Císařova hrobka

Císařova hrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60934/mid_cisarova-hrobka-WE2-60934.jpg 4 222 32

Cotton Malone série

Hrobka prvního čínského císaře, střežená podzemní terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je v dnešní době považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpírá plný přístup. Proč? Nalézt odpověď je úkol pro Cottona Malonea, jehož životem otřásl mail s odkazem na neznámou internetovou stránku. Po přihlášení spatří Cassiopeiu Vittovou, ženu, která mu už několikrát zachránila život, kterou mučí záhadný muž a vznáší směrem k Malloneovi stručný požadavek: „Pokud ji chcete udržet při životě, dejte mi ten předmět, který vám svěřila do úschovy.“ Potíž spočívá v tom, že Cassiopeia Maloneovi žádný předmět nepředala a on sám nemá tušení, oč by se mohlo jednat. Je ovšem odhodlán svou přítelkyni zachránit ze spárů nebezpečných šílenců, a tak se vydává na nejnebezpečnější misi svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu, ale také současným mocným v Číně, tedy v zemi, kde má lidský život velmi nízkou cenu…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Emperor's Tomb , 2010

technik1965
08.04.2014 2 z 5

Od uvedeného autora som čítal už aj lepšie knihy, túto hodnotím zatiaľ ako najslabšiu.

čef
08.10.2013 4 z 5

Takových dobrodružných knih je podle mne stále více. Na pozadí velmi těžko uvěřitelného příběhu se občas i něco dozvíme, ale v zásadě se očekává částečné vypnutí mozku a relax bez kritiky. Autor si splnil roční plán, čtenář dostal dočasné vytržení z reality a všichni by měli být spokojeni. Tak to beru já a jsem potom vděčen i za svižné tempo a zopár zajímavých informací o Číně.

keselylenka
28.09.2013 2 z 5

Zatím podle mě nejslabší Berryho počin. Asi jsem výjimka, ale mám mnohem raději jeho knihy, kde není postava Cottona Maloneho a to ne, že by nebyl sympatický. Příběh Císařovy hrobky je spíše politickou konspirací než něčím s historie. Hrozně mě zklamalo, že terakotová armáda je sice na obálce, ale v knize o ni není prakticky ani slovo a příběh s ní příliš nesouvisí.

v.e.v.er.ka
07.07.2013 3 z 5

Přečetla jsem až do konce ale nelíbila se mi... takový chaos v postavách jaký tam byl, nejen díky čínským jménům, ale i jejich povahám... nevím jak vy ostatní ale já sem za svého oblíbence místo cottona považovala Viktora kterému jsem fandila daleko více :-)

Dandulka
24.01.2013 5 z 5

Od začátku do konce napínavé a výtečné čtení!!!!!

wally
04.01.2013 3 z 5

Příběhy C. Malona pomalu ztrácí dech...škoda...snad příště

tequilaking
24.10.2012 2 z 5

Pan Berry má smlouvu s nakladatelem, že musí bouchat jednu knihu ročně, a podle toho to vypadá. Ty tam jsou propracované hádanky a příběhy z prvních dílů Cottona Malonea.
Autor vzal jednu starou teorii o ropě a jednu archeologickou zajímavost a obalil je spoustou vaty nudných rozhovorů lidí, kteří rádoby pletichaří o politickou moc v Číně. Přitom vás vůbec nezajímá, kdo bude příštím předsedou čínské KSČM a i přestřelky začínají být nepřehledné a nudné. Podle mě jedna z nejhořších Berryho knih.

astroweb
07.07.2012 2 z 5

Z počátku jsem si myslel, že poněkud odsuzující komentáře o této knížce jsou přehnané. Nebylo tomu tak. Poslední třetinu už jsem hrubě přeskakoval, pořád dokola se opakovaly stejné scény, kdy čtenář byl uváděn v omyl kdo je kdo. Na prvním místě v čtivosti uu mě stále stojí u tohoto autora Rasputinovo proroctví.

princesse
01.07.2012 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha. Doporučuji. Stojí za přečtení.

derminator
22.10.2011 3 z 5

Je to typická knížka od Berryho ale doopravdy? Mě nebavila jako ty ostatní 40%.

Lucy
16.09.2011 4 z 5

Dobrá čtivá,napínavá kniha,jen trochu roztáhlá

WEIL
20.08.2011

Proč si nechal právě takovou hrobku postavit první čínský císař?

Protože císařství se chtělo ukázat, že na to má.