Dám ti slunce

Dám ti slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285262/bmid_dam-ti-slunce-3eW-285262.png 4 875 247

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedivá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá. Dvojčata spolu skoro nemluví a ani jeden nedokáže říct proč vlastně. A jejich příběhy jsou bez toho druhého jen z poloviny kompletní. Podaří se jim najít k sobě zase cestu, poskládat svůj svět a získat tak šanci na šťastný život? Brilantní příběh první lásky, rodiny, ztráty a zrady pro fanoušky Johna Greena, Davida Levithana a Rainbow Rowellové.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

I'll give you the sun , 2014

Lelaqu
13.04.2018 4 z 5

Knížka byla suprová. Její myšlenkové pochody, hlášky a citáty byly úžasné, citlivé a kolikrát i vtipné. Měla jsem od ní úplně jiné očekávání, ale bylo to aspoň trochu originální. Prolínání dějových linek bylo dokonale promyšleno a co se sympatičnosti postav týče, byla laťka jako na horské dráze. Na začátku jsou sympatičtí, v půlce knihy zase ne a na konci máte pochopení. Děj mi seděl víc z pohledu Noaha, u Jude byl sice taktéž úžasný, e o něco méně.
Doporučila bych určitě každému komu je 13+, myslím že pod 13 by čtenáři moc nepochopili hlavní myšlenku

Booksforyou
22.03.2018 5 z 5

Tohle byla určitě jedna z nejlepších knížek jaké jsem kdy četla. Neskutečně mě zaujal příběh Noaha a Jude, prolínání dějových linií. Já osobně jsem se od knížky nemohla odtrhnout a četla ji téměř vkuse. Netroufam si říct že se bude líbit každému avšak u mě má nejvyšší hodnocení

Ažula
12.02.2018 5 z 5

Musím říct, že tato kniha je jedna z nejlepších, co jsem četla. Asi nepadne do vkusu každému, ale stojí to aspoň za pokus. Příběh Noaha i Jude mě neskutečně bavil. Vždy jsem u konce kapitoly nechtěla přeskočit na tu druhou dějovou linii. Někteří lidé mají tendenci se v tom příběhu díky tomu ztratit, ale mně se to na tom právě líbí. Mohla bych ji číst znova a znova. Pokud váháte, rozhodně jí dejte aspoň šanci.

Hoshi
12.02.2018 5 z 5

Připadá mi, že tohle je jedna z knih, která vám při každém čtení nabídne něco nového, něco na co jste při předchozím čtením tolik nedbali, nevšimli jste si toho. Příběh Jude a Noaha je zvláštně zajímavý, čtivý, plný citátů, lásky, smutku .... a kouzla. Ze začátku jsem měla chutě přeskakovat minulost Noaha, ale ještě že jsem to neudělala. Kniha se tímto dostává na můj soukromý seznam - brzy si přečtu znovu.

MrsHenush
04.02.2018

Začala som ju čítať už tretíkrát... Na prvýkrát začiatok a absolútne ma nebavilo ako sa prelínala minulosť - stále to isté, nedočítala som ju. Druhýkrát som sa dostala už ďalej, ale unudila ma. Tretíkrát som sa pustila do nej, pretože som stále myslela na to, ako sa to skončí, ved sú dobre recenzie, ale poviem Vám, už som začala preskakovať aj tie útržky minulosti, ale zase som to nedočítala... dúfam, že raz príde deň, kedy sa dostanem k úspešnému koncu.

AnetV
31.01.2018 3 z 5

Asi jsem měla moc velká očekávání, ale příběh mě moc nebavil, docela jsem se musela do čtení nutit, na mě tam bylo asi moc metafor a také jsem měla problém se vcítit do hlavních hrdinů, hlavně Jude, příběh docela zachránil Oscar.

betule3
13.01.2018 3 z 5

Omlouvám se všem příznivcům této knihy, ale mě moc nenadchla... Příběh je určitě velmi dobře vymyšlený, ale na mě byl moc zamotaný a chaotický. Dost mi také vadilo přeskakování v čase a chování hlavních postav jsem často nechápala. Ke konci se mi kniha začala číst lépe a začala mi dávat větší smysl, takže hodnotím třemi *.

