Dallas 63

Dallas 63 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140275/bmid_dallas-63-sNm-140275.jpg 5 1764 426

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra... Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

11/22/63 , 2011

technik1965
04.01.2015 4 z 5

Celkom dobré.

geralt0981
23.12.2014 5 z 5

Velice hezky napsané. Myslím, že se k ní ještě vrátím.

Eigis
23.12.2014 4 z 5

Je vidět, že knihu psal špičkový spisovatel a vypravěč, ale nějak tu postrádám Kingovu mistrnou mozaiku propojených osudů více postav. V porovnání s jinými Kingovými knihami je děj téhle trochu nudný a na mě místy působí jako ,,ze života“. Žádné extrémní situace… Některé části této knihy nejsou zrovna můj šálek kávy. Čekal jsem téma cestování v čase a přetváření minulosti včetně jejího vlivu na budoucnost. Po přečtení mám, ale spíše pocit, že kniha je spíše o konfliktu mezi láskou a povinností.

kalache
09.12.2014 4 z 5

To bych od Kinga nečekal....skoro žádná hrůza....

Kormorán
22.11.2014 3 z 5

Vzhledem k faktu, že King představuje jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů, pro mě byl Dallas zklamání. Samozřejmě že je to čtivá knížka, kterou člověk čte jedním dechem. To je prostě Stephenovo nadání, všechno píše nesmírně chytlavým stylem. Ale zhruba v půlce mi došlo, že celý příběh je neskutečným způsobem natahovaný a vlastně se točí kolem některých úplně zbytečných věcí. Z dané premisy šlo vytlouct víc emocí, víc napětí, víc osudové nevyhnutelnosti, než se ve výsledku povedlo. A nakonec je to fajn knížka, ale mohla (a měla) to být klasika...

1972Sixo
12.11.2014 5 z 5

Výborný román s niekoľkými rovinami, s ktorých niektoré dominovali (lovestory). A konečne dobre napísaný koniec - už som sa bál, že to pokazí.

tichackova.h
29.10.2014 5 z 5

Několikátá kniha kterou jsem od Kinga přečetla. A troufám si říct, že u mě zatím obsadila první místo. Atentát na Kennedyho mne vždycky určitým způsobem fascinoval, navíc "starší doba" a její prostředí, lidé apod. mě bere, stejně tak jako cestování v čase, takže tahle kniha mi fakt sedla. A mile mě překvapilo, že se v knize setkáme i s postavami z "TO".

Maarty
29.10.2014 5 z 5

U Kinga to mam tak pul na pul, neco libi a neco zas mene.Mou nejoblibenejsi byla dosud Misery.Ted jsou na prvnim miste dve:)Dallas 63 rozhodne doporucuji!

olle3
28.10.2014 4 z 5

Narozdíl od třeba jiných Kingových děl se mi tohle četlo lehce a děj ubíhal svižně. Možná to bude tím, že byl Dallas 63 napsán z pohledu první osoby, což mi dost sedlo.

Adlethka
30.09.2014 4 z 5

První kniha od Kinga co jsem četla. Velice mě překvapila. Začátek nic moc, přišel mi nudný, ale pak se děj rozjel a báječně jsem si ho užívala! Konec překvapivý.

PhobosCZE
20.09.2014 5 z 5

Perfektní výlet do minulosti. Další z mých oblíbených témat cestování v čase a časové paradoxy. Tohle mě opravdu chytlo. Možná bych to celé jen trochu jinak ukončil ale i tak jasných 100 %

martousek
18.09.2014 3 z 5

Už chápu, proč je Dallas 63 v žebříčku aktuálně čtených knih tak vysoko...začla jsem ho číst, pak jsem zjistila, že se to číst nedá, přečetla si jiné knihy a pak se k němu vrátila, takže v mém žebříčku čtených knih vysel minimálně 1/2roku.
Nechci nikoho odradit, ale téma amerických dějin mi nikde blízké nebylo a nejspíš asi ani nebude, od Kinga jsem četla jistě lepší knihy (hlavně ty tenčí, ty mají podle mého lepší spád).

vysypanel
11.09.2014 4 z 5

Moc se mi líbí ta teoretická šance cestování v čase :-) Mi se to četlo dobře, i když je to dost dlouhé... navíc na Kennedyho atentát si pamatuji ...

