
Zayne - strážce, který vyrůstal s Laylou a chránil ji před vším. Nevím proč, ale nedokázala jsem si k němu najít cestu.. takový nemastný/neslaný..
Roth - démon a princ podsvětí, toto už bylo jiné kafe. Jeho postava se mi líbila nejvíce, domácí mazlíčci v podobě pekelných koťat, tetování Bambi, které není jen tetování a prostě celá jeho podstata. Humor, sebevědomí, ale i piercing v jazyku. Škoda, že jsem se nedozvěděla kde má tedy ten další pierc.

Autorka ponechala otevřený konec a že to byl konec s velkým K, nečekala jsem to!Nejvíc se mi stejnak ale líbila Bambi.

Příběhu nechybělo jiskření, romantická linka, napětí, nějaké to tajemství, ale ani trochu humoru. Četlo se mi to vážně moc dobře a doporučuji.