SladkaK
05.01.2018 4 z 5

Tato červená knihovna o lásce všech podob, projevů a síle ve mně zanechala pěkně hlubokou emoční stopu. Občas se podaří přečíst si knihu v pravý čas.

l0st-g1rl
01.01.2018 4 z 5

Zpočátku jsem se nedokázala do knihy začíst, stránky mi ubíhaly pomalu, ale zhruba kolem sté stránky se to změnilo. Příběh byl krásný, chvílemi smutný, chvílemi úsměvný. Noah mi přirostl srdci téměř okamžitě. Strašně moc jsem si přála, aby byl prostě šťastný. S Jude mi to trvalo, ale nakonec jsem si ji přece jen taky oblíbila a začala ji chápat. Takže ačkoliv jsem si to ze začátku vůbec nemyslela, nakonec se tato kniha dotkla mého srdce.

EvaT86
03.12.2017 3 z 5

Napsat něco o této knize je pro mně trochu problém. Ze začátku jsem totiž měla potíže se vůbec začíst, ale vytrvala jsem a potom to už šlo jako po másle. Co se týče děje, ten je zajímavý, chvilkami vtipný, jindy zase smutný.. Problém jsem měla akorát s částmi, které vypráví Jude, protože mi tato postava a její pohnutky vůbec nesedly.

PeťkaW.
18.11.2017 5 z 5

K téhle knize by se asi nejvíc hodilo přirovnání z animáku Shrek - je jako cibule s několika vrstvami. V první je, ne zrovna povedená, obálka a kýčovitý název. Ve druhé vrstvě je už o něco zajímavější anotace a kladné ohlasy. Třetí pak v sobě skrývá na první pohled jednoduchý, ale čtivý příběh... a takhle bych mohla pokračovat až k samotnému jádru, které v sobě má úplně všechno. Originální pojetí vyprávění, neskutečné metafory a umělecké uchopení stylistiky, které koresponduje s hlavními postavami, tak krutě upřímný sociálněkulturní rozbor společnosti, až to bolí... Jestli čekáte jednoduchý příběh o dvou dospívajících puberťácích a oddychové čtení, tak budete silně zklamaní. Tahle knížka, pokud se tedy nebudete bát, podívat se víc do hloubky, vás totiž naprosto emočně vycucne. Budete se smát, budete doufat, budete smutní, naštvaní, pobavení, možná uroníte i nějakou tu slzu... zkrátka vás donutí prožít každý řádek. Dám ti slunce, je pro mě největší překvapení za několik let...

misisekc
10.10.2017 4 z 5

Četla jsem knížku na dvakrát- jednu polovinu v jeden den na začátku července, pak jsem měla nějakou čtecí krizi, kdy jsem na knihy ani nemohla pomyslet a dočetla jsem ji až dnes v noci... Co teď tak koukám, naprosto se shoduji s názorem andyval. :) Knížka krásná, nakonec se mi opravdu hrozně moc líbila, ale bohužel si mě z nějakého neznámého důvodu hned napoprvé neudržela.

Miahja
17.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila!Občas jsem se nahlas smála a jindy se mi chtělo plakat.Úžasný konec.

luciefeix
13.09.2017 1 z 5

kniha nebyla nic pro mě , zmatečné a kapitoli na preskacku

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Tohle bylo prostě skoro perfektní. Prožívala jsem s hrdiny všechny jejich pocity, vžila se do nich, chápala je. Smála se s nimi i plakala. Dojemné, emotivní, krásné.

Apollka
13.08.2017 5 z 5

Moc krásná kniha. Může nám ukázat, že každý budeme vždy mít někoho při sobě. LoveNoahJude

kusma
30.07.2017 4 z 5

Dojemná kniha, ke které se jednou vrátím. K pěti hvězdičkám jí ale něco nepolapitelného chybělo.

Kačkaknihomol
26.07.2017 5 z 5

Tahle kniha je jedním slovem nádherná. Už když jsem ji otevřela, věděla jsem, že bude stát za to. Netušila jsem, že se uvnitř skrývá něžný, citlivý příběh, který chytí za srdce. Zamilovala jsem si Noaha, jeho uměleckou duši a neviditelné muzeum. Jude mě malinko zklamala, i ve svých šestnácti letech mi připadala jako pubertální holka. Zápletka je skvěle propracovaná, postavy detailně popsané, sám příběh neskutečně hluboký. Těžko předvídatelný, přesto jednoduchý. Dám ti slunce rozhodně patří k mým nejoblíbenějším knihám.

eli13
25.07.2017

Tahle kniha mě naprosto ohromila,ze začátku jsem čekala všechno jen ne tohle.Musím přiznat,že je to vážně skvělá kniha.DOPORUCUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

Niky034
24.07.2017 5 z 5

Na knížce se mi líbilo, že jsem musela přemýšlet, abych se nezamotala do děje. Super letní čtení.