Veci, ktoré v nás ostanú navždy

Veci, ktoré v nás ostanú navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504724/bmid_veci-ktore-v-nas-ostanu-navzdy-DIR-504724.jpg 4 351 73

Bradatý zlý chlapec Knox Knox neznáša drámu a nepoľaví, ani keď sa k nemu dostaví v podobe zúfalej nevesty, ktorá ušla spred oltára. Naomi práve utiekla z vlastnej svadby, no zároveň sa ponáhľala na pomoc svojej odcudzenej dvojičke. V Knockemoute vo Virgínii, na prvý pohľad drsnom mestečku, sa spory riešia po starom... päsťami a pivom. Zvyčajne v tomto poradí. Škoda, že Naomino dvojča sa vôbec nezmenilo. Po tom, čo jej Tina ukradne auto a peniaze, nechá jej nečakaný darček: neter, o ktorej Naomi ani len netušila. Naomi sa tak ocitne v neznámom meste bez auta, práce, plánu a domova, s jedenásťročným dieťaťom, o ktoré sa musí postarať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (SK)

Things We Never Got Over , 2022

Luccinda
27.11.2023 5 z 5

Když jsem zjistila, že je tahle kniha ještě delší než Láska po španělsku, moc se mi do ní nechtělo. Vůbec jsem nechápala, jak dokázala autorka rozepsat romantický příběh na 500 stran. No, nakonec to bylo totálně boží a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby to bylo ještě delší. 1000 stran Naomi a Knoxe? Klidně!

Příběh mě bavil od první do poslední stránky, ačkoliv byl v některých momentech předvídatelný (jak už to u romantických komedií bývá), bylo tam i dost okamžiků, kdy mě autorka dokázala překvapit. A hlavně to bylo neskutečně vtipné a akční, pořád se něco dělo a to je přesně ten důvod, proč jsem si tuhle romantickou komedii tak zamilovala. Jedna z nejlepších knih tohoto roku! A už se nemůžu dočkat, až si přečtu i další díly z téhle série.

Domieeele
27.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc ráda bych si někdy přečetla romantickou knížku, která by nekončila svatbou a miminem. :D Ale jinak skvělý příběh, i přes to, jak dlouho jsem se tím prokousávala. Jmen také požehnaně, v dalším díle na jaře budu ztracená. :)

Dizzy3
26.11.2023 5 z 5

Zatraceně! Připisuju si Knoxe Morgena na svůj seznam vysněných chlapů.

Zuzanka45
23.11.2023 5 z 5

Nemám slov.. To bylo něco tak nepopsatelně krásného. Příběh plynul nádherně, přesně tak, jak to v knize má být. Oba hlavní hrdinové mi přirostli k srdíčku, Waylay byla úžasné dítě a i ostatní postavy se mi moc libily! (Až na Tinu). Každou chvíli přicházely nějaké zvraty, které mě udržovaly, abych knihu nemohla odložit. Posledních 100 stránek jsem byla šíleně v pozoru, bála jsem se, jak to všechno skončí. Po dlouhé době kniha, která mě zasáhla a oči nezůstaly suché. Epilog neměl chybu a proslov autorky také ne.

kytarka
19.11.2023 5 z 5

Tak tohle je neskutečně chytlavý příběh. Kdy bude další díl? Cože až za rok?! Tak to ne moc dlouhá doba, chtěla bych si otevřít hned teď po přečtení prvního dílu díl druhý, tak skvělých skoro 500 stran to bylo! Za víkend jsem knihu přečetla, nechtěla jsem se od ni odtrhnout.

MarKy95
14.11.2023 2 z 5

Od knihy jsem čekala docela dost, když je všude tak propagovaná, ale bohužel, velké zklamání.
Knoxovi a Naomi jak kdyby bylo 16, a celkově nesympatický.

Kudík
13.11.2023 5 z 5

Neuvěřitelně pozitivní příběh, kde bylo až nadmíru kladných postav. Ze začátku mi někteří dávali trošku zabrat, ale díky rozsahu díla jsem se celkem dobře zorientovala, kdo kam patří a s kým skončí. Místo jako Knockemout má své kouzlo, hlavně v rychlosti a záludnosti šíření drbů, či odhodlanosti a rychlosti vyrazit někomu na pomoc (nebo zuby). Těžko říci jak by Naomi po dalším z podvodů svého dvojčete Tiny skončila, nebýt Knoxe Morgana, který jí ubytoval u své babičky i s její nově objevenou a dočasně osvojenou neteří Waylay a zařídil jí také práci. Ano, má sice vroubek za ten svůj "strach" a absolutně nesmyslné jednání, ale přesto vše co mimo to udělal, bylo více než dostačující. Pobavila mě jeho péče o jeho tři synchronizované zaměstnankyně v podobě Fi, Max a Silver z Honky Tonky. Líbilo se mi, že jsem se seznámila s dalšími páry, jejichž díly si moc ráda přečtu. Myslím si, že "Autorčin vzkaz čtenářům" hodně napoví, kdo jí sloužil jako inspirace, a také proč tři díly. Završuje to krásná obálka a hodně prozrazující epilog. 4,5*

lena.o.knihach
10.11.2023 4 z 5

Vsadím se, že se tu nenajde jediný člověk, který by tuhle krásnou modrou obálkou s kopretinami neznal. Tato romantická komedie proletěla Tiktokem a spolu s ní i volně navazující pokračování.

