Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.12070

Cormoran Strike (2.)

The Silkworm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Kniha Hedvábník

Taj-ka

Nemůžu si pomoct, ale JKR prostě umí psát. Navíc překlad je tak povedený, že jsem se těšila i z krásné Češtiny. Napínavé, zajímavé a hlavně čtivé.

Iva1988

Kniha pro mne byla průměrnou. Děj byl zbytečně zdlouhavý a vleklý.

stesa

Na Hedvábníkovi stejně jako na všech detektivkách od Rowlingové oceňuju logickou výstavbu kriminální zápletky, kdy příběh z Bombyxe bezchybně koresponduje s vývojem případu a čtenář pozná, že děj příběhu rozhodně není nahodilý jako u některých jiných detektivek. Co mě ale hodně otravovalo a skoro mě přimělo knížku odložit, je neuvěřitelná vleklost děje. Mrtvola se v příběhu objeví až kolem 150. stránky, text je plný typické rowlingovské popisnosti, která je sice skvělá v kouzelnickém světě Harryho Pottera, ale v současném Londýně tak trochu nudí, a já některé pasáže musela natvrdo přeskákat.
Ač obsahově perfektně vystavěná a zajímavá zápletka, za mě asi nejnudnější knížka ze všech tří příběhů o Strikovi.

ohovnenychobot

Misty docela roztahane.Mam rad kratsi krimi.Presto zkusim jeste dalsi a zatim posledni dil Cormorana Strika.

zdenaR

Dobré čtení, nelituji :-)))

RuzovaPanterka

Bavilo mě to! Hodně! Uz se těším na další díl.

Peti081

Bohužel jsem chvíli váhala jestli knihu dočíst,prokousávala jsem se dějem,četlo se mi těžce. První kniha se mi líbila,tato mě až tak nenadchla.Dočetla jsem jen pro to rozuzlení.

allyce
19.12.2018

Přiznávám, že po přečtení Volání Kukačky jsem měla větší očekávání. Takže trochu zklamání, ale určitě si ráda přečtu další díl/y.

DDanča
27.11.2018

Kniha mě bavila o dost více než první díl, už se těším na další!

legally-blonde
21.11.2018

Hrozně jsem se musela přemlouvat, aby knihu vůbec dočetla. Pro mě strašně zdlouhavé, roztahané. Kdyby byla o třetinu kratší, užila bych si ji mnohem víc.

bacouch
21.11.2018

Když mi před rokem padlo úplnou náhodou do ruky Volání kukačky, byla jsem nadšená. Posléze jsem se od nějakého youtubera dozvěděla, že Rowlingová napsala druhou část a naštěstí dost tlustou, tak jsem po ní hned chňapla. A líbilo se mi to zase. Cormoran je sympaťák, Robin taky. Dozvídáme se, jak probíhá vyšetřování a při čtení nezakopáváme pořád o nějaké nové a nové mrtvoly, ale hezky se držíme jedné linky. Moc hezky se mi to četlo. Takže plný počet *.

sarka9190
08.11.2018

Dávám tři hvězdy, jelikož Kukačka se mi pod kůži vryla daleko více. Hedvábník už je prostě pro mne normální detektivka, nicméne velmi dobře napsaná, Rozhodně přečtu znovu.

agatha2
07.11.2018

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

VictorT.
03.11.2018

Kniha pojednáva o spisovateľovi, ktorý sa na niekoľko dní "vyparil" - pripomína mi to A. Christie, ale, žiaľ, v tomto prípade to skončilo smrťou spisovateľa. Súkromný detektív, ktorým je Cormoran Strike nájde jeho telo. Táto kniha je voľným pokračovaním knihy Volanie Kukučky, na základe nich bol spracovaný miniseriál ... Takže odporúčam pre čitateľov, ktorí majú radi detektívny žáner z prostredia Anglicka, Londýna.

suzziemusta
28.10.2018

Hmm... Po prvním díle mě Hedvábník tak nějak zklamal. Nevadí mi, že hlavní byl v knize život Cormorana a Robin, ale celkově zápletka a vyšetřování vraždy bylo takové divné... Občas mi to přišlo, jako by autorce šlo jenom o to šokovat a být strašně brutální. Vlastně toho vyšetřování tam nakonec tolik nebylo... Sem tam jsem se přistihla, že jsem přečetla stránku a vůbec jsem nevěděla o čem. Musela jsem se v těch nudnějších pasážích dost vracet. V Harry Poterrovy to bylo super, ale do detektivky mi to úplně nesedí. Doufám, že "Ve službách zla bude zajímavější".

jfialova
22.10.2018

Další kniha z detektivkové série JK Rowlingové. Oceňuji opět originální volbu prostředí, kde se děj odehrává.

