Chvíle před koncem

Chvíle před koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87654/bmid_chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4 768 173

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Before I Fall , 2010

lucka1998
10.11.2023 3 z 5

Když si přečteme první kapitolu do osudného okamžiku, tak si říkáme, co asi tak může ta osoba změnit... Podle toho jak se chová spolu se svými kamarádkami, tak má co napravovat. Je tady krásně vidět, nad čím člověk uvažuje, a čeho si všímá když už nemá čas, dle mého určitě k zamyšlení.

denib
06.04.2023 2 z 5

Děj vypráví puberťačka, odehrává se mezi puberťáky a já už hooooodně dlouho mezi puberťáky nepatřím. Bohužel to bylo dost znát. Jsou knihy, které zaujmou čtenáře bez ohledu na věk. Tato k nim ale nepatří. Samotná zápletka není nijak originální, postavy jsou většinou nesympatické (z pohledu dospělého) a celé je to psané bez nároku, aby se čtenář zamyslel. Je to ale rychle čtivé a dovedu si představit, že ve správném věku bych to přečetla s radostí.

Mikiem
01.11.2022 odpad!

Hovadina všech hovadin mě se teda kniha nelíbí nemá žádný děj furt se točí jen dokola a nic rozhodně nedoporučuji za mě odpad!!!

Fortuna7
19.10.2022 4 z 5

Zajímavá a velice čtivá kniha. V YA už ale mám opravdu něco načtené, takže jsem nebyl zase až tak odvařná, a musím knihu hodnotit 4 hvězdičkami. Mě osobně bavilo číst příběh z pohledu "šikanátorek", což bylo nezvyklé, a to, jak se hlavní postava postupně psychicky posouvala bylo fakt zajímavé. Kolikrát jsem i zapomněla, že to ona vlastně byla ta zlá. Autorka má skvělý styl psaní, vtáhne vás do děje a vy nutně potřebujete zjistit, co se bude dít dál.

Pert
15.08.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale Samanthu a její kamarádky jsem na začátku nesnasela, byly nafoukané a v podstatě šikanovaly ostatní. Hlavní postava se ke konci zlepšila, přesto jsem si nejvíce oblíbila Kenta.

kuntova.k
24.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím souhlasit s aquaver, že na začátku knihy mi všechny postavy přišly otřesné. Jejich chování a povyšování se nad ostatní, kamarádské i "milostné" vztahy a taky pocit, že popularita je vše, co je identifikuje. Povrchní děti zbohatlíků, co si neváží ničeho a nikoho.
Postupem času si však hlavní hrdinka uvědomí skutečných hodnot (i když jí to doopravdy moc nevěřím). Pochybuju však, že to samé se týká i jejích kamarádek. Ty v podstatě nemohly zaznamenat žádný vývoj, jelikož pro ně se nic nemění.
Konec knihy pro mě byl však nečekaný a musím říct, že jsem byla zklamaná.
Jediným uspokojením pro mě zatím zůstává existence filmu podle této předlohy, o kterém jsem se dočetla v jiných komentářích.

aquaver
01.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Z této knihy mám tak trochu rozpolcené pocity. Ze začátku mi strašně vadily postavy (a to až na pár výjimek skoro všichni). Absolutně se mi nelíbilo chování hlavní postavy a jejích kamarádek. To chování bylo přímo otřesný. Ale abych jen nekritizovala... Díky tomu začátku byl aspoň vidět vývoj hl. postavy. Další věc, co bych k tomu ráda dodala, je že tak trošku nechápu ten konec.... Nebo jako chápu i nechápu zároveň. Přesněji řečeno nechápu jak ta věc na konci zabrání jiné postavě aby někdy jindy (třeba o pár dní později) potom udělala něco podobného... A když nad tím teď tak zase přemýšlím, tak mě napadá spoustu dalších otázek. A nebo zkrátka nad tím až moc přemýšlím. Což je asi další plus knížky. Za mě asi průměrná kniha, pro někoho s nečekaným a možná i zároveň originálním koncem. Po dočtení knihy, jsem jinak zjistila že je podle toho i film... Tak jsem ho hned zkoukla, abych mohla porovnat.

holkazbrooklynu
21.03.2022 1 z 5

Kniha má skvělé téma jen zpracování tomu bere šťávu. Námět opakujícího se dne je skvělý a dá se pojmout tisícem způsobů. Bohužel autorka z toho udělala běžnou věc což bere knize kouzlo. Kniha je velmi obsáhlá, přičemž to jsou nepodstatné informace a jsou mimo příběh. Text je jednotvárný, bez gradace a pro čtenáře to ve výsledku nemá řádnou zápletku.

čef
09.02.2021 4 z 5

Určeno pro mladší ročníky, než jsem já. Opakování dne jako ve filmu „Zítra vstanu a opařím se čajem“ a mnoha podobných dalších se mi však vždy líbí, i když zde o žádnou velkou legraci nejde. Spíše se jedná o poetické poznávání sebe sama, poučení se ze svých chyb a pochopení okolního světa se svojí nekonečnou složitostí. Na konci jistě leckdo uroní slzičku, možná však i leccos ocení.

Elka252
20.03.2020 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se mi velice líbila a to od prvních stran.Od prvního dne co se začal Sam opakovat den jsem si byla celkem jistá že se to všechno děje jen si to ostatní lidé neuvědomuji - tak trochu jako ve filmu Na hromnice o den více.Vlastně jsem zcela vyvracela názor že by mohla být Sammy už mrtvá a vše se to dělo jen v její hlavě... Vlastně jsem si stále ještě jistá co si mám o tom myslet a jestli nebyli mé doměnky správné.Bylo to lechce předvídatelné od poslední kapitoly a přesto jsem doufala že to neudělá.
Nejlepší postavou pro mě byla Lindsay.Zamilovala jsem si její povahu i způsob Chování. Chovala se sice nespolehlivě a pitomě, byla arogantní a nezajímal jí ničí jiný názor ale pro své kamarádky by udělala vše...
Líbila se mi i Elody.Zato asi nejhorší postavou ze čtyřky byla All.Ani Rob mi nepřipadal moc sympatický ale Kenta jsem si zamilovala...

