Další příběhy z otcovy světnice

Další příběhy z otcovy světnice https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22733/mid_dalsi-pribehy-z-otcovy-svetnice-8hq-22733.jpg 4 36 5

Druhá část úspěšné knihy vyprávění známého autora se opět vrací do spisovatelova dětství a mládí. Svazek je rozdělen do tří oddílů (Varšava, Bilgoraj a Zpět do Varšavy), v nichž Singer načrtává rázovité figurky tehdejšího polského Židovstva a líčí drobné události, charakteristické pro tu část jeho života, kterou prožil v Evropě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

More stories from my father’s court , 1999

Shindo
05.01.2024 4 z 5

Minipríbehy z (pred)vojnovej Varšavy očami mini Singera. Ako vždy príjemne atmosferické.

Prekvapil ma autorov odpor voči psom, v názore na mopsov sa však zhodneme. Nikdy som nepochopil, ako sme z tak majestátneho zvieraťa akým je vlk mohli vyšľachtiť niečo takto hnusné.

Len tá neskutočná naivita jeho otca ma miestami fakt vytáčala. Podpantoflák, ktorý bezbreho veril v dobro v každom židovi a najradšej by strávil život zalezený v učených knihách.

KrysaHelena
26.08.2020 4 z 5

Pro mě povídky z neznámých končin, to jim rozhodně neubírá na kvalitě. Život přináší různé nástrahy a autor je velmi krásně vypravuje.
Velmi oceňuji vysvětlivky použitých hebrejských slov, popřípadě jidiš.
Určitě stojí za přečtení.

Merlinit
05.08.2015 4 z 5

Půvabné příběhy ze života varšavského rabína očima jeho malého syna. Hezké a moudré.

Lili2
20.02.2015

Příběhy varšavských židů, kteří se svými, většinou rodinnými a milostnými problémy, přicházejí za jedním ze zdejších rabínů s prosbou o radu nebo rovnou se rozvést. Některé jsou i humorné. Jako např.: Muž se ženou se rozvádí, protože ona si pořídila psa a toho měla víc ráda než jeho. On se dal po rozvodu na alkohol a ona si našla jiného muže, který psy rád měl. No, a když jednou tento její nový milenec venčil tohoto psa a potkali jejího bývalého muže, tak ten pes na něj začal vrčet, bývalý manžel jej začal rdousit, no a milenec začal nožíkem bodat do tohoto muže. Skončilo to tak, že pes byl uškrcen, bývalý manžel v nemocnici a milenec utekl. Domů se k ní vrátil bývalý manžel (jestli si to pamatuji dobře, je to už dýl, co jsem to četla). Skvěle doporučuji.

gobers
26.06.2013 4 z 5

Pokračování předchozího dílu. Dělení je převzaté z anglického překladu původního jidiš díla a z toho je i překládáno. Znamená to, že sem tam některé drobnosti spadly pod stůl, ale i tak je sbírka pořád zajímavá ke čtení - a rozhodně přispívá k pochopení života a tvorby I. B. Singera. Zejména zajímavé pro mě jsou ty motivy, které se vztahují k jeho staršímu bratrovi. Bylo by hezké mít v češtině J.J.Singerovo O světě, který už není, což jsou podobné autobiografické vzpomínky z opačného pohledu bratrského dua... kdyby se tak našel nakladatel...

Židé povídky Varšava

Isaac Bashevis Singer
polská, 1902 - 1991
1990  92%Stará láska
1994  92%Otrok
2002  87%Šoša
2003  84%Satan v Goraji
1998  82%Kajícník

Kniha Další příběhy z otcovy světnice je v