Veci, ktoré v nás ostanú navždy

Veci, ktoré v nás ostanú navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504724/bmid_veci-ktore-v-nas-ostanu-navzdy-DIR-504724.jpg 4 350 73

Bradatý zlý chlapec Knox Knox neznáša drámu a nepoľaví, ani keď sa k nemu dostaví v podobe zúfalej nevesty, ktorá ušla spred oltára. Naomi práve utiekla z vlastnej svadby, no zároveň sa ponáhľala na pomoc svojej odcudzenej dvojičke. V Knockemoute vo Virgínii, na prvý pohľad drsnom mestečku, sa spory riešia po starom... päsťami a pivom. Zvyčajne v tomto poradí. Škoda, že Naomino dvojča sa vôbec nezmenilo. Po tom, čo jej Tina ukradne auto a peniaze, nechá jej nečakaný darček: neter, o ktorej Naomi ani len netušila. Naomi sa tak ocitne v neznámom meste bez auta, práce, plánu a domova, s jedenásťročným dieťaťom, o ktoré sa musí postarať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (SK)

Things We Never Got Over , 2022

lusitta05
06.08.2023 5 z 5

Toto fakt nemá chybu,v slovenčine som si príbeh dokonale užila, čo sa mi teda dlho nestalo. Vtipné, svieže, výborné, veková kategória nad moju spokojnosť a super preklad. A tie hlášky boli skvelé. Teším sa na ďalší diel.

0197
31.07.2023 5 z 5

Měla jsem velká očekávání a díky bohu, že to nemělo chybu. Jedna z nejlepších knih tohoto roku.

Malé město, zachmuřený viking, usměvavá žena, které se zhroutily plány, zlá sestra dvojče, jedna vyspělá neteř, rozkošní psi a místní obyvatelé, kterým sice nic neunikne, ale stojí při sobě. Naprosto parádní mix, kterému neschází vtipnost a čtivost.

Naomi. Milovnice kávy, seznamů a dlouhých šatů. Vůbec nezaváhala a postarala se o Waylay. Díky své povaze přitahovala lidi, kteří si ji hned oblíbili a jeden chlap až moc.

Knox. Věčně zamračený starý mládenec žijící ve srubu, se strachem ze závazků. Ovšem taky férový a nápomocný chlap, kterému nechybělo obrovské charisma. Užívala jsem si, jak byl z Naomi nesvůj. Díky bohu i za jeho pohledy.

Jejich počáteční hádka to výborně nastartovala. Bože ta Knoxova tvrdohlavost, bručounství, žárlivost, ale i pozorná gesta. Rady a promluvy, které dával Waylay. Bylo znát, že má nějaké ty životní zkušenosti a taky aby ne. Bylo mu přes 40 (plus za jeho řekněme, ne tak obvyklý věk). O obě holky se staral a pomáhal Naomi, která výchovu zvládala na výbornou. Přirostla všem k srdci. I Waylay a to ji nutila jíst zeleninu :-).

Romantika je slow burn. I když jak se to vezme, protože od jejich seznámení neuplyne moc dní než to tamto :-). Ale sledovat je a čekat kdy už, stálo za to. Celkově se tu nachází jen pár scén. Naprosto akorát.

Ani jedna stránka nebyla nudná. Pořád jsem se usmívala. Každá vedlejší postava do příběhu zapadala a toužili jste je více poznat (většinu). Dýchala na vás ze stránek místní atmosféra. Ihned bych se tam přestěhovala.

Naštěstí vyšel na Slovensku už druhý díl. Čekat na český překlad nemá cenu :-).

havrmoni
12.07.2023 5 z 5

Líbilo se mi to ještě více než Na Vlásku. Ačkoliv se občas bojím, že si příběh tolik neužiju jako v češtině, vždy jsem nakonec spokojená. A to platí i tady. Tahle autorka je přesně můj šálek. Není tu nic co by mi vadilo. Příběh mě vcucnul hned na začátku a vyplyvnul až na konci. Už se těším na další, který mám už připravený.