Naomi uprchla ze své vlastní svatby do maloměsta, kde ji všichni mají za její (zrovna ne moc oblíbené) dvojče a podle toho se k ní všichni obyvatelé Knockemoutu chovají. Její vlastní sestra ji okrade a zanechá velmi nečekaný dáreček - jedenáctileté dítě, o které se teď Naomi bez jakýchkoli prostředků musí postarat.

Nestačila jsem zírat, co všechno se v prvních kapitolách stalo. Tomu říkám vhození do děje a já se u toho moc bavila! Naomi byla super, ale Knox se postupem času choval jako puberťák a ne chlap v těch nejlepších letech a mnohem víc jsem si oblíbila jiné mužské postavy, které mají hlavní roli ve druhém a třetím díle, takže na pokračování se šíleně těším.

Co už nikdy nepřebolí určitě doporučuji fanouškům romantických komedií, i když za mě kniha nepřekonala Hypotézu lásky nebo Lásku po španělsku. Skvěle se četla a necelých 500 stran uteklo jako nic, ale pár míst se zbytečně vleklo a nic bych nenamítala, kdyby to bylo krapet vtipnější.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor

rezina94
30.10.2023 2 z 5

Za mě zklamání. Měla jsem poměrně vysoká očekávání, že si přečtu skvělou romcom, ale bohužel.. Hlavní hrdinové nesympatičtí, nechovajíc se úměrně svému věku, vadil mi místy český překlad, zápletku jsem dopředu odhadla, závěr jak z nějakýho špatnýho americkýho filmu.. Jako bylo to čtivé, ale žádná senzace se nekonala. Podle mě je to hodně overrated kniha, škoda.

Babouš
23.10.2023 3 z 5

Skvělé postavy a milé městečko uprostřed lesů, ale je to hrozně rozvleklé a na to, že to má být romantická komedie, tam té komedie mohlo být víc.

alzbeta2843
23.10.2023 5 z 5

Tak sa zdá, že mám novú obsesiu na príbehy z malého mesta. Pretože už len kvôli atmosfére Knockemoutu by som si knihu užila, nakoľko som sama z malého mesta a viem, akou rýchlosťou sa tám "zvesti" šíria a akou formou sa ohýbajú, z čoho vznikali v knihe vtipné situácie a ja som sa tak bavila neskutočne. Okrem toho hlavní hrdinovia boli typickou ukážkou grumpy vs sunshine a ja som si to užívala. Teraz už len čakať na ostatné preklady zo série, pretože ja jednoducho milujem tie zdrobneniny oslovení v preklade.

Nelly
21.10.2023 3 z 5

Nebyla to kniha úplně podle mého gusta - myšlenkové pochody a výlevy některých postav mi byly proti srsti. Ale příběh se docela rozvíjel, takže přečíst se to dalo. Příště méně vulgarismů, to mi k romantice nesedí...

Jeanine8
18.10.2023 4 z 5

Kniha velmi propracovaná, městečko s jeho obyvateli nápadité. Autorka si však paradoxně vlastně nejméně dala záležet na hlavním hrdinovi. Celých 500 stran jsem mu úplně nemohla přijít na chuť.Takový panovačný, jednodušší typ.Noah mi sedl lépe, takže se mám aspoň na co těšit.

Sixtínka
12.10.2023 2 z 5

Príbeh sa začal celkom zaujímavo, aj keď Knox mi už od začiatku nebol veľmi sympatický. Tá jeho arogantná panovačnosť mi liezla na nervy a byť Naomi, tak mu ukážem prostredník a totálne ho ignorujem. Že by mi nejaký namakaný idiot neustále diktoval, kde mám presunúť svoj zadok, tak to by svet určite nezažil. A ak to niekomu pripadá sexi, tak... fakt nemám slov.

