Cesta pravého muže

Cesta pravého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/bmid_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 4 261 63

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: ekniha , Synergie

The Way of the Superior Man , 1997

RenataP
29.07.2012

Je pro mě velmi příjemné číst, že muži v této knize opravdu nachází sami sebe.

Rooz
25.05.2012 5 z 5

Kniha je pro mě příjemným překvapením. Hádám ale, že nebude pro každého. Podle mého musíte mít určité zkušenosti, abyste plně dokázali pochopit a ocenit vše, co se vám autor snaží říct. Já si například nedovedu představit, že bych si z knihy vzal tolik, nebýt jednoho mého jedinečného vztahu. Protože vše, o čem tu autor píše, na něj sedělo až mrazivě dokonale. Bez této zkušenosti by to byla kniha, která možná ukrývá nějaké pravdy, ale já nejsem schopen se s nimi ztotožnit. Byla by poloviční.

Jsou tu kapitoly, ze kterých máte pocit naplnění, ale jsou tu i části, se kterými se asi neztotožníte nebo vám nic neřeknou. Některé více filosofické pasáže si z knihy nedokážu interpetovat pro sebe buď nedostatkem zkušeností nebo absencí lepšího vysvětlení. Vhodný by byl určitě průvodce, který by vám to, co není jasné, řádně dovysvětlil. Nicméně takové věci jsou tu v menšině a nepůsobí rušivě.

Ani ženy by neměly dávat od knihy ruce pryč, právě naopak. Chtějí-li pochopit muže, být jim blíž a více chápat jejich i své pohnutky, měla by to být povinná četba.

Troufám si říct, že mně kniha dala velmi mnoho, přivedla mě na věci a myšlenky, kde bych možná tápal napořád, náhle se dívám na prožitky a chování z minulosti, ať už mé nebo mé přítelkyně, úplně jinýma očima, s pochopením a uznáním svých vlastních chyb. Kniha ve mě probudila tolik otázek, myšlenek a chutí zkusit nové věci a postupy, ukázala mi, co je pro mě vlastně na ženě důležité. Věci, které jsem dříve odsuzoval na ženách, mě nejen ochuzovaly, ale předurčovaly mě k věčnému tápání. Konečně se mohu naplno vžít do role muže a přijmout ženské dary, které by mi jinak zůstaly skryty nebo bych je nesmyslně odmítal.

marketa.simacko
22.02.2012 5 z 5

Skvělá kniha, vřele doporučuji nejen můžům, ale i jejich partnerkám.

muži duchovní rozvoj mužská sexualita

David Deida
americká, 1958
2011  75%Cesta pravého muže
2013  53%Cesta nespoutané ženy
2014  82%Intimní splynutí
2013  75%Když jde o muže
2012  61%Cesta vášně

Kniha Cesta pravého muže je v