Matri
05.07.2023 5 z 5

Nádherný, záživný, pútavý, romantický a v neposlednom rade vtipný príbeh. Vysoké hodnotenie si kniha jednoznačne zaslúži. Ani neviem ako mi tých takmer 500 strán ubehlo pred očami a bol koniec. Príbeh nemá hluché miesta a číta sa krásne. Určite sa čoskoro vrhnem na ďalší príbeh z mestečka Knockemout ;-)

"Prečo ma nikdy nepočúvaš, do riti?" zavrčal s perami pritisnutými k mojim vlasom.
"Pretože ľudia nevedia, ako požiadať o to, čo skutočne potrebujú. Ty si potreboval, aby ťa niekto objal."
"Nie. Nepotreboval," odvetil zachrípnuto. Dlho nič nehovoril a ja som počúvala, ako mu bije srdce. "Potreboval som teba."

Vknihách
25.06.2023 5 z 5

Ak hľadáte príbeh, ktorý je ťažké zvládnuť na jedno posedenie, ale napriek počtu strán vás ani riadok nebude nudiť, rozhodne siahnite po tejto knihe.
Veci, ktoré v nás ostanú navždy som dočítala ešte cez víkend a stále mi hlavné postavy rezonujú v mysli. Neviem sa ich zbaviť. Dobiedzajú a vyžadujú si moju pozornosť. Ak by na mňa z poličky nevykrikovali knižky, ktoré čakajú na prečítanie a moja súkromná Narnia(skriňa plná kníh)na mňa nehúkala ako amplióny pri skúške sirén,určite by som si dala re-reading hneď po dočítaní poslednej stránky. Žiaľ, myslím že na pár mesiacov knižku odložím na poličku k prečítaným knihám, ale určite, určite sa k nej vrátim.
Hlavné postavy sú úúúžasné! Uhundraný Knox s obrovským srdcom a Naomi, večne zachraňujúca svoje nepodarené identnické dvojča. Príbeh srší humorom, iskrením medzi hlavnými postavami, no to nie je všetko ja milujem príbehy z prostredia malých miest v Amerike. Obyvatelia sú tak neskutočne priateľskí, súdržní a aj prišelcov medzi seba príjmu bez predsudkov. Podajú pomocnú ruku, vypočujú si, poradia hej, hej, sú to len fiktívne príbehy, ale presne takúto atmosféru spolupatričnosti v knihách zbožňujem. Celé je to dotvorené postavami a rôznymi situáciami- humornými aj vážnejšími. Veľmi sa mi páčilo, že postava malej Waylay nebola iba doplnková, ale plnohodnotne sa podieľala na deji. A to pozdravenie HEJ,WAY :D skvelé! Keďže Tina je problémová žena,bolo od začiatku jasné, že zanechanie svojho dieťaťa sestre nie je to jediné, čo Naomi skomplikuje život. Táto dramatická zápletka síce bola trochu predvídateľná, ale nemyslím si,že by to nejako uškodilo. Veľmi sa mi páčil náčelník polície a dúfala som nejakú zápletku aj s touto postavou. Nestalo sa, ale aj tak je to presne taký príbeh aký chcete čítať. Čakala som tiež,že Naomino tajomstvo bude niečo oveľa závažnejšie. Zažiť to ale určite nechce žiadna žena. Nakoľko ide o sériu dúfam, že všetky knihy budú rovnako hrubé a rovnako dobré, ak nie lepšie.

valika0302
14.01.2023 5 z 5

Podľa môjho názoru je námet skvelý. Jedná sa o príbeh, v ktorom sa stretávame s Naomi (tzv. dobrým dvojčaťom) a Knoxom, ktorý preferuje samotu. Naomi sa dostáva do mestečka Knockemout po tom, čo ju do neho privolala jej sestra - zlé dvojča Tina (aj keď ku koncu knihy som vo svojej podstate mala rada aj ju). Naomi do mesta prichádza so svadobnými šatami, pretože utiekla z vlastnej svadby. Hneď po príchode jej Tina ukradne auto a peniaze, no nechá jej nečakané prekvapenie - neter, o ktorej Naomi ani netušila. K situácii sa postaví tak ako vždy - s prehľadom a pevným rozhodnutím sa o neter postarať.