Doli
08.09.2014 4 z 5

Moje první od Kinga. Čekal jsem víc? Ano. Bavil jsem se? Ano. Ovšem jak už psalo více lidí, kniha je zdlouhavá a místy opravdu nudná. Kingovo pojetí cestování časem a jeho souvislosti jsou v celku pro tuto knihu adekvátní. Příběh byl víceméně dobrý, ale z mého pohledu byl děj předvidatelný a samotný konec nemohl snad nikoho překvapit. Holt jako další od Kinga si dám Pod kopulí.

hejsahopsa
28.08.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy o tuhle část amerických dějin příliš nezajímala, tak by se dalo říct, že pro mě byla kniha přínosem (podle doslovu by měly být informace celkem věrné). Navíc mám ráda cestování v čase a vždy se trochu bojím, jak se s tím autor popere, ale tady to vyšlo myslím moc pěkně.

mailo-s
21.08.2014 5 z 5

Jedna z těch lepších Kingovek pokud se to dá takto říct.Úžasná kniha která vás vrací zpět do roku 58 a do Derry to znamená že je tam spousta spoileru na knihu TO a dokonce se setkáme i z několika postavami z TO. Začátek je naprosto strhující prvních 300 stran jsem nemohl přestat číst. Prostředek je trochu roztáhlejší ale neméně zajímaví, a konec no prostě paráda. Rozhodně je dost místa na spoustu otázek a budete mít o čem přemýšlet. a nakonec jedna citace z knihy která se mi moc líbí.
DALLAS 63
STEPHEN KING
strana 529
předposlední odstavec:
Na okamžik bylo všechno jasné, a když se tohle stane, vidíte, že svět existuje jen taktak. Copak to všichni v hloubi duše nevíme? Svět je jen dokonale vybalancovaný mechanismus výkřiků a ozvěn, které předstírají, že jsou kolečka a pastorky, snový orloj cinkající pod malovaným sklíčkem jemuž říkáme život. A co je za ním? Pod ním a kolem něj? Chaos, bouře. Muži s kladivy, muži s noži, muži s puškami. Ženy, které pokřiví to, co nemohou ovládat, a znevažují to, čemu nerozumějí. Universum hrůzy a ztrát obklopující jediné osvětlené podium, kde smrtelníci tančí na obranu proti temnotě.

terezsrhapsody
04.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha, trochu detektivka, trochu román, což má nejspíš King poslední dobou v oblibě. Je neuvěřitelné, kolik si musel dát se sháněním informací o Kennedym práci, navštívením všech míst..za to mu za mě patří velký obdiv.

Eliota
03.08.2014 3 z 5

Pěkný nápad, za kterým stojí spousta odvedené práce, ale místy to bylo docela (zbytečně?) roztahané. Líbilo se mi nahlédnutí do 50. a 60. let USA, popsání atmosféry té doby (to se vážně povedlo) a konec. Byl úsměvný, a ač trochu smutný, krásný.
Pro mě to byl zatím nejslabší King.

mailo-s
03.08.2014 5 z 5

Jsem teprve na začátku a nemohu se od knihy odtrhnout hlavně jsem nadšený z toho že potkávám staré známe postavi z jedné nejlepších knih ,TO. Opět v nejděsivěším mistě planety ,DERRY. Tohle téma pruchodů do jiných světu a časů jsem si nebývale užil v Temné Věži a asi to nikdy neomrzý.Kniha má od začátku rychlí zpád,doufám že to vydrží až do konce na který se tak těším.

lucull
02.08.2014 5 z 5

Moje první "kingovka". Jako před autorem smekám, ale kdybych nenerazila na tohle téma o cestování čase a záchrana Kennedyho, asi bych jeho talent neokusila. Každopádně nelituji a jsem ráda, že tahle bichle je zabydlená v mé knihovně. Doporučuji!