Cesta pravého muže

Cesta pravého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/bmid_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 4 261 63

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: ekniha , Synergie

The Way of the Superior Man , 1997

Torez
29.04.2019

Kniha je naprosto skvělá! Líbily se mi především praktické příklady na základě kterých je danou problematiku jednodušší pochopit.

lucky_zebra
22.04.2019 4 z 5

Není to špatná kniha, ale je psaná strašně rozvláčně, jak už tady několikrát zaznělo.
Určitě by jí prospělo zahuštění a proškrtání o nepotřebné, opakující se myšlenky.
Celkově ale stojí za přečtění.

Ivet7
09.01.2019 4 z 5

Knížka je zajímavá a poučná. Doporučuji přečíst nejenom mužům, přišlo mi ale, že některá "poučení a rady" se vlekly a opakovaly. Knihu jsem si koupila a určitě si ji ještě někdy otevřu.

Markusak
18.12.2018 5 z 5

David Deida je z mého pohledu DRTIČ v oblasti osobním rozvoji (popřípadě duševním)! Kniha může být v občasných částech nesrozumitelná. Avšak myšlenky v této knize mají podle mě neobyčejně vysokou hodnotu. Kniha dokáže parádně naučit jak být mužem. Vysvětluje nápadné rozdíly mezi muži a ženy a tím pádem zjišťujeme jak se v přítomnosti dam chovat apd. "Jak otevřít srdce a rozdávat lásku", to jsou hlavní slova, které jsem si z knihy odnes. Co si odnesete vy je na vás. Literatura sice náročná, ale nápomocná.

Doporučuji všem co se chtějí v oblasti osobního rozvoje zlepšit. A ti co mají pouze vysoký EGO, tak ať to radši ani neotevřou, aneb toto jsou všechny moje pocity, co tato kniha ve mě vyvolala. Poklad na Zemi...

Sygi
25.11.2018 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Spousta originálních náhledů na harmonii mužských a ženských energií, včetně pohledu na svět a ženy očima uvědomělého muže. Spousta myšlenek se v knize opakuje a prolíná, občas to však působí vláčně.

jaroiva
14.09.2018 4 z 5

Výrazně, ale VÝRAZNĚ lepší než Cesta nespoutané ženy. Díky tomuto srovnání musím hodnotit velmi kladně. Kdo si není úplně jistý názorem na tuto knihu, ženskou Cestu raději ani nezkoušejte.
Tahle kniha je psaná úplně jinak, obsahuje praktické rady a smysluplné postřehy, trefně vysvětluje rozdíly mezi mužem a ženou, místy přidává vtipné příklady.

Frupet
12.09.2018 4 z 5

Báječná kniha plná báječných myšlenek. Ale mám pocit, že by stačilo číst názvy kapitol. Příliš rozvláčně napsáno, myšlenky mnohokrát opakovány...

mellivora8677
19.08.2018 5 z 5

Pro mě osobně je tohle jedna z nejhodnotnějších knih který jsem kdy přečetla. Perfektně mi vysvětlila rozdíly mužsko-ženských energií, a odpověděla mi na hodně otázek ve vztahu. Jako například - sakra proč to vždycky po dvou letech přestane v tý posteli fungovat! Knížku jsem zhltla na jeden, dva nádechy a říkala jsem si - proboha, takhle má vypadat ten pravej chlap!! No .. a potom si knížku přečetl můj partner. Díky uvědomění pár drobností a "tríčkům" který začal aplikovat se náš vztah změnil lusknutím prstů, a opravdu ho vnímám jako toho silnýho muže a jsem naprosto spokojená. Tuhle knížku by si měl přečíst každý chlap :)) bohužel, hodně můžů se během četby naštve, protože odhalí nějaká jejich slabá místa a knížku zahodí. Tahle knížka není pro každého.