Stretnutie s Knoxom bolo na jednu stranu humorné, na druhú možno až trošku príliš. Podľa môjho názoru si mohol už len podľa vlasov všimnúť, že to nie je Tina. No milovala som, ako si postupne Naomi prebojovala cestu do Knoxovho srdca. Kniha možno nie je pre každého, pretože Knox vykazuje črty toxického správania, čo niektorí čitatelia môžu odsúdiť. Priznávam, aj mne jeho nálady a správanie občas liezlo na nervy, no páčilo sa mi, ako sa počas deja jeho postava vyvýjala a "zrela".

Čo musím uznať je, že kniha je písaná geniálne. Vtiahne Vás do deja a nedokážete ju odložiť, až kým sa nedostanete na jej poslednú stránku. Tomu dopomohla veľmi aj Naomina neter, ktorá bola rozkošná. Rozhodne odporúčam, ja si po zvážení musím zaobstarať okrem eknihy aj papierovú verziu, pretože toto sa oplatí mať vo svojej knižnici.

Hodnotenie: 5/5⭐

Holubicka1
14.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo naprosto fantastické. Dokonalý mix, kdy si každý přijde na své. Je to vtipný, sladký, emocionální příběh, kde se objeví i trochu napětí.

Prosím, nenechte se odradit tím, že knížka patří mezi ty delší. Věřte mi, že jakmile začnete číst, nebudete se moct odtrhnout a nakonec si budete přát, aby měla ještě o pár stránek víc.

Naomi se objevuje ve městě, kde se jí dostává zajímavého a ne příliš vlídného přivítání. Na scéně se objevuje nevrlý potetovaný Knox, který se snaží co nejrychleji Naomi vypakovat z města. Nakonec se všechno vysvětlí, ale nevraživost mezi nimi zůstává nebo je to úplně něco jiného?

Jejich setkání je vtipné a roztomilé. Jejich poštuchavání jsem si zamilovala. Sice to není láska na první pohled, ale vzájemná přitažlivost se nedá popřít.
Jiskří to mezi nimi od prvního pohledu a přesto, že se snaží vzájemné touze vzdorovat, nemají šanci a je jen otázkou času, kdy se konečně poddají touze.

Naomi je úžasná a zamilovala jsem si jí hned od první stránky. Je vtipná, milá, chytrá a obětavá.

No a pak tu máme Knoxe. Sakra, tenhle chlap má všechno a naprosto ho zbožňuju. Je to nevrlý sexy blb, ale za jeho chováním se ukrývá chlap, které ho chcete mít doma.

"Veci, ktoré v nás ostanú navždy" je krásna slow burn s trochou té nenávisti mezi hlavními postavami, která vám během čtení vykouzlí úsměv.

Úžasný, vtipný, sladký příběh, kde jsem si zamilovala všechny postavy i městečko.

Každá postava v příběhu je sama o sobě jedinečná a všechny si zaslouží svůj příběh. Nemůžu se dočkat až si přečtu příběh Nashe a doufám, že se dočkáme i příběhu o Lucianovi.

Ralemo
29.12.2022 5 z 5

Tak toto je asi nejlepší kniha co jsem tento rok četla, a že jich bylo vážně hodně! :) Nádherně vymyšlený příběh se spoustou dramatu, zápletek, bolesti, ale zároveň objevení lásky. Kéž by kniha měla více stran, bylo mi líto, když jsem byla u konce. Nádherné prostředí městečka Knockemout, kniha vás od začátku pohltí a nepustí. Vše krásně popsáno, promyšleno do posledního detailu. Neskutečná hlavní hrdinka, které i přes všechny podrazy od svého dvojčete neváhá a snaží se jí opět pomoci. I když ji sestřička bodne kudlu do zad, nevzdává se a za pomocí nově objevených přátel se snaží žít nejlepší život. Přátelský Knockemout ji v tom pomáhá a má při sobě ty nejlepší muže, které si každá žena může tajně přát. Neskutečná přitažlivost mezi Naomi a Knoxem podtrhuje dokonalost této knížky. Určitě doporučuji a těším se, až se ke knize někdy vrátím. :)

