Cesta domov

Cesta domov https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452948/bmid_cesta-domov-ern-452948.jpg 4 286 98

Kto pozná dátum svojej smrti, už umiera...Je sobota, krátko pred polnocou. Jules Tannberg má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré v noci cestou domov dostanú strach a potrebujú počuť upokojujúci hlas. Tak ako Klara. Mladá žena sa domnieva, že ju prenasleduje psychopat, ktorý nedávno napísal na stenu jej krvou dátum: deň jej smrti. A ten deň sa práve začína...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Heimweg , 2020

karaliene
29.07.2021 5 z 5

Pěkně propracovaný a hodně dobře podaný příběh, jak je autorovým dobrým zvykem. Za sebe bych "humanizovala" vraždy a proškrtala agresivní a krvavé pasáže, ale to, že jsem útlocitná a vadí mi morbidita, není problém knihy, ale můj...

harena
27.07.2021 5 z 5

Perektní psychothriller, napínavý a promyšlený příběh plný zvratů, který se postupně rozmotává. Nakonec je všechno jinak, než se zdá, ale je to opravdu těžké uhodnout Pěkně zamotané psycho.Výstižně píše Fitzek v doslovu, že člověk si stále má uvědomovat svůj život a nenechat se jinými řídit. Palec nahoru i za skvěle zpracovanou obálku.

Iveta248
12.07.2021 5 z 5

Pre mňa až brutálny námet. Ale zase výborné spracovanie, napätie, nečakané zvraty. Obálka super. Aktuálny doslov.

nik077
06.06.2021 5 z 5

Zase mě kniha bavila....těším se na další jeho knihy..

Jajiinka
03.06.2021 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tato kniha ukrývá příběh muže, který na doprovodné lince provází ženy tmou až k domovu. Ženy, které se bojí jít domu samy a potřebují uklidňující hlas, který zná jejich polohu a v případě nutnosti může zasáhnout. Jeho první a poslední klientkou té noci je Klára, která má sebevražedné sklony díky strachu z muže, který jí pronásleduje. Psychopat před pár týdny napsal její vlastní krví na stěnu ložnice datum: den její smrti! A ten den právě nastal.

U této knihy jsem dlouho uvažovala, jak recenzi napsat, je to dílo, které bych všem doporučila. Knihu jsem si musela nechat uležet v hlavě, protože tento příběh byl velice silný. Nejenže v prvních 50 stranách už jsem měla husí kůži, ale dokonce jsem se přistihla při tom, že mi kanou slzy. Je to geniálně spletitý příběh s dokonalým dějem a vyústí do něčeho velice neočekávaného. Je to má první kniha od tohoto autora a už teď vím, že určitě není poslední. Z popisování brutálních scén mě mrazilo a styl psaní mi dokonale seděl. Kniha byla plná zvratů napínavých sekvencí a doslova jsem četla jedním dechem. Musím vychválit i její vizuál, protože tato nepředvídatelná kniha je opravdu jedinečná!

kikizubik
30.05.2021 4 z 5

Začátek byl skvělý, po pololovině se to trochu táhlo, ale pak přišlo nečekané rozuzlení a bylo to skvělý!!
V knize je zmíněno dost násilí - dost drsného, proto bych to nedoporučila lidem, které mají slabší povahy, nebo obecně nemají rádi násilí v knihách.
Byla to moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední.

Ahmose
27.05.2021 3 z 5

Nečítal som autorove ostatné knihy, takže nemôžem porovnávať jeho tvorbu, ale som sklamaný. Prvých 40 strán som myslel, že knihu odložím. Potom sa dej rozbehol a ďalších asi 160 strán ma veľmi bavilo. Atmosféra bola hutná a paranoja oboch postáv sa stupňovala. Taktiež oceňujem dobré vykreslenie psychológie postáv. A potom prišlo posledných 80 strán, kde bol dej prekombinovaný a napriek tomu, že som knihu čítal pozorne, tak som sa v tom stratil. Nevedel som sa dočkať kedy to skončí. Mám pochybnosti či všetky detaily v závere logicky sedia. Premýšľal som či dám knihe dve alebo tri hviezdičky, ale za krásnu obálku, napínavé jadro a originálnu tému som sa sám so sebou dohodol na slabých troch hviezdičkách. Ak by ste sa ma ale opýtali či by som si knihu prečítal znova, odpoveď by znela, nie.

