Odvrácená strana Měsíce

Odvrácená strana Měsíce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28400/charity-x-odvracena-strana-mesice-28400.jpg 4 28 5

Charity série

Charity, kosmická pilotka Space Force, která se ocitla v 21. století, dorazila až na konec dlouhé cesty. Přes veškerou beznadějnost se pustila do boje proti mimozemským okupantům Země. A vyhnala je ze sluneční soustavy – tedy skoro. Jen na odvrácené straně Měsíce vetřelci hájí svou poslední pevnost. Do tajemného labyrintu šachet a chodeb se stáhl Shait, vládce Moronů a připravuje se k poslední, rozhodující bitvě s Charity a jejími spojenci…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die dunkle Seite des Mondes

Kamba
02.05.2023 4 z 5

Tak a je tu závěr: spojují se všechny dějové linky a souboj s Morony míří do velkého finále. Autor cítí, že už je konec a že by měl začít vysvětlovat, co se to v posledních dílech vlastně stalo. Některé věci se mu docela povedly, některé jsou dost přitažené za vlasy a velká část vůbec nepochopitelná, ale alespoň se o to pokusil a neuzavřel to jen tak.

Samotné finále není nijak velkolepé, ale docela to funguje a zakončil celou sérii důstojně.

Luigi1
17.09.2021 5 z 5

Tento díl měl o něco lepší děj než díl minulý.

Terva
29.04.2021 5 z 5

Co jsi?
Jsem stín, ozvěna,
možnost.
Jsem potenciál.
Jsem rezonance.

Desátý příběh Charity a jejího dobrodružství z budoucnosti, kdy válčí proti okupantské mimozemské rase Moronů, je dle mého mínění nejlepším příběhem v této sérii. Najdeme tu spousty zvratů, geniálních počinů a dokonce i lásky. Láska v těchto příbězích neměla místo, tady se to změnilo. Tohle se mi velmi rychle četlo, protože je to opravdu nadupané nápady a akcí. Navíc, co je tady novinkou, je náznak možnosti cestování časem. Další perfektní aspekt příběhu.

Citát: Tři lidé, kteří nechtějí zemřít, se spojenými silami snaží o sebevraždu.

Jen pro informaci, dívka na obrázku je poušťařka Net. Jenže to je jen taková třešinka na pomyslném dortu. Nádhernou věcí je zde Kylova proměna. Tohle bylo opravdu mrazivé a neočekávané. Na tohoto megamana jsme si zvykly, a věděli jsme, že jeho regenerační schopnosti jsou skoro neomezené, a že se mění v Jareda, to jsme věděli už dávno, jenže proměna, kterou zde projde je prostě geniální. Další věcí, která mě nadchla je všechno to, co se Moroni v čele se Shaitem (bytost, která je ovládá) snaží vytvořit uvnitř Měsíce. A pak následný vpád Charity se svojí skupinou, kteří to všechno rozbourají. Výbušné, akční, dramatické.

Citát: Takový stroj, který by Charity nedokázala zničit, ještě nebyl vyroben.

Celé to dobrodružství na odvrácené straně Měsíce je povedené, napínavé, sem tam veselé, s trochou lásky – no prostě parádní počteníčko. Jediné, co mě trochu překvapuje je fakt, že tady by to mohlo končit a bylo by to v pořádku. Jenže já mám v knihovně ještě dvě knihy. A tak se jich trochu bojím, protože mám pocit, že se to všechno může jen zhoršit. Trochu mě láká, už je prostě nečíst a ukončit to zde, kde už je to ve své podstatě ukončené. Hmmm..... Ale prostě a jistě deset půlek žlutých měsíčních motýlků to jistí. A asi dám i ty další dvě.
(Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Za osmdesát hodin napříč Měsícem.

TERRORDROME
13.01.2019 3 z 5

Nakoniec je to za tri, pretože finále protimoronskej lunárnej misie nebolo až na scénu kde to Charity ( trvá 50 strán než sa vôbec ukáže na scéne ) napikuje roztrieskanou loďou do portálu s výkrikom "banzááái", príliš pamätihodné. Veľa otázok, málo priestoru a tak rýchlo pár odpovedí že čo sú v aspoň v hrubom obryse temný páni Moronov a kam to zasa mutuje megaman Kyl. Ale čo presne bol Gurk som asi nepochopil. Nad tým by som mávol rukou, čo mi vadí viac, že zabitie kápo obludy Shaita akože spasí svet, pritom je zem až po okraj plná infekčných mentálov Jaredov s nevyspytateľnými zámermi ( veď zákerne premenili aj Stonea s Arnoldovskou hláškou "klamali sme" ) a táto paranoidná linka ťahajúca sa posledných pár dielov je proste hrubo a nezdvorilo neukončená. Ako béčková akcia to stále funguje, iba som naprdnutý Hohlbeinovou nedbalosťou... a že vraj sú Nemci precízny! každopádne musím ešte spomenúť "postavu" papuľnatého počítača, ten ma bavil.

Eigis
19.08.2013 4 z 5

Poslední bitva s Morony a zabití posledního Shaita. To je v kostce ukončení příběhu, který začal v šestém díle.

Wolfgang Hohlbein
německá, 1953