Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.12009

Cormoran Strike (2.)

The Silkworm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

DDanča
27. listopadu

Kniha mě bavila o dost více než první díl, už se těším na další!

legally-blonde
21. listopadu

Hrozně jsem se musela přemlouvat, aby knihu vůbec dočetla. Pro mě strašně zdlouhavé, roztahané. Kdyby byla o třetinu kratší, užila bych si ji mnohem víc.

bacouch
21. listopadu

Když mi před rokem padlo úplnou náhodou do ruky Volání kukačky, byla jsem nadšená. Posléze jsem se od nějakého youtubera dozvěděla, že Rowlingová napsala druhou část a naštěstí dost tlustou, tak jsem po ní hned chňapla. A líbilo se mi to zase. Cormoran je sympaťák, Robin taky. Dozvídáme se, jak probíhá vyšetřování a při čtení nezakopáváme pořád o nějaké nové a nové mrtvoly, ale hezky se držíme jedné linky. Moc hezky se mi to četlo. Takže plný počet *.

sarka9190
08. listopadu

Dávám tři hvězdy, jelikož Kukačka se mi pod kůži vryla daleko více. Hedvábník už je prostě pro mne normální detektivka, nicméne velmi dobře napsaná, Rozhodně přečtu znovu.

agatha2
07. listopadu

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

VictorT.
03. listopadu

Kniha pojednáva o spisovateľovi, ktorý sa na niekoľko dní "vyparil" - pripomína mi to A. Christie, ale, žiaľ, v tomto prípade to skončilo smrťou spisovateľa. Súkromný detektív, ktorým je Cormoran Strike nájde jeho telo. Táto kniha je voľným pokračovaním knihy Volanie Kukučky, na základe nich bol spracovaný miniseriál ... Takže odporúčam pre čitateľov, ktorí majú radi detektívny žáner z prostredia Anglicka, Londýna.

suzziemusta

Hmm... Po prvním díle mě Hedvábník tak nějak zklamal. Nevadí mi, že hlavní byl v knize život Cormorana a Robin, ale celkově zápletka a vyšetřování vraždy bylo takové divné... Občas mi to přišlo, jako by autorce šlo jenom o to šokovat a být strašně brutální. Vlastně toho vyšetřování tam nakonec tolik nebylo... Sem tam jsem se přistihla, že jsem přečetla stránku a vůbec jsem nevěděla o čem. Musela jsem se v těch nudnějších pasážích dost vracet. V Harry Poterrovy to bylo super, ale do detektivky mi to úplně nesedí. Doufám, že "Ve službách zla bude zajímavější".

jfialova

Další kniha z detektivkové série JK Rowlingové. Oceňuji opět originální volbu prostředí, kde se děj odehrává.

Tozbee

Tohle obstojí jedině v případě, že budete číst celou sérii. Dobrá polovina knihy se totiž točí kolem vztahů, zázemí a okolí Strika a jeho sekretářky. Větší napětí než samotné vyšetřování ve mě vyvolávalo očekávání, jestli se spolu ti dva vyspí ještě v tomto dílu, nebo si to autorka nechává až na některý z příštích. A to není dobré. (Předchozí díl jsem nečetl a na následující se taky nechystám.)

antuka

Líbil se mi víc než kukačka! Je to dlouhý a ukecaný, akce spíš žádná, zato dialogy skoro real time. V Potterovi mi to vadilo, protože to zdržovalo od děje, ale sem to pasuje. Důstojný dědic britské detektivní tradice!

petr5364

Samotný zločin a vyšetřování si drží kvalitu. Knihu ale dále obohatilo vyprávění okolo (rozvíjení linky s Robin a Cameronovým životem). Pro mě lepší než debut.

PetiJelinkova

Tohle je průměrné čtení. Celkově mdlé a vlažné. K dočtení knížky jsem se musela hodně nutit.

Blafoun

Stejně jako dalším se mi zdálo volání kukačky lepší. Tak nějak jsem to přečetl, ale bylo to nezáživné a zdlouhavé. To nejzajímavější na té knize byl vztah mezi Robin a Strikem, ale tak by to asi být nemělo, ne? Do další knihy už se asi nepustím...

andy_nejedla

Mně se knížka moc líbila, napínavá do poslední chvíle a už se moc těším na Ve službách zla. :-)

rajcatko
03. záříodpad!

Volání kukačky jsem přečetla jedním dechem. Pro Hedvábníka mi zbyly jen oči pro pláč. Celou tu dobu mě víc a víc nezajímalo, kdo je vlastně vrahem tak nesympatické oběti, o podezřelých ani nemluvě, utahané popisky okolí mě doslova vyčerpávaly. Knihu jsem dočetla, nemám ve zvyku knihy odkládat, ale v tomto případě jsem možná měla.

stovice

Bída když mě na detektivce nejvíc baví vztahová linka a kdo je vrah mě až tolik nezajímá. Nicméně charakteristika postav je jako vždy dokonalá.

