Veci, ktoré v nás ostanú navždy

Veci, ktoré v nás ostanú navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504724/bmid_veci-ktore-v-nas-ostanu-navzdy-DIR-504724.jpg 4 351 73

Bradatý zlý chlapec Knox Knox neznáša drámu a nepoľaví, ani keď sa k nemu dostaví v podobe zúfalej nevesty, ktorá ušla spred oltára. Naomi práve utiekla z vlastnej svadby, no zároveň sa ponáhľala na pomoc svojej odcudzenej dvojičke. V Knockemoute vo Virgínii, na prvý pohľad drsnom mestečku, sa spory riešia po starom... päsťami a pivom. Zvyčajne v tomto poradí. Škoda, že Naomino dvojča sa vôbec nezmenilo. Po tom, čo jej Tina ukradne auto a peniaze, nechá jej nečakaný darček: neter, o ktorej Naomi ani len netušila. Naomi sa tak ocitne v neznámom meste bez auta, práce, plánu a domova, s jedenásťročným dieťaťom, o ktoré sa musí postarať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (SK)

Things We Never Got Over , 2022

Téra
31.01.2024 3 z 5

Příjemná romantická oddechovka. Romantickou linku hate to love mám moc ráda, moc se mi také líbilo přostředí městečka. Jediný problém mám s přezdívkami, které autorka používá. Už jsem se s tím setkala v Na vlásku a tady teda taky. Na konci příběhu jsem oslovení bejby a Viking nemohla už ani vidět.

dikyzapozornost
31.01.2024 4 z 5

Naomi je nevěsta na útěku, která po prosbě jejího dvojčete Tiny přijede na pomoc do malého městečka Knockemoutu (což je mimochodem místo, kde každý chlap je potetovaný a sexy), kde ale místo své nezodpovědné sestry najde jen její dceru, Naominu neteř, o které Naomi nevěděla. Naomi se převrátí život vzhůru nohama a z ženy, která plánovala společný spořádaný život s bývalým snoubencem, se stane žena, která se musí postarat o jedenáctiletou Waylay v úplně cizím městě bez domova, práce, i mobilu. A do toho všeho ji do života vztupuje Knox - atraktivní potetovaný vousáč, který je mrzutý na celý svět.

Tak jo. Knox je mrzutý a často panovačný blbec, co si budeme. Ale přesto mě jeho kapitoly bavily o to víc. Naomi je žena, která se celý život snaží brát tíhu svých blízkých na svá bedra a život zasvětila tomu, že se všem kolem bude snažit ulehčit jejich trápení, až zapomněla na to, že by měla ulehčit hlavně sobě. Knox v sobě zase všechna trápení dusí a to z něj dělá nejmrzovatějšího člověka pod sluncem. A přesto si tihle dva k sobě najdou cestu.

Kniha je víc spicy než romantická, ale mě to fakt bavilo. Jen teda nechápu, jak má někdo chuť to dělat i na dětské oslavě. Knoxovo chování bylo často na palici, ale číst o něm bylo prostě skvělý. Lehce kriminální zvraty a často zbytečně vyhrocené pasáže, ale nemohla jsem se odtrhnout.

Co mi ale vadilo, bylo několik do očí bijících překlepů.

Zvláštní pozornost bych ještě věnovala autorčinu poděkování, protože se otevírá bolesti, kterou prožila a vložila do knihy.

Se vším všudy ji ale doporučuji.

haninetka
29.01.2024 3 z 5

Takové zdlouhavé. Moc mě to nepohltilo. Čekala jsem od knihy víc.

