Holka mimo rytmus

Holka mimo rytmus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402606/bmid_holka-mimo-rytmus-C5D-402606.jpg 4 266 71

Creekwood série

< 2. díl

Navazuje na oblíbený LGBT bestseller Já, Simon. Když Leah bubnuje, obvykle je v rytmu. Ve svém každodenním životě si ale připadá tak trochu mimo rytmus. Má pocit, že nikam nezapadá, dokonce ani mezi své nejlepší kamarády. Jako jediná z nich je jedináček, žije jen se svojí mámou a peněz nemají zrovna nazbyt. K tomu všemu má Leah velké tajemství – je totiž bisexuálka. Nikomu to ale neřekla, a tak ani její nejlepší kamarád Simon Spier, který se nedávno sám přiznal k homosexualitě, netuší, čím si jeho kamarádka prochází. Teď když se blíží maturita a každý míří na jinou vysokou školu, jediná jistota v jejím životě – parta milovaných kamarádů – se rozpadá. Leah najednou neví, co by měla dělat, jak by se měla zachovat a jestli náhodou není čas udělat to, co jí nahání největší hrůzu… Říct jedné konkrétní osobě, že je do ní zamilovaná.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Leah on the Offbeat , 2018

JitulHa
27.11.2019 3 z 5

Holka mimo rytmus, coby takové pokračování Simona Spiera, mě příliš neoslovila. Asi to bylo hlavně tím, že vypravěčkou celého příběhu byla Leah. Matně si totiž vzpomínám, že už v době, kdy jsem četla Simona, mi přišla právě ona z célého okruhu jeho přátel nejméně sympatická. Tehdy jsem její protivnou, cynismem prosáklou povahu, přisuzovala tomu, že se cítila být tak trochu odstrčená z té jejich party. V téhle knize jsem ale zjistila, že Leah je prostě vzpruzená pořád. Proto už jí po chvíli čtení začínáte mít po krk. Například toho, jak posuzovala okolí podle toho, jestli něco předstírá, nebo ne - viz Wells a hudební skupina při obědě, přitom sama neustále něco předstírala. Ať šlo o fotbalový zápas, na kterém ve skutečnosti ani nebyla, nebo celé její přetvařování vůči přátelům. Nicméně kniha úplně špatná není. Je to zkrátka sonda do života teenagerů - zde již maturantů, jak je u této autorky dobrým zvykem. Jsou tu také všichni staří známí. Pokud máte tedy knihy Becky (a Simona) rádi, určitě po ní sáhněte.

janyska13
14.11.2019 4 z 5

Super oddechová knihy, klasická středoškolská témata s něčím jiným. Moc se mi líbila, ale jiné knihy od autorky jsou o něco lepší.

petra3242
13.11.2019 2 z 5

Kniha se četla dobře, ale že by se mi nějak zvlášť líbila se říct nedá. Leah mi přišla jako fracek. Kniha Já, Simon byla lepší, škoda že příběh o Leah takové štěstí neměl.

E.lisabeth
05.11.2019 2 z 5

Nevim...me se to hrozne nelibilo. Jo precetlo se to rychle, ctive to je. Ale...ja vlastne nevim co. Dyt se tam prakticky nic nestalo, kde byla nejaka zapletka? A skoncilo to akorat tak, jak se dalo cekat stejne hned na zacatku.

Janniska
04.11.2019 4 z 5

Ubírám hvězdu za pomalejší rozjezd.Jinak to nebylo špatné čtení,jen bych byla asi mi o nečíst předtím probuzení Simona Spiera.Nejsem úplně cílová skupina,ale myslím že se mi to líbilo :-)

anet8843
24.10.2019 3 z 5

Byla jsem na knihu hodně zvědavá, protože Simon Spierse je moje srdcovka, znám ji skoro zpaměti. Další kniha od autorky byla průměrná, tak jsem se těšila, co autorka předvede.
Byla jsem docela spokojená. Sláva první knihy se nekonala - protože Simon je prostě tah na branku, dokonalá postava, kterou nejde nemilovat. Tak za prvé ženy queer nejsou aktuálně takový hit jako kluci. Autorka tlačí trochu moc na pilu v otevřenosti, až to místy není úplně ono.
Leah je dobrá hlavní hrdinka, uvěřitelná. Není to překladnělá osoba, ale typická osmnáctka včetně svých slabin i pozitiv. Je tak trochu nakrknutá a zmatená, konec střední školy je náročný pro ty, co na ni měli přátelé, to je pochopitelné. Trochu tlačí na pilu, ale kdo ne v jejím věku.
Nadprůměr musím říct, nemohu se dočkat na její nejnovější knihu.

