Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/big_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4.12643

Cormoran Strike 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

The Silkworm, 2014

Kniha Hedvábník

DominaCZ
04. říjnaodpad!

Děs.
Víte co mi přijde? Že Pottera nepsala ona, ale že až tohle je její real dílo..a podle toho to taky vypadá.

kristie

Druhý díl a opět skvělé. Je ovšem pravda, že z pohledu vyšetřování a případu mě více bavil případ Luly Landryové, kde na mě dýchala atmosféra věčně upršeného Londýna víc romanticky a taky přívětivěji (pokud toto lze o vyšetřování smrti mladé modelky tvrdit). Nicméně v Hedvábníkovi dostal větší prostor soukromý život a vztahy Robin a Cormorana, což je skvělé, protože jsou to výborně napsané postavy, jenže zhruba v půlce knihy jsem si uvědomila, že mě tyhle části baví víc, než samotný případ.

Pravda je, že J.K. skvěle vykreslila nevraživou nenávistnou a nekompromisní atmosféru, která mezi jednotlivými podezřelými z branže panuje. Navíc to vše doplnila o Quinovo "veledílo" (které kdyby měl člověk přečíst celé prakticky na jeden zátah tak jako Strike, rozhodně by potřeboval přinejmenším dvojitého panáka, antidepresiva a možná i psychoterapii). A k tomu tu je samozřejmě neutěšená spisovatelova rodinná situace, mrazivé nepříjemně vlezlé počasí, bolest Cormoranova kolene a jeho frustrace z případu a máme tu skvělou knihu, které ve mně zanechala nepříjemný pocit, kterého se už druhý den nedokážu úplně zbavit. A to se doposud povedlo snad jen Kingovi.

domihruzkova

Taky mi to přijde slabší než Volání Kukačky. Strašně moc postav a rozuzlení mi nepřišlo až tak šokující, po 500 stránkách natahování jsem čekala aspoň lepší konec.

Junjun

Asi mě to bavilo o trošku méně než Volání kukačky. Sice jsem se bez problémů orientovala v postavách, ale občas ty propletence a vztahy z minulosti dávaly zabrat, takže jsem vraha (jako vždy) neodhalila. Zároveň jsem dlouho měla pocit, že se vlastně nic neděje. Víc mě bavilo vysvětlení konce a složitosti vztahu Strika s Charlotte, možná proto, že v tom vidím určitou podobnost něčeho, co jsem sama prožila a taky jsem zvědavá, jak se to vyvine dál s Robin. Ale to už by byl zase jiný žánr. Každopádně na další díl se těším.

lištička123

Knížka mě moc bavila. Vůbec mi nevadí počet stránek. Skvělá detektivka.

tinka1974

Doposloucháno, tentokrát jsem udělala chybu a pustila si film dřív. Ale možná to bylo dobře, protože v tomto díle je moc jmen a spisovatelů a dost jsem se motala a ztrácela. První díl mi přišel lepší, i když má horší hodnocení. Každopádně se těším na další díl a Hlavně kam se posune Cormaran a Robin

Ešína

Druhé pokračování Strika mě bavil o něco míň než první díl ale i tak nezklamal.

MarkCarter

Bol to boj! Pri prvej knihe som hovoril, že mi nevadí počet strán no túto by som o 100-150 strán skrátil. Inak to je podobné ako prvý diel, veľa postáv, zamotaný dej a rozuzlenie príde v poslednej kapitole. Priznám sa, že som z poskytnutých stôp netušil kto je vrah a ak sa to nejakému čitateľovi podarilo, tak klobúk dole.