Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.11740
Série:

Cormoran Strike (2.)

Originální název:

The Silkworm (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (389)

Přidat komentář
whiolet
včera

Bylo to o něco lepší než Volání kukačky,ale přesto mi vadilo zdlouhavé vyprávění, které mě zcela otrávilo a zajímavé dopadení vraha pak díky tomu nebylo,tak strhující.
Takže knihu spíše hodnotím jako průměrnou.

Bitty666
07. prosince

Tentokrát asi zajímavější zápletka, ještě překvapivější rozuzlení, odhalení až v samotném závěru knihy,i když tedy podle indicií, které autorka poskytla by to asi nikdo kromě Strika nedal. A Robin a Corm. Ti prostě jedou. #teamCormoran

Lllvicek
05. prosince

Zajímavý příběh, bohužel to bylo celé strašně zdlouhavé a do čtení jsem se z velké části musela opravdu nutit. Nicméně konec knihu zachránil a musím říct, že ten jsem opravdu zhltla. Ale do dalších knih se Strikem se raději prozatím pouštět nebudu.

Shanib
27. listopadu

Určitě o stupeň lepší než první díl, nicméně nic by se nestalo, kdyby byly některé pasáže vynechány a kniha by tak byla kratší a ráznější

KSarlota
22. listopadu

Kniha mě bavila více než Volání kukačky

Lee7
22. listopadu

Druhý díl měl už od začátku zajímavější a rychlejší přístup :) sice konec knihy a vrah bylo utnuto jako nic. Ale líbil se mi.

venora
14. listopadu

no, nejsem úplně cílová skupina, detektivky tak docela nepreferuju, ale nebylo to špatné. Místy jsem se musela trochu nutit, ale vykreslení (hlavních) postav mě vždy strhlo zpět. A samozřejmě jsem byla zvědavá na kdo? a proč? a jelikož knihy většinou neodkládám, pokračovala jsem a závěr se přiblížil rychle a docela mě to nakonec strhlo.

Enny06
14. listopadu

Hedvábník se mi líbil o trochu víc než Volání Kukačky. Těším se až si přečtu Ve službách zla, už na mě čeká v poličce :)

vlci
04. listopadu

Knihu jsem si koupila po přečtení Volání kukačky, která se mi moc líbila. Hedvábník mne nezklamal a už se těším na knihu Ve službách zla. Tento typ detektivek mi prostě sedí.

marky
02. listopadu

moc mě to nebavilo, nejradši bych přeskakovala stránky, ale to nedělám, tak to bylo asi tím

Mishell14
30. října

Upřímně trochu nudnější "případ",než první. Kniha se četla dobře,ale dle mého to bylo zbytečně natahované a z mého pohledu ačkoliv se Rowlingová váżně snažila nebylo rozzuzlení tak překvapivé.

ecila13
30. října

Vynechala bych prvních 140 stran, málem jsem knížku odložila. Ale nakonec fajn detektivka. Rowlingová se čte moc pěkně

hroneczek
30. října

Volání Kukačky se mi moc líbilo, Hedvábník byl ještě o kus lepší a napínavější.

Placi
24. října

Stejně jako u Volání Kukačky mohl být celý kriminální příběh až o několik set stran kratší. V tom ale nespočívají knihy od Rowlingové. Autor/ka nás vždy zasvětí do života mnoha postav, o to větší zábava to v jejím podání je. Ta ženská se prostě naprosto báječně čte, pak je mi jedno, jestli má kniha 500 nebo 1 200 stran. Opět jsem se pokoušel odhadnout vraha a jeho motiv. Myslím si, že v Hedvábníkovi se na to dalo přijít, ale mně se nepoštěstilo. Nicméně vrah a jeho motivy mi sedly. Rovněž se nám opět krásně posunul vztah Strike-Robin. Těším se na další knihy a dovoluji si upozornit ty, kteří o tom ještě neví, že BBC natočilo minisérii Strike o všech třech prozatím vydaných knihách - https://www.csfd.cz/film/478984-strike/komentare/ :)

b.safarik
19. října

Ačkoliv je druhý díl ze série lepší než Volání kukačky, pořád to není ono. Televizní adaptace přitom byla skvělá, možná je to proto, že je okleštěná o zbytečné detaily, díky kterým je knížka zbytečně zdlouhavá. V půlce jsem ji asi na půl roku odložila.

A ztotožňuji se s názorem níže, že více než případ samotný (ačkoliv závěr je velmi slušný), jsem se soustředila na vztah Robin - Cormoran.

laker4life
18. října

Nudné, místy nechutné, nezajímavé. Zajímala mě jen zápletka mezi Cormoranem a Robin, ale vzdal jsem to v polovině. Napište mi někdo, jak to dopadlo :-D

85098211
08. října

Musím říct, že po prvním dílu, který nesl punc něčeho nového, se kouzlo tak trochu vytratilo. Nekonečné vyslýchání svědků, které nikam nevedlo a snad mělo posluchače seznámit s prostředím, ve kterém zavražděný žil a pracoval, bylo opravdu dost zdlouhavé. Vadily mi i popisy nechutností, které souvisely s knihou zavražděného spisovatele. A ani postavy mi tentokrát nebyly moc sympatické - samozřejmě až na Cormorana a Robin :-) . Prostě jsem měla z knihy víceméně smíšené pocity, proto nedávám plný počet hvězdiček.

