Dámy z Grand Avenue

Dámy z Grand Avenue https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1884/bmid_damy-z-grand-avenue-DrU-1884.jpg 4 435 72

Vzrušující konfrontace životních příběhů čtveřice obyvatelek Grand Avenue v Cicinnati. Redaktorka Susan, advokátka Vicki a ženy v domácnosti Barbara a Chris, mladé maminky téměř stejného věku, se seznámí na dětském hřišti, kam chodí se svými dětmi. Z náhodného střetnutí se vyvine přátelství, které je v následujících dvaceti letech vystavené těžkým zkouškám. Přítelkyně sdílejí radostná očekávání, vášnivá vzplanutí i bolestná zklamání. Jejich nejednoduché a vzájemné provázané osudy vyvolají řadu otázek: Lze žít pouze vzpomínkami na někdejší dívčí půvab Miss Cicinnati? Předpokládá hvězdná kariéra špičkové advokátky sobectví a bezohledný vztah k nejbližším? Lze uniknout z manželství, které se vinou surového psychopata proměnilo v peklo? Oplácejí děti rodičům lásku? Problémy hrdinek postupně překročí hranice jejich nejužšího soukromí. V přátelství dam z Grand Avenue se začínají objevovat trhliny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Grand Avenue , 2001

Kamienkova33
03.01.2017 5 z 5

Autorku mam velmi rada, ale tento roman v dobrom prekvapil aj mna :-) urcite odporucam

denča1000
12.12.2016 5 z 5

Po knize jsem sáhla neboť jsem si myslela, že se jedná o oddychový román, ve kterém budou popisovány převážně hezké životní osudy. Byla jsme spíše šokována, když jsem se do knihy začetla a začala se vyvíjet. Nebyla jsem si jistá, jestli náhodou nečtu detektivku. Kniha pro mě byla velice dojemná, citlivá a zapůsobila na mě, jako velice smutná. Osudy hlavních postav, jsou opravdu přesvědčivé a silné. Reakce a chování kamarádek mě ovšem šokovaly. Konec se mi nelíbil, ale opět mě dojal.. Kniha je opravdu hodně čtivá a člověk se k ní stále vrací.

Jia
13.10.2016 4 z 5

Knížku už jsem jednou četla, asi tak před 14 lety, už jsem si ji nepamatovala, zůstal mi jen matný dojem, že se mi tehdy líbila.
Po letech jsem po ní sáhla znovu a byla jsem překvapena jak smutně a pesimisticky na mě zapůsobila. Současné zamračené a ponuré počasí jako by její smutek ještě násobilo.
Psychologický román odehrávající se v průběhu 23 let, příběh čtyř přítelkyň od jejich mládí, kdy se tehdy se svými dvouletými dcerkami seznámily na pískovišti a kterým dal život během let pořádně zabrat.
Ale vlastně... komu z nás nedává ;-) ?
P.S. Kousek moudra z knížky:
"Jestli je život prostě tou šancí, kterou jsme si zvolili z mnoha jiných, pak spoustu času promarníme oplakáváním těch ostatních, nevyužitých šancí. Neustále něčeho litujeme. Přitom minulost nelze změnit, můžeme se ji pouze snažit pochopit. A musíme ji přijmout. Vyrovnat se s ní. Jako s něčím, co bylo a už není."

ritz
02.05.2016 4 z 5

Dost dobrá knížka, rozuzlení tedy šokující...

motolka
22.03.2016 5 z 5

Napínavá a báječná knížka. Zhltla jsem jí jako malinu. Určitě si přečtu i další knížky této báječné spisovatelky, která mi byla doporučená kamarádkou a doufám, že i další knížky budou skvělé.

