Cesta domov

Cesta domov https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452948/bmid_cesta-domov-ern-452948.jpg 4 286 98

Kto pozná dátum svojej smrti, už umiera...Je sobota, krátko pred polnocou. Jules Tannberg má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré v noci cestou domov dostanú strach a potrebujú počuť upokojujúci hlas. Tak ako Klara. Mladá žena sa domnieva, že ju prenasleduje psychopat, ktorý nedávno napísal na stenu jej krvou dátum: deň jej smrti. A ten deň sa práve začína...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Heimweg , 2020

Shaxx
18.11.2022 4 z 5

Jako vždy napínavé, se spoustou zvratů.
Na konci vždy musím listovat knížkou a snažím se Fitzeka nachytat na švestkách, jestli všechno sedí v rámci jeho vysvětlení událostí a až na drobnosti se mu daří pokrýt téměř vše. Občas je něco už přitažené za vlasy, ale co už. Fitzek se nebojí popisů násilí a v tomhle konkrétním případě ani kontroverzního námětu.
Četla jsem od Fitzeka dvě knížky a tahle třetí se mi líbila nejvíce. Ale nemůžu ho zařadit mezi oblíbené autory, protože ačkoli jeho knihy jsou velmi čtivé, zvraty překvapivé, tak ke konci už je to všechno docela překombinované a přeplácané. Někdy je méně více.

katerina28349
10.11.2022 5 z 5

Kniha Cesta domu byla první od Fitzka. Kniha mě pohltila a téma násilí na ženách bylo super. Kniha byla plná násilí a vražd a pro mě dost hnusu. Až do konce jsem netušila jak to celé dopadne ale konec vše perfektně osvětlil. Mohu doporučit.

katerina28349
10.11.2022 5 z 5

Kniha Cesta domu byla první od Fitzka. Kniha mě pohltila a téma násilí na ženách bylo super. Kniha byla plná násilí a vražd a promě dost hnusu. Až do konce jsem netušila jak to celé dopadne ale konec vše perfektně osvětlil. Mohu doporučit.

Ophelie
27.10.2022 5 z 5

Tak toto bylo opět skvělé počteníčko! Fitzek je mistrem psychologických thrillerů. Promyšlené, napínavé, místy i brutální. Autor v této knize poukazuje na téma domácího násilí a týrání na ženách ze strany mužů. O existenci Doprovodné linky jsem neměla doposud ani tušení (opět super věc, že autor toto téma čtenářům takto přibližuje). Kniha je plná překvapivých momentů, až do úplného konce netušíte, jak to celé je. Rozhodně doporučuji všem milovníkům napínavých thrillerů.

Páájinka
15.10.2022 5 z 5

To jsem nečekala..chci další knihu. Fitzek píše úžasně.

Annyshga
09.10.2022 5 z 5

Jaká byla poslední kniha která vás úplně pohltila a šla hodně za hranice vašeho chápání? U mě to byla právě Cesta domů. Věděla jsem, že Fitzek je mistrem thrillerů, ale toto úplně předčilo vše co jsem kdy četla. Nechutný, místy až brutální příběh ze kterého mi bylo občas až psychicky i fyzicky špatně. Nečekané šílené zvraty co úplně otočily děj a vy jste jen zůstali hledět a říkali si jak je to vůbec možné. Autor si neskutečně prohrává s vaší myslí a lehce vám vsugeruje to co právě potřebuje a já mu to vše sežrala i s navijákem. Udivilo mě, že po tom všem byl konec takový dá se říct krásný to se moc často nestává .

bradovav
03.10.2022 5 z 5

Obálka: 5*
Hlavní postavy: 5*
Děj: 5*

Děkuji @megy.misa za možnost zúčastnit se této štafety.

Jde o druhou knihu, kterou jsem od tohoto autora četla a musím říct, že dneškem se stává jedním z mých nejoblíbenějších autorů.

Tahle kniha mě děsila, zhnusila, šokovala, zaujala a doslova nutila číst dál a dál. Jak jsem již zmínila u předchozích recenzí, zbožňuju, když thriller obsahuje jakožecože moment. Moment, kdy absolutně nechápete, jak tohle může někdo vymyslet. Celou dobu si myslíte, že víte a pak bum!