CHezunka
07. října

úchvatná a strhující kniha, jako i další díly. knihu jsem přečetla jedním dechem za den.

deedulka
07. října

Trochu nechutnější téma spisovatele Quina mne občas odrazovalo a číst při jídle některé pasáže se nedalo. Jinak je detektivní příběh Strika opět povedený a pátrání napínavé. Kromě detektivní práce se zabrousí opět i do soukromí Cormorana a Robin. Jen bych zase knihu zkrátila o pár desítek stran, protože 500 je už opravdu hodně a některé pasáže mi přišly zbytečné a zdlouhavé. S postavami jsem měla menší problém, protože se mi pořád pletly a ztrácela jsem se v tom, kdo je kdo.

Kopretina
24. září

Jazyk autorky je moc krásný, i zápletka je zajímavá. Četla jsem jako divá a chtěla tentokrát, když se mi to nepovedlo u Kukačky, vydedukovat, kdo je vrah. Zůstala jsem jen u spekulací. (Někdy si říkám, co to je za lidi, kteří vymyslí takový drastický příběh? Mají to v sobě, podobně jako Quin?)

Scharks
21. září

Naprosto geniální, zamotané a úžasné čtení!! Corma i Robin zbožňuji a opravdu jsem si knihu neuvěřitelně užila :) I když musím říct, že knihu Bombyx mori bych asi opravdu číst nechtěla.. :D

machelka
20. září

Hedvábník byl skvělý. Krom parádní zápletky miluji vztah Cormorana a Robin, který knihu ještě vyzvedne. Dávám 5 hvězdiček.

nikol1774
16. září

Druhý díl, co k němu napsat. Celou sérii knih jsem si koupila jenom proto že měli krásný obálky a vůbec nic jsem o nich nevěděla a než jsem knihu otevřela tak jsem si o ní stále nic nezjistila. Tak si čtu a čtu fandim Cormoranovi aby Quina našel a z ničeho nic mě napadne, že si přečtu článek na zadní obálce knihy. Největší chyba, kterou jsem mohla udělat, protože jsem zjistila, že o hledání vůbec nejde. Pokud si někdo čte tyhle recenze před koupením a čtením knihy, nečtěte ji zezadu jako první, protože pak je polovina knihy nuda. Od tohoto přelomu je to ale znovu zajímavé a znovu vás to nutí číst a číst. Druhý díl je nakonec stejně super jako ten první.

Faila
16. září

Z Hedvábníka mám trochu rozporuplné pocity a nemůžu říct, do jaké míry je jejich příčinou skutečná autorka této knížky, kterou je mi prostě trochu proti srsti kritizovat... Ale nadšená jsem při čtení nebyla. Knížka by mohla být i kratší, chvílemi jsem se v té spleti jmen a vedlejších příběhů ztrácela. Některé části mi přišly opravdu zbytečné a pro pochopení hlavního příběhu nebo jakékoliv z postav neměly žádný význam. A cítila jsem se být spíše pozorovatelem příběhu než částečným detektivem, protože díl vyšetřování sestával z Cormoranových domněnek a pocitů. To není úplně výtka, protože mnohé moderní detektivky takové jsou, ale za mě nebylo finální vyvrcholení a odhalení vraha nijak překvapivé - překvapilo by mě asi cokoliv. Tahle detektivka je ale rozhodně nápaditá (velmi nápaditá!), ať už se jedná o případ nebo postavy do něj zapletené, včetně vyšetřovatelů. K patosu to začalo sklouzávat až ke konci, jinak se celé vyprávění drželo v přiměřené míře. A bylo to napínavé, vtipné, chvílemi i smutné.

tessa.mik
12. září

Hedvábník se mi líbil možná o fous víc než volání kukačky. Možná proto, že jsem tady měla víc hlavních podezřelých od kterých jsem postupně odcházela a zase se k nim vracela - což mě bavilo.
Hezky se to rozvíjí mezi hlavními hrdiny a jsem dost zvědavá jak to bude dál.

DK197
11. září

Já si nemůžu pomoct, ale vždycky mě mnohem víc chytí soukromý život Robin a Strikea, než případ samotný. Asi mi nesedí prostředí slavných a vlivných lidí. Ale opět ten styl vyprávění, ten je prostě barvitý a super. A já se budu muset pustit do dalších dílů. :-) A navíc ten závěr... :-)

akinomV
10. září

I tento druhý díl s Cormoranem Strikem se mi líbil až tedy na tu nechutnou část popisu knihy, která byla v centru dění celého příběhu. Ale jinak jsem to hltala a těším se na třetí díl :-)

kristkam
07. září

První díl byl dle mého názoru mnohem lepší. Hedvábníka jsem dočetla a nevyvolalo to ve mně žádné emoce. Žádné "COŽE, TO NENÍ MOŽNÉ, ŽE TO BYL ON." průměr

frantisek8863
04. září

Po ostudné a nudné jízdě ve Volání kukačky tento druhý díl už byl v lepší kondici. Díky hrdinům byl i děj zajímavější, ale stále to byl průměrný děj. Jelikož se autorka s každou knihou zlepšuje tak doufám, že další díl bude ještě kvalitnější a dám mu možná lepší hodnocení.

LadyAnn
27. srpna

Po rozpačitých pocitech z "Volání Kukačky" (podle mého názoru průměrná a nepříliš originální detektivka) jsem váhala, zda dát "Hedvábníkovi" šanci. Ale druhý díl je výborný! Příběh, postavy, styl vyprávění, zápletka - všechno propracovanější, kvalitnější a zábavnější. 500 stran jsem přečetla za víkend a nechala se zlákat k dalšímu setkání s Cormoranem.