Poslední člověk

Poslední člověk https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17213/bmid_posledni-clovek-657df566f04ae.png 4 357 37

Červený trpaslík série

Dvě světově proslulé knihy o vesmírné těžařské lodi Červený trpaslík (česky Argo 2002, 2003) z přelomu osmdesátých a devadesátých let sepsala autorská dvojice Rob Grant & Doug Naylor. V polovině devadesátých let se oba autoři k tématu vrátili, tentokrát každý zvlášť. Kniha Douga Naylora sleduje příběh posledního člověka v tři miliony let vzdáleném vesmíru. David Lister třímá v rukou osud celého lidstva. Jedinými pomůckami mu přitom jsou jeho duchaplnost, mazanost a dvoustrana s dámským prádlem, vytržená z nabídkového katalogu zásilkové služby. A samozřejmě u toho nesmí chybět Rimmer, Kocour a Kryton.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Last Human , 1995

thomascz84
16.01.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetl velmi rychle. Za červeného trpaslíka jsem vděčný v jakékoliv podobě. Chtělo by to víc takových knih.

tweed
10.01.2017 2 z 5

Tento díl byl po předchozích (skvělých) dílech dost velkým zklamáním.

Terien
19.04.2016 3 z 5

Zmatené, splácané narychlo. Vztah McGruderová/Rimmer byl jiný než v předchozí knize...že by tady se pánové rozcházeli? No každopádně kvalita dost pokulhávala za předchozími díly. Dočetl jsem to tak nějak z povinnosti.

Luipenox
05.01.2016 3 z 5

Děj knihy byl sice poněkud rozházený, ale pro fanouška Červeného trpaslíka byla kniha poměrně dobře stravitelná. Některé pasáže byly zábavné více než jiné. To se stává a celá kniha z toho sice vychází jako nejhorší z celé série, ovšem i tak se podle mého vejde do průměru.

DRALI
31.12.2015 3 z 5

Miluji Červeného Trpaslíka. Pro mne není lepšího seriálu. Bohužel knížky mi přijdou o hodně méně vtipné a tak jako utahané. Ano, celé universum hezky rozšiřují, takže pro fanoušky je to určitě povinnost. Ale seriál je seriál - nepřekonatelný!!! To samé platí u všech čtyř knih.

Monika_cz
09.03.2015 4 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil z celé série nejméně. Škoda, že se autoři rozdělili, kdyby tomu tak nebylo, možná by i třetí díl stál více za to a byl by mnohem lépe napsaný a vtipnější.

józi.odkudkam
13.02.2015 3 z 5

Pro mě jednoznačně nejslabší díl. Chlapci se rafli a tak si každý uklohnil něco solo: Grant své Pozpátku a Naylor Posledního člověka. Naylor sice prohrál, ale i Robovi něco chybělo. S odřenýma ušima za 3***, přesto asi nemůžu doporučit, jsou rozhodně lepší knihy...

Ládja
10.11.2014 1 z 5

Osobně...velké zklamání. Na Červeném Trpaslíku jsem vlastně vyrostl a tato kniha mi přijde spíše jako výsměch ČT. Nějak si nedokážu představit seriál, kdyby vznikl podle této knihy.

Popcorn
07.03.2014 5 z 5

Rád bych opravil uživatele LavinaVRovine, nejdřív vznikla kniha, pak až seriál. kniha se mi moc líbila, ale už nebyla tak dobrá jako předchozí díly.

LavinaVRovine
17.01.2014 odpad!

Hrozný mismas pár dílů seriálu splácaný do knihy aby to tak nějak něco....

Ikkju
14.01.2014 3 z 5

Že ... skončil s ... a z ... se stal ... ? Neuvěřitelné, ty poslední tři stránky knihy jsem nikdy neměl číst... ale jsem rád že jsem je přečetl x)

Byxy123
15.07.2013 5 z 5

Nevím, co se ostatním nelíbilo na knize, ale mě přišla stejně dobrá jako druhá. :) Hlavně Rimmer byl vynikající.

FMJ
25.03.2013 4 z 5

Předchozí tři knihy Red Dwarf jsem četl s radostí od začátku do konce,ale Poslední člověk to byl pro mě problém,protože mě postupem přestávala kniha bavit.Ikdyž má i tenhle díl některá skvělé pasáže přesto se jedná o nejhorší knihu série. 75%

Eseter
19.02.2013 2 z 5

Podle mého Naylor není tak dobrý spisovatel (a scénárista?) jako Grant a když píšou spolu, tak to nejde tak vidět. Ale kniha napsaná samotným Naylorem se mi z těch čtyř líbí nejméně. Až moc sentimentu, který k Red Dwarfovi nesedí. Stejně jako pokračování seriálu jen pod Naylorovou taktovkou, tak ani kniha nedosahuje takových kvalit, jako když je přítomen také Rob Grant.

nightlybird
28.11.2011 2 z 5

Nápad přečíst tuto knihu jsem dostal po přečtení stejnojmenné knihy Bogatiho. Chtěl jsem si jen porovnat, jak se se stejným tématem vypořádali různí autoři. Až v okamžiku, kdy jsem ji držel v ruce jsem si uvědomil, že půjde o nesrovnatelné knihy. Svůj názor na fantasy jsem už ventiloval, nepřekvapí proto, že jsem Červeného trpaslíka nečetl, ale ani neviděl seriál (i když jsem o obojím slyšel) - neposoudím proto jestli a do jaké míry je v něm obsažen humor. V Naylorově Posledním člověku (který napsal samostatně a jako v pořadí 4. knihu série) jsem na něj nenarazil anebo to byl humor, který nejsem schopen vnímat. Na štěstí šlo o pár stránek a víc času mi zabralo slepení té hrsti listů do jednoho celku, abych mohl knihu knihovně vrátit, než vlastní čtení, takže mne ani zvlášť nenaštvalo, že mi kniha nedala zhola nic. A hodnocení jsem dal přesto vyšší jen proto, že jde u kultovní seriál a že jsem si vědom toho, že je řada čtenářů, kteří tenhle druh literatury prožívají (na rozdíl ode mne).

skaal.
16.09.2011 3 z 5

Kam se vytratil humor? Na druhou stranu nemám tendenci porovnávat linii knihy s linií seriálu.

gogo
30.11.-0001 4 z 5

asi nejhorší trpaslíkovská kniha...

humorné sci-fi

Doug Naylor