Ani si neumím představit jak by se Sam jinak než smrtí - a záchranou Juliet vymotala ze smyčky...

tynucha
11.11.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala k přečtení od neteře, která mě upozornila, že je to hodně pro náctileté a tak jsem do čtení šla s hodně velkou dávkou respektu a tolerance a kniha mě tak příjemně překvapila. První kapitola je utrpení, které jsem z velké části úplně přeskočila, ale asi bylo autorčiným záměrem vylíčit hlavní hrdinku jako úplnou hlupačku, slepici a nánu, aby později měla jak její chování a názory vylepšit a to se také děje. Příběh je jakési "Na hromnice o den více" pro náctileté, hlavní hrdina postupně proniká do povah, příběhů a motivací k jednání ostatních postav. Bavila mě část "Do lesa" (nebo V lese?), kde hrdinka i trochu filozofuje o životních prioritách a síle vzpomínek a prožitých emocí. Naopak závěr zklamal, čekala bych nějaké grandfinále nebo prozření, ale bylo to takové mládežnicky upatlané. Je to lepší 3*.

Haňulilinka
26.08.2019 5 z 5

Do knihy se mi na vůbec nechtělo, protože jsem si nedovedla představit o čem bude, ale jakmile jsem se k tomu dokopala, stálo to za to. Při čtení knihy si uvědomíte, co je v životě důležité, a že je důležité chodit po světě s otevřenýma očima a vnímat co se děje okolo vás, a že stačí okamžik a můžete o vše přijít.

Gibis
08.08.2019 3 z 5

Asi bych knihu ocenila více, kdyby mi bylo ...náct, ale to už mi dávno není a tak mě ze začátku stále se opakující dny puberťačky Sam trochu nudily. Později, když se měnilo Samanthino myšlení a jednání už to bylo mnohem záživnější, více k zamyšlení a snad i výchovnější. Vidím to tak na 2,5*, díky nepřeslazenému konci se přikláním ke 3*.

adellk28
09.05.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, ale nemohla jsem ji nikde najít. Viděla jsem nejdříve film a zamilovala si ho. Kniha je o zajímavém příběhu a nechápu, jak autorka dokázala z jednoho dne udělat několik různých příběhů. Čekala bych, že knížka bude krátká ale právě naopak. Každý den byl originální a jiný svým vlastním způsobem. Napravení zlé holky je docela časté téma, ale způsob podání je zajímavý. Kniha sama o sobě se mi velice pěkně četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně splnila vše, na co jsem tak dlouho čekala. Konec byl nečekaný a dočetla jsem knihu a říkala jsi, kde to pokračuje? Vždyť tak to nemůže končit.
Styl psaní autorky se mi též líbil a plánuji si od ní přečíst i další knížky. Všem rozhodně doporučuji.

Nikola131
15.03.2019 3 z 5

Celkem solidní zpracování zajímavého tématu.

Hlavní hrdinka mi slušně pila krev, což byl nejspíš i záměr. Postupně jsem si na ní zvykla, ale že by mi nějak přirostla k srdci, to se říct nedá. Kamarádky Sam jsem si neoblíbila vůbec. Tyhle skupinky rádoby populárních slečinek mi moc nesednou.

Nejlepší tam byl prostě Kent.

Autorka se snažila, aby nic nebylo příliš repetitivní, to se jí myslím i celkem povedlo.

Jen ten konec ve mně nic nezanechal. Nějak to všechno vyšumělo a ani ten poetický epilog se mnou nic neudělal.

Analady
24.02.2019 3 z 5

Tato kniha mě zaujala svým tématem. Téma je to zcela jistě zajímavé a lákavé, autorka umí dobře psát, kniha je celkem čtivá. Ale bohužel je tam to "ale". Samotné pojetí příběhu mě bohužel až tak nezaujalo. A ani postavy příběhu jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Snad jen Kenta. Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit. Jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Ale musím uznat, že styl psaní si opravdu ty tři hvězdičky zaslouží.

Daxania
18.02.2019 3 z 5

Přečteno přes jeden welness víkend na horách. Je pravda, že jsem čekala asi trochu víc, díky hodnocení tady.. Ale nedá se říct, že by knížka byla špatná. Četla se dobře, a rozhodně o 100 % lepší, než film, který jsem viděla až po přečtení.
Nápad super, mám ráda tohle téma, ale asi bych si ji znovu nepřečetla.
Mi tady zcela sedí přirovnání: "Nenadchne, neurazí." :)

Nikkaa
21.12.2018 4 z 5

Za mě celkem dobrá zvláštní kniha,četla se celkem dobře.Jen z počátku sem se nutila do čtení,pak už to šlo rychleji chtěla jsem vědět jaky bude konec..ale i tak své doživotní místo v knihovně asi nenajde

Ajda300
10.12.2018 4 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha. Bylo úžasné jak se Samantha dokázala za ten týden změnit. Rozbrečel mě sedmý den i když byl psán s optimistickým nadhledem. Doporučuji si přečíst.

Veronika33
06.12.2018 5 z 5

Kniha ma úplne dostalo, už dlhšie sa mi tak dobre nečítala žiadna kniha. Téma opakujúceho sa dňa znova a znova dokola, bola super pútavá. Postavy dobre vykreslené, určite si ju ešte zopakujem. Odporúčam.