Miška.Miška

Volání kukačky jsem přečetla rychle, kniha mně i bavila. Hedvábík se s ní bohužel nedá srovnávat.
Četla jsem strašně dlouho a nebavila mně. Jediné co bylo na knize zajímavé byl konec.
Váhám jestli se vůbec pouštět do dalšího dílu.

triatlet

Průvodce po londýnských hospodách a pro jízdu taxi po Londýně.
Příběh zasazený do literárního prostředí je sice zdlouhavý, ale čtivý.
Poslední jízda taxíkem působila víc komicky než dramaticky.

zuziosi

jak jsem si nebyla Voláním kukačky jistá, tak do Hedvábníka jsem se okamžitě ponořila. Vše perfektně promyšlené, žádné nesrovnalosti, krásně to ladilo.

Magriva

Detektivka s literární zápletkou, klasicky výjimečný detektiv Cormoran Strike, fešná asistentka, pomsta, svět chudých a bohatých, talentovaných a netalentovaných. Za mě průměr.

Rihatama

Brilantní! Zdá se mi, že žijeme v době detektivek, knih i tv seriálů. Napsat proto tak trochu jinou detektivku, neříkám více či méně napínavou, chce dnes už holt fištróna. Pravda, nemám na svém kontě příliš mnoho knih krimi žánru. Tady jsem ale rozhodně neprohloupila. Galbraith/Rowling mě opět překvapila. A stačil ji k tomu jeden invalida, soukromé očko s nožní protézou. Nestačil, jistě že ne :-). Oproti Kukačce se nořím do mnohem hlubších temných vod lidské povahy, kterou autorka dokáže v každé jednotlivé postavě úžasně plasticky popsat a vypointovat. Stránku po stránce mě obklopují intriky, nenávist, pomstychtivost, žárlivost. Ale i odhodlání, odvaha a touha po spravedlnosti. Rovněž zápletka je podstatně komplikovanější, ovšem i podstatně morbidnější. A to vše probíhá v jinak poetickém, oduševnělém literárním světě. V závěru mi na mysli vytanul Bulgakovův Mistr a Markétka. Pravda, srovnání kulhá na obě nohy. A přece. Vidím paralelu s literárním světem i ďáblem, kterému Bulgakov dává lidské rysy, zatímce Galbraith dává lidem rysy ďábelské. Vážně dost dobrý literární krimi počin.

IVANA0123

Hedvábník se mi líbil. Pomalejší rozjezd, rozsah a množství popisů okolo mi u detektivek úplně nevyhovuje, ale zápletka i vyšetřovací dvojice se mi líbili hodně, a tak mi ta délka nakonec až tak nevadila. A líbilo se mi i to množství podezřelých, takže až do konce byla knížka napínavá. Hedvábník je za mě lepší než Kukačka a jsem zvědavá na další díl. Za mě 4,5*.

JAnD

V poslední době mi přijde, že se autoři předhánějí ve vymýšlení morbidních zápletek. Jinak příběh napínavý, podezřelí jsou chvílemi všichni a nakonec je to stejně někdo z méně čekaných.

elfinkaa97

Knihy od Roberta Galbraitha zkrátka nezklamou. Tento díl s sebou nese úžasnou atmosféru, přestože se zde stal tak hrůzný zločin. Bavilo mě to od začátku až do konce, nemohu jinak než doporučit.

Rave

Líbilo, ale Volání kukačky mě oslovilo více

SBH

Prvotřídní detektivka, kde se snoubí klasika žánru s módními severskými thrillery. V Hedvábníkovi jsou obě složky mistrovsky vybalancované (od autorky ani nic jiného neočekáváme). Poskytla nám hodně mrazivý vhled do literárního světa, kde všichni jdou po krku všem a v podstatě každý má nějakou sociální či psychickou úchylku (každý spisovatel musí být pošahaný). Pachatelem mohl být kdokoli a závěrečné odhalení bylo o to působivější. Robin je úžasná. Strike musel Rowlingovou fakt nakrknout, protože na něj valí jednu pohromu za druhou. Nestačil by jenom komplikovaný případ vraždy? A přitom je to takový sympaťák. Napětí, slzy (bouračka na dálnici), smích. Skoro dokonalá kniha.

Smardik17

Super první díl se mi tedy líbil víc. Knihu jsem zvládl i díky výbornému čtení v podání Petra Olivy.

gabriela-r

Asi kdyby to byla poslední knížka na světě, tak jí dočtu, ale takhle mi to přišla ztráta času. K uzoufání pomalý děj a v půlce jsem úplně ztratila zájem čekat na rozuzlení.

n.ezn.amy

Bohužel se mi tato kniha líbila méně než Volání kukačky, sice zajímavá zápletka, ale prostě Robin už v této knize začíná být velice nesympatická

Slaďoška

Kniha nebyla špatná, ale nemohu se ztotožnit s chválou, kterou jsem si zde přečetla předtím, než jsem začala knihu číst. Ztrácela jsem se ve jménech a musím říct, že první kniha "Volání kukačky" se mi líbila mnohem více.