Čo mi na príbehu ďalej prekážalo, bolo to, že Naomi všetko padalo rovno do lona. Ubytovanie - bez problémov, tu je voľná chatka a ani za ňu nemusíš platiť. Práca - tá za ňou prišla rovno do kaviarne, hoci ju ešte ani nezačala hľadať. A potom si Naomi vystriehla aj druhá pracovná ponuka (asi mali v tom mestečku málo ľudí). A všetci tam boli takí milí, že jej vkuse pomáhali, akoby nemali nič lepšie či dôležitejšie na práci, len pomáhať Naomi a napĺňať jej potreby. Ja viem, je to fikcia, ale toto nie je zaradené do sekcie: ROZPRÁVKY, takže by to mohlo mať s realitou aspoň niečo spoločné.

A to obrovské trápne klišé - chlap, ktorý preferuje jednorazovky a ženy len preťahuje bez štipky emócií, sa zrazu ide posrať z dajakej ženy tak veľmi, že sa o ňu stará ako o kvetinku. To kto má tomu akože uveriť? Zvlášť keď sa to začalo diať hneď od začiatku a človek si len kladie otázku: Kedy a čím si ho Naomi tak strašne získala???

A od strany 200 to už šlo dolu vodou úplne:
"Chcem ťa pretiahnuť... Vták mi už ide explodovať."
"Och, áno, áno, pretiahni ma!"
"Si taká vlhká, taká úzka. Zošaliem z teba."
"Och, Bože, nikdy som lepší sex nezažila! Och, och, och..."

No, čo vám poviem, kopa sexuálnych scén, počas ktorých majú obaja toľko kecov, že to je až absurdné.

Ale začalo to zaujímavo. A myslím, že keby autorka vynechala všetky tie sračky, ktoré spomínam vyššie, kniha by ma určite bavila omnoho viac.

Books_by_Dee
12.10.2023 5 z 5

IG: @books_by_dee

Tohle bylo úžasné čtení a naprosto chápu ta vysoká hodnocení. Někdo si možná stěžuje na delší a zbytečné pasáže, ale mě tam sedlo naprosto všechno.
Naomi utíká ze své vlastní svatby a odjíždí do Knockemoutu za svojí sestrou, dvojčetem Tinou. Tina se však od puberty vůbec nezměnila a poté co ji okrade a ukradne auto, zanechává ji v motelovém pokoji její 11letou dceru Waylay. Nyní je Naomi zaseklá v městečku bez auta, bez domova, bez peněz a s nepříjemným chlápkem jménem Knox na krku.

Knox by nemohl být větší mrzout, ale k Naomi ho to táhne neuvěřitelnou silou. Má snahu ji pomáhat a nenechat ji na holičkách. Naomi je zase zvyklá být tou „nejlepší dcerou“, zachraňovat každou situaci a všechno zvládnout sama. Zalíbí se ji však, že je poblíž někdo, kdo na ni dohlíží.

Já se zamilovala jak do Knoxe, tak do celého městečka Knockemout a těším se na další pokračování a příběh Nashe a Luciana, které nás čekají v nadcházejících letech (takže je zřejmě přečtu v angličtině, to čekání asi nedám).
Je to vtipné, sexy, roztomilé a čeká vás i nějaké to dramíčko.

ElizPetrova
02.10.2023 4 z 5

Přišlo mi to takové dost zdlouhavé a zbytečně natažené. Knox na to, že měl již po čtyřicítce, tak se často choval jak puberťák.. nicméně ženské postavy v knize byly naprosto skvělé. Příběh jak vystřižen z nějaké romantické komedie, nedivila bych se, kdyby knihu zfilmovali. Čtení jsem si užila. :)

Red-haired
28.09.2023 4 z 5

Naomi Wittová neprožívá zrovna svůj nejlepší den. Utíká ze své vlastní svatby, aby se setkala se setrou dvojčetem v zapadlém městečku, což se ukáže jako jen nejhorší možný krok. Její sestru Tinu v Knockemountu všichni nenávidí a Naomi sama okusí proč, když ji sestra lstí okradne a na krku ji nechá svou dceru. Aby toho nebylo málo, najednou po ní řve nějaký sexy viking, který si evidentně myslí, že jde o Tinu a Naomi toho má tak akorát dost.

Pokud taky tak milujete romantické komedie jako je Hypotéza lásky nebo Láska po Španělsku a navíc v prostředí malého městečka, kde se všichni znají, pak si tohle přečíst prostě musíte. Hned v úvodu vás autorka hodí doprostřed děje a vy se s Naomi ocitáte v absurdní situaci a nevíte, kudy ven. Přesně takové začátky knih miluju!

U knihy se rozhodně zasmějete i zasníte, protože Naomi nešetří sarkasmem a Knox je tak hot, až vás z otáčení stránek pálí ruce. Hate to love romantická linka byla naprosto dokonalá, a i když v reálném životě by to bylo jedno velké NE! Tady jsem si ty macho projevy, žárlivost, bitku mezi bratry a další výtržnosti na sto procent užívala.