Noshelfcontrol
20.10.2019 4 z 5

Ehm, no ...
Přemýšlím jak začít. Mám z knihy rozporuplné pocity. Než jsem ji otevřela, četla jsem si pár komentářů (ostatně skoro jako u všech knih), a upřímně jsem se zděsila. Dovolím si říct, že moc lidem kniha nesedla. A kéž bych teď nebyla za naprostou ovci, ale musím s některými spoluuživateli na DK, souhlasit.

Protože naprosto miluji Probuzení Simona Spiera aka Já, Simon, byla jsem naprosto nadšená, že má být pokračování, tentokrát o jiné postavě. Bohužel nadšení ze mě postupně vyprchalo a bylo čím dal těžší pokračovat. Ale nejspíš teď jen dělám z komára velblouda, přesně jako Leah. Nerada si to přiznávám, ale sdílím s Leah spoustu povahových vlastností. Také vidím většinou věci černě a nad vším zbytečně moc přemýšlím. A asi právě proto mě občas tak moc štvala. Říkala jsem si "holka krucinál, probuď se. Dospěj trochu." A pak si bolestně uvědomíte, že jste v podstatě to samé. Ale aspoň mě to donutilo se nad sebou trochu zamyslet.
Zpět ke knize. Četla jsem ji opravdu dlouho. Asi jedno z mých nejdelších čtení. Skoro jsem ji odložila a začala číst něco jiného. Ale když já prostě nerada nechávám knihu rozečtenou. Takže jsem se nějakým způsobem prokousala zdlouhavými pasážemi, plnými divného uvažování Leah. Jak to tu už bylo několikrát zmíněno, prostě by jste ji za to chování dali nejradši facku.
Autorka se opravdu nejspíš jen snažila obnovit ono Simonovské kouzlo. Ale Simon v téhle knize, se mi zdál krapet jiný. Jakoby Becky lehce zapomněla, jaký Simon vlastně je. Ale to samozřejmě může být jen můj dojem.

Ale abych tu neříkala jen zápory, kniha nebyla úplně ve všech ohledech špatná. Od poslední čtvrtiny už se četla trochu líp. Hlavně posledních pár kapitol ubíhalo hrozně rychle (a ne nebylo to proto, že už se "konečně" blížil konec :D). Kapitoly týkající se plesu, mě opravdu bavily. A dokonce jsem v nich našla tu starou známou atmosféru ze Simona.
Nebyl to pro mne úplný propadák, ale na rozdíl od Simona, nevím jestli si Holku mimo rytmus přečtu víckrát.
Normálně bych dala tak 3, možná 3 a půl hvězdičky. Ale celou tuto knihu zachraňuje samotné romantické finále. Opravdu celá plesová scéna se podle mě povedla. A onen konec s emailem, mě donutil zavzpomínat na Simona :) Takže toto kouzelné zakončení zaručilo knize 4. hvězdičku.

Opět zde platí pravidlo: když vás kniha moc nebaví, přesto zkuste pokračovat. Můžete být mile překvapeni :*

ReziEngli
14.10.2019 2 z 5

Bože, díky, jsem na konci!
Ne, vážně. Tohle byla tak špatná kniha! A strašně mě to mrzí, protože autorčinu knihu Probuzení Simona Spiera miluju!

Bohužel, tahle kniha u mě fakt neobstála. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu knihu někoho jiného, a ne Becky! Přišlo mi, že autorka chtěla jen oživit Simona, ale jinak. A protože to dobré už vyčerpala, zpatlala dohromady Holku mimo rytmus. Tahle kniha byla fakt mimo. Nevím, jestli byl tak špatný překlad, nebo autorce už totálně došla inspirace, ale ne. Fakt ne.