Anna195
30.11.2022 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších kníh tohto roka. Ak vás odrádza 512 strán, tak nemusí, pretože toto je kvalitných 512 strán. Nevadilo by mi, ani keby má kniha viac strán, keďže som sa zamilovala do mestečka Knockemout, všetkých ich obyvateľov a aj našich hlavných hrdinov. V neposlednom rade zbožňujem mužov z Knockemoutu, keď si prečítate knihu, tak pochopíte prečo.

Ak zbožňujete aj sexy ušomraných chlapov, ktorí v sebe skrývajú viac citov, než dávajú najavo....Tak, Knox Morgan je jeden z nich, no zároveň je to ten typ hrdinu, za ktorého hovoria jeho činy. Jeho činy mi prezradili, aký v skutočnosti je, aj keď sa to snažil skrývať.

Autorka siahla po slow-burn romantike spojenú s haters to lovers a nemohla urobiť lepšie. Naomi je presný opak Knoxa, napriek tomu, že sa jej život prevrátil naruby a musí sa postarať o 11-ročnú neter Waylay, tak sa ani raz nevzdala. Naomi je jedna z tých silných ženských hodiniek. A Waylay, na to všetko čím si prešla a čo musela zažiť, tak pôsobila na svoj vek veľmi vyspelo.

Romantická linka bola skvelo vykreslená a rozhodne jej nič nechýbalo. Doberanie či slovné prestrelky medzi Knoxom a Naomi som si užívala plnými dúškami, veľakrát som sa pri čítaní prihlúpo usmievala. Chémia medzi nimi?...Čudujem sa, že mi nevzbĺkli stránky.

Autorka veľmi dobre zakomponovala do príbehu aj vedľajšie postavy. Ani jedna z postáv tu nebola zbytočná a každá bola pre mňa niečím zaujímavá. Samozrejme Nash a Lucian sú ďalší dvaja muži z Knockemoutu, ktorí ma očarili.

Viete, ako zbožňujem epilógy a oba epilógy boli dokonalé. Snáď sa dočkáme aj SK prekladu ďalších častí, ktoré autorka chystá.

Toto bola DOKONALOSŤ.

kristy.books
25.11.2022 5 z 5

Od tejto knihy som mala veľké očakávania, jednak som už pár kníh od autorky čítala a páčili sa mi, jednak v sebe kombinuje viacero zložiek, ktoré mám rada - slow burn, haters-to-lovers romantika, večne naštvaný muž, žena vyžarujúca pozitívnu energiu, dieťa, určitý vekový rozdiel medzi postavami... Som rada, že autorka ma nesklamala a dopriala mi ďalší skvelý príbeh, ktorý mi naozaj sadol. Bola to presne moja šálka kávy.

Naomi toho má v poslednej dobe na pleciach naozaj veľa, postupne sa k tomu pridávajú aj démoni z minulosti, o ktorých sme nevedeli. Je to však slniečko, ktoré si nejde neobľúbiť. Pre svoju neter sa snažila urobiť prvé i posledné.

Waylay si za svoj krátky život preskákala toho viac, než niektorí dospelí. Na svoj vek bola naozaj vyspelá. To, ako reagovala na niektoré veci, mi lámalo srdce. Žiadne dieťa si nezaslúži takýto prístup od svojho rodiča. Našťastie, mala okolo seba skvelých ľudí, ktorí jej neprítomnosť matky vynahradili.

Knox...jednu chvíľu sa nad ním musíte usmievať, v druhú by ste ho najradšej prefackali. S jeho bratom sa miestami správali ako malé deti. Aj oni dvaja však mali za sebou náročnú minulosť, ktorá im doteraz zasahuje do života, najmä Knoxovi. Ľúbil Naomi i Waylay, robil všetko, čo im na očiach videl, no nechcel si priznať pravdu. Za to, čo urobil pre "dobro" Naomi, som ho mala chuť nakopať. Ale zrejme potreboval tvrdú príučku, aby si konečne uvedomil, čo všetko môže stratiť.

