Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.21820

Cormoran Strike (2.)

The Silkworm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

polednice1705
předevčírem

O něco málo lepší než 1. díl Volání kukačky

mirdaz

Kniha nezklamala, líbila se mi.

animovanej medv

Kniha mě bavila, ale druhá část už byla mírně zdlouhavá, což jí ubírá na spádu a napětí.

Hospodyňka

Nedokázala jsem se vžít. Neuchopilo mě to. Půjčila jsem po rodině a tam ohlas byl.

wimpzk

Literární styl J.K. Rowlingové mám rád již od té doby, co jsem hltal Harryho Pottera. Autorka má nejen velký talent a dar psaného slova, ale dokáže také velmi zručně a plasticky popsat rozličné lidské charaktery... Ale k samotné knize. Hedvábník je skvěle napsaná detektivka, řekl bych, že ještě lépe než Volání kukačky. Napětí vydrží až do samého konce, odhalení vraha mě velmi překvapilo, ačkoli bylo nakonec logické. Již teď je jisté, že se zrodil další velký detektiv, Cormoran v kombinaci s Robin...Prostě zážitek a už se těším na další knihu ze série.

petulienka126

Za mne nepochopitelne precenovana knizka....

bibi.r

Moc se mi líbilo, že autorka nám víc přiblížila Strikea i Robin. A taky, že Robin se dostala víc k detektivní práci.
Co mi moc nesedělo byla ta vražda. No jo, byla fakt ujetá, ale já do teď nějak nepobrala toho vraha.

Verrrunka

Takže opět žasnu, jak neuvěřitelně čtivě umí autor/ka psát. Kniha se čte naprosto lehce, člověk je pořád držen v lehkém napětí. Až do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je vrahem, což je pro mě u detektivky základ. Jednu hvězdu ubírám za 2 věci, které mi úplně nevyhovovaly. První je neustálé omílání problémů s Cormoranovou nohou, někdy už je to fakt otravné. A druhá věc je až přehnaně morbidní vražda. Myslím, že kniha je psána natolik čtivě, že by jí neuškodila ani menší senzace.

BlackBlade

Začátek nic moc, trochu haló při objevení nějaké mrtvoly (nebudu spoilovat), ale následné vyšetřování bylo děsně zdlouhavě popsáno. Výsledné rozmotání zápletky dobré (rozhovor trojice v parku během hustého sněžení), ale jak bylo popsáno více čtenáři = za mě kniha zbytečně natažená. Takže 3/5

Matita310

Určitě jsem četla zajímavější knížky,... ale Cormoran a Robin mě baví čím dál víc... Jdu se pustit do třetího dílu :)

elcapitano

Shoduju se s ostatními diskutujícími, že to bylo mírně zábavnější než Volání kukačky. Ale stejně je to podle mého spíše průměrné: je to dlooouuhhééé na to kolik se tam děje. Zápletka je tak strašně přehnaně vykonstruovaná, že je v zásadě nesmyslná. No a zahleděnost do lepší společnosti (stejně jako v Kukačce) je už jen drobné mínus.
Na druhou stranu je to celkem čtivé a ústřední dvojice je celkem sympatická.

Andrea81

Cormoran a Robin mě prostě baví. Pohodově strávené chvíle u knížky. Už se těším na další díl.

kercah

I když jsem dlouho váhala, jestli si druhý díl koupit, nakonec jsem si řekla proč ne. Mohu říci, že jsem udělala dobře, není to kniha z které si úplně sednete na zadek, ale je, i přes svých 500 stránek čtivá a to velice snadno, zápletka z literárního prostředí mi také nevadila. Takže kdo má rád detektivky, doporučuji se na knihu podívat. :)

shay
28.12.2017

Rozhodně mě druhý díl bavil víc než první. Kniha je bohužel opět zbytečně dlouhá, až jsem měla chvílemi chuť přeskočit úplně na konec. Ale aspoň člověk do poslední chvíle neví, kdo je vrah.

smajiska
26.12.2017

O poznání lepší než Volání Kukačky. Stejně jako v prvním díle, čtenář do poslední chvíle netuší, kdo by mohl být vrahem. Asi mě více baví knihy, kde jsou fakta více odhalovány a já můžu více být součástí vyšetřování. Přesto se tento díl četl lépe než první, obsáhlá zápletka odpovídá délce knihy.

whiolet
10.12.2017

Bylo to o něco lepší než Volání kukačky,ale přesto mi vadilo zdlouhavé vyprávění, které mě zcela otrávilo a zajímavé dopadení vraha pak díky tomu nebylo,tak strhující.
Takže knihu spíše hodnotím jako průměrnou.

