Co mě naučil tučňák

Co mě naučil tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281830/bmid_co-me-naucil-tucnak-9Nq-281830.jpg 4 769 245

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

Žožik
05.04.2017 5 z 5

Tahle kniha je taková ta fajn oddechovka. Juan Salvador mi okamžitě přirostl k srdci a celá kniha mě neskutečně bavila. Určitě doporučuji si přečíst. :)

Nightcrawler
30.03.2017 5 z 5

Opravdu milá kniha. Pro zájemce vyhledejte na youtube "Juan Salvador Total footage", kde jsou ony dvě minuty, na kterých je Juan Salvado(r) zachycen ;-)

ElenaM
29.03.2017 5 z 5

Jsem nadšená! Kniha mě nadchla od prvni strany. Chytla mě za srdce. Je velice vtipně a čtivě napsaná. Styl vyprávění je živý a osobní, že vám zkrátka přiroste k srdci. Kniha nabízí neobyčejný životní příběh plný emocí a ponaučení o tom, jak žít, jak přistupovat k přírodě a jak vnímat divoká zvířata. Je to asi jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla a opravdu hodně mi toho dala. :-) Je to taková ta kniha, u které si přejete, aby neskončila. Uvažuji, že si ji pořídím i jako audioknihu. Vřele doporučuji všem!!!

Addie
17.03.2017 5 z 5

God save the penguins!
K tučňákům mám celý život výjimečný vztah, takže není překvapivé, že jsem si oblíbila i Juana Salvada. Co vše vidím v této knize nelze obsáhnout slovy, protože se za ní skrývá nejniternější důvod, který je dost podobný závěru knihy. V podstatě jsem ji nikdy nechtěla dočíst.
Pokud mám ale hodnotit veřejně, Co mě naučil tučňák je velmi čtivá kniha s potenciálem pobavit čtenáře nebo přinejmenším vykouzlit úsměv na rtech po většinu času čtení.

Janeee
08.03.2017 2 z 5

Mě kniha zase až tak nebavila. Některá místa byla vtipná, chvílemi jsem se nudila. Ale zase to bylo z jiného soudku než běžně čtu. Tak jsem se něco nového alespoň dozvěděla. ;-)

mis-mat
06.03.2017 4 z 5

Líbila se mi

anuska0898
02.03.2017

Perfektní a nenápadný popis života v Jižní Americe, prokládaný milým příběhem.

betule3
27.02.2017 5 z 5

Tato kniha je moc fajn oddechovka. Není to moc náročné čtení, ale určitě pobaví. Juana Salvadora jsem si okamžitě zamilovala. :) Líbí se mi, že děj nestojí a stále se něco děje. Určitě doporučuji si přečíst. :)

Miriam-věštkyně
11.02.2017 5 z 5

Milá kniha s ještě milejším tématem. Malinko mi chyběl spád, nicméně jako odechová četba, super :-)

Manifest blech
06.02.2017 2 z 5

Téma je milé, kniha roztomilá, ale jinak jsem postrádala tempo. Měla jsem u čtení pocit, že kapitoly na sebe vysloveně nenavazují.

Lehčí čtení na odreagování pro jakýkoliv věk.

Evelína002
04.02.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem si koupila spontélně podle obálky a vtipného názvu. Byl to dobrý nápad. Vtipně napsaný dojemný příběh o záchraně ručňáka a soužití s jeho zachráncem. Člověk by si hned na balkón taky takového tučňáka pořídil. =)

Vesmich
17.01.2017 5 z 5

Jižní Amerika sedmdesátých let je v tomto vyprávění okouzlujícím a neodolatelným místem a vyprávění je tak pozitivně nakažlivé, až se člověk začne shánět po letence.

iveta3689
15.01.2017 5 z 5

Něžný, milý a dojemný příběh. A taky možná uvěřitelný a záviděníhodný.

lencin
13.01.2017 4 z 5

Milý příběh,pro všechny,kdo mají rádi tučňáky

mariva
09.01.2017 5 z 5

Kniha se hodně liší od většiny toho, co obvykle čtu a sáhla jsem po ní spíš ze zvědavosti a navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy. Nelituji, protože to bylo opravdu zajímavé čtení - místy hodně veselé, jindy zase dojemné. Jako bonus má čtenář spoustu informací o životě lidí v nám hodně vzdálených zemích. Je to docela tenká knížečka, takže se přečte rychle a určitě stojí za přečtení.

avokado4
02.01.2017 5 z 5

Opravdu moc milé a kvalitní čtení... vřele doporučuji.

Kaaramelka
26.12.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, je milá a čte se sama. Mě si získala, Juan Salvador si mne hned získal a já hltala každé slovo, každý jejich monolog. Líbilo se mi, jak si ho všichni oblíbili, a jak on si oblíbil všechny. Užíval si pozornost, kterou mu věnovali.

Doporučuji ji všem, kteří si chtějí oddechnout, chtějí si přečíst o neobvyklém přátelství, kteří otevřenou srdce jednomu nezbednému tučňákovi, který si tam najde své místo.

Sorrow
18.11.2016 4 z 5

Po literární stránce se nejedná o to nejhodnotnější dílo na světě, nicméně pro ten půvabný, milý příběh a skvělého hlavního hrdinu Juana Salvada, si knihu zkrátka nelze nezamilovat. Rozhodně doporučuji audio v podání Kryštofa Hádka :)

cipperka
18.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, velmi dobře se četla. Miluji tučňáky, takže tohle byla hned jasná volba 8-)

danazeskolky
14.11.2016 4 z 5

Kniha, kterou určitě stojí za to přečíst. Literárně sice není úplný skvost, proto o jednu hvězdičku méně, ale úplně to vynahradí jiným způsobem. Kdybych měla kouzelný prsten, pořídím podobného tučňáka do dětských domovů, škol, internátů atd.. A jednoho bych si určitě vzala na čas i k sobě domů :-)