Dar vlka

Dar vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143089/bmid_dar-vlka-rB4-143089.jpg 3 104 29

Nový svět - moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií - a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy. Příběh se odehrává v současnosti. Je situován na divoké pobřeží Severní Kalifornie, na útes vysoko nad Pacifikem, kde se nachází velkolepé panské sídlo s půvabnou a vzrušující historií, obklopené sekvojovým lesem. Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc - přerušená tragickou událostí - mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán, šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje. Odolává potěšení a vlčí divokosti, a zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on - strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

The Wolf Gift , 2012

LiLLu
09.10.2013 2 z 5

Když kniha začíná: Ruben byl vysoký muž, měřil přes 180cm. Měl hnědě kudrnaté vlasy a hluboko posazené modré oči........... - neznačí to nic dobrýho. V pohádce (filmu) tisíc a jedna noc je starý vypravěč a ten radí Šeherezádě, jak zaujmout posluchače vyprávěním. Že vždy záleží na první větě. A to zjistíte zda se posluchač chytí nebo ne. Tady se to nepovedlo a já se nechytila. Po zhruba 40ti stanách mě kniha prostě nebavila. Nevadilo mi mladíkovo naivita ale spisovatelky zvláštní pokus vkládat mezi rozhovory jeho vzpomínky co říkal otec, matka, přítelkyně. Bohužel hezký obal ale uvnitř nic moc.

gfdsa123
08.10.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Poslední vysvětlující kapitoly, mě již moc nebavily, ale objasnily mi všechny otázky. Jen jsem do poslední stránky marně čekala jak se rozhodne Laura, to dle mého názoru chybí k uzavření děje.

kleria
07.08.2013 4 z 5

Konečně jsem to přečetla :)). Tahle knížka nemusí každému sednout, mě ale sedla a líbila se mi celkem dost. Naštěstí nezklamala a kniha se četla dobře, autorčin styl se mi líbil a s knihou jsem moc spokojená :D. DOPORUČUJI!!!

Lenny33
21.07.2013 5 z 5

To jsem tu jediná, kdo je z této knihy nadšen? Protože to já jsem.

Co k tomu jen říci. Anne Rice dokáže z na první pohled "obyčejného" příběhu vytvořit umělecké dílo.
Hodně se mi líbilo zachycení vlkodlaka jako vražedného monstra, ale zároveň inteligentní bytosti schopné něhy. Knihu jsem přečetla jedním dechem, byly zde části kdy se mi strachem(o Reubena) zastavovalo srdce a i jsem se párkrát zasmála. :) Překvapivě konec, kde čtenář dostává odpovědi na své otázky, mě bavil nejméně.
Já ten autorčin styl psaní prostě miluji a budu ho i nadále vychvalovat kudy chodím a stále mě bude mrzet, že v Česku se její knihy moc neujaly.
Nakonec snad jen dodávám, že kniha se řadí mezi ty nejlepší co jsem kdy četla...
(Ať se snažím jak chci nedokážu své pocity z knihy popsat slovy... Ale co. Někdy slova ani nejsou potřeba. A věřím, že se najdou čtenáři co mě chápou. )

"Stydím se, stydím se, že po tobě toužím a že přemýšlím nad tím, že když jsi ztratila všechny blízké, možná bys mohla milovat mě."

LucyMontgomery
23.04.2013

Slyšela jsem,že je to dobré - tak uvidíme,až si najdu chvíli a přečtu si :)

Jill
19.04.2013 3 z 5

Na Anne Rice docela zklamání. Ne že bych čekala něco akčního a strhujícího, spíš pomalejší knihu s filosofickým nádechem, nicméně tohle se vleče opravdu vražedně pomalu. Stále tytéž popisy, které se v jednom kuse opakují, nedivím se, že to spousta čtenářu vzdá dřív, než dojde do poloviny. Je pravda, že pak už je to trochu záživnější. I tak je to ale jedna z horších knih Anne Rice.

MartinaF
13.04.2013 4 z 5

Nejdřív jsem to chtěla taky odložit, ale dala jsem knize šanci. Udělala jsem dobře, protože příběh se docela rozběhl a už to bylo mnohem lepší.

Marbulka
06.04.2013 2 z 5

nezaujalo, po 80 stránkách jsem knížku odložila

finka
19.02.2013 2 z 5

Čtu. Jsem teprve za polovinou a jde to pomalu. Celkově to není špatné, ale nechytí. Chybí tomu „je ne sais quoi“, po česku koule. V žánrových knihách máme víc šťavnatějších kousků. S Posledním vlkodlakem nesrovnatelné. Nečekám, že po dočtení změním názor, stane-li se, opravím koment. Mládkův Jožin z bažin v překladu mě dostal.

vlkodlaci

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla