Lincolnův mýtus

Lincolnův mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234654/mid_lincolnuv-mytus-234654.jpg 4 137 30

Cotton Malone série

Co když prezident Lincoln podepsal dokument, který ohrožuje současnou podobu Spojených států? A co když se ten dokument ocitl v nesprávných rukách? Září 1861. Není všechno takové, jakým se jeví. Tento záhadný vzkaz a k němu připojené tajemství putovaly od jednoho amerického prezidenta k druhému, až skončily v rukou Abrahama Lincolna. Na pozadí krvavých střetů občanské války se musí Lincoln rozhodnout, jak s třaskavou informací naložit: má zachránit tisíce amerických životů, anebo zabránit tomu, aby se mladý národ nenávratně rozpadl na kusy? Současnost. Vyšetřování dávných událostí z časů občanské války rozpoutá politickou bitvu mezi Bílým domem a vlivným utažským senátorem. Může s tím nějak souviset únos operativce amerického ministerstva spravedlnosti v Dánsku? Onen muž padl do rukou nebezpečného fanatika, který je posedlý božskou vizí, že právě on má uvést v život slova velkého mormonského proroka... Za daných okolností nezbývá šéfce zpravodajské služby nic jiného, než sáhnout po telefonu a zavolat svému bývalému agentovi do Kodaně. Cotton Malone se znovu vydává na životu nebezpečnou misi, nad níž se vznáší stín dávného Lincolnova tajemství. Přestává být jasné, kdo je přítel a kdo nepřítel. Jisté je jediné: že v sázce je osud Spojených států amerických.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Lincoln Myth , 2014

čef
28.12.2015 4 z 5

Hodně o historii USA zabalené do dobrodružného obalu. Několik málo nepříliš vynalézavých akčních scén čtenáře knih o neprůstřelném Cottonovi asi příliš nenadchne. Zájemce o historii USA čekají méně známé detaily ze zákulisí boje o jednotu států a ze života a organizace mormonů. Celkově je pro mne kniha až příliš průměrná a povrchní. Přečíst se sice dá, ale to je tak asi vše.

Dandulka
11.09.2015 5 z 5

Super čtení, jen ten konec se mi zdál malinko moc zamotaný.

wally
17.08.2015 3 z 5

Klasicky odvedená ´berryovka´, která přinese napětí a přitom vás obohatí o historické informace určité části společnosti kolem které se příběh motá... V komentáři předchozí knížky jsem vyslovil určité přání a byl jsem rád, že mne autor vyslyšel...ale pojal to zcela jinak než byla moje představa a proto mne závěr knihy vyloženě namíchnul a za to dávám dolů o jednu hvězdu víc než by bylo standardní hodnocení.

AlesXXX
22.07.2015 2 z 5

Nedočteno. Nezajímavé a plné mormonské církve.

bukiet
30.06.2015 4 z 5

Mám rád historii a zajímá mne i náboženství a dějiny církví. A také mám rád Cottona Malonea a Stevea Berryho. Mám rád celý tento cyklus, protože Berry velmi chytře proplétá skutečnost a fikci. On si nevymýšlí, on fabuluje. Mám rád hlavní charaktery této série, protože knihu od knihy rostou a rozvíjí se. To u tohoto žánru není moc obvyklé. Chápu, že jiné Cottonovy fanoušky zrovna tento díl nemusel příliš zaujmout. Přece jenom je to více o politice než o hledání starodávných artefaktů. Na druhou stranu bychom měli mít radost z toho, že v celé knize není zničena žádná památka UNESCO. Nad vytrženou stránkou z Knihy Mormonovy přimhouřím oko.

alfa
24.06.2015 5 z 5

Příjemná oddechová četba, navzdory své délce se kniha čte skoro sama. Příběh je napínavý a autor jej výborně propojuje se skutečnými historickými událostmi, místy si něco přimyslí. Konec byl sice trochu těžko uvěřitelný, ale dávám plný počet, zejména za zajímavé informace o historii USA a mormonské církvi.

alabra
21.06.2015 3 z 5

Berry umí napsat lepší knihu, motání se stále dokola, děj pokračuje těžkopádně. Je to můj oblíbený autor, ale tady nenadchnul.

Macek58
14.06.2015 3 z 5

Klasické oddechové čtení, místami akce trošku "přitažené za vlasy", ale tak už to v této literatůře chodí.

Misi78
24.05.2015 2 z 5

Za mě nejslabší Berryho kniha. Nebavilo mě podrobné rozebírání mormonského náboženství. Konec mě taky nijak nenadchl.

mikika
04.05.2015 3 z 5

klasický dobrodružný román, oddechovka na líná letní odpoledne... ale do léta nepřečtený nevydrží.