Hedvábník

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/hedvabnik-2Er-221461.jpg 4.12471

Cormoran Strike 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

The Silkworm, 2014

Kniha Hedvábník

irca3468

jojo, dobré to bylo:) o chlup víc se mi líbil první díl.

lencin

Druhý příběh Cormorana Strikea a Robin.
Výborné a čtivé.
(2015)

Addelka

Druhý díl detektivky s Cormoranem Strikem. Na všech databázích, kam jsem koukala má tenhle díl vyšší hodnocení než „Volání kukačky“ (první díl). Z anotace jsem se dozvěděla, že vyšetřování bude probíhat v „knižním průmyslu“ = woooow. Čekala jsem opravdu hodně, protože knihy s dějem v knihkupectvích, knihovnách a knižních redakcích miluju. No a víte jak to dopadá, když se na knihu moc těšíte a čekáte nečekané….
Nápad na zápletku je skvělý, posuďte sami: náhlé zmizení autora, který ve svém novém (ještě nevydaném) románu pomlouvá celou knižní komunitu. Cormoran se případu ujme s představou, že za pár dní bude vyřešeno, protože autor nechce být středem pozornosti až ten skandál v knižní podobě vyjde. Noo nebude to tak jednoduché, opět se bude vyslýchat a pátrat jak na běžícím pásu alá Agatha Christie. Robin, frustrovaná z kancelářské práce, si doslova vyprosí u Cormorana šanci předvést své detektivní schopnosti v terénu. Dozvěděla jsem se zase nějaké střípky z osobního života Cormorana i Robin, a tahle dějová linka o jejich minulosti mě baví. Pro tenhle příběh je neobvyklé získávání klíčových důkazů…víc prozrazovat nebudu, ale je to opravdu dobře vymyšlené!
Jak už jsem psala u prvního dílu, „vyslýchací“ styl mi nevadí, ba naopak mám takové detektivky ráda. Jako kámen (mého) úrazu bych viděla, že jsem se dostatečně neorientovala v postavách. Často jsem se musela vracet, protože jsem vůbec nevěděla, kdo je kdo a co se řeší. A myslím, že tohle mi právě zkazilo celý dojem z knihy. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže to vracení nebylo jednoduché. Jsem zvědavá, co je nachystáno pro Cormorana v dalším díle.

Mikus

Nejsem čtenář detektivek, ale tahle série mě baví. Hedvábník jede na stejné vlně jako Volání kukačky, takže pokud se vám nelíbilo, tady to asi nebude jinak. Přesto je tenhle díl v mnoha ohledech vydařenější a taky čtivější. I zápletka je zajímavější. Rowlingová se tentokrát nebála o něco morbidnější vraždy, čímž (myslete si o mě, co chcete) lépe upoutala mou pozornost. Co si však budeme povídat, občas se to táhne. Tak nějak to k tomuhle stylu detektivek už patří, a proto mi to nevadilo tolik jako u jiných knížek. Největší zásluhu na udržení pozornosti čtenáře má bez debat hlavní dvojice Cormoran a Robin. Jsou úžasní oba dva. Ty dialogy, vyslýchání podezřelých a zastavování se po různých londýnských barech mě na tom neskutečně baví. Kvalitní a dostatečně zamotaná zápletka k nim pěkně pasuje a dotahuje knihu do bodu, ve kterém mi zkrátka vyhovuje. Pár výhrad k tomu tedy mám, ale stěžovat si nemůžu.

bee88maja

Po zklamání z prvního dílu, tohle byla jiná pohádka. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Morbidnější způsob vraždy sehrál také svou roli, že se mi Hedvabník tak nějak líbil více než Volání Kukačky. Zvrácenost na literárním pozadí zarývající se až do morku kostí...nebo chcete-li do písmen vetkaná až do poslední kapky inkoustu :) Tohle už bylo lepší paní Rowlingová :) ;)

ydnac

Asi budu odporovat všem kteří píšou, že je to rozvleklé a ne moc napínavé. Mně se série s Cormoranem a Robin líbí moc :-) Čte se to velice dobře a je to pro mě klasická detektivka na oddech :-) Na krváky mám jiné autory :-) Doufám, že brzy se dočkám dalšího dílu.

kob

Straaašně ukecané. Spousta postav, které vedou nezáživné debaty a většinu knihy se nic zajímavého neděje.

Gindolfin

Tentokrát už bylo rozuzlení detektivky neuvěřitelné:-(. Konstrukce Cormorana byla už absurdní. Ale jinak se to čelo velice dobře. Vyhovuje mi v této sérii nízký počet mrtvých a absence zbytečného týrání obětí, což pro mne dělá severskou detektivku nečitelnou. A Robin samozřejmě miluju:-)

Dokonalý muž
Dokonalý muž