Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.21889

Cormoran Strike (2.)

The Silkworm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Rave
předevčírem

Líbilo, ale Volání kukačky mě oslovilo více

SBH

Prvotřídní detektivka, kde se snoubí klasika žánru s módními severskými thrillery. V Hedvábníkovi jsou obě složky mistrovsky vybalancované (od autorky ani nic jiného neočekáváme). Poskytla nám hodně mrazivý vhled do literárního světa, kde všichni jdou po krku všem a v podstatě každý má nějakou sociální či psychickou úchylku (každý spisovatel musí být pošahaný). Pachatelem mohl být kdokoli a závěrečné odhalení bylo o to působivější. Robin je úžasná. Strike musel Rowlingovou fakt nakrknout, protože na něj valí jednu pohromu za druhou. Nestačil by jenom komplikovaný případ vraždy? A přitom je to takový sympaťák. Napětí, slzy (bouračka na dálnici), smích. Skoro dokonalá kniha.

Smardik17

Super první díl se mi tedy líbil víc. Knihu jsem zvládl i díky výbornému čtení v podání Petra Olivy.

Matys7777

Asi kdyby to byla poslední knížka na světě, tak jí dočtu, ale takhle mi to přišla ztráta času. K uzoufání pomalý děj a v půlce jsem úplně ztratila zájem čekat na rozuzlení.

n.ezn.amy

Bohužel se mi tato kniha líbila méně než Volání kukačky, sice zajímavá zápletka, ale prostě Robin už v této knize začíná být velice nesympatická

Slaďoška

Kniha nebyla špatná, ale nemohu se ztotožnit s chválou, kterou jsem si zde přečetla předtím, než jsem začala knihu číst. Ztrácela jsem se ve jménech a musím říct, že první kniha "Volání kukačky" se mi líbila mnohem více.

Liggy

Na můj vkus zbytečně moc nechutností. Nevím, jestli za tím byla snaha šokovat, nebo zaujmout čtenáře. Zápletka sama o sobě byla zajímavá a číst na každé druhé stránce slovní obraty typu "taška lidských vnitřností", případně "kilogramy střev" dílu spíš uškodilo.
Znovu bych nečetla.

Evča K.

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Dokonce jsem ji i na chvíli musela odložit, což se mi moc nestává. Bavit mě začala až od druhé půlky, kdy se mi už děj začal líbit. První díl se autorce podle mě povedl lépe, uvidíme co třetí.

Mates84

Dobra knizka,bavila me,ale proste ten konec
s rozuzlenim mi uplne nesedel.U vetsiny detektivek pri odhaleni vraha jsem prekvapena a napnuta a tady se to uplne nepodarilo.Jinak knizka super.Jdu na treti dil:-)

nycol

Ujety a dlouhy, ale dobry :)

Radka144

Vyborne cteni. Mile prekvapeni!

StefFišerová

Teda na to že je knížka tak dlouhá se čte vážně úplně sama. Je to první díl, který jsem četla a kdybych začala hezky od začátku, možná bych byla uchvácená ještě víc. Rowling je moje nejoblíbenější autorka a po Harrym jsem musela zkusit i její další tvorbu. A ano, nemám ráda jenom Harryho, ale mám ráda ji.

Majdule

Mě se Hedvábník líbil. Určitě víc než Volání kukačky. Zápletka se mi zdála originálnější, lépe postavená a v provedení napínavější než první díl. V určité chvíli jsme se možná dočkali mírného chaosu v motivacích, ve vysvětlování i v zákrutách dějů, ale rozuzlení nakonec přineslo čtenářské uspokojení.
Můj pohled zcela jistě ovlivňuje i skutečnost, že mám ráda v knihách prostředí spisovatelů, prostě o nich ráda čtu. Cormoranův obraz se v tomto díle již ustálil a mě se to, co vidím, líbí. Robin zatím zůstává trochu neukotvená a i to vnímám jako pozitivum, dokonce se trochu bojím, kudy jí i vztah s Cormoranem autorka povede. Zde je napětí zatím ani vnitřně nepřiznané přitažlivosti, ale hlavní slovo mají Robininy ambice. Doufám, že se nedočkám červené knihovny (nic proti, nejsem žádný její odpůrce, jen to potom sklouzává ke klišé). Tradičně silná je autorka v popisech postav i nastolení atmosféry, pomalejší tempo mi nevadí, takže to oceňuji.
Pro mě velmi příjemné čtení, ráda se k sérii vrátím.

polednice1705

O něco málo lepší než 1. díl Volání kukačky

mirdaz

Kniha nezklamala, líbila se mi.

animovanej medv

Kniha mě bavila, ale druhá část už byla mírně zdlouhavá, což jí ubírá na spádu a napětí.

