Chvála psychoterapie

Na základě svých pětatřicetiletých zkušeností na poli psychoterapie pojal Yalom svou knihu Chvála terapie jako průvodce úspěšnou psychoterapií. Knihu tvoří pětaosmdesát krátkých kapitol, jež představují směsici myšlenek a technik, které se autorovi při jeho vlastní terapeutické práci osvědčily. Yalomovy úvahy doplněné vlastními zkušenostmi a případy z praxe mohou obohatit terapeutický proces nové generace psychoterapeutů a jejich klientů...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191987/chvala-psychoterapie-191987.jpg 4.382
Literatura světová
Vydáno, Portál

Gift of therapy, 2002

Kniha Chvála psychoterapie

kinee

DOPORUCUJI nejen psychoterapeutum, ale i lidem, kteri radi ctou knizky podobnych zanru. Jsou to ruzna doporuceni pro terapeuty, ktera mi davaji smysl, vlozena do prikladu ze skutecne praxe Yaloma. Ten mel proste pocit, ze na sklonku zivota by se rad s ostatnimi podelil o sve zkusenosti, ktere by mohli vyuzit i terapeuti dalsi. Za me vyborny.

Alteriol
02.10.2019

Jednoduše čitelná a srozumitelná kniha. Autor se zaobírá základními tématy týkajícími se psychoterapie. Doporučuji každému, kdo studuje či praktikuje psychoterapii či psychologické poradenství.

klara1550
21.08.2019

Nejlepší "učebnice" psychoterapie.

RMarkéta
18.06.2019

Tato kniha byla doporučena i mně jako povinná četba při studdiu psychologie. Kniha je napsaná čtivou formou, což bylo super. Léty prověřená praxe a zkušenosti z knihy přímo odkapávají. Možná, že bych řekla, že ji Irvin D. Yalom napsal až tak nějak otcovsky. To se mi líbilo. Vše je o důvěře a lidskosti, dodržování určitých pravidel a nezneužívat svého postavení.

Shindo
01.04.2019

Irva som dostal ako "povinné čítanie" a bol to teda dobrý výber. Ako človek, ktorý v terapii ešte len začína a učí sa čo a ako (a občas stresuje viac, než by mal) som knihu uvítal
Potešila čtivá forma a kazuistiky. Niektoré rady ma ale naozaj prekvapili.

Nighty
14.02.2019

Nádherná a inspirativní knížka. Obdivuji s jakou otevřeností ji autor napsal.

Radka_p
21.02.2016

U Yaloma ako vždy obohacujúca kniha. Chvála psychoterapie narozdiel od väčšiny jeho kníh, nie je len beletrizovaným popisom psychoterapeutického procesu u jednotlivých klientov. Pre mňa bola do určitej miery aj učebným textom pre odborníkov a najmä začínajúcich terapeutov. Kniha je plná rôznych typov, skúseností autora obohatených aj o kazusitiky ako ilustráciu jednotlivých námetov praxe.

Otto von Pluto
10.01.2014

Postřehy, nápady a doporučení od jednoho z nejslavnějších současných psychoterapeutů po pětatřiceti letech praxe. Kdybych se někdy měl živit terapeutickou prácí, tato knížka by měla výsadní postavení v mé knihovničce.