Colorado Kid

Colorado Kid https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347722/bmid_colorado-kid-YOz-347722.jpg 3 611 611

Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem „Colorado Kida“ fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Colorado Kid , 2005

Alix
24.08.2017 3 z 5

Kniha je koncertem slov i díky bravurnímu prstokladu překladatelky Lindy Bartoškové. Tahle věta mne okamžitě napadla, tak jsem ji okamžitě napsala.

Trošku mne ale zklamala, protože, jako asi každý, jsem byla připravena na něco úplně jiného a ne tak "krotkého". U Kinga to nebývá zvykem. Ale i tak jsem ráda, že jsem ji přečetla a že ji mám. Mistr je poťouchlík, protože teď budu stejně pořád uvažovat, JAK a PROČ se ten Colorado Kid na té pláži ocitnul.

doktorking
24.08.2017 4 z 5

Naprostá paráda a lehký závan Noir klasiky.Přečteno za pár hodin na pláži v Chorvatsku a zase jednou sem si spravil chutˇ po té novější mistrově tvorbě.Tady prostě King vsadil na to co ovládá snad nejlépe ze všeho a to je jeho mistrná vypravěčská schopnost.Chtít je možná lepší než vědět.Touto větou pan King obhajuje v doslovu toto perfektní dílo a já s ním naprosto souhlasím.Pan King nechal taky jednou záhadu na svých čtenářích a je jasné že ne každého takto čtenářsky uspokojil ale mé nadšení s této KNIŽNÍ jednohubky je opravdu obrovské.Jen tak dál pane Kingu.Je dobře že už se konečně u nás začali vydávat a plánovat dosud nevydané knížky pana Kinga a i že se vydavatelé drží jako v tomto případě i originál obálky která je perfektní.Za mě po dlouhé době jedna z lepších a pohodových věcí od mistra.

minirock
24.08.2017 3 z 5

No, nevím .... . Jsem z Kingovy novinky poněkud rozpačitý. Myslím že v kontextu jeho knih je to takový slabší průměr. Čte se to dobře, můžete o tom přemýšlet, vyvozovat různé závěry a dumat coby, kdyby ale to je asi tak všechno. Napětí, neřkuli jemné mrazení v zádech při čtení, přízračno a jiné atributy které jeho předešlé knihy zdobily, se kamsi vytratily. A já bych si tak rád od mistra zase přečetl něco při čem by mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

Jindra.Vosecky
22.08.2017 3 z 5

Tuhle knihu bych nazval jednohubkou. Čtivá je, jak jsme ostatně už u mistra zvyklý, ale na druhou stranu nenabízí nic převratného nebo nového pro ty, kdo už od Kinga něco přečetli. Příběh je pln šťavnatého mystéria, které se postupně hezky nafukuje. Přestože vyznění knihy může kdekoho zklamat, krásně podtrhuje podstatu celé této jednohubky a s odmlkou dvou týdnu od přečtení musím uznat, že s uceleným příběhem by šlo čistě a jen o průměrný detektivní románek.

Gracian1964
22.08.2017 3 z 5

Ide síce o Kingovku, preto som si ju kúpil... Ale rýchlo som pochopil, že to bude trošku odlišné... Príbeh o záhadnom mŕtvom mužovi, nájdenom na pláži na ostrove v štáte Maine, vyše dve tisíc míľ od domova... Ako sa tam dostal, čo tam robil, či jeho smrť bola nešťastná náhoda, alebo dobre zakamuflovaná vražda? Samé otázky... Prečítal som to za jeden deň, lebo ide o veľmi kratučký text... Teším sa na niečo lepšie a obsiahlejšie... Ale pre fanúšikov Majstra samozrejme povinnosť.

zahadum
19.08.2017 4 z 5

Mikl, prípadne teórie alebo rozbor knihy v diskusii. Vďaka.

