Kat

Kat https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60133/bmid_cesta-krve-iii-kat-60133.jpg 4 311 62

Cesta krve série

< 3. díl

Hlavní hrdina prahne po pomstě. Získá další dva stroje Saladin, se kterými se chce vypořádat s cizinci, kteří téměř vyhubili lidstvo. Při útoku na jejich mateřskou loď se ale stane něco s čím nikdo nepočítá. Objevují se protivníci cizinců, kteří dokončí zkázu na Zemi. Maxmilian se proto vydává do vesmíru kde bojuje se vším co nemá lidský původ. Podaří se mu zachránit Jonáše, kterého cizinci zotročili. S Jonášem, s Tím druhým a se Saladinem se nakonec dostává na domovskou planetu cizinců, kde chce svou pomstu završit.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha ,

Senza Jenka
18.01.2013 3 z 5

Hodnotit styl knihy je složité. Některé části sedí, jako ta pověstná pr...l na hrnec, jinde mě nevhodný obrat či sprosté slovo vyloženě praštily do oka. Pan Kulhánek má určitý - řekněme rozptyl - a Jafff ho místy nedosahuje a místy překračuje. Je ale vidět, že se opravdu snažil a "dopisovat" příběh někoho, jako je JK... kdo z nás by si na to troufl. Několik poznámek si ale neodpustím.

Zajímalo by mě, v jakém jazyce byly knihy z Mnichovského supermarketu :o)

Úvaha nad tím, že kvůli absenci prachu na neviditelném povrchu Saladinu je obranné stroje JAR vystopovaly mi přijde jako totální nesmysl (přece kdyby povrch nebyl tak nepřilnavý a zaprášil se, byli by vidět!) - ostatně proč Saladin neměl nějaké kódy a kličky, když předtím dokázat obejít obranný mód Drobka? Původně mu to sice trvalo několik měsíců, ale když se nakonec prolomil, nemohlo to být u dalšího stroje už tak složité (obzvlášť pro tak superinteligentní samoučící počítač a obzvlášť když tentokrát nemusel dávat pozor, zda v éteru někdo neposlouchá).

Štábní bojové supervozidlo dle návodu pro blbé - no prosím, ale uvést do chodu raketoplán?

Při postupu lodí Protivníků je zmiňována nadlidská síla paží, získaná pojídáním jistých osminohých obyvatel pralesa - pokud pavouci neobsahovali něco, co způsobuje trvalé změny (jako kousnutí pro Spidermana), musel jejich účinek po tolika měsících povalování se v Saladinu dávno odeznít.

A sonický třesk ve vzduchoprázdnu?

Ta záležitost s nenávistným úsměvem a Cizáckým bohem je už vyloženě haluz, ale to mě spíš pobavilo :o)

Těžko říct, jestli se JK někdy k tomuto macešsky zapuzenému dílu vrátí, či nikoliv. Možná nám jeho totálně předělanou verzí jednou pěkně vytře zrak.

Sosková
18.03.2012 5 z 5

Stejně jako mnohé z nás Jaffa nebavilo čekat (mám pocit že ještě čekáme) na rozuzlení celé série Cest krve. Má můj obdiv, že až na jednu maličkost - podpis, dokázal velmi věrohodně napodobit autorův styl, popsat celý arzenál, vymyslet hlášky... A my napjatí čtenáři jsme se konečně dočkali ukončení děje. Sama nejsem schopná říct, zda bych dopsání Cest krve III. Kulhánkem, brala jako oficiální verzi. Myslím, že se tak ani nestane, J.K jistě ví, že v tomhle pokračovat nemá smysl a může se vrhnout na jiné projekty, které jeho příznivci spíš uvítají.