Po přečtení mám pocit, že autor vzal můj mozek, ten zneužil a pak mi ho vrátil totálně zmučený a znásilněný, stejně jako je hlavní hrdinka v této knize.

Hodnotím 5* z 5* a nutně potřebují další knihy od tohoto autora.

Znáte díla Fitzeka? Jaký další díl bych si měla přečíst?

Misoso
13.09.2022 5 z 5

Nová Fitzeková kniha a znova nesklamal. Po jeho knihe Noe, ktorá bola trošku "úlet" zo strany autora, táto kniha to nahradila. Páchateľa som síce uhádol ale námet na vraždy som nemal možnosť uchopiť. Znova, táto kniha ODPORÚČAM. Odporúčam všetky knihy s výnimkou Noe, tá bola trošičku slabšia. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Anniee
07.09.2022 5 z 5

Fitzek nezklamal. Přečteno za dva večery, takže mě ani Klara nestihla štvát tak moc, jak mohla. Téma náročné, ale nesmírně čtivé, autorův doslov na konci to celé krásně podtrhl. Konec mindfuck, v dobrým slova smyslu.
Sečteno podtrženo, Fitzek je vždycky výborná, temná volba.

Dumicek
17.06.2022 5 z 5

Jo tak tohle bylo zase něco! Naprosto skvělé,napínavé,zvrácené a ten konec mě naprosto dostal! Fitzek je prostě mistrem psychothrilleru..

85098211
30.05.2022 5 z 5

(audiokniha)
Další výborná autorova kniha, doslova neodložitelná - ale zároveň i hodně brutální. Tentokrát se zabývá týráním žen, což už samo o sobě je nelehké téma. Klára má sebevražedné myšlenky a zavolá tedy Julesovi, který se jí snaží pomoci. To se mu sice v té chvíli podaří, ale pro ni začíná noční můra, jakou si nikdy nedokázala představit...
Zápletka je skvělá a nepředvídatelná a já jsem ani náhodou netušila, jak to všechno nakonec dopadne ;-). Příběh je zároveň také trochu přitažený za vlasy a poněkud nevěrohodný. ALE: mně je tohle úplně jedno, pokud je kniha napínavá! :-) A to tedy je a jak! Nic zde totiž není takové, jak by se na první pohled mohlo zdát. No a závěr mne doslova odrovnal! A odvažuji se tvrdit, že tento zásadní zvrat bude očekávat jen málokdo... Navzdory drobným nesrovnalostem tedy hodnotím plným počtem a na autora určitě nezanevřu ;-).

annastasia.j
27.05.2022 4 z 5

Bylo to zvláštní, zajímavé, napínavé, zamotané, komplikované, bylo to psycho... Celý příběh se odehrál během velmi krátké doby, přesto se tam stalo velké množství událostí a zvratů. Knížka se moc dobře četla a jen těžko se dala odložit. Musím vyzdvihnout, že autor dokáže čtenáře vtáhnout hned od první stránky a hned od začátku se kniha rozjede a končí až na samotném konci. Závěr jsem opravdu nečekala a byla velmi překvapená.

Lenainpages
12.05.2022 4 z 5

Pan Fitzek opět nezklamal. Děj byl napínavý a rozuzlení mě velmi překvapilo. Rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších děl.

Allla9
23.04.2022 5 z 5

Velice napínavé čtení, které nemá žádnou chybu.

Arwen777
22.04.2022 3 z 5

Na Sebastiana Fitzeka jsem byla hodně zvědavá, protože mívá skvělá hodnocení. Nicméně musím přiznat, že nebudu cílový čtenář. Ač neupírám autorovi schopnost napsat strhující thriller, který nemá hluchá místa a ve kterém čtenář až do poslední chvíle v podstatě neví, na čem je, tak přesto toto není můj šálek čaje. Míra krutosti tu u mě už hraničí se zvráceností a nerada zatěžuji svou představivost obrazy, které jsou popisovány v této knize. Druhá věc, která mi obvykle nesedí, je na mě až přílišná manipulace čtenářem a matení jeho mysli.
Co musím vyzdvihnout je nápad, který se mi moc líbí. O doprovodné lince jsem slyšela poprvé a je mi sympatické, že něco takového opravdu existuje. A samozřejmě obálka - to je skvost. Tak originální a nápadité zpracování obálky jsem ještě neviděla a byla radost knihu brát do ruky a kochat se jí.
Suma sumárum - kdo se nebojí popisovaného násilí v knihách, ten si tento příběh dokáže vychutnat. Já se vrátím k něčemu lehčímu.

