Ďábelská jízda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knižně vychází už třetí sbírka automobilových recenzí, které Jeremy Clarkson píše týden co týden pro britské The Sunday Times. Jako obvykle si nebere žádné servítky. Opět se tedy můžete těšit na ostrovtipné komentáře, břitké postřehy a ten nejsušší britský humor. Všechno, co jste kdy chtěli vědět (nejen) o autech, ale báli jste se zeptat. Za mediální personou bručouna, klauna a ignoranta se skrývá bystrý glosátor, nezničitelný optimista, mistr britského humoru a žurnalistický veterán, který autům a motorismu rozumí jako málokdo. Před sebou máte více než stovku recenzí. Račte vstoupit do světa podle Clarksona…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266423/dabelska-jizda-266423.jpg 4.117
Žánr
Literatura světová, Fejetony, eseje
Vydáno, Dokořán
Orig. název

What Could Possibly Go Wrong..., 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ďábelská jízda

Přidat komentář
VaV
27.01.2017

Naprosto příšerný překlad, který knihu naprosto zabíjí.
V ČR existuje několik motoristických novinářů, kteří JC překládali v časopise Top Gear, proč je nakladatel nevyužil opravdu nechápu.

valda
22.08.2016

Třetí soubor Jeremyho sloupků ze Sunday Times. V zásadě platí to, co jsem psal o předchozích dvou. Je to prostě koncentrovaná dávka politicky nekorektního humoru. Tentokrát se jedná o články z roku 2011-2013. V českém vydání mi taky dost chybí fotografie aut, o kterých Jeremy píše. Myslel jsem, že obálka má lákat ke koupi, ale tahle s obličejem zamračeného alkoholika s přilepenou fotkou auta vedle obličeje, jako na koláži z dětské družiny, mi připadá, že má jakéhokoliv náhodného kolemjdoucího, který nezná Jeremyho Clarksona, zahnat na zděšený úprk :-)


DenisePartridge
29.05.2016

Tak jo, myslím, že je načase si přiznat, že jsem si Clarksonův styl psaní zkrátka zamilovala. Zdaleka nejlepší jsou ale jeho originální a někdy až absurdní přirovnání. Ještě že jsou jeho knihy složené z různých novinových článků, které si můžu přečíst kdykoliv znovu. :)

valleyhills
06.12.2015

Kniha je čtivá, přečíst se dá za chvíli, stejně jako se dá číst na etapy díky jejímu složení, a to z pár stránkových recenzí, kterých je zde převelice. Je vtipná.

Autor a jeho další knihy

Jeremy Clarkson
britská, 1960

všech 8 knih autora

Kniha Ďábelská jízda je v

Právě čtených3x
Přečtených22x
Čtenářské výzvě4x
Knihotéce16x
Chystám se číst15x
Chci si koupit7x