Ledový dech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389866/ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4.412
Série:

Cizinka (6.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Omega
Orig. název:

A Breath of Snow and Ashes (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Ledový dech

Přidat komentář
blanka5960
11. června

Tak dočteno a jsem nadšená, příběh se mně moc líbil. Byl plný akce, napětí ale i klidných pasáží popisujících život na Fraserově hřebeni. Jsem zvědavá, jak se bude celý příběh dále ubírat, na podzim se dočkáme pokračování. Těším se a zárověň pociťuji smutek, protože již jen dva díly. Tedy pokud nemá paní autorka rozepsán další díl, což by mě jako fanouška série Cizinka velmi potěšilo.

andulis86
09. června

Tento díl byl opravdu akcemi obsáhlý, dostalo se opravdu na každou postavu a pořád se něco dělo. Knihu jsem četla měsíc s tím, že kdybych měla více času , věčně unavená neusínala po práci večer co večer a nebo neměla víkend naplánovaný rodinnými výlety věřím, že by to bylo dříve, jelikož mi drasálo srdce, když jsem knihu musela odsunout na jindy. Kniha má přes 1500 stránek. V knize se vytváří další generace, najdou se zde nečekaná odhalení a co mě nejvíc zasáhlo bylo brutální znásilnění jedné z hlavních postav,jsou zde, ale také zábavné a akcemi napěchované kapitoly, jedna skončí a další během chvíle začíná. Musím říci, že tento a první díl pro mě jsou jedny z nejlepších

mufimuf
04. června

Super kniha, naprosti předčila očekávání (většinou, pokud je knih delší řada, je v dalších knihách víc a víc politiky. Tady sice taky je, ale velice čtivě napsané).

luculi
25. května

Další z řady 'kronik' rodiny Fraserů. Za mě povedený, napínavý i zábavný díl, který se nese v klasickém duchu 'chvíli máme klidný život a pak přijde pohroma'. Obsahově i popisně (možná dáno překladem) je lepší a poutavější než Hořící kříž. Rozhodně spokojenost. A povinnost pro fanoušky :-)

mariva
21. května

Čtení autorčiných knih je stále fyzicky namáhavější, protože každá kniha má o něco víc stránek než předcházející a v této to dotáhla až přes 1 550 stránek. Ale i tak se kniha výborně čte a stránky ubíhají, až se najednou divím, že už jsem na konci. Na pozadí boje amerických kolonií o nezávislost se dál rozvíjejí osudy Jamieho a jeho rodiny a že si autorka dokáže vymyslet tolik různých dějových zvratů, to je prostě neuvěřitelné. Bylo by fajn mít knížku doma a vždycky si jen tak pročíst pár stránek, ale stejně mi to nedalo a musela jsem knihu přečíst v jednom zátahu. Už s napětím čekám na další díl.