Mikl
19.08.2017 5 z 5

Wow. Nemám slov. Není to klasická kingovka, ale super. Máte svoje teorie jak to bylo? :-)

Poluch
19.08.2017 5 z 5

Jednoduché, krátke a výstižné. Kniha sa mi páčila. Napísaná bola nekingovským spôsobom, ale výsledok príbehu bol pozitívny a zanechal vo mne príjemný dojem.

zahadum
16.08.2017 4 z 5

" Nový King " padol veľmi rýchlo...prečo úvodzovky ? lebo nie je nový..kniha je napísaná v roku 2005 a len teraz je predstavená českému a slovenskému čitateľovi. Knihu prečítate za hodinu max dve..je to až skoro len malá poviedka vo formáte malej brožovanej knižky...stála ma 9,35 €..oplatilo sa to ? knižka má veľmi ale skutočne veľmi zvláštnu atmosféru..celý čas budete mať divný pocit až mysteriózny...je zložité vysvetľovať o čom to je...je to o záhade..v ktorej si každý z nás uvidí to svoje " mŕtve telo " a uvidí to svoje...ehm riešenie...život niekedy proste nemá na všetko logické riešenia...obávam sa,že je to tak lepšie.

LenkaWal
13.08.2017 5 z 5

Kraťoučká knížka, se skvělým dějem. Na začátku mi to chvilinku trvalo se začíst, ale pak už to jelo.
Možný spoiler: Měla jsem trochu pocit, že jsem do příběhu vstoupila až poté co začal a odešla ještě před koncem. Což mě mrzí, protože u tohohle bych do konce rozhodně vytrvala. Ale i tak jsem ráda, že jsem ji četla. A jen víc takových knížek.

DennisMoore
12.08.2017 5 z 5

Stephen King si hraje s napínáním čtenáře, který se tetelí nedočkavostí a je zvědav až do poslední stránky, jestli a jak to asi dopadne. I mě nachytal, ale rozhodně mu to nemám za zlé. A ke knize, k jejímu formátu i obsahu, mi sedí i mnohými kritizované paperbackové vydání.

iveta3689
10.08.2017 4 z 5

Jednohubka před spaní. Ale samozřejmě dobrá, zvláštní, jak je u Mistra dobrým zvykem.

n.ezn.amy
10.08.2017 4 z 5

Poněkud netradiční kniha Mistra, ale z mého pohledu velmi zajímavá a dobře čtivá. Je jen na čtenáři, aby si utvořil svůj vlastní konec

Lidudu
10.08.2017 4 z 5

Správně Kingovsky divné =). Přečteno asi za tři hodinky a v hlavě bordel jak v tanku

soukroma
09.08.2017 3 z 5

Velmi neuspokojivé: něco navíc k příběhu chybělo.
Krátká povídka nabízející starou záhadu ale žádné rozuzlení. Psáno velice "pomalým" stylem, dva staří ostřílení novináři v maličkém pobřežním městečku v Maine seznamují svoji stážistku, mladou novinářskou elévku, s místními záhadami a jak z nich postavit dobrý příběh pro noviny.
Samotnou záhadu kolem neznámé oběti nalezené na pláži jim ale ani mladá krev vyřešit nepomůže, překvapivě nepřinese žádný vhled ani moderní myšlení, takže záhada zůstává nadále stejnou podivnou záhadou (jen se už dříve příšlo na to, kdo oběť vlastně je, ale už ne, proč se ocitl tam, kde ho nakonec našli), naneštěstí bez jakéhokoli nastolení plejády možných (třeba podivných) řešení.
Zařazení mezi horory a/nebo detektivky je zcela zcestné, není to ani jedno. (55%)

petrarka72
08.08.2017 3 z 5

"Jednohubka" je pro tento titul hezké slovo... Vyprávění o záhadě a zároveň esej (byť jednoduchý) o tom, co dělá příběh příběhem.

kolacky
06.08.2017 4 z 5

Pozor - spoiler!!! No... to není knížka o záhadě, to je skvělý koncert dvou fantastických starých pánů. Stephen umí, i když "úloha nemá řešení"...

Lucek
06.08.2017 2 z 5

Nenapadlo by mě, že dám kingovce dvě hvězdy. Za námět a obal.

martin6849
04.08.2017 4 z 5

Mno, je to taková jednohubka. Neoslní, ale ani neurazí :-). Na čtení do tramvaje ideální. A díky existence Temné věže můžou být vysvětlení záhady velmi exotická...