Bitty666
07.12.2017

Tentokrát asi zajímavější zápletka, ještě překvapivější rozuzlení, odhalení až v samotném závěru knihy,i když tedy podle indicií, které autorka poskytla by to asi nikdo kromě Strika nedal. A Robin a Corm. Ti prostě jedou. #teamCormoran

Lllvicek
05.12.2017

Zajímavý příběh, bohužel to bylo celé strašně zdlouhavé a do čtení jsem se z velké části musela opravdu nutit. Nicméně konec knihu zachránil a musím říct, že ten jsem opravdu zhltla. Ale do dalších knih se Strikem se raději prozatím pouštět nebudu.

Shanib
27.11.2017

Určitě o stupeň lepší než první díl, nicméně nic by se nestalo, kdyby byly některé pasáže vynechány a kniha by tak byla kratší a ráznější

KSarlota
22.11.2017

Kniha mě bavila více než Volání kukačky

Lee7
22.11.2017

Druhý díl měl už od začátku zajímavější a rychlejší přístup :) sice konec knihy a vrah bylo utnuto jako nic. Ale líbil se mi.

venora
14.11.2017

no, nejsem úplně cílová skupina, detektivky tak docela nepreferuju, ale nebylo to špatné. Místy jsem se musela trochu nutit, ale vykreslení (hlavních) postav mě vždy strhlo zpět. A samozřejmě jsem byla zvědavá na kdo? a proč? a jelikož knihy většinou neodkládám, pokračovala jsem a závěr se přiblížil rychle a docela mě to nakonec strhlo.

Enny06
14.11.2017

Hedvábník se mi líbil o trochu víc než Volání Kukačky. Těším se až si přečtu Ve službách zla, už na mě čeká v poličce :)

vlci
04.11.2017

Knihu jsem si koupila po přečtení Volání kukačky, která se mi moc líbila. Hedvábník mne nezklamal a už se těším na knihu Ve službách zla. Tento typ detektivek mi prostě sedí.

marky
02.11.2017

moc mě to nebavilo, nejradši bych přeskakovala stránky, ale to nedělám, tak to bylo asi tím

Mishell14
30.10.2017

Upřímně trochu nudnější "případ",než první. Kniha se četla dobře,ale dle mého to bylo zbytečně natahované a z mého pohledu ačkoliv se Rowlingová váżně snažila nebylo rozzuzlení tak překvapivé.

ecila13
30.10.2017

Vynechala bych prvních 140 stran, málem jsem knížku odložila. Ale nakonec fajn detektivka. Rowlingová se čte moc pěkně

hroneczek
30.10.2017

Volání Kukačky se mi moc líbilo, Hedvábník byl ještě o kus lepší a napínavější.

Placi
24.10.2017

Stejně jako u Volání Kukačky mohl být celý kriminální příběh až o několik set stran kratší. V tom ale nespočívají knihy od Rowlingové. Autor/ka nás vždy zasvětí do života mnoha postav, o to větší zábava to v jejím podání je. Ta ženská se prostě naprosto báječně čte, pak je mi jedno, jestli má kniha 500 nebo 1 200 stran. Opět jsem se pokoušel odhadnout vraha a jeho motiv. Myslím si, že v Hedvábníkovi se na to dalo přijít, ale mně se nepoštěstilo. Nicméně vrah a jeho motivy mi sedly. Rovněž se nám opět krásně posunul vztah Strike-Robin. Těším se na další knihy a dovoluji si upozornit ty, kteří o tom ještě neví, že BBC natočilo minisérii Strike o všech třech prozatím vydaných knihách - https://www.csfd.cz/film/478984-strike/komentare/ :)

b.safarik
19.10.2017

Ačkoliv je druhý díl ze série lepší než Volání kukačky, pořád to není ono. Televizní adaptace přitom byla skvělá, možná je to proto, že je okleštěná o zbytečné detaily, díky kterým je knížka zbytečně zdlouhavá. V půlce jsem ji asi na půl roku odložila.

A ztotožňuji se s názorem níže, že více než případ samotný (ačkoliv závěr je velmi slušný), jsem se soustředila na vztah Robin - Cormoran.