Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 669 184

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

warca
23.06.2018 5 z 5

Tahle kniha mě úplně odrovnala. Autorka dokázala tradiční příběh Popelky proměnit v něco nezapomenutelného. Úžasná hlavní hrdinka a ještě lepší "princ". Byl to nádherný, napínavý a vtipný příběh.
Nějaké nedokonalosti by se nejspíš našly, ale příběh mě natolik pohltil, že jsem je lehce přehlédla.

PS: Asi jsem se do Briana zamilovala :D

Blančitos
19.06.2018 4 z 5

Oproti úžasným a naprosto dokonalým Royalům byl tento příběh milou a krásnou pohádkou, o níž čas od času sní většina holek. :) Těším se na pokračování. :)

Safienka
15.06.2018 5 z 5

Taková pěkná pohádka. Občas mi něco přišlo až nereálné, ale jako celek paráda. U moře na lehátku na jedno odpoledne jako dělané!

Majesty_V
15.06.2018 4 z 5

Novodobá popelka :)
Autorka popsala dokonale to, co dívka se svým onemocněním po nehodě prožívala, až jsem měla místy na krajíčku. Něco bylo ale i přehnané, třeba šikana na škole, protože si myslím, že v takovém věku už to není tak vystupňované. Ale i tak jsem si to dokázala živě představit.
Povahově byli všichni moc fajn, občas jsem jen trnula nad Cindrem ... na můj vkus moc dětinský a zamilovaný. Ale jeho dokonalá věta mě dostala: "Řekni auto." :D
Několik "ale" se tu najde, i přesto je to skvělá knížka :) doporučuji spíše pro kategorii young adult ;)

JajaCZ
12.06.2018 3 z 5

Tak toto nie. Ufňukaná a sebeľutostvivá Ella ma svojim správaním totálne vytáčala. Milé správanie jej macochy a otca, ktorí sa snažili, aby sa u nich zabývalaa zvykla si, popisovala ako necitlivé správanie. Podľa jej reakcii by som čakala, že bude mať okolo 12 rokov a nie, že sa takto správa skoro dospelá osoba. Prostredie, v ktorom sa pohybovala ma prekvapovalo. So šikanou sa bohužiaľ sa strednej škole stretáva človek bežne, ale že bude šikanózne celé Ellino okolie, to už sa mi verilo ťažko. Pokračovanie si prečítam asi len zo zvedavosti, ale toto bolo pre mňa asi to najnereálnejšie a najumelejšie podanie Popelky, s akým som sa kedy stretla. Knihe ale nemôžem uprieť ľahké čítanie, takže dávam o hviezdičku viac ako by si kniha zaslúžila.

Sarajana
01.06.2018 5 z 5

Naprosto báječný a poutavý příběh, kniha se mi velice líbila.

kleria
30.05.2018 5 z 5

I když jsem si myslela, že tahle knížka už nebude moc pro mě, tak jsem se velice zmýlila. Pro mě je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem držela v rukách. Ano je to pohádka, hodně věcí je sice nepravděpodobné, že by se tak stali, ale samotný příběh?
Prostě wau a podle mě je úplně jedno jak je to nereálné. Kniha se četla jedním dechem a knížku jsem přečetla během jednoho dne. Příběh mě upoutal natolik, že jsem pomalu zapomněla na realitu a to se mi skoro vůbec nestavá.
Knížku vřele doporučuju. Je to skvělá oddechová knížka.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu druhý díl ♥.

ketvin
24.05.2018 5 z 5

Prostě "pohádka" :) Kniha se mi moc líbila, hrdinové neměli chybu, příběh, i když bez větší zápletky, super...
Vůbec jsem od této knihy nečekala "zraněnou" hlavní hrdinku a dokonalého hollywoodského prince, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak, byla jsem příjemně překvapená úplně vším, co mi kniha dala. Bylo to dojemné, emotivní, krásné, drásavé, smutné, překvapivé a ještě jednou "prostě krásná pohádka" s drastickými aspekty. Ráda se ke knize jednou vrátím.

"Řekni auto..." ❤

Ewiczka_areebah
22.05.2018 5 z 5

dlouho se mi nestalo abych mela z knihy takovy wow efekt..ano je to pohádka,ano spousta veci je naprosto nepravdepodobna..ale tenhle pribeh mne vtahl hned,precetla jsem knihu jednim dechem a zas a znovu si říkám skvělé..fantasticky zpracované a pro mne neskutečně emotivní.