Leah jsem celou dobu nenáviděla, zasloužila by si akorát facku. Celou dobu se chovala jako třináctka zaláskovaná do svého spolužáka. Celou dobu čtení jsem měla pocit, že je text nesourodý, hlavní hrdinka to měla v hlavě pomotané, a stejně pomotaně pak vypadal celý příběh. Kniha mě nebavila a čtení bylo fakt jak za trest. Rozhodně ji znovu číst nebudu a nemohu ani doporučit. Tohle je rozhodně literární propadák.

sgjoli
13.10.2019 4 z 5

Tohle bylo velmi příjemné čtení, které jsem si celkem dost užila. Svižné, čtivé, dynamické, velmi velmi realistické. Občas jsem i já zavzpomínala na svá středoškolská léta a jak jsme některé věci prožívali podobně. Co mne akorát štvalo, bylo chování hlavní hrdinky Leah. Občas jsem měla chuť ji za některé její reakce pěkně profackovat, protože se místy chovala hrozně. Neměla to sice v určitých pasážích lehké, ale stejně.... Každopádně to bylo hrozně fajn vrátit se do světa Simona Spiera a opět se potkat se starými známými postavami. Hezký příběh. :-)

Ivka14
09.10.2019 4 z 5

Já Simon je jedna z mojich nejoblíbenějších a nejmilejších knih. Tahle kniha byla dobrá, ale ne tak, aby jsme dala 5*. Uvítala bych pokračování Simona a ne nový příběh o Leah. Ale jinak to bylo milé a oddychove čtení

Litocha
28.09.2019 3 z 5

Možná si za to můžu sama, už dávno nejsem cílová kategorie. Ale autorka v tom má prsty taky – Simonem mě navnadila, Podělaným navrch už mnohem víc zapadalo do průměru a tady se dostavilo zklamání.
Becky Albertalli sice umí psát čtivě, ale co je to platné, když se tady nic moc neděje, hlavní postava je nesympatická a mnohdy se chová jako husa. Na mě je ta knížka až moc teenagerovská – možná by zasloužilo ocenit, že poměrně hodnověrně(?) odráží pocity a myšlenky a vyjadřování dospívajících, ale mě zkrátka nebaví číst pořád dokola jedno a to samé. Leahina slovní zásoba je dost omezená – všechno a všichni jsou roztomilí a ona je zbožňuje – a dost omezené jsou i její myšlenkové pochody. Vadily mi její hysterické výlevy, paličatost, sobecké chování, dělání z komára velblouda a úmorné neustálé hnípání se v citečkách. A to ani nemluvím o některých nelogických situacích, které se v knížce objevují.
Taky mi u téhle autorky tak nějak začíná vadit to všudypřítomné LGBT – chápu, že pracuje právě s takovými dospívajícími, ale jaká je pravděpodobnost, že se jich sejde hned několik v jedné partě nebo rodině? Jaká je pravděpodobnost, že všichni rodiče okamžitě bezvýhradně přijmou menšinovou sexuální orientaci svých dětí (ne že bych si to nepřála)? Nemůžu se zbavit pocitu, že spisovatelka se snaží po úspěchu Simona do dalších knížek nacpat víc a víc toho, čím poprvé zabodovala, jenže ono to (na mě) nefunguje...
Ale protože náctiletým by se tahle knížka vážně líbit mohla a protože konec byl přece jen o něco lepší než začátek, kousek v hodnocení přidám, aby se knížka vyšplhala alespoň na ty průměrné tři hvězdičky.

Osice
16.09.2019 5 z 5

Holka mimo rytmus navazuje na knihu Já, Simon. Došlo ale ke změně vypravěče. Už nás neprovází romanticky založený Simon, ale nejistá Leah, která na své okolí často působí drsným odměřeným způsobem. Leah mi byla strašně sympatická, v jistém směru mi připomíná mě samotnou:-) Díky změně vypravěče jsem si opět uvědomila, jak je ošemetné a zavádějící spoléhat se na jednostranný pohled postavy, resp. reálné osoby.

Znovu mne autorka pobavila:-D
"Měla bych říct, jen tak pro informaci, že mít mámu, která je víc sexy než vy, je fakt na houby."
"To zvládneš, ne? Prostě na lidi ječ. To ti půjde."
"Nenávidím, když jsou kreténi talentovaní."

