Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240975/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-pRJ-240975.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

škwor
04.02.2016 5 z 5

Příběh Ruth a Christmase mě opravdu hodně bavil. Nicméně pasáže z CKC mě moc nebavily, chvílemi jsem ani moc nevnímala co čtu. Ale zbytek to předčil a hodnotím knihu velice kladně! :)

VeronikaZ
03.02.2016 4 z 5

3,5*
Knížky se v motivech velice podobá Dívce, která se dotkla nebe. Příběhy hlavních hrdinů byly úžasné, ale vedlejšího dějová linie o Billovi mi jen hýbala žlučí.

sioux
03.02.2016 5 z 5

Paráda, paráda, paráda. Kniha má řadu slabin, ale příběh je prostě strhující a hrdinové sympatičtí a berou člověka u srdce. No, člověka, aspoň teda mě...
Teď trochu podrobněji: jako plus uvádím hlavně příběh a dále pak drsnost vyjadřování, syrovost prostředí, výborná otevřenost v sexu, skvělý záporák a to vše kompenzované nějakou milou a sympatickou aurou hlavních hrdinů
Na druhou stranu je tam pár hluchých míst, možná trochu nekvalitní překlad nebo se autor ještě musí vypsat.. ale prostě to byla paráda.
Doporučil mi to syn, kterému je 19 let a byl z toho nadšen a já se v první řadě chtěl dozvědět, jaké knihy ho oslovují, ale pak jsem tomu taky propadl.
Asi zkusím i jeho druhou knihu, i když na ní nejsou moc dobré reference

makika31
17.01.2016

Úžasná kniha! Dostala jsem k vánocům...skěle se četla..jedním dechem..víc takových knih :)

DariDerek
16.01.2016 5 z 5

Pro mě zážitek k nezaplacení, zanechalo to ve mě stopu... Dobrou noc, New Yorku! :)) recenze v záložkách :)

zdenda75
09.01.2016 3 z 5

začalo to velmi dobře, ale postupem času se to jaksi rozplyzlo v klišé. další z knih, které k nám přišly s puncem světového bestselleru, ale jejíž kvalita je pouze lehce nadprůměrná.

Miretti
31.12.2015 3 z 5

Silný příběh, jak se zde píše v některých komentářích, hodně syrový, mně přišel místy až příliš vulgární, chápu, že popisy prostředí, kam je děj zasazen, nebudou romantické a pohodové, přesto si myslím, že těch vulgarit zde bylo zbytečně moc a velmi mi to vadilo . Jinak takový pravý americký sen.

PetraBery
31.12.2015 5 z 5

Do hlavního hrdiny Christmase jsem se zamilovala od prvního okamžiku, to, jak si svým přidrzlým způsobem šel za svým cílem mě opravdu bavilo... Konec se dal očekávat, ale zklamaná z něj nejsem. Hodně se mi líbil popis tehdejší doby, souhlasím s komentářem, že jedno slovo, kterým lze toto dílo vyjádřit je syrovost. Skvělá kniha!

Dadula118
31.12.2015

příběh byl zajímavý,jen mě neseděl styl psaní.

jasmína
29.12.2015 3 z 5

Kniha je stylem hodně odlišná od jiných, těším se i na knihu Dívka, která se dotkla nebe - nebýt tam tolik vulgárních výrazů, ač někdy tam patřit musely, ale někdy jich bylo zbytečně moc, dala bych plný počet hvězdiček.

Nejvíc mě dostal příběh Ruth a chápala jsem jí a do konce knihy jsem byla s ní a držela jí pěsti ! I Christmasovi.....

A Bill - konečně na něj došlo, toho jsem hned nenáviděla !!

Dousabel
29.12.2015 4 z 5

Tak, jelikož je mi přece jen trochu bližší to dvacáté století, i když teprve začátek, než to šestnácté v první knize, líbilo se mi tohle dílko trochu víc. A myslím si, že se docela zdárně podařilo autorovi vystihnout tehdejší dobu. I když, na konci se vším tím šňupáním a herci jsem si chvilku myslela, že jsem se najednou octla v současném Hollywoodu :o) Ale na každý pád si čtyři hvězdy příběh Christmase a Ruth určitě zaslouží, už jen proto, že do posledních asi 15 stran není nic jisté:)

ak303
28.12.2015 5 z 5

Za mě příjemné čtení. Moc se mi kniha líbila, doslala jsem ji k vánocům a bylo to příjemné.

Note
28.12.2015 3 z 5

Prvá polovica výborná, v druhej už príbehu dochádza dych a stáva sa predvídateľným. Ale ako oddychové čítanie každopádne dobré.

kokina74
27.12.2015 5 z 5

Na začátku čtení této knihy jsem se bala, jelikož předchozí kniha tohoto autora mě vcelku nezaujala. Nic méně tuto knihu jsem si velice užila. Sice si člověk konec příběhu domyslí, ale ani trochu mě kniha nenudila. Poutavě napsaná kniha, kterou jsem odkladala velmi nerada.

AlenaV
21.12.2015 3 z 5

Slibný začátek, pěkně rozvyprávěný příběh. Ale pak se něco zaseklo a vše směřovalo k předvídatelnému konci a lá Hollywood.

koblizek8
12.12.2015 4 z 5

druhá knížka autora se mi líbila mnohem víc než ta první. syrové, trochu vulgární, trochu brutální, ale vlastně i trochu naivní.
opravdu čtivé.

achilles
10.12.2015 3 z 5

Škoda...román byl vcelku dobře rozjetý, bohužel se z něho brzy stal laciný příběh, který se snažil napodobit Kmotra či jiné mafiánské příběhy. Víc k tomu nemám co napsat.

orinka3
04.12.2015 5 z 5

Neuvěřitelně silná kniha. Nechci používat fráze, ale jestli něco naplňuje význam slova americký sen, pak je to tento román. Krásná próza, napínavé čtení. Hlavní hrdina ztělesňuje všecko, co má mít správný muž - i ty chyby. Až do poslední stránky jsem trnula, jak to vlastně dopadne. Billovi bych přála ještě horší konec, než který měl. Za všechno zlo, co způsobil jiným. Nádherné čtení o lidech takových, jací jsou, neodtrhnete se, doporučuju, podle mě je na 6 hvězdiček. Zajímavé, ta první kniha o Dívce, která se dotkla hvězd, mě tolik nechytla. Doufám, že se na knižní trh dostanou ještě další knihy tohoto zajímavého a nevšedního autora.

Dejvid
14.11.2015 5 z 5

Charakteristika jedním slovem - syrové. Příběh plný násilí, sexu, chudoby, ale také amerického snu v drsných dobách začátku minulého století.