Hedvábník

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221461/cormoran-strike-hedvabnik-f1s-221461.jpg 4.11959

Cormoran Strike (2.)

The Silkworm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

PetiJelinkova

Tohle je průměrné čtení. Celkově mdlé a vlažné. K dočtení knížky jsem se musela hodně nutit.

Blafoun

Stejně jako dalším se mi zdálo volání kukačky lepší. Tak nějak jsem to přečetl, ale bylo to nezáživné a zdlouhavé. To nejzajímavější na té knize byl vztah mezi Robin a Strikem, ale tak by to asi být nemělo, ne? Do další knihy už se asi nepustím...

andy_nejedla

Mně se knížka moc líbila, napínavá do poslední chvíle a už se moc těším na Ve službách zla. :-)

rajcatko
03. záříodpad!

Volání kukačky jsem přečetla jedním dechem. Pro Hedvábníka mi zbyly jen oči pro pláč. Celou tu dobu mě víc a víc nezajímalo, kdo je vlastně vrahem tak nesympatické oběti, o podezřelých ani nemluvě, utahané popisky okolí mě doslova vyčerpávaly. Knihu jsem dočetla, nemám ve zvyku knihy odkládat, ale v tomto případě jsem možná měla.

stovice

Bída když mě na detektivce nejvíc baví vztahová linka a kdo je vrah mě až tolik nezajímá. Nicméně charakteristika postav je jako vždy dokonalá.

Miška.Miška

Volání kukačky jsem přečetla rychle, kniha mně i bavila. Hedvábík se s ní bohužel nedá srovnávat.
Četla jsem strašně dlouho a nebavila mně. Jediné co bylo na knize zajímavé byl konec.
Váhám jestli se vůbec pouštět do dalšího dílu.

triatlet

Průvodce po londýnských hospodách a pro jízdu taxi po Londýně.
Příběh zasazený do literárního prostředí je sice zdlouhavý, ale čtivý.
Poslední jízda taxíkem působila víc komicky než dramaticky.

zuziosi

jak jsem si nebyla Voláním kukačky jistá, tak do Hedvábníka jsem se okamžitě ponořila. Vše perfektně promyšlené, žádné nesrovnalosti, krásně to ladilo.

Magriva

Detektivka s literární zápletkou, klasicky výjimečný detektiv Cormoran Strike, fešná asistentka, pomsta, svět chudých a bohatých, talentovaných a netalentovaných. Za mě průměr.

Rihatama

Brilantní! Zdá se mi, že žijeme v době detektivek, knih i tv seriálů. Napsat proto tak trochu jinou detektivku, neříkám více či méně napínavou, chce dnes už holt fištróna. Pravda, nemám na svém kontě příliš mnoho knih krimi žánru. Tady jsem ale rozhodně neprohloupila. Galbraith/Rowling mě opět překvapila. A stačil ji k tomu jeden invalida, soukromé očko s nožní protézou. Nestačil, jistě že ne :-). Oproti Kukačce se nořím do mnohem hlubších temných vod lidské povahy, kterou autorka dokáže v každé jednotlivé postavě úžasně plasticky popsat a vypointovat. Stránku po stránce mě obklopují intriky, nenávist, pomstychtivost, žárlivost. Ale i odhodlání, odvaha a touha po spravedlnosti. Rovněž zápletka je podstatně komplikovanější, ovšem i podstatně morbidnější. A to vše probíhá v jinak poetickém, oduševnělém literárním světě. V závěru mi na mysli vytanul Bulgakovův Mistr a Markétka. Pravda, srovnání kulhá na obě nohy. A přece. Vidím paralelu s literárním světem i ďáblem, kterému Bulgakov dává lidské rysy, zatímce Galbraith dává lidem rysy ďábelské. Vážně dost dobrý literární krimi počin.

IVANA0123

Hedvábník se mi líbil. Pomalejší rozjezd, rozsah a množství popisů okolo mi u detektivek úplně nevyhovuje, ale zápletka i vyšetřovací dvojice se mi líbili hodně, a tak mi ta délka nakonec až tak nevadila. A líbilo se mi i to množství podezřelých, takže až do konce byla knížka napínavá. Hedvábník je za mě lepší než Kukačka a jsem zvědavá na další díl. Za mě 4,5*.

JAnD

V poslední době mi přijde, že se autoři předhánějí ve vymýšlení morbidních zápletek. Jinak příběh napínavý, podezřelí jsou chvílemi všichni a nakonec je to stejně někdo z méně čekaných.

elfinkaa97

Knihy od Roberta Galbraitha zkrátka nezklamou. Tento díl s sebou nese úžasnou atmosféru, přestože se zde stal tak hrůzný zločin. Bavilo mě to od začátku až do konce, nemohu jinak než doporučit.