Koza3
02.08.2018 4 z 5

Po pár letech jsem si to přečetl znovu a už jsem z toho nebyl tak odvařený. Kniha je dobrá, poslouží jako základní mustr pokud v životě nevíte kudy kam, ale pokud jste jakž takž normální, tak Vám ty rady nebudou moc k užitku. Navíc se autor neustále opakuje a omílá pár základních bodů. Kdyby je sepsal do krátké úderné knihy, bylo by to asi čtivější a přínos by mohl být kvalitnější. Abych se přiznal, tak jsem trošku zklamán, ale nesmíte to brát jako všespásnou publikaci, ale spíše jako takového průvodce světem mužů... Když nad tím tak přemýšlím, tak by si to možná měly přečíst spíše naše ženy, aby pochopily o co nám v životě jde :-)

ElUboshski
06.05.2018 4 z 5

Kniha, neni jen o archetypu muže ani o vztahu k ženě, ale ke všemu dohromady, je to o VZTAHU k životě, k realitě a tim pádem i k sobě samému a jak se vyznat, kde bloudíme, a mě osobně to dost pomohlo v dalším vývoji. A co tak slýchám kolem sebe, myslím, že by si to mohl každý přečíst, ba dokonce měl, páč co se vztahu týče, za 100 let jsme se vubec neposunuly. Děkuji

jan7940
30.01.2018 2 z 5

Autor nepřichází s ničím novým, co by muž sám nevěděl - nejdůležitější je vnitřní klid a porozumění. Knihu jsem teda osobně nedočetl - druhá polovina je věnována partnerství, kterou jsem přeskočil až na konec knihy.

Alma5
10.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a s myšlenkami v knihe jsem často souhlasila, jako by mi autor mluvil z duše. Ale nevím jestli zaujme dostatek mužů - můj přečetl asi 3 stránky :)

JosefHorák
21.06.2017 5 z 5

Pro někoho stěžejní kniha, pro někoho bedna keců. Držím nám palce ;)

Rosana
16.04.2017 odpad!

Přes moc jsem vydržela číst cca 50 stran. Hrozné plky.

steewik
23.03.2017 5 z 5

CHLAPI, musim uznat, ze toto je vynikajuci kusok. Kapitoly som si pustal niekolkokrat a obsah mi otvoril oci na aspekty zivota, kt som dovtedy vnimal iba povrchne. Povinne citanie pre kazdeho chlapca/muza. Uznavam autora a dakujem, ze sa mi nieco take dostalo do ruk. Dielo plne zivotnych pravd a odpovedi, usetrilo x-rokov zivotneho pozorovania, hladania a skusenosti. Respekt! S-L-O-B-O-D-A-A-A_A_A_AAAAA..

vaclav6690
17.01.2017 4 z 5

Velmi povedená. Hodně dobrých postřehů a vysvětlení. Určitě mi pomohla trochu líp chápat Mužskou x Ženskou problematiku. Napsané čtivě, přečetl jsem v podstatě jedním dechem.

kusepa
10.01.2017 4 z 5

Kniha je čtivě psaná, hodně mě obohatila a pohled na muže. Je pravda, že se tam často opakuje totéž. Některé fráze nejsou z autorovy hlavy, ale spíše klišé, ale i tak ji doporučuji k přečtení všem.

E_Lan
03.01.2017 5 z 5

Výborná zajímavá a rozvíjející kniha, která významně obohatí pohled na vlastní život a vztahy. Kapitoly dávají smysl. Je pravda, že důležité věci autor opakuje někdy až příliš často a pořád dokola, ale možná i to je účelové aby si to čtenář zapamatoval. Mohu jen doporučit!

inikori
20.11.2016 3 z 5

Určitě inspirativní, motivující a svým způsobem uklidňující. Bohužel spousta opakujícího se tlachání. Tipuju, že autor nerad škrtá, co už jednou napíše :)

shmaic
09.06.2016 4 z 5

místy příliš populisticky popisuje zobecněné fráze lacinýma hláškama vyčtenýma z romantických trháků, místy sahá jednoduchými větami přímo k srdci - člověka nudí a mrazí zároveň.

muži duchovní rozvoj mužská sexualita

David Deida
americká, 1958
2011  75%Cesta pravého muže
2013  53%Cesta nespoutané ženy
2014  82%Intimní splynutí
2013  75%Když jde o muže
2012  61%Cesta vášně

Kniha Cesta pravého muže je v