Torino
21.05.2018 4 z 5

Toto je knížka, ke které bych měla tolik "ale"... Ale stejně se mi líbila! Četla se rychle, snadno vlastně sama. Sice docela dost stránek, ale měla jsem jí přečtou strašně rychle.
Pro mě to bylo velmi zajímavé převyprávění známé pohádky O Popelce. Nejvíc se mi líbil nový prvek, který v klasické Popelce není. To, že Cinder neví, kdo je Ella, je předvídatelné, ale že ani Ella neví, kdo je Cinder v sobě skýtá zajímavé zápletky. Samozřejmě se mi také líbí to, že kniha není pohádka skrz na skrz. Ano některé scény (ty lehce přitažené za vlasy, ke kterým bych měla své "ale") jsou ryze pohádkové, ale jiné jsou více lidské a reálné. Mluvím o tom, že kniha ukazuje, že věci, lidé a události nejsou jen bílé nebo černé. Existuje celé spektrum barev a jde také o úhel pohledu. Ukazuje, že to nejhorší na světe není jen žít s cizími lidmi, nebo lidmi, který nás nemají rádi. To nejhorší je daleko za hranicemi našich představ.
Jediná postava, která mi mojí teorii o barevném spektru kazí a ke které jsem si za celou knihu neudělala žádný vztah je Kaylee. Myslím, že to je fajn knížka pro kategorii young adult.

SBH
20.05.2018 5 z 5

Pět hvězd bez diskuze. Odkazy na pohádku o Popelce jsou přiměřené a vtipné. Milostná linka tvoří jen rámec poměrně hluboké psychologické studie o dobru a zlu a naší síle (či neschopnosti) vzdorovat moci veřejného mínění. A tím nemíním pouze příhody s paparazzi, ale spíš šikanu v elitní škole. Postavy byly uvěřitelné a rozporuplné, nejvíc mi lezl na nervy Ellin otec, ačkoli i jeho jednání chápu. Brian byl k sežrání, Ana k zakousnutí.
Ale hlavně - první Popelka, která měla rozum a neostýchala se ho použít. Bravo!!!

lucie2952
11.05.2018 4 z 5

Hezká kniha, četla se úplně sama. Jen mi přišlo, že postavy se chovaly hodně nedospěle. Celá kniha na mě působila pubertálním dojmem. A navíc nechápu proč bude druhý díl, když to skončilo jak nejlépe mohlo. Ale i tak si druhý díl ráda přečtu. Cinder & Ella jsou jeden z nezapomenutelných knižních párů ❤️

Nelly
09.05.2018 4 z 5

Sladká, romantická pohádka, která není určena dětem. Ale i dospělí potřebují občas osladit život, aby nadále věřili, že láska je tou nejmocnější silou na světě.

mac.martina
07.05.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem jí skoro jedním dechem. Na knížce se mi líbilo, že každá kapitola byla z pohledu jiného hlavního hrdiny. Jednou Elly a podruhé Briana.

Obdivovala jsem Ellu jak vše zvládala po autonehodě a hrozně jsem jí fandila. Jsem ráda, že jí nakonec podařilo najít si kamarády a vyřešit problémy v rodině i když to nebylo jednoduché. Nesmíme zapomenout na Cindera... Nahlédli jsme do zákusilí života celebrity a byl to celkem zajímavý pohled.

Moc doporučuji k přečtení a těším se na druhý díl :-)

Veeria
04.05.2018 4 z 5

Tento příběh je mladistvý, svěží, roztomilý. Prostě taková pohádka.

Jako kdyby člověk jedl cukrovou vatu - sytě růžovou, nadýchanou, voňavou... Tato kniha má mušky, některým pasážím by slušelo dát jim více prostoru a času, pomalejší vývoj. Musím však ocenit oslavu knih a čtení, rovněž sympatické postavy - Cinder a Ella jsou skvělou dvojkou a dokážou vám vykouzlit úsměv na rtech. Knize nechybí i vážnější témata, ty jsou však vykompenzovány nadějí a vírou ve šťastné konce.

Je to odpočinkové čtení, takové na rozjasnění dní a nálady.

Oblíbila jsem si i Vivian, tato postava je vážně skvělá a zasloužila by si více prostoru. :)

A scéna ,,Řekni AUTO" - na tu jen tak nezapomenu - ta je nádherná. :)

,,Pravá krása pochází z nitra člověka. Pokud se cítíš krásná, budeš krásná i pro ostatní bez ohledu na to, co je vidět na povrchu."