Rave

Líbilo, ale Volání kukačky mě oslovilo více

SBH

Prvotřídní detektivka, kde se snoubí klasika žánru s módními severskými thrillery. V Hedvábníkovi jsou obě složky mistrovsky vybalancované (od autorky ani nic jiného neočekáváme). Poskytla nám hodně mrazivý vhled do literárního světa, kde všichni jdou po krku všem a v podstatě každý má nějakou sociální či psychickou úchylku (každý spisovatel musí být pošahaný). Pachatelem mohl být kdokoli a závěrečné odhalení bylo o to působivější. Robin je úžasná. Strike musel Rowlingovou fakt nakrknout, protože na něj valí jednu pohromu za druhou. Nestačil by jenom komplikovaný případ vraždy? A přitom je to takový sympaťák. Napětí, slzy (bouračka na dálnici), smích. Skoro dokonalá kniha.

Smardik17

Super první díl se mi tedy líbil víc. Knihu jsem zvládl i díky výbornému čtení v podání Petra Olivy.

Matys7777

Asi kdyby to byla poslední knížka na světě, tak jí dočtu, ale takhle mi to přišla ztráta času. K uzoufání pomalý děj a v půlce jsem úplně ztratila zájem čekat na rozuzlení.

n.ezn.amy

Bohužel se mi tato kniha líbila méně než Volání kukačky, sice zajímavá zápletka, ale prostě Robin už v této knize začíná být velice nesympatická

Slaďoška

Kniha nebyla špatná, ale nemohu se ztotožnit s chválou, kterou jsem si zde přečetla předtím, než jsem začala knihu číst. Ztrácela jsem se ve jménech a musím říct, že první kniha "Volání kukačky" se mi líbila mnohem více.

Liggy

Na můj vkus zbytečně moc nechutností. Nevím, jestli za tím byla snaha šokovat, nebo zaujmout čtenáře. Zápletka sama o sobě byla zajímavá a číst na každé druhé stránce slovní obraty typu "taška lidských vnitřností", případně "kilogramy střev" dílu spíš uškodilo.
Znovu bych nečetla.

Evča K.

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Dokonce jsem ji i na chvíli musela odložit, což se mi moc nestává. Bavit mě začala až od druhé půlky, kdy se mi už děj začal líbit. První díl se autorce podle mě povedl lépe, uvidíme co třetí.

Mates84

Dobra knizka,bavila me,ale proste ten konec
s rozuzlenim mi uplne nesedel.U vetsiny detektivek pri odhaleni vraha jsem prekvapena a napnuta a tady se to uplne nepodarilo.Jinak knizka super.Jdu na treti dil:-)

nycol

Ujety a dlouhy, ale dobry :)

Radka144

Vyborne cteni. Mile prekvapeni!

StefFišerová

Teda na to že je knížka tak dlouhá se čte vážně úplně sama. Je to první díl, který jsem četla a kdybych začala hezky od začátku, možná bych byla uchvácená ještě víc. Rowling je moje nejoblíbenější autorka a po Harrym jsem musela zkusit i její další tvorbu. A ano, nemám ráda jenom Harryho, ale mám ráda ji.

Majdule

Mě se Hedvábník líbil. Určitě víc než Volání kukačky. Zápletka se mi zdála originálnější, lépe postavená a v provedení napínavější než první díl. V určité chvíli jsme se možná dočkali mírného chaosu v motivacích, ve vysvětlování i v zákrutách dějů, ale rozuzlení nakonec přineslo čtenářské uspokojení.
Můj pohled zcela jistě ovlivňuje i skutečnost, že mám ráda v knihách prostředí spisovatelů, prostě o nich ráda čtu. Cormoranův obraz se v tomto díle již ustálil a mě se to, co vidím, líbí. Robin zatím zůstává trochu neukotvená a i to vnímám jako pozitivum, dokonce se trochu bojím, kudy jí i vztah s Cormoranem autorka povede. Zde je napětí zatím ani vnitřně nepřiznané přitažlivosti, ale hlavní slovo mají Robininy ambice. Doufám, že se nedočkám červené knihovny (nic proti, nejsem žádný její odpůrce, jen to potom sklouzává ke klišé). Tradičně silná je autorka v popisech postav i nastolení atmosféry, pomalejší tempo mi nevadí, takže to oceňuji.
Pro mě velmi příjemné čtení, ráda se k sérii vrátím.

polednice1705

O něco málo lepší než 1. díl Volání kukačky

mirdaz

Kniha nezklamala, líbila se mi.

animovanej medv

Kniha mě bavila, ale druhá část už byla mírně zdlouhavá, což jí ubírá na spádu a napětí.

Hospodyňka

Nedokázala jsem se vžít. Neuchopilo mě to. Půjčila jsem po rodině a tam ohlas byl.