Olous1
28.01.2024 5 z 5

Moc hezká kniha. Já moc tento žánr nečtu, vybírala jsem podle hodnocení čtenářů. A jsem spokojená. Taková zamilovaná oddechovka. Za mě doporučuji 95%.

leny.wood
24.01.2024 5 z 5

Tady je úplně všechno, romantika, napětí, ukápnou vám slzy dojetí a vzápětí se rozčilíte. Ubrala bych erotických scén, stačila by tak polovina, ale na počtu hvězdiček to neubírá. Tajila jsem při čtení dech? Ano. Ukápla mi slza? Ano. Vystřídala se u mě škála všemožných pocitů? Ano. Těším se na další díl a myslím, že do té doby si od autorky přečtu i její další knihu.

moma08
23.01.2024 5 z 5

První kniha autorky se mi líbila a není to jinak ani u téhle.
Mám ráda příběhy, kde mají hlavní hrdinové už nějaký věk, i když tady bych jim řekla dle chování méně. Ale nevadí...
Čtení jsem si užila, děj plynul a ač byly části, nad kterými jsem kroutila hlavou, tak jsem to autorce odpustila.
Těším se na další knihy.

astra3
19.01.2024 5 z 5

Moc hezký příběh. Už se těším na další díl.

janca.hl
19.01.2024 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli si kniha zaslouží 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem se rozhodla pro 4, ale i tak jí doporučuju. Je to pohodová oddechovka, u které jsem se ale ze začátku nemohla tak dostat (až po 100 stránce jsem se začetla), ale i tak byly fáze, kdy se začtete, a kdy to je o ničem. Mně se osobně nelíbila ta délka, kniha má skoro 500 stran a místy to bylo zdlouhavé. Občas jsem měla problém s docela dost jmény. V bonusovém epilogu jsem se trochu ztratila a musela si vyhledat informaci na internetu, jak to vlastně je, ale jinak moc hezké. Na knize bych vypíchla ten napínavý konec, chemii mezi postavami a nečekaný zvrat, to jsem opravdu nečekala. Doporučuji všem romantičkožroutkám a snažte se neskončit se čtením v nějaké "nudné" chvíli, jinak se ke čtení už nedokopete.

alzbeta4340
17.01.2024 4 z 5

Název i obálka knihy dělají dojem, že by se mohlo jednat o nějakou středoškolskou lásku. Je to ale pravá maloměstská romantika, kde dvěma hlavním hrdinům je přes pětatřicet let. Typická oddechovka se spoustou sympatických sousedů a zločinci, kteří moc strachu nevzbuzují.

Lexie321
07.01.2024 3 z 5

Asi prvých 200 strán som Knoxa naozaj nezmohla vystáť. Potom som ho stále nemalá rada ale aspoň sa stal znesitelný. Naomi bola celkom sympatická aj ked občas sa tiež správala nelichotivo alebo nerozvážne až by sa človek chytal za hlavu. Túto knihu som viac menej čítala kvôli vedľajším postavam ako Waylay, Nash, Stef, Sloane, rodičia atd. Než kvôli samotným hlavným postavám. V podstate to nebola zla kniha ale cez Knoxove toxické spravanie som sa nie vždy vedela preniesť.

petusska01
03.01.2024 5 z 5

No musím povedať, že som celkom nadšená. Začiatok bol taký, že som si musela trošku zvyknúť. Ale inak vyzdvihujem humor a prekáračky medzi Noami a Knoxom ako aj medzi bratmi či ostatnými ľuďmi z mestečka. To vytvorilo super atmosféru. Do toho samozrejme "detektívna vsuvka" a ešte aj dráma v podobe Knoxovho traumatu. No ale našťastie sa všetko vysvetlilo l a mohli sme si aj naďalej užívať chémie medzi hlavnými postavami. Ten koniec bol taký sladký, až som z toho nemohla :) jednoznačne sa mi to však páčilo, celkom sa teším aj na pokračovanie:)