Sobotikova
01.05.2018 3 z 5

Nejsem věkově cílová skupina, takže u mne se nadšení nekoná. 1. května, kdy je lásky čas jsem si naordinovala romantiku a jsem jí teď tak trochu přejedená, i když příběh o Popelce je nesmrtelný. Když se nedostanu k druhému dílu, tak mne to příliš mrzet nebude.

msjadepaton
01.05.2018 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. Přestože romantickou pohádku jsem čekala tak nějak automaticky, dostala jsem ji trochu jinak, než jsem očekávala. Je to v podstatě YA romantika, takže nečekejte nějak velkou hloubku. Přesto je tam ale několik vážnějších témat, která mě překvapila.
Popelka tady není úplně dokonalá a autorce se poměrně věrohodně povedlo vykreslit jak její fyzický handikep tak psychické problémy. I když občas byly některé věci přehnané nebo přitažené za vlasy (jako třeba, že vás někdo může jen tak prohlásit za nesvéprávnou), tolik jsem to nevnímala, vzhledem k pohádkovému ladění příběhu.
Základní romantická linka byla roztomilá a prostě popelkovská, ale sama o sobě by tak dobře nefungovala, kdyby nebylo všeho, co si tam autorka přidala. Ellin blog, její postižení, ale i vztah s její novou rodinou, který sice nebyl dokonalý, ale nebyl to ani psychický terror jako v původní Popelce. Ellina nevlastní matka je spíš komunikačně neohrabaná než že by to myslela špatně. Co se týče jejích nevlastních sester, jedna z nich je opravdu zákeřná a ta druhá spíš jen mlčí, ale nakonec ani tady to není černobílé.
Opravdu doporučuji coby nenáročnou, sladkou oddechovku. Už se nemůžu dočkat druhého dílu.

seabook04
01.05.2018 3 z 5

Cinder a Ella se velice těžko hodnotí→ důležitější je dle mého slovní než hvězdičkové hodnocení.
Rozhodně je to kniha, která má vysokou hodnotu, ale z mého pohledu spíše zaměřenou na mladší čtenáře. Tím myslím děti/dospívající. Samozřejmě je skvělým oddechem pro starší a dospělé, ale já osobně jsem čekala pecku, která mě srazí na kolena a... to se jaksi nestalo.
Opravdu mi připadalo, jako by autorka styl psaní, chování i mluvu hlavních hrdinů a celkový děj přizpůsobovala právě mladším i přesto, že hlavním postavám je 20 a 22 let. Celkové chování jejich věku neodpovídalo a to je asi nejvýraznější element, který knihu řadí spíše do té "věkově nižší" YA sekce. Zároveň ale zastávám ten názor, že Cinder a Ella je velice důležité dílo pro čtenářky školního věku (druhé poloviny 1. stupně a v pohodě celého 2. stupně). Zabývá se tématem šikany kvůli vzhledu, za který člověk nemůže, ztráty nejdůležitější osoby v životě, nepřané lásky či psychicky náročných situací. Taktéž rozjíždí téma nebezpečnost popularity a ztráty anonymity, kterým bude věnován hlavně druhý díl.
Pokud bych knihu měla hodnotit v rámci jejího žánru (dívčí romány/pohádka), nemám co vytknout :)

Baru1236
30.04.2018 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Moc se mi líbilo, že se autorka vyvarovala, až přehnaných klišé situací, které jsou v tomto žánru běžné. Místo toho vytvořila příběh, ve kterém nechybí vtipné pasáže, kdy se smějete nahlas nebo naopak vážné pasáže, kdy se zamýšlíte nad autorčinými slovy.
Jednoduše řečeno, knihu nedáte z ruky dokud neotočíte na poslední stranu.

Coucouha
29.04.2018 2 z 5

Podle hodnocení knihy jsem čekala mnohem větší pecku. Hlavní postavy měly 19 a 22 let, ale jejich chování odpovídalo spíše věku okolo 13ti let. Myslím, že kdyby si knihu přečetla moje 11ti letá sestřenice, byla by nadšená, ale já jsem se místy nudila a někdy byla až zaražená absorudností daných situací.
Připomínalo mi to dva fanoušky Pána prstenů, kteří se nejen tak oblékají, ale ještě používají hlášky z filmů k tomu, aby se dali dohromady. Tohle se fakt nepovedlo :(