Z čeho už nejsem tak u vytržení je neustálé používání slova „bejby“ v českém překladu ani nevíte, kolik scén mi to zruinovalo. A i když jsem se během 400 stran nemohla od knihy odtrhnout, závěr mi přišel slabší. Zbytečně natažený, rozuzlení zápletky se sestrou takové směšné a závěrečné epilogy nezklamaly množstvím přeslazeného klišé. Ale s tím já už tak nějak počítám.

Lepší než Hypotéza lásky to pro mě nebylo, ale pořád je to příběh, ze kterého jsem nadšená a těším se na další díly. Hodnotím 4,5/5*.

kalinkacz
24.09.2023 4 z 5

Našla jsem svoji novou nejoblíbenější romantickou komedii!
Po Ali Hazelwood, Emily Henry, Christine Lauren a Miláčcích z metra přišla novinka Co už nikdy nepřebolí (Things We Never Got Over) od Lucy Score, která překonala (z mého pohledu) všechny romantické komedie, které jsem doposud četla.
Co už nikdy nepřebolí je v zahraničí obrovskou senzací a za mě má vše, co od dobrého romcomu chci - boží postavy, fungující chemii, dobré prostředí (maloměsto) a pár linek navíc, aby se vše netočilo jen okolo vztahu hlavních postav.
Kromě vztahu tu totiž hlavní hrdinka řeší své dvojče a neteř, o které neměla tušení, že existuje a nyní se o ni musí starat, svůj útěk od oltáře a nevyřešenou minulost.
Co už nikdy nepřebolí má bezmála 500 stran, ale například na rozdíl od Lásky po španělsku jsem tady neměla pocit, že by tu byla jediná kapitola navíc.
Na příští rok se plánuje v češtině pokračování (jedná se o volnou trilogii, která se odehrává ve stejném městě), kde je hlavním hrdinou bratr hlavního hrdiny z této knihy. No nemůžu se dočkat! A vy Co už nikdy nepřebolí musíte zkusit.
P. S. Vášnivé scény stojí fakt za to (Kdo četl, ten ví)!

bookcase
08.09.2023 4 z 5

Sexy romantika s přesahem. Erotické scény v knihách moc nemusím, ale přežila jsem, ten příběh má něco do sebe.

lucia0482
13.08.2023 5 z 5

Už dávno som si tak nepriala,aby mala romantická kniha viac strán a to píšem ako milovník hororov a poriadneho napätia. Veci, ktoré v nás ostanú navždy je trochu objemnejšia, no keď raz čítate Kinga, tak toľkoto strán až tak veľa nie je.

Keď som ju v piatok začala čítať, vedela som,že to bude parádna jazda. Dnes som si priala,aby tá jazda neskončila. Smiala som sa,plakala som, dúfala som. V tých riadkoch som našla veľa životnej pravdy.

Knox je sexy zlý chlapec, Naomi pekná, inteligentná a vždy vzorná žena, ktorá práve ušla spred oltára, ukradli jej auto, nemá mobil a jej nepodarené dvojča jej zanechala svoju dcéru tesne predtým,ako zmizla. Naomi práve vybuchlo všetko možné, Knox jej neskutočne lezie na nervy a mestečko Knockemout ju považuje za tej sestru Tinu. Ako to už v živote chodí, žiadna kaša sa neje taká horúca a Naomi začne napriek všetkým problémom žiť konečne tak,ako by chcela. A Knox jej s tým veľmi pomáha. Konečne môže myslieť aj na seba, nielen na to,že pomôže všetkým naokolo.

Táto kniha je dokonalá. Vtipná,svieža, romantická i dramatická. Knockemout je miesto,ktoré je príliš malé na to,aby sa v ňom niekto anonymne stratil,no keď si v ňom Naomi nájde svoje miesto, nájde aj plno dobrých priateľov. Dej krásne plynie, dialógy sú humorné, nechýba štipka erotiky,veľa lásky a všetkého pekného, čo človeka naplní šťastím.

Táto kniha je o tom,čo pozná mnoho ľudí - o strachu zo straty lásky. O tom,že pre ňu nedokážeme byť dosť dobrí. Po hej prečítaní však zarezonuje to najdôležitejšie - láska nad strachom zo straty milovaného vyhrá. Je silnejšia a mocnejšia a milovať niekoho je to najväčšie šťastie. Každý má v sebe jazvy minulosti a musí nájsť toho, kto mu ich pobozká a prijme ich ako svoje. Je to vlastne úplne prosté, no pritom ťažké.

Milujem Knockemout, milujem Naomi, Waylay,Knoxa a všetkých tých úžasných silných ľudí, ktorí si tam žili svoje životy. Už sa teším,keď si ju prečítam opäť. Viem, že šťastné konce nepatria len rozprávkam, ale treba si na ne počkať.