bezzink
02.01.2024 5 z 5

Lucy Score umi. Vtipna, hasteriva, drza, zhava romantika, ktera krasne plyne a nenudi. Ani prepaleny “napinavy zaver me nedonuti jednu hvezdu stahnout. :) Sice mam radsi drsnejsi holky ala Sloan nebo Linu, ale to si budu muset jeste chvili pockat.
Jedine co mi vadilo, byl Knox a jeho duvod. Tohleto presne v knihach a filmech fakt nesnasim. Takhle vazne nekdo uvazuje v realnem zivote? Vzdyt to nema logiku. On se boji, aby nebyl jako jeho tata, kdyby doslo na nejhorsi, takze teda “logicky to vsechno sabotuje. Takze napriklad kdyz nekdo zazije v detstvi tyranii, tak radsi nebude mit deti, aby nedelal to same?! Boze vzdyt tohle je prece kazdeho volba. Nechces to tak delat, tak to tak nedelej. Zkratka tyhle duvody mi prijdou fakt strasne na silu vymyslene.
No nic, uvidime s jakymi demony se bude potykat Nash, ale spis se tesim na Luciana, to bude asi celkem dark cetba. :)

monika0181
31.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Asi nejvýstižnější bude použít slova autorky:
Tahle kniha je o statečnosti, která je potřeba, abychom někoho milovali, i když všichni víme, jak každý příběh lásky končí. Je to o tom, že je třeba znovu a znovu upřednostňovat lásku před strachem. Je to tom, že na sobě nesmíme nechávat nic znát a musíme být stateční, i když vím, že to bude strašně bolet.

Lépe to opravdu nejde popsat.
Příběh je opravdu dlouhý, 500 stran je dost. Někdo řekne, že je to zbytečné, ale já se nenudila jedinou stránku.
Kniha mě vtáhla hned od prvních stran a nepustila než jsem ji dočetla.
Bručoun Knox si našel místo v mém srdci a jeho špičkování s Naomi mě neskutečně nabíjelo energií.
Osobně nemusím oslovení "bejby", rozhodně na mě nepůsobí mile, jak by asi mělo. Při čtení překladu erotických scén jsem protáčela oči. Nejsem citlivka, ale tohle fakt nemůže rozehřát žádné fantazie. U mě je to spíš zabilo. Co jsem trochu postrádala, víc vět k neplodnosti. Ta adopce mi tam přišla jako "deus ex machina".
Přesto vše se mi kniha moc líbila, těším se na další díl. Na Luciana možná víc než na Nashe, asi mám radši ty zlobivé chlapy :)

Ivuska.09
30.12.2023 5 z 5

Lucy Score mě opět nezklamala. Krásný romantický příběh, ve kterém nechybí láska, zklamání, unáhlená rozhodnutí, napětí! Já jsem spokojená, doporučuji.

mira399
27.12.2023 4 z 5

Na svátky jsem si dala opět jednu romantiku. Větší počet stran nevadil, moc hezky se to čte a kromě romantiky to má i děj, světe div se... :-) Nenudilo mě to, konec je tak šťastný, že víc to už nejde,ale to se od romantiky čeká. Je to jedna z těch lepších knih tohoto žánru.

be.zuz
20.12.2023 4 z 5

Sháněla jsem čtivou romantickou oddechovku. A taky jsem ji dostala. Ale je to celé tak strašně naivní a nepravděpodobné, že za to dávám jednu hvězdu dolů.

