Hedvábník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/hedvabnik-O8t-221461.jpg 4.12113
Série:

Cormoran Strike (2.)

Orig. název:

The Silkworm (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (457)

Kniha Hedvábník

Přidat komentář
kika_
12. května

Příběh se mi moc líbil. Napínavé, propletené, rozhodně jsem se u čtení nenudila. Jedinou věc bych vytkla - na mě až příliš častá a rozsáhlá povídání o Strikeově bolavém koleni.

Niu
18. dubna

Je to čím dál lepší. Autor :o) plave ve známých vodách :o) Chvílemi jsem měla pocit, že se pohybuju na poli Cliva Barkera (kdo četl jeho tvorbu, pochopí). Jak jsem ve Volání kukačky hodnotila absenci krutosti, tak si myslím, že tohle bylo jiné kafe. Cormoran a Robin prostě k sobě patří. Hotovo :o) Absolutně jsem netušila, kdo to byl. A vlastně se mi líbí to dlouhé napětí a pak najednou finito. Případ vyřešen.

tynucha
11. dubna

Příjemná a trochu bizarní detektivka. Tento díl byl asi nejslabší z celé trilogie. Trochu náročnější je množství postav a jejich jména, vlastně až v půlce knihy jsem bezpečně rozeznávala podle jména, kdo je kdo.

maryska09
05. dubna

Skvělé pokračování série Cormorana Strika. Opět svižný, rychlý děj, skvěle čtivý. Tentokrát více morbidní až bizarní, ale vzhledem k literárnímu prostředí děje stále uvěřitelný.

verense
28. března

Nějak jsem ke knize přistupovala bez nějakého většího očekávání, a byla jsem příjemně překvapena. Detektiv sympatický, vražda patřičně hrůzyplná, vyšetřování, odhalení i motiv mající hlavu a patu. Já jsem spokojená.

marhasx
23. března

Případ super, ale je to vleklé. Chtělo by to zkrátit.

adelinka
18. března

Aj tento prípad super. Cormoran, je mi sympatický až moc.... Prípad zaujímavý a takisto som mala podozrenie na každého, takže ma prekvapil záver. Väčšinou sa v detektívkach dosť skoro potvrdí moje podozrenie. Tu bolo podozrení viac...... Tak som zvedavá na ďalšie pokračovanie, na ďalšie zaujímavé prípady Cormorana. A som zvedavá aj na súkromný život .....

Tereza0107
07. března

Další případ Cormorana Strika, který se mi líbil. V prvním díle jsem trochu bojovala s popisnými pasážemi, ale v druhém díle už jsem věděla do čeho jdu a tolik mi to nevadilo. Postavu lehce neotesaného detektiva jsem si oblíbila a byla jsem ráda, že do druhého dílu autorka více zakomponovala i Robin. Příběh byl zajímavý, líbí se mi, že se vždy stane jedna vražda a pak se vše pomalu rozuzlí a není zapotřebí dalších deseti mrtvol navíc, kdy podezřelý zametá stopy. Zatím v obou knihách jsem opravdu až do téměř 20 stran před koncem netušila kdo je vlastně vrah - všechny postavy mi přišli jako možní adepti. Kniha se četla lehce, ale tentokrát mi přišlo, že trvalo delší dobu, než se příběh rozjel.