Černý kocour a jiné hororové povídky

Černý kocour a jiné hororové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181747/cerny-kocour-a-jine-hororove-povidky-181747.jpg 5 526 42

Mistr a průkopník hororových příběhů vám představuje to nejlepší ze své tvorby. Dokonale napsané příběhy doprovází ilustrace argentinského malíře Luise Scafatiho. "Nežádám, abyste uvěřili tomuto šílenému a zároveň docela obyčejnému příběhu, který vám tu hodlám vylíčit, a ani to nečekám. Opravdu bych byl blázen, kdybych v to doufal, zvlášť když příhodě nemohu uvěřit ani já sám. Přesto blázen nejsem a určitě se mi to nezdálo. Ale zítra mám zemřít, a tak chci dnes ulevit svému svědomí. Rád bych světu předložil, jednoduše, stručně a bez složitého vysvětlování, k čemu došlo v mém domě. Ve svém důsledku mě tento podivuhodný sled děsivých událostí silně potrápil a nakonec docela zničil." Těmito slovy začíná známá próza E. A. Poea - Černý kocour. V této i v ostatních povídkách našeho výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů zůstává dosud nepřekonán. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů. V knize naleznete tyto povídky: Černý kocour Jáma a kyvadlo Předčasný pohřeb.... celý text

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Poe je prostě geniální, četlo se mi to lehce a místy jsem se opravdu dost bála.

kalimero007
07.06.2017 4 z 5

Konečně možnost přečíst tohoto autora. Nechce se až věřit, že to bylo psáno v tak dávných letech.

jiri77
31.12.2016 5 z 5

Klasika hororových povídek ,obohacena krásnými ilustracemi Luise Scafatiho ,které nabudí tu správnou atmosféru. Nejvíce se mí líbila povídka Černý kocour.

BLeeCraleek
26.05.2016 3 z 5

Taky jsme to povinně četli v angličtině. Zdá se mi, že překladatel to trochu zjemnil, neboť v angličtině mi to připadalo víc brutální.

Michla76
07.12.2015 5 z 5

Stylové a hlavně dobře napsané. Bát se lze i krásně.

Lu89
13.10.2015 4 z 5

Jedna z prvních hororových povídek, které jsem četla. Až na slabé vyjímky jsem si všechny moc žila, obzvlášť Masku Červené smrti, Černého kocoura a Muže, který se rozpadl.

Sofie45
02.01.2015 4 z 5

Scafatiho ilustrace mě vážně uchvátily, převelice ráda jen tak otevřu tuto útlou knížečku a kochám se jimi. Co se povídek týče, nejvíce se mi rozhodně líbila Jáma a kyvadlo, měla bezkonkurenční "děsivou" atmosféru a četla se naprosto krásně. Povídka Černý kocour ve mně zanechala velice mrazivý pocit a také mě velmi zaujala. Naopak poslední povídka už mi přišla slabší a působila trochu "nezáživným" dojmem.
Čisté čtyři hvězdy :)

evickakyticka
21.08.2014 4 z 5

Nebýt Scafatiho ilustrací bych knihu hodnotila o hvězdu méně, ale když hodnotím celkový dojem, budiž. Povídka Černý kocour je parádní a zanechala ve mě pocit, že i milovníci zvířat se mohou rychle proměnit ve vrahy. Zbylé dvě povídky mě už tolik nebavily.

1v8na
07.08.2014 4 z 5

hodně dobrá kniha s povídkami, jen se nesmí číst moc v noci, aspoň já jsem to tak číst nemohla.

Noreen
12.05.2014 5 z 5

Povídka Černý kocour ve mě probudila opravdu nepříjemný pocit. Ale výborné jsou i ostatní povídky, například Jáma a kyvadlo bylo hodně povedené.
Skvělá atmosféra.

tatruszka
06.02.2014 5 z 5

Černý kocour - první příběh, který jsem přečetla i v angličtině, i když čeština pro mě byla více srozumitelnější. Napětí, které v každém příběhu vzniká a narůstá je hmatatelné a opravdu až hororové.

Simuše
10.03.2013

Tři vrcholová díla od romantického velikána a mistra svého oboru. Co dodat? Snad jen, že ilustrace od Scafatiho velmi mile překvapily.

Teii-hime
22.09.2012 5 z 5

Můj milovaný strýček Poe a navíc v tak krásném vydání s tak dokonalými ilustracemi od Scafatiho..? To byla láska na první pohled. Obdivuju, jak Poe umí podmanit i vyděsit, a to přesto, že do temných končin lidské psychiky zabrouzdal jako jeden z prvních a neměl se tudíž kým inspirovat a od koho učit. Nejsou to "kýčovitě americké" horory typu kingovek (které osobně miluju a moc ;D), jejich kouzlo je trošku jinde.. x)

dark.ma93
06.08.2012

Jáma a kyvadlo je bezvadný. Ostatní taky fajn :) Ale zase taková fanynka Poa nejsem, na to, jak je slavný.

LordSnape
29.01.2012 5 z 5

Tři nejznámější povídky s perfektníma ilustracema, které příběhům dodávají ještě na větší síle. Předčasný pohřeb pavažuji za Poeho povídkový vrchol.

Eneo
13.01.2012 5 z 5

Povídka Černý kocour a jiné jsou namluveny jako audiokniha Jirkou Kornem. Jeho sympatický chrčák a mistři zvukaři provedli práci na výbornou, a tak mi běhal mráz po zádech i za bílého dne, kdy jsem CD v hodině češtiny pouštěla spolužákům.
Ani se nezmiňuju o tom, že je brilantně napsána, styl Poea mi prostě sedí.

St. Jimmy
08.12.2011 4 z 5

Tuto sbírku jsem přečetl během jednoho krátkého večera před spaním. Usínalo se mi normálně, ale stejně jsem nad povídkami musel přemýšlet, zvlášť nad povídkou Jáma a kyvadlo, kde člověk tápe v nejistotách a vyhýbá se nebezpečí, které může uděřit kdykoliv. Ve vytváření této hororové kulisy je Poe vskutku mistrem svého oboru.

DustinMind
28.08.2011 4 z 5

Ta první povídka byla celkem překvapivě děsivá. Na čtení v nočních hodinách celkem slušný povídky.

Vivienne
14.05.2011

Asi nejvíce se mi líbila povídka Jáma a kyvadlo a hned za ní je Černý kocour

mala.bloncka
08.12.2010 4 z 5

Poe je kapitola sama o sobě, tudíž snad ani není potřeba komentáře. U mě vítězí povídka Černý kocour.