Černá pevnost

Černá pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28397/charity-vii-cerna-pevnost-28397.jpg 4 31 5

Charity série

V poslední vteřině se Charity a jejím druhům podařilo zachránit před mravenčími bojovníky skokem do transmitéru hmoty. Stále však nejsou v bezpečí.Neboť když se vypotácejí z černé prázdnoty transmitéru, nacházejí se uprostřed města na oběžné dráze přímo v ústředí moci vesmírných invazorů. Charity ví, že se musí co nejrychleji vrátit na Zemi, aby zneškodnila Černou pevnost. Vtom vzplane uprostřed vesmírného města neuvěřitelný boj : navzájem po sobě začínají střílet mravenčí bojovníci…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die schwarze Festung

Kamba
23.04.2023 4 z 5

Pokračujeme v klasickém rozdělení na dvě příběhové linie. V první se Charity probíjí vesmírnou stanicí a musím říct, že mě moc nebavila. Celá mi přišla taková banální, kdyby se z knihy škrtla, tak bych si toho možná ani nevšiml :-)

Naštěstí to zachraňuje druhá dějová linka, Hartmanova: jeho očima můžeme sledovat zásadní obrat ve válce moronů s Jaredy a dokonce bude moct svou troškou do velkého boje přispět. Každá jeho kapitola dává hodně informací a pořád se něco zajímavého děje. Že by nás čekala výměna hlavních postav?

Luigi1
16.09.2021 5 z 5

Zde se Charity a kamarádama pokusí zničit superbombu,ale jak to dopadne,uvidíme.

Terva
18.03.2021 5 z 5

Aťsi to byla
třeba kosmická loď,
současně to nebylo
nic jiného než jedno
obří mraveniště.

Černá pevnost už je sedmá kniha v sérii Charity. A nutno dodat, že opět velmi dobrý příběh, který nijak nestrádá a stále udržuje vysokou laťku, kterou si pan spisovatel Wolfgang Hohlbein dal. Dokonce i technické sci-fi věcičky, které jsou zde popisovány, jakoby přeskočily svou dobu. Znáte ten pocit, když začnete číst knihu, příběh svého mládí, který se vám strašně líbil, a najednou zjistíte, že věci v něm už jsou zastaralé, nevěrohodné a vy s tím máte problém? Kolikrát knihu odložíte v půlce a do komentáře napíšete. „to jsem četl/a kdysi a bylo to dobré“. Toto je něco jiného. Technické věci jsou i dnes monstrózní a nepřekonatelné. Stále je se v tomto příběhu čemu divit a nic není zastaralé. Tohle jsem četl kdysi a je to stále dobré.

Malá ochutnávka:
Nejistě a namáhavě se obrátila na záda a otevřela oči. Nad ní se jako obrovský modrý míč vznášela Země; ještě nikdy jí ten pohled nepřipadal tak nádherný a uklidňující jako v tuto chvíli. Náhle již rozuměla tomu, proč French a jeho lidé věří tomu, že duše zemřelých odcházejí na Zemi.

Jak jinak než, že příběh má opět dvě linie. Krásně a plynule mezi nimi přeskakujeme, sledujeme všechny hlavní hrdiny a čekáme, jak to dopadne. Jedna linie je Charity a French na oběžné dráze kolem Země a její strasti se skupinou lidí, kteří již několik generací přežívají na jednom místě orbitální stanice, druhá linie je kapitán Hartman a Kyl pokoušející se na Zemi dostat k mimozemskému transmitéru. Všechno je to napínavé, plné překvapení a zvratů. Vše se pak promění ve dvě obrovské „kosmické“ bitvy. Kdo a jak přežije? To je už součástí další knihy. Rozhodně za plný počet.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Nikdo nechodí ven. Jen mrtvý.

TERRORDROME
01.01.2019 4 z 5

Kratší diel ságy, fungujúci ako taká spojka či výplň priestoru, čo ale nemyslím vôbec v zlom. Dej je rodelený do dvoch rovín, v jednej tomu šéfuje Hartmann chystajúci sa vziať útokom čiernu pevnosť za pomoci konvertovaných hmyzákov/jaredov a v tej druhej sa Charity so svojou bandou špacíruje chodbami a povrchom orbitálnej stanice snažiac sa dostať do úkrytu potomkov astronautov žijúcich od konca civilizácie v lietajúcej rakve. Finálová mela potom končí v tom najfatálnejšom absurdnom okamihu, takže ...

Eigis
15.08.2013 4 z 5

Kniha má dvě dějové roviny. V té první se Charity, Skudder, Stone a Gurk pokouší zničit superbombu a uprchnout z vesmírné stanice. Ve druhé pak Hartmann, Net a megaman Kyl zaútočí na černou pevnost. Pokus o zničení superbomby bohužel selže a ta exploduje.

Wolfgang Hohlbein
německá, 1953