Další dálniční atrakce

Další dálniční atrakce

Bláznivý a hravý román nezapírající psychedelické nálady konce 60. let se zamýšlí nad smyslem mýtů, náboženství a víry a nad spojením člověka s přírodou, ilustruje rozdíl mezi mužským a ženským přístupem k životu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1519/dalsi-dalnicni-atrakce-1519.jpg 4.549

Another Roadside Attraction (1971)

Vydáno:, Argo

Elea
25.08.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom to bylo už jen perfektní, zvláštní, ujeté, nápadité, ....

Makropulos
15.08.2017

„Co je posláním umělce?“ chtěla Amanda slyšet od talentovaného nezvaného návštěvníka. „Posláním umělce,“ odvětil Navaho, „je poskytnout druhým to, co jim neposkytuje život.“
A to pro mě dělá pan Robbins. Poskytuje mi hravost, nevázanost, zvláštní pohled na věci, jevy, jednání lidí, jednoduché situace popisuje tak krásně, že se u nich čtenář zastaví, aby si ten jeho jazyk užil, a přitom, jakmile se do knihy začtete, je to prostě jízda.
Jen grafické provedení českého vydání knihy mi dělalo problémy, ale za to pan Robbins nemůže.

vlkcz
10.05.2016

O téhle knize se nedá psát, ta se musí přečíst :-)

Hombre
07.01.2016

Pro mě Robbinsův "nejhipísáčtější" román s maximálně bizarními postavami a hodně ujetou zápletkou. Svobodné, bezbřehé, zábavné, ale pro mě spíše na jedné ze spodních příček v pořadí jeho knih. Částečně asi i verzí vydání (maličké, hůře čitelné písmo sazby), ale taky poměrně dlouhými pasážemi, rešícími církev a křesťanství obecně (v kontrastu s přírodními filozofiemi), které byly asi v době vydání kontroverzní, dnes ale už spíš běžné. Jinak od T.R. samozřejmě kdykoli cokoli :)

makemake
20.04.2013

Bravo, pane Robbinsi, provozovat bleší cirkus, ve špajzu mít schované tělo Pána Ježíše, a nakonec odletět balonem, to jste prostě celej vy. Doufám, že než si mě najde Zubatá, přečtu od vás všechno a ještě něco víc!