Áňa 998
03.12.2023 5 z 5

V letošním roce jdu vyloženě po romantice. Na jaře mě dostala Hypotéza lásky a v létě Láska po Španělsku. A pak je tu Co už nikdy nepřebolí, která by měla být ze stejného rybníčku. No, samozřejmě jsem si ji nenechala ujít!
Mám radost, že je to i první prosincový tip na čtení. Protože tohle se dá číst kdekoli a v prosincovém shonu Vás krásně vyklidní.
Jsou tu dvě super postavy. Naomi, ve všem dokonalá, žehlící problémy své sestry, dvojčete. A pak Knox, atraktivní bručoun, kterého by chtěla uhnat nejedna žena. On je ale samotář, nikdo se k němu nedostane. Tihle dva se setkají ve městečku Knockemout, které je pěkně drsné.
Postavy Naomi i Knoxe mě moc bavili. Panovala mezi nimi nevraživost, ale i chemie. Do toho je tu neteř Neomi, Waylay, která knize dodávala roztomilé roztržitosti!
Kniha je sice tlustší, ale nenechte se tím odradit. Četla se úplně sama, a kromě romantiky je tu zapojeno i vážnější téma, které do příběhu vnáší "zlé"dvojče Naomi, Tina.
Co jsem tak zjistila, tohle by neměla být jediná kniha z prostředí městečka Knockemout a já se strašně těším na další díly. Mám vytipováno několik postav, které by si vlastní příběh rozhodně zasloužily!
Tohle byla prostě krása. Lehké, plynulé vyprávění, které sem tam čtenáře vrátilo zpátky na zem. Kniha si pozitivní ohlas určitě zaslouží a pokud hledáte něco pod stromeček pro romantické duše, jste tu správně!

Ešína
30.11.2023 5 z 5

Tak to bylo milé a krásné. Kniha se četla sama a vůbec mě nenudila. Knox i Naomi si získali mé sympatie hned od začátku a Waylay byla boží. Strašně se těším až vyjde další díl této série.

Ketfl
29.11.2023 5 z 5

Tato kniha má naprosto boží obálku, která mě ihned zaujala. S Lucy Score mám navíc přechozí zkušenost s knihou Na vlásku, která se mi celkem líbila, takže jsem se ani pořádně nepodívala na anotaci a bylo mi jasné, že tato kniha mě nesmí minout. A teď si představte to překvapení, když otevřete knihu a tam totální bručoun z maloměsta?! Panebože! Už jsem se někdy zmínila, že miluju, když je v knihách chlap bručoun, holka sluníčko, je to spíše slow burn, ale přesto je mezi hlavní dvojicí super žhavá chemie? Ano, tak tady jsem dostala vše, co mám na knize ráda.

Celý příběh se odehrává na téměř 500 stranách. V první chvíli jsem si říkala, co tam chce autorka pořád psát? Přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a čtení si nesmírně užila. Na jednu stranu je v příběhu plno klišé, ale i tak mě autorka dokázala příjemně některými událostmi překvapit.

Hlavní hrdinka Naomi byla možná trochu naivní a Knox si moc nebral servítky a kolikrát se k Naomi choval fakt hrozně, přesto jsem si jejich interakce naprosto užívala. Super třešničkou tomu všemu byla jedenáctiletá neteř Waylay, ale také ostatní obyvatelé malého městečka Knockemout, kteří byli tak zvláštní, až byli dokonalí. Mohu vám zaručit, že se do tohohle městečka i jeho obyvatel zamilujete natolik, že druhý díl si rozhodně nenecháte ujít.

Trochu musím vytknout místy zvláštní překlad. Ne že by v knize byly chyby, ale někdy to na mě působilo tak zvláštně a kostrbatě.

Z příběhu je také jasné, o kterých dvojicích budou další díly. Já se přiznám, že se hodně těším na příběh Luciana a Sloane, o kterých by měl být třetí díl. Ale i na druhý díl jsem velmi zvědavá. Rozhodně si ho nenechám ujít.

Doporučuji a hodnotím 4,5 z 5.

IG: @vnimej_svet_knih

Holubka
28.11.2023 5 z 5

Tohle bylo krásný!! Četlo se to samo a oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Naomi mi teda občas připadala trošku naivní, ale to jsem jí dokázala odpustit. Hodně jsem si všimla na internetu, že lidem vadilo chování Knoxe. Knox byl prostě maloměstský bručoun a podle toho se taky choval. Neudělal nic co bych nečekala. A pro tu jeho starostlivost jsem si ho oblíbila. Na to že má knížka 500 stránek tak jsem ji přelouskala snadno. Krásná romantická linka, žhavý scény a akce na konci. Moc se těším na další díly. Jen mě mrzí, že na Sloan a Luciana si budu muset počkat dýl.