Další dálniční atrakce

Další dálniční atrakce https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1519/bmid_dalsi-dalnicni-atrakce-hv5-1519.jpg 4 61 9

Bláznivý a hravý román nezapírající psychedelické nálady konce 60. let se zamýšlí nad smyslem mýtů, náboženství a víry a nad spojením člověka s přírodou, ilustruje rozdíl mezi mužským a ženským přístupem k životu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Another Roadside Attraction , 1971

cube6
16.01.2024 5 z 5

Nádherně ujetý příběh se správně švihlými postavami. Můj druhý román od Toma Robbinse a musím přiznat, že jsem mu totálně propadl. Jeho styl rozhodně ale není pro zaprdnutý, sucharský konzervy.
Řekl bych, že šedesátá léta minulého století musela být pro Robbinse velmi "výživná".

P. S. : Plucky Purcell je jednou z nejlepších literárních postav, se kterou jsem se setkal.

Hodnocení : 10/10

PetrCepek
08.05.2022 5 z 5

Takový "úplně jiný", hodně ulítlý příběh, který opravdu stojí za přečtení.

eva9749
02.09.2019 5 z 5

Začátek byl těžký, rozečítala jsem ji asi 4x, ale pak už jsem se chytila a to byla jízda. Skvělý zážitek.

KristinTj
20.07.2019 5 z 5

Tahle robbinsovka se mi četla nejhůř. Ovšem byl to mocný literárně-psychedelický zážitek.

Elea
25.08.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom to bylo už jen perfektní, zvláštní, ujeté, nápadité, ....

Makropulos
15.08.2017 4 z 5

„Co je posláním umělce?“ chtěla Amanda slyšet od talentovaného nezvaného návštěvníka. „Posláním umělce,“ odvětil Navaho, „je poskytnout druhým to, co jim neposkytuje život.“
A to pro mě dělá pan Robbins. Poskytuje mi hravost, nevázanost, zvláštní pohled na věci, jevy, jednání lidí, jednoduché situace popisuje tak krásně, že se u nich čtenář zastaví, aby si ten jeho jazyk užil, a přitom, jakmile se do knihy začtete, je to prostě jízda.
Jen grafické provedení českého vydání knihy mi dělalo problémy, ale za to pan Robbins nemůže.

vlkcz
10.05.2016 5 z 5

O téhle knize se nedá psát, ta se musí přečíst :-)

Hombre
07.01.2016 3 z 5

Pro mě Robbinsův "nejhipísáčtější" román s maximálně bizarními postavami a hodně ujetou zápletkou. Svobodné, bezbřehé, zábavné, ale pro mě spíše na jedné ze spodních příček v pořadí jeho knih. Částečně asi i verzí vydání (maličké, hůře čitelné písmo sazby), ale taky poměrně dlouhými pasážemi, rešícími církev a křesťanství obecně (v kontrastu s přírodními filozofiemi), které byly asi v době vydání kontroverzní, dnes ale už spíš běžné. Jinak od T.R. samozřejmě kdykoli cokoli :)

makemake
20.04.2013 5 z 5

Bravo, pane Robbinsi, provozovat bleší cirkus, ve špajzu mít schované tělo Pána Ježíše, a nakonec odletět balonem, to jste prostě celej vy. Doufám, že než si mě najde Zubatá, přečtu od vás všechno a ještě něco víc!