Vixiene
12.03.2022 5 z 5

Tak jsem se po nějaké době opět vrátila k Sebastianu Fitzekovi a znovu WOW. Má prostě perfektní psychothrillery. Ikdyž musím přiznat, že pokud objevíte, v čem má autor zálibu z hlediska rozuzlení příběhu, tak vám může pomalu začít docvakát, kam příběh směřuje. Já jsem tentokrát lehká tušení měla, ale o finální boooom ze závěru jsem rozhodně nebyla ochuzena, ba naopak :-D Cesta domů je čtivá, svižná, napínavá, psycho, místy mrazivá.

Některé scény jsou poměrně brutální, v knize je celkem dosti násilí - ať už fyzického, psychického, tak i sexuálního. Ani jsem netušila, že na světě existuje něco jako doprovodná linka, kam můžete zavolat, když jdete sami pozdě v noci domů a máte podezření, že vás někdo sleduje, či jen strach z toho, co by se mohlo po cestě stát.

No a mimochodem ta obálka (a celkově zpracování knihy) je prostě nádhera!

Andynka
20.02.2022 5 z 5

Wow, tohle je prvná setkání s autorem... A pááání rozhodně není poslední.
Začala bych asi obálkou knihy, protože to je lákadlo jako blázen. Ta obálka je totálně boží a já jsem se díky ní, konečně rozhodla zakoupit nějakou knihu od autora ( v merku už ho mám opravdu dlouho ) .
Samozřejmě jsem se do ní musela ihned pustit, abych zjistila, zda jsem se nenechala tou krásnou obálkou napálit.
A nenechala ! Ten příběh byl jízda! Žrala jsem ho od prvních stránek a opravdu až na konci jsem napětím vydechla.
Příběh se odehrává z pohledu dvou osob. A nemá to chybu, skvěle to do sebe zapadá.
Skvělý děj... všechny dějové linky se do sebe navzájem proplétají. Je to opravdu napínavě napsané. A můj mozek jel při čtení na plné obrátky, aby zjistili proč tomu tak je. Kdo za tím vším ještě stojí, co mají některé osoby společného a podobně. A upřímně, nepřišla jsem na to. A jsem za to vděčná ! Většinou vše prokouknu velmi brzo. A tady jsem prostě nemohla odložit knihu a musela se dozvědět, jak to celé skončí.
Už jdu pomalu pokukovat, jaká další kniha od toho to autora mi přibude v knihovně.

Vevericka.eva
19.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Extrémně napínavé, absolutně nepředvídatelné. Že něco nehraje v tom, co nám předkládají hlavní hrdinové, začínáte tušit až po půlce knihy, ale jak moc...tak to až na úplném konci. Bravo, tak dobrý pohlcující příběh tu už dlouho nebyl.

alexis818
08.01.2022 5 z 5

Zatím nejlepší kniha tohoto spisovatele.Name zapůsobila fakt hodně.Je opravdu dobrý vypravěč psycho,mě úplně rozložit.Donuti člověka hodně se zamyslet,bylo mi z toho až zle.Takze za mě fakt dobrý.

vera4669
30.12.2021 4 z 5

Další kniha autora a další slušný psychothriller.. Od prvním stránek autor rozehraje hru a jen čekáme co se z tohodle vyvrbí :D nic není jak se zdá, příběh samotný nebyl žádné velké terno, ale rozhodně nepostrádá napětí a promyšlený klam.. Mě se styl autora hodně líbí a na další knihy se budu těšit

Sebastian Fitzek
německá, 1971