Sariklen
09.09.2019 3 z 5

Na rozdíl od autorčiny knihy Podělaným navrch, kterou hodnotím jako dokonalou, mi tato moc nesedla. Nebyla špatná, ale že bych se k ní vrátila, to ne. Nějak jsem se nedokázala vžít do postav. Navíc dějově v knize nebylo nic "extra". Nic co by mě nutilo otáčet další stránky, abych věděla, jak to dopadne. Žádný hnací motor. Dočetla jsem ji, to ano, ale krom toho, abych zjistila, s kým nakonec Leah skončí, v tom nic jiného nebylo. Já, Simon byla rozhodně lepší a hlubší kniha. Tady jsem tu hloubku, více dějových linek, více vztahových rovin, postrádala. Šlo to podle mě moc po povrchu.

Beky
05.09.2019 4 z 5

Jednoduchá roztomilá oddechovka ... :-)
Odsejpá to jako po másle a člověk se u toho nevědomky usmívá. :-))

roman9276
02.09.2019 3 z 5

V podstatě volný pokračování Probuzení Simona Spiera, ale se zaměřením na Leah, jeho kamarádku. Tady mě Leah štvala v podstatě celou dobu, první půlka knížky mě nebavila vůbec a byla prakticky o ničem, jen, že bojuje se svojí bisexualitou, stydí se to někomu říct a podobný sračky. Druhá polovina už byla podstatně lepší, příběh začal šlapat a konec to docela i zachránil, proto i tak relativně vysoký hodnocení. Přečteno za chvíli, oceňuju krátký kapitoly, ale asi bych se k tomu znovu nevrátil a doufám, že se autorka poučí a nechá tuhle jakože „sérii“ na pokoji a bude psát něco jinýho.

Ainyska
24.08.2019 3 z 5

Původně jsem chtěla dát 2 hvězdy, ale dám 3. Je to z toho důvodu, že se kniha čte velmi dobře a stránky letí závratnou rychlostí. Taky proto, že zde byli staré známé postavy. Bohužel kniha byla o Leah, která mě hodně štvala. Celkově její linka mě nebavila. Věčně si stěžuje a vyvádí kvůli totálním kravinám. Jasně nejsem cílovka YA literatury, ale tohle se teda moc nepovedlo. Ne, že by první díl byl bůh ví co, ale bavil mě o malinko více. Takže Já Simon 3,5* a Holka mimo rytmus 3*. Jestli budou další díly, možná si je přečtu, ale nijak na to nebudu spěchat.

Elsasbooks
20.08.2019 4 z 5

Příjemné překvapení po tom, co se mi knížka Já, Simon nelíbila. Leah mi jako hlavní hrdinka sedla o hodně víc i když mi byla velmi nesympatická. Knížka z jejího pohledu byla super! Doporučiji, příjemná oddychovka.

Veru.Viti
16.08.2019 3 z 5

Za mě absolutně průměrná kniha. Leah mě opravdu štvala. Věčně nespokojená, protivná, nic se jí nelíbí, sobecká. Přitom autorka psát prostě umí. Příběh plyne neuvěřitelnou rychlostí. Tentokrát mi ale potěšení hlavní hrdinka opravdu pokazila. Stejně tak i několik situací, které byly podle mého absolutně zbytečně vyhrocené. Podělaným navrch a Simon jednoznačně lepší.

SarahRoyalAss
06.08.2019 5 z 5

Prosím, tohle byl po Simonovi opět dokonalý příběh. ♥
Knížku jsem si náramně užila, postavy zamilovala (pokud to ještě jde) o mnohem více. Líbí se mi, že ne všechno je popsáno sluníčkově a vztahy nevydří navždy. Takhle to nefunguje a autorka to vzala v potaz.
Pro fanoušky Simona tu byl sakra skvělý fanservis, co si budeme nalhávat, fanoušci chtěli hlavně Simona. Leah jsem si oblíbila i když má svoje chyby (kdo říká že nemá, tak sakra strašně kecá) ale sama si je přiznává. Ať se to lidem líbí nebo ne, lidé jako Leah jsou a budou. Líbilo se mi její vyobrazení jako správného nerda a fanouška HP.
Doufám, že se dočkáme další knihy s těmito postavami. ♥

denisa4368
05.08.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale jako příběh, který navazuje na Simona, mi přišel až přílišně natahovaný a vytváření nových vztahů mi přišlo takové vyumělkované.