Hospodyňka

Nedokázala jsem se vžít. Neuchopilo mě to. Půjčila jsem po rodině a tam ohlas byl.

wimpzk

Literární styl J.K. Rowlingové mám rád již od té doby, co jsem hltal Harryho Pottera. Autorka má nejen velký talent a dar psaného slova, ale dokáže také velmi zručně a plasticky popsat rozličné lidské charaktery... Ale k samotné knize. Hedvábník je skvěle napsaná detektivka, řekl bych, že ještě lépe než Volání kukačky. Napětí vydrží až do samého konce, odhalení vraha mě velmi překvapilo, ačkoli bylo nakonec logické. Již teď je jisté, že se zrodil další velký detektiv, Cormoran v kombinaci s Robin...Prostě zážitek a už se těším na další knihu ze série.

petulienka126

Za mne nepochopitelne precenovana knizka....

bibi.r

Moc se mi líbilo, že autorka nám víc přiblížila Strikea i Robin. A taky, že Robin se dostala víc k detektivní práci.
Co mi moc nesedělo byla ta vražda. No jo, byla fakt ujetá, ale já do teď nějak nepobrala toho vraha.

Verrrunka

Takže opět žasnu, jak neuvěřitelně čtivě umí autor/ka psát. Kniha se čte naprosto lehce, člověk je pořád držen v lehkém napětí. Až do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je vrahem, což je pro mě u detektivky základ. Jednu hvězdu ubírám za 2 věci, které mi úplně nevyhovovaly. První je neustálé omílání problémů s Cormoranovou nohou, někdy už je to fakt otravné. A druhá věc je až přehnaně morbidní vražda. Myslím, že kniha je psána natolik čtivě, že by jí neuškodila ani menší senzace.

BlackBlade

Začátek nic moc, trochu haló při objevení nějaké mrtvoly (nebudu spoilovat), ale následné vyšetřování bylo děsně zdlouhavě popsáno. Výsledné rozmotání zápletky dobré (rozhovor trojice v parku během hustého sněžení), ale jak bylo popsáno více čtenáři = za mě kniha zbytečně natažená. Takže 3/5

Matita310

Určitě jsem četla zajímavější knížky,... ale Cormoran a Robin mě baví čím dál víc... Jdu se pustit do třetího dílu :)

elcapitano

Shoduju se s ostatními diskutujícími, že to bylo mírně zábavnější než Volání kukačky. Ale stejně je to podle mého spíše průměrné: je to dlooouuhhééé na to kolik se tam děje. Zápletka je tak strašně přehnaně vykonstruovaná, že je v zásadě nesmyslná. No a zahleděnost do lepší společnosti (stejně jako v Kukačce) je už jen drobné mínus.
Na druhou stranu je to celkem čtivé a ústřední dvojice je celkem sympatická.

Andrea81

Cormoran a Robin mě prostě baví. Pohodově strávené chvíle u knížky. Už se těším na další díl.

kercah

I když jsem dlouho váhala, jestli si druhý díl koupit, nakonec jsem si řekla proč ne. Mohu říci, že jsem udělala dobře, není to kniha z které si úplně sednete na zadek, ale je, i přes svých 500 stránek čtivá a to velice snadno, zápletka z literárního prostředí mi také nevadila. Takže kdo má rád detektivky, doporučuji se na knihu podívat. :)

shay
28.12.2017

Rozhodně mě druhý díl bavil víc než první. Kniha je bohužel opět zbytečně dlouhá, až jsem měla chvílemi chuť přeskočit úplně na konec. Ale aspoň člověk do poslední chvíle neví, kdo je vrah.

smajiska
26.12.2017

O poznání lepší než Volání Kukačky. Stejně jako v prvním díle, čtenář do poslední chvíle netuší, kdo by mohl být vrahem. Asi mě více baví knihy, kde jsou fakta více odhalovány a já můžu více být součástí vyšetřování. Přesto se tento díl četl lépe než první, obsáhlá zápletka odpovídá délce knihy.

whiolet
10.12.2017

Bylo to o něco lepší než Volání kukačky,ale přesto mi vadilo zdlouhavé vyprávění, které mě zcela otrávilo a zajímavé dopadení vraha pak díky tomu nebylo,tak strhující.
Takže knihu spíše hodnotím jako průměrnou.

Bitty666
07.12.2017

Tentokrát asi zajímavější zápletka, ještě překvapivější rozuzlení, odhalení až v samotném závěru knihy,i když tedy podle indicií, které autorka poskytla by to asi nikdo kromě Strika nedal. A Robin a Corm. Ti prostě jedou. #teamCormoran