Dáma v autě s brýlemi a puškou

Dany pracuje v reklamní agentuře. Jednoho dne ji šéf požádá, aby odvezla jeho auto z letiště domů. Luxusní automobil jí učaruje, a tak se rozhodne, že si ho na pár týdnů vypůjčí a udělá si malý výlet k moři. Proč ale všichni cestou tvrdí, že už tudy jede podruhé? A proč ji někdo přepadl na toaletě a zranil ji? A co to má proboha v autě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70582/dama-v-aute-s-brylemi-a-puskou-70582.jpg 4.159
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto

La Dame dans l\'auto avec des lunettes et un fusil, 1966

Kniha Dáma v autě s brýlemi a puškou

vikaa

Knížku čtu po dlouhé době znovu a příběh Dany mě pořád baví. I když... Dřív, když jsem se jí blížila věkem, měla pro mně kniha o něco větší kouzlo:-)

Jiho226

Skvělé napínavé čtení! Vrátila jaem se k této knize po delší době a opět musím slożit autorovi poklonu. Dokonale vygradované,napínavé,překvapivé...Doporučuji!

Ivan F
08.12.2020

Výborne vygradované napätie, nevedel som sa dočkať, kedy sa už dočítam ako to vlastne bolo. A že to bolo ... poriadne popletené. Taká krimi naruby, neviem, či som už niečo podobné čítal. Autor ma poriadne previezol (príbehom) a nečudujem sa, že bol pred pol storočím veľmi populárny. Spočiatku sa mi príbeh javil ako banálny, ale s pribúdajúci počtom strán som svoj názor menil. Dany som fandil a aj som rozumel jej frustrácii zo života a toho, že si chce užiť. No a keď sa jej dostal do ruky veľký americký tátoš, ktorý oproti európskym vozítkam bol na ceste neprehliadnuteľný, vtedy som jej fandil už na plno, hoci bola tak trochu naivka. Lenže s takými jemne pripečenými slečnami je tá najväčšia zábava. Vydala sa na cestu, o akej nemala ani potuchy a ja tiež nie. Spolu sme si ju však užili.

mi-380
05.09.2020

Ač jde o dobrodružství z Francie druhé poloviny dvacátého století, připadá mi tahle road movie jako z jiného světa. Alespoň co se týče vyprávění hlavní hrdinky, které je dlouho zmatené, plné nelogičností a zvláštních slovních obratů. Zároveň se ale spolu s ní zamotáváme do absurdního dramatu, do kterého je postupně vtaženo několik mužů, napětí hlavní pavučiny příběhu se nenápadně stupňuje a pár stránek před koncem už je k prasknutí.
75 % (aktuálně 52 hodnocení s průměrem 80 %).

P.S.
Autor musel být velká hvězda sedmdesátých let, tenkrát se podle jeho knih točil jeden film za druhým (Cestující v dešti, Vražedné léto, Past na Popelku, Zločin v expresu, Dáma v autě…). Byly plné slavných tváří a navíc o něco srozumitelnější než jeho originálně pojaté literární předlohy. V roce 2004 se povedlo i zfilmování románu Příliš dlouhé zásnuby.

PetrCepek
08.01.2020

Možná maličko překombinovaný děj, nicméně stále to je parádní klasický Japrisot, jehož detektivky nikdy nenudí a vždycky v závěru velice překvapí.

Ava365
09.12.2019

Tento autor je skutečný mistr. Všechny jeho knihy jsou vzhledem k tomu, kdy vznikly, stále moderní a aktuální. Dáma v autě atd. je skvělou volbou na dovolenou. Napínavý příběh, který přečtete jedním dechem.

jprst
09.10.2019

V době prvního českého vydání mnoho podobných a poutavých detektivek až tak moc nevycházelo, ale tato patřila mezi ty lepší. A nebyla jediná.

janina66
23.08.2019

Četla jem už před roky. A dojem z knihy je velice kladny. Velice promyšlený tajemný příběh. Kniha mohla být kratši.