Chladné břehy

Jedno nemůžete Ilmarovi odepřít – na zloděje je nebývale počestný. S modlitbami k Sestře a Vykupiteli na rtech prchá z nucených prací společně s Markem, chlapcem ovládajícím Slovo. Jenom společně mají šanci uprchnout, ale cesta ke svobodě je dlouhá a skutečnost mnohem složitější, než by si kdy Ilmar pomyslel. Kdyby tušil, do čeho se pouští, možná by raději zůstal v pekle železných dolů. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125030/chladne-brehy-125030.jpg 3.760

Hledači nebe (1.)

Cholodnyje berega (1998)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton, Argo

Kniha Chladné břehy

evickakyticka
16.09.2018

Knihu jsem sice dočetla, ale chtělo to trochu námahy... Začátek - dobrý. Potom se do toho zamotaly kecy o Bohu, to jsem ještě přivřela oči - říkám si, fantasy se snad ještě nějak rozjede... pak se děj jakž takž vyvíjel, docela se mi svět i líbil, ale nakonec bylo fantasy málo. Jediné, co mě zaujalo, byl Chlad. A ke konci mě i to Slovo, které se zpočátku jevilo, že bude druhým dobrým prvkem fantasy, neskutečně štvalo. Nejsem "kostelní " typ a tyto řeči mě dokážou zprotivit celou knihu. Škoda, bylo by to dobré, ale v jiném směru...

mikosai
26.11.2016

Lukjanenko je moj oblíbenec, ale tento príbeh šiel ztuha.

DivnýJanko
08.03.2016

príbeh vložený do alternatívnej minulosti veku pary s podtextom alternatívneho výkladu Spasiteľa a ženy po jeho boku. odvážne, ako vždy pri Lukjanenkovi, hlbšie ako si myslíme na prvé prečítanie, v odhadovaných vyvrcholeniach kapitol ostávam stále prekvapený, takže u mňa dobré, aj s prihliadnutím na to, že kto by od neho čítal túto knihu ako prvú, tak si nemusí pošmáknuť tak ako /ja ;)/ starý fajčiar tohto výborného ruského talentovaného literárneho tabaku. odporúčam.

Dinosaur
28.12.2015

(9/10) Poměrně napínavá kniha odehrávající se v zajímavém světě. Líbí se mi tyhle Lukjaněnkovy realistické fantasy odehrávající se buď v našem nebo nějakém alternativním světě jako tady. Člověk by pak skoro věřil, že by se něco takového skutečně mohlo stát :)

ziriant
02.05.2015

Popravdě, měla jsem před začátkem čtení této knihy poměrně velké obavy a moc se mi do ní nechtělo. Říkala jsem si, jak asi může po Hlídkách a knihách Na(ne)čisto přijít něco, co mě od téhož autora zaujme, ne-li ohromí. A světe div se, druhý den jsem byla na konci a velmi jsem si děkovala, že jsem koupila rovnou oba díly najednou, jinak by to byl slušný absťák.

Fuksinka
31.12.2014

Příjemná dobrodružná fantasy. Děj se odehrává v "alternativní realitě", která odpovídá částečně našemu konci 18. století, částečně 19. a částečně 20. (parní stroj, kluzáky, tvrzené sklo...) S tím jsem měla na začátku trošku problém. Nic jiného, než to vzít jako hotovou věc mi nezbylo a hned se mi četlo lépe..
Po prvním díle bych Chladné břehy spíš šoupla do škatulky pro mládež, ale to jí neupírá nic na atraktinosti. Chvilkama je děj sice předvídatelný, ale i tak je kniha napínavá. Postavy jsou zábavné a náboženská linka zajímavá. Těším se na další.

kaptah
19.09.2014

tahle serie je spis za 3,5 pokud mam srovnavat s jeho jinymi knihami co dostali 4 a 5 , fantasy nectu takze nevim jak si stoji tam , ale mezi scifi slosnej nadprumer

Andžin
26.11.2013

Zloděj Ilmar je zajímavý hlavní hrdina, příběh má spád. Lukjaňěnkovi se tenhle svět celkem povedl. Vývoj světa ovlivněný změnou Spasitele spolu s existenci jediného kouzelného slova, přivádí na svět zajímavou alternativní realitu. Kniha se dobře čte a už překousávám druhý díl.