Peřinka
25.05.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem naprosto nadšená. Nečekejte žádný čajíček, kniha se s vámi mazlit rozhodně nebude, já se u knih nebojím, ale tady jsem místy měla nahnáno a nad některými částmi skoro přivírala oči. O zvraty není nouze a kniha skvěle graduje. A za co dávám velké + je schopnost příběh takhle rozuzlit! BRAVO

TerezaaBaarova
14.05.2021 5 z 5

Ještě kapitolu a zavřu to... tak u této knihy to absolutně neplatilo. Nemělo cenu. Moje zbytečná naivita. Hltala jsem Cestu domů od strany 9!
Zvrácenost, psycho, teror, psycho, brutalita, psycho. Fitzek!
Obálka je krásná, obsah knihy velmi znepokojující a strhující.

SimonaP
11.05.2021 3 z 5

Chvíli mě knížka bavila, chvíli ne. Byla jsem zvědavá, co za tím vším je. Ale že by to byla nějaká pecka, to za mě určitě ne.

Sammy.Boy
03.05.2021 4 z 5

Těšil jsem se strašně! A to tak, že jsem přeskočil všechny autorovy ostatní knihy a hned mě čekala tahle nepříjemná CESTA DOMŮ jako první. Určitě tu nebudu nijak kritizovat, když nemohu srovnat s dalšími jeho tituly, ale kniha mě nezaujala až tak, jak jsem v první chvíli očekával. Nicméně oceňuji hutnou atmosféru a odhalení identity vraha! Obojí se povedlo na jedničku!

TomHr
19.04.2021 3 z 5

Cesta domov je taková ta překombinovaná kniha, kdy po posledních řádcích si člověk nemůže být úplně jistý, zda do sebe všechny detaily logicky zapadají. Musel bych si knihu přečíst ještě jednou, ale nejsem masochista. Pravděpodobně má autor všecko dobře ošetřené, neboť z toho, jak rozvíjí příběh a umí stupňovat napětí, je zřejmé, že je již ostříleným borcem na poli thrillerového řemesla. V knize detailně vykresluje psychologii postav, které prakticky všechny zůstanou nesympatickými od začátku do konce. Knihu tak nehodnotím moc příznivě: je to za prvé pro pocit odstupu a znechucení ze všech zúčastněných a za druhé kvůli nadměrné překombinovanosti děje se spoustou nepravděpodobných náhod (to ostatně přiznává sám autor). Třetím důvodem je poněkud těžkopádný jazyk a styl vyprávění, kterému by sem tam nějaké to odlehčeníčko nebo špetka humoru jedině prospěla.

ivana1975
06.04.2021 4 z 5

Fitzek je fakt pán. Po docitani som ostala ako obdarená a spracovávala to, o čom bol dej. Super tento autor to jednoducho vie a dúfam že bude mať ešte veeela takto dobrých kníh.

Bar16
04.04.2021 5 z 5

Sebastian Fitzek je génius. Vždy napíše knihu, která mi vezme dech. Tentokrát je povedená už od obálky - za mě jedna z nejkrásnějších knih, které mi zdobí knihovnu. A v poděkování taky nezklamal. :-)
Sebastian Fitzek je taková má jistota. Vždycky vím, že budu paf.

Irsaf
27.03.2021 5 z 5

Po Balíčku druhá nejlepší kniha od Fitzeka...
Ty další co jsem četla byli taky dobrý, neříkám že ne, ale Cesta domů a Balíček jsou za mě ty lepší...

ArwenAragorn
17.03.2021 5 z 5

81%
"Hledě dlouho do tmy z prahu," šeptala Klara, zatímco se obracela. "Stoje v pochybách a v strachu, dlouho snil jsem, jak si nikdo netroufal snít mimo mne."

Výtečný thriller! Napínavý, plný zvratů a tak dokonale zamotaný, že jsem až do konce nic netušila. Mně se zatím asi líbil z knížek, co mám od pana Fitzeka přečtené, nejvíc.
Obálka je skvěle vymyšlená!

Krchnaida
10.03.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorem. Napínavé, plné zvratů. Na styl psaní autora jsem si po chvilce zvykla. Bavilo mě, že jsem každou kapitolou vůbec netušila, jak to dopadne. Jo - a taky bych chtěla takový “nesmrtelný” telefon :-D

JitkaHambi
06.03.2021 3 z 5

Bohužel půjdu proti proudu.Za mně nejslabší kniha tohoto autora.Vůbec jsem se nemohla začíst a přišlo mi vše hrozně moc překombinované (vím, že Fitzek takto píše, ale u téhle knihy mi to vůbec nesedlo).Jsem zklamaná.

pivatko
05.03.2021 4 z 5

Dost drsný, dost dobrý

bookcase
05.03.2021 5 z 5

Nemám slov, nemám slov. Opět krutopřísnodrsnomegahustá jízda. Čtěte Fitzeka, je to pán!

Sebastian Fitzek
německá, 1971