Tozbee
17.10.2018

Tohle obstojí jedině v případě, že budete číst celou sérii. Dobrá polovina knihy se totiž točí kolem vztahů, zázemí a okolí Strika a jeho sekretářky. Větší napětí než samotné vyšetřování ve mě vyvolávalo očekávání, jestli se spolu ti dva vyspí ještě v tomto dílu, nebo si to autorka nechává až na některý z příštích. A to není dobré. (Předchozí díl jsem nečetl a na následující se taky nechystám.)

antuka
30.09.2018

Líbil se mi víc než kukačka! Je to dlouhý a ukecaný, akce spíš žádná, zato dialogy skoro real time. V Potterovi mi to vadilo, protože to zdržovalo od děje, ale sem to pasuje. Důstojný dědic britské detektivní tradice!

petr5364
23.09.2018

Samotný zločin a vyšetřování si drží kvalitu. Knihu ale dále obohatilo vyprávění okolo (rozvíjení linky s Robin a Cameronovým životem). Pro mě lepší než debut.

PetiJelinkova
17.09.2018

Tohle je průměrné čtení. Celkově mdlé a vlažné. K dočtení knížky jsem se musela hodně nutit.

Blafoun
09.09.2018

Stejně jako dalším se mi zdálo volání kukačky lepší. Tak nějak jsem to přečetl, ale bylo to nezáživné a zdlouhavé. To nejzajímavější na té knize byl vztah mezi Robin a Strikem, ale tak by to asi být nemělo, ne? Do další knihy už se asi nepustím...

andy_nejedla
04.09.2018

Mně se knížka moc líbila, napínavá do poslední chvíle a už se moc těším na Ve službách zla. :-)

rajcatko
03.09.2018odpad!

Volání kukačky jsem přečetla jedním dechem. Pro Hedvábníka mi zbyly jen oči pro pláč. Celou tu dobu mě víc a víc nezajímalo, kdo je vlastně vrahem tak nesympatické oběti, o podezřelých ani nemluvě, utahané popisky okolí mě doslova vyčerpávaly. Knihu jsem dočetla, nemám ve zvyku knihy odkládat, ale v tomto případě jsem možná měla.

stovice
02.09.2018

Bída když mě na detektivce nejvíc baví vztahová linka a kdo je vrah mě až tolik nezajímá. Nicméně charakteristika postav je jako vždy dokonalá.

Miška.Miška
29.08.2018

Volání kukačky jsem přečetla rychle, kniha mně i bavila. Hedvábík se s ní bohužel nedá srovnávat.
Četla jsem strašně dlouho a nebavila mně. Jediné co bylo na knize zajímavé byl konec.
Váhám jestli se vůbec pouštět do dalšího dílu.

triatlet
02.08.2018

Průvodce po londýnských hospodách a pro jízdu taxi po Londýně.
Příběh zasazený do literárního prostředí je sice zdlouhavý, ale čtivý.
Poslední jízda taxíkem působila víc komicky než dramaticky.

zuziosi
28.07.2018

jak jsem si nebyla Voláním kukačky jistá, tak do Hedvábníka jsem se okamžitě ponořila. Vše perfektně promyšlené, žádné nesrovnalosti, krásně to ladilo.

Magriva
25.07.2018

Detektivka s literární zápletkou, klasicky výjimečný detektiv Cormoran Strike, fešná asistentka, pomsta, svět chudých a bohatých, talentovaných a netalentovaných. Za mě průměr.

Rihatama
23.07.2018

Brilantní! Zdá se mi, že žijeme v době detektivek, knih i tv seriálů. Napsat proto tak trochu jinou detektivku, neříkám více či méně napínavou, chce dnes už holt fištróna. Pravda, nemám na svém kontě příliš mnoho knih krimi žánru. Tady jsem ale rozhodně neprohloupila. Galbraith/Rowling mě opět překvapila. A stačil ji k tomu jeden invalida, soukromé očko s nožní protézou. Nestačil, jistě že ne :-). Oproti Kukačce se nořím do mnohem hlubších temných vod lidské povahy, kterou autorka dokáže v každé jednotlivé postavě úžasně plasticky popsat a vypointovat. Stránku po stránce mě obklopují intriky, nenávist, pomstychtivost, žárlivost. Ale i odhodlání, odvaha a touha po spravedlnosti. Rovněž zápletka je podstatně komplikovanější, ovšem i podstatně morbidnější. A to vše probíhá v jinak poetickém, oduševnělém literárním světě. V závěru mi na mysli vytanul Bulgakovův Mistr a Markétka. Pravda, srovnání kulhá na obě nohy. A přece. Vidím paralelu s literárním světem i ďáblem, kterému Bulgakov dává lidské rysy, zatímce Galbraith dává lidem rysy ďábelské. Vážně dost dobrý literární krimi počin.

IVANA0123
11.07.2018

Hedvábník se mi líbil. Pomalejší rozjezd, rozsah a množství popisů okolo mi u detektivek úplně nevyhovuje, ale zápletka i vyšetřovací dvojice se mi líbili hodně, a tak mi ta délka nakonec až tak nevadila. A líbilo se mi i to množství podezřelých, takže až do konce byla knížka napínavá. Hedvábník je za mě lepší než Kukačka a jsem zvědavá na další díl. Za mě 4,5*.