HankaMarek
26.11.2015

závěr úplně jiný než člověk čeká

ŽanKaa
10.08.2015

Opäť jedna skvelá kniha s prekvapivým záverom.

niknikita
19.01.2015 5 z 5

Váhala jsem, jestli mám dát nejvyšší hodnocení, ale nakonec proč ne? Ta drsná skutečnost na konci knihy bylo sice "silný kafe" a taky těžko uvěřitelné, jenže žijeme v době, která nás od zrůdných jedinců nijak nešetří...bohužel.

HedušKoč
09.01.2015 5 z 5

Moc hezká kniha od oblíbené autorky. Závěr pro mne šokující a hlavně odhalení pravdy hrůzné.

vikina75
26.11.2014 5 z 5

Kniha je čtivá, první od této autorky, která se mi dostala do ruky, příběh týrané ženy mě až dráždil, jak to může někdo nechat tak daleko dojít a konec byl přímo temný, ale kniha se mi líbila.

teery.ts
03.11.2014 5 z 5

Dobře napsaná kniha, velice čtivá. Připomínala mi moje oblíbené "zoufalé manželky" :)

edith79
09.10.2014 5 z 5

"A co teprve velké, něžné oči nevinného drobečka usmívajícího se v matčině náruči - troufá si kdokoliv tvrdit, že by za nimi vytušil tlukot zrůdného srdce?" Uf, u téhle knížky jsem se ke konci vážně bála.A já se bojím ráda. Další úžasná kniha J.F., možná nejlepší ??

amysa
06.09.2014 4 z 5

Knížku jsem začala číst na mnohá doporučení, možná právě proto jsem čekala přeci jen o něco víc... Zklamaná nejsem, příběh je čtivý, chvílemi předvídatelný, místy napínavý a plný zvratů a překvapení, jen na mě už byla hlavně ta závěrečná část příběhu asi až moc "americká". Nicméně včera jsem si z knihovny přinesla další autorčinu knížku, takže budu a chci ve čtení jejích příběhů pokračovat. Za tento dávám 3,5 hvězdy a zatím netuším, jestli se k němu někdy v budoucnu opět vrátím... Mezi mé stálé srdcovky asi patřit nebude, ale vy si jí klidně přečtěte a udělejte si vlastní názor...

Antoaneta
07.06.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha poutavě napsáno ,spoustu zvratů a nečekaný konec.Bohužel občas některé pasáže byly přehnané dle mého názoru proto jen 4 hvězdy.Ráda jsem knihu přečetla líbila se mi ale nevím jestli jí někdy přečtu znovu neoslovila mně natolik že bych jí chtěla mít doma.

Kveta59
05.06.2014 4 z 5

Dobře napsaná, četla jsem jedním dechem, i když jsem ji četla už před lety, vůbec nevadilo. Příběh dobrý, i když se chvilkama zdál přehnaný....

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Pro mě jedna z autorčiných nejlepších.

hlina
11.05.2014 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je napsána velmi poutavě.
Přemýšlela jsem o komentáři pode mnou, ale bohužel si myslím, že v životě je to možné, že "zrada" v přátelství v dnešním světě není až tak nemožná.
Závěr jsem nečekala. Překvapil mě a potěšil.

Ankavi
08.05.2014 4 z 5

První polovinu knihy jsem doslova hltala a o některé postavy jsem se bála, hlavně o Chris. Kniha je opravdu psána velmi napínavě a poutavě, strne čtenáře tak, že se mu nechce odejít. I druha část má spád, ale jednu hvězdičku ubírám, protože uz se mně tech dějových zvratů zdálo až moc. Závěr me úplně dostal, to jsem nečekala. Jako celek hodnotím knihu jako velmi čtivou a napínavou, ale trochu mě i rozladila, skutečné kamarádky by se podle mého názoru k sobě takto nezachovaly. Ale z některých postav běhá mráz po zádech, to se musí nechat.

iwetka14
19.03.2014 5 z 5

Hltala jsem každou stránku.. Závěr mě dost překvapil. Moc zajímavá knížka..

Vendulik
17.03.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení. Závěr byl skvělý. Zase jsem se přesvědčila, že autorka je skvělá.