Chřestýš Callahan

Chřestýš Callahan https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172396/bmid_chrestys-callahan-172396.jpg 4 201 46

Západ ještě nikdy nebyl divočejší. Vítejte v zaprášeném arizonském pohraničí, ráji banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů. Snad jen jeden člověk je za tu chátru vděčný – tak, jako je krysař vděčný za krysy. Když Chřestýš Callahan tasí Krásku a Bestii, štvanci padají po tuctech. Jenže co když lovec lidí narazí na ne úplně lidské nebezpečí? Na mrtvé, kteří odmítají hnít v hrobech, na přízraky z dávnověkých podzemních chrámů nebo démony, kteří se živí lidskou krví? To Callahanovi dokáže pokazit náladu… Fantasy western Juraje Červenáka, autora cyklů Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a Dobrodružství kapitána Báthoryho. Meče tentokrát vystřídaly kolty, ale jedno se nezměnilo – zase vás čekají příběhy nabité drsnou akcí.... celý text

dusan122
27.08.2014 5 z 5

Knihu jsem zmákl za dva večery.Málem jsem zaspal do práce.
Konečně jsme se dozvěděli jaký byl ve skutečnosti Vinetou a Old Shatterhand.
Knize můžu vytknout jen jedinou věc,že je tak zatraceně krátká.

Svářeč
05.07.2014 4 z 5

Povídky na začátku a na konci vynikající, prostřední novela trochu slabší. Stejně jako u Sekery z bronzu, rouna ze zlata je na ní poznat, že vyšla na pokračování, příběh je takový rozháraný a má to dost hluchých míst. Jako celek je to však vynikající zábava, přecijen to psal Červenák :) Změnil prostředí, ale jeho rukopis je v tom pořád zatracené znát.

Fuksinka
16.05.2014 4 z 5

Western kombinovaný s Podzemní říší Jamese Rollinse a Bouří od Prestona a Childa. Troška rodriguezovské naturalistické poetiky, týkající se surrealistickeho cákání mozků a malinko hororu. Fajn akční nejen vlaková, velice zábavná oddychovka. No ale na zadek jsem si z toho nesedla. Každopádně Červenák dostane ještě šanci.
Ilustrace v knize jsou špičkové.

borknagar
11.03.2014 3 z 5

Jednohubka do vlaku, nic víc od toho neočekávat. Pár dobrých hlášek, potoky krve, sympatické postavy. Povedl se obal a ilustrace v knize. Ale jinak mě toto dílko tak úplně neuspokojilo....

witko
04.02.2014 4 z 5

Dobře čtivý western s fantasy a hororovými prvky. Potěšila narážka na OldShaterhanda a Vinetoua. Chřestýš jsi jde neomilně za svým cílem, a to jsou penize a touha přežít. kniha splnila má očekávání.

Lmslaver
17.01.2014 5 z 5

Nabijte do revolveru poctivé olovo, naládujte do brokovnic sekané stříbro a pojďte s Callahanem masakrovat desperáty západu i krvežíznivé indiánské démony. Odměnou vám bude spoustu akce u které se zaručeně nebudete nudit a až se s hromadou Chřestýšových cynických hlášek přebrodíte přes řeky plné krve, střev a rozstřelených mozků na poslední stránku, bude vám líto že tohle vynikající dobrodružství končí.