Aj vedľajšie postavy boli sympatické - Knoxova babička, jeho brat, Naominini rodičia a najlepší kamarát, obyvatelia mestečka... Knockemout mal svoje čaro.

Romantická linka bola skvelá, celý čas som sa musela len prihlúplo usmievať nad ich doberaním. Tiež sa mi veľmi páčilo, že sa vyvíjala pomaly a Knox s Naomi dostali dosť času na vzájomné spoznávanie a zbližovanie. Užívala som si najmä to, ako Naomi postupne búrala hradby okolo zanieteného starého mládenca a dostávala sa mu pod kožu.

Je to celkom bichla, kniha má cez 500 strán, ale nenechajte sa tým odradiť. Autorka má príjemný štýl, takže vám strany budú rýchlo ubiehať pod prstami.

narisa
22.11.2022 5 z 5

Krásná kniha. Je to druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla a musím říct, že je to paráda. Lucy píše skvěle a velice čtivě. Příběh byl romantický, chytil za srdce a zároveň jsem se u některých scén dost nasmála. To hašteření mezi Knoxem a Naomi bylo super. A to jak se Knox postupně připoutával jak k Naomi, tak k Waylay mě zahřálo u srdce.
Navíc se mi u této spisovatelky líbí, že hlavní hrdinové příběhu jsou starší. Vzhledem k tomu, že už také stárnu, mi věk mezi třiceti pěti a čtyřiceti připadá jako osvěžení v té záplavě dvacátníků a čerstvých třicátníků.
Jedná se o první díl série a já se už teď moc těším na překlad dalšího dílu, který je věnovaný Knoxovu bratru Nashovi a Lině.
Mimochodem obálka je opravdu krásná, jsem ráda, že slovenské vydání ponechalo tento orginál.
A ještě zmínka o doslovu spisovatelky, ten mě opravdu dojal, takže na něj nezapomeňte a přečtěte si ho.
Vřele doporučuji ke čtení.

Hatshepsut
20.11.2022 5 z 5

Naomi přijíždí do městečka Knockemoute ve Virginii na zavolání své pochybné sestry Tiny. Její dvojče ji po příjezdu nejen okrade, ale ještě jí zanechá na starost svoji jedenáctiletou dceru, o které dosud ani neměla ponětí. Příběh je velmi čtivý, plný zábavných scén a vtipných přestřelek mezi hlavními postavami. Kniha má přes 500 stran, a přesto ani nevím jak a byla jsem na konci, který byl sice trochu přeslazený, ale to už k romantice prostě patří. Zároveň musím ocenit moc krásný přebal této knihy.

"Táto kniha je o odvahe milovať niekoho, napriek tomu, že vieme, ako sa každý príbeh lásky končí. Je o tom, že láska zakaždým prekoná strach. O tom, že musíme vstať z postele a byť odvážni, napriek tomu, že vieme, ako veľmi to bude bolieť."
(slova autorky v poděkování)

Ivka14
20.11.2022 4 z 5

Naomi přichází do městečka Knockemout poté, co nechala svého snoubence u oltáře a přišla pomoci svému dvojčeti Tině. Když se dostane do města, uvědomí si, že její sestra způsobila ve městě nejrůznější peklo a má špatnou pověst. Ve skutečnosti je považována za její sestru, když jde do místní kavárny a objeví se Knox Morgan, aby ji „vyprovodil“ . Po krátké konverzaci zjistí, že má jedenáctiletou neteř, o které nic nevěděla a která ji váže k městu a díky ní ve městě zůstane.

Velmi dobře napsaná kniha. Skvělé vyprávění, tempo, žertování a dialogy. Milovala jsem Knoxe. Je to ten mrzutý člověk, který zapřísahal, že na vztahy není a je zábavné sledovat, jak jeho názor na vztah mění.

Vřele doporučuji.