Cizí žena a muž pod postelí

Cizí žena a muž pod postelí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397065/bmid_cizi-zena-a-muz-pod-posteli-OHV-397065.jpg 4 35 7

Sbírka obsahuje 6 povídek, které dokládají nejen autorův um vytvářet postavy s propracovanou psychologií, ale také jeho zálibu v satiře. Obsahuje povídky: Něžná, Cizí žena a muž pod postelí, Poctivý zloděj, Krokodýl, Plazunkov, Mužik Marej.

Pikalenka
18.11.2020 4 z 5

Za mě příjemné odpočinkové čtení plné bizarností. Povídky jsou ideálně krátké, neotřelé a velmi, ale velmi originální.

Kája95
30.09.2020 4 z 5

Sto roků staré a stále aktuální a vtipné

PohadkyNovyVek
04.03.2020 4 z 5

Už déle jsem chtěl zaplout do Dostojevského a jsem rád, že jsem zvolil tuhle nenápadnou a lehce čitelnou možnost. Okamžitě jsem si zamiloval jeho styl psaní, který pro mě zatím skoro nemá konkurenci! Bystré, vtipné, originální, překvapivé. Velice se v hodnocení jednotlivých povídek shoduji tady níže s uživatelem LotusFlower, nejvíc se líbila Nežná, Cizí žena a muž pod postelé, Krokodýl a Mužik. Ostatní trochu méně pamětihodné, ale vyloženě špatného nic :) A teď teda hurá na ty jeho velká díla...

LotusFlower

Plazunkov 2*
Mužik Marej 5*

BáraLind.
22.06.2019 3 z 5

Některé povídky dosti bizarní (třeba ta s tím krokodýlem), o to více jsem se u toho bavila, některé tak trochu o ničem. Dostojevskij napsal i lepší.

spursfan
31.03.2019 3 z 5

Některé povídky slabší. Zřejmě neznám poměry té doby, a tak mě ta satira moc nezasáhla. Povídku o krokodýlovi bych vyzdvihl, neobvyklá a vtipná.

angloumene
12.02.2017 4 z 5

Opravdu zábavná kniha o žárlivém starci, který až příliš dohlíží na svou mladou manželku a dostává se tak do několika nepříjemných, až grotestkních situací. Ovšem Dostojevskij podává vše lehce, čtivě a s humorem.