Čriepky

Čriepky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100562/bmid_criepky-oaC-100562.jpg 4 161 43

Hlavná hrdinka Ivana je celkom iná ako hrdinky autorkiných predchádzajúcich románov Túžby a Mama pre Veroniku. Je šťastná a spokojná. Miluje svojho manžela, dvoch dospievajúcich synov a prácu prekladateľky historických románov. Je obklopená dobrými priateľkami a dostatkom lásky a nehy. Na svojom živote by nechcela nič meniť. Lenže v živote to vždy dopadne inak, ako by si človek želal... a platí to aj pre Ivanu.... celý text

gargamelka
12.11.2018 4 z 5

U této knížky poněkud déle trvá než se děj rozjede, než jsme od autorky zvyklé. Pohodové čtení, kdy dílky puzzle po peripetiích do sebe opět zapadnou. Nevím, jestli bychom se zachovaly všechny jako hlavní hrdinka.

Ankavi
21.10.2018 4 z 5

Hezká kniha vedoucí k zamyšlení, hlavní hrdinka se dostává často do situace, kdy nejedná úplně racionálně - ale emoce a city v životě ženy hrají velkou roli a spisovatelka s tímto faktem pracovat umí.

mariva
11.10.2018 4 z 5

Život se občas zvláštně zamotá a právě takové situace má autorka ráda. I když příběh působí trochu pohádkově, dokážu si představit, že by se mohl stát a právě to je na knihách autorky přitažlivé.

malen
10.08.2018 4 z 5

Četla jsem od ní silnější příběhy, tohle se mi zdálo příliš románové, než ze skutečného života, možná tím koncem. Ale početla jsem si.

JIVaJaH
09.08.2018 5 z 5

Oblíbená autorka nezklamala...děj ubíhá , ani člověk neví jak. Jako vždy příběh ženy, rodiny a propletence vztahů přátel, partnerů, dětí. V jednu chvíli jsem si říkala, zda už toho není moc na jednu hrdinku. A vážně tolik ženy o všem pochybují, hloubají a přehrávají si to, co zažily?Celkově na mě knížka působila tak nějak smutně.

mynamail
11.07.2018 2 z 5

Jak píše medlovice: Ivana si zapálila cigaretu. Ivana si uvařila kávu. Ivana utřela prach. Ivana vyšla na zahradu. Ivana Ivana Ivana... I ty metafory použité v knížce mi připadaly příliš laciné, plýtké, prostě bez "literárního šmrncu". Příběh, jakých je stovky, ničím zvláštní, odvypráví ho každá druhá žena, možná i sepíše, a když najde vydavatele, tak ejhle - objeví se na pultech knihkupectví.
Romány pro ženy vlastně nečtu, nevyhledávám je, chtěla jsem udělat výjimku v rámci čtenářské výzvy. Takže závěrem: splněno a dost.
Pokud si však v tomto žánru libujete, čtěte, jde to celkem rychle.

Lucinky
20.06.2018 5 z 5

Má oblíbená autorka. Pro mě jsou knihy od této autorky oddychové čtení

popeluška
19.01.2018 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala:-) kniha se četla moc hezky a námět se mi líbil....Střípky jsem si maximálně užila :-)

Evaneva
19.12.2017

Příjemné čtení

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Tahle kniha byla trošku slabší. Ale nevadilo mi to. Ostatní knihy od této autorky byly super.

medlovice
08.12.2016 3 z 5

Ivana si zapálila cigaretu, Ivana si uvařila kávu. Pustila pračku. A někdo měl smutek v očích. Mít tato kniha o sto padesát stránek méně je výborná. Opravdu se spousta myšlenek opakuje.

beruska
30.10.2016 2 z 5

Tuto autorku mám moc ráda, ale tento příběh mi nesedl : ( ... Neustále se opakující myšlenky, dosti depresivní, musela jsem se nutit, abych knihu dočetla. Znovu bych po ní už nesáhla, paní spisovatelka má ve své tvorbě určitě lepší díla... Škoda...

ivulka15
07.08.2016 2 z 5

Občas si nějakou knihu pro ženy přečtu. Ale tato autorka asi nebude můj šálek kávy.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Nádherné čtení

Modrásek16
09.05.2016 5 z 5

Hezké čtení!!!

Jajina555
24.01.2016

Kniha se mi moc líbila jako všechny od této autorky, zajímavý příběh ze života, něco podobného jsem sama prožila, ale bez takového konce.

kiková
29.03.2014 3 z 5

Nemohla jsem se pres ni prekousnout :-(

zizalkaaa
30.11.2013 2 z 5

jako jo dobry,da se cist ale i pres ten dej se mi moc nelibila.Dopadlo to jak jsem cekala:-)

VladkaBU
17.07.2013 4 z 5

pokaždé, když začnu číst T.K.V., mám pocit, že mě knížka nebude bavit. Pak se děj rozvine a já se začtu. Konec jsem předpokládala, ale příběh to byl zajímavý.

lusila
23.06.2013 1 z 5

Dnes by som už po nej nesiahla.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky