Černé léto

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466972/bmid_cerne-leto-2R5-466972.png 5 737 179

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctil...

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Black Summer , 2019

ArwenAragorn
17.12.2020 5 z 5

85%
Ale...zjistit, jak může být někdo naživu i mrtvý...no, to bylo jiné. To byla skutečná výzva.

Thriller byl tak neuvěřitelně čtivý, že se mi jen těžko odkládal. Promyšlený do poslední stránky. Zápletka je úžasná. Moji oblíbenci Poe a Tilly musí objasnit zdánlivě nevyřešitelnou záležitost. Dívka, z jejíž vraždy byl obviněn její otec, i když tělo se nikdy nenašlo, se najednou objeví živá. Tihle dva se s tím poperou opravdu bravurně. A dozvěděla jsem se i něco z vyšší gastronomie. Pohybujeme se totiž ve světě šéfkuchařů.
Knížku ráda doporučím k přečtení.

zazvorka
14.12.2020 5 z 5

Prima čtení. První díl se mi přesto líbil o něco více, zdál se mi vyváženější, hladce plynul. Více jsem si vychutnala prostředí a lidi. Tento díl se mi jeví více akční a spletitý, což samozřejmě není na škodu, mně to však vyhovovalo méně. Jde ale zajisté o subjektivní preference, knihu samotnou hodnotím výborně. Koupě nelituji, ráda se k ní někdy vrátím. Vřele doporučuji!

alzbeta4340
14.12.2020 5 z 5

Čtivá detektivka, která se mi tak líbila, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. Děj rychle ubíhá a je konec - ani se nenadějete. Nejsou zde žádné zbytečné drastické podrobnosti, a to oceňuji. Samotný zločin, je hodně nereálný - ale beru to tak, že se pohybujeme v oddechové literatuře. Ráda doporučuji.

Areska7
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Stejně jako první díl známkuji za pět hvězd. Skvělá jízda, kam ten Mike na ty nápady chodí :-) Jen se musím přiznat a teď SPOILER, že ač jsem pasáž o odběru krve četla několikrát, nějak si to neumím představit, jak ta hadička mohla vést podél ruky aniž by si toho někdo všimnul? Asi bych potřebovala ilustrace :-) A i konečné autorovo poděkování bylo vtipné a poutavé :-)

kalimaskry
30.11.2020 5 z 5

WP opět nezklamal. Autor je skvělý, vtipný, kniha vtáhne do děje. Těším se na jeho další knihy.

hana1039
27.11.2020 5 z 5

Tak se zase budu opakovat, zase jsem si to užila a zase se budu těšit na další díly ( doufám),Poe je prostě,, nezničitelný,, mozek má na správném místě a Tilly, je prostě Tilly :-)) Ten konec byl fakt hodně překvapivý... Doporučuji si to přečíst...

JustWomen
27.11.2020 5 z 5

Moc dobré čtení, užila jsem si to. Sympatické postavy, originální zápletka s DNA, za mě lepší než Loutkové divadlo.

astra3
21.11.2020 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Napínavé, vtipné, svižné. Už se těším na další. Psychopati třeste se před W. Poem.

ewisek22
11.11.2020 5 z 5

Takže, co se týče hlavního záporáka...přišel mi stejně "strašidelný" jako např.Jurek od Keplerů:) Poe je můj nový oblíbenec už od minulé knihy. I když se tato kniha vůbec nehonosí velkým počtem mrtvolek a hromadou krve, tak je pro mě ještě lepší než první díl. Mimochodem kauzu DNA jsem uhodla na první dobrou:) Zbytek případu překvápko i pro mě, otrlou čtenářku a milovnici krimi:) Už chci další díl...

lenka.g
01.11.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako první díl a už se těším na další, které nám třeba poodhalí Poeovo soukromí.

Dejjna
30.10.2020 5 z 5

Jedním slovem, perfektní. Stále mě fascinuje, že Poe dokáže jít po stopě, kterou bych v každé jiné detektivce jen přelétla očima. A on v ní najde klíč k celému případu. Úžasně sestavený příběh.

blackoutzuzi
26.10.2020 5 z 5

Co se zápletky týče - za mě naprosto boží a originální námět, který se mi nejprve zdál trochu málo na to, že by na něm měl být postaven celý příběh. O to víc na mě čekalo překvapení v té nejlepší podobě a kombinaci - autor čtenáři přiblížil titěrnou práci kriminalistů, svět psychopatů a pár zajímavostí o nich, no a co je na celém příběhu úplně to nejoriginálnější - je ze světa šéfkuchařů! Zajímalo by mě, zda jste někdo někdy četl thriller z kuchařského prostředí. Já bych se i vsadila, že ne :D
Za mě obří doporučení, mám radost, že v poslední době mám fakt štěstí na skvělé thrillery :)

Hanaluna
22.10.2020 5 z 5

Skvělé, i z druhé knihy jsem nadšená. Spousta už toho bylo v komentářích řečeno. Dodám snad jen, těším se na další.

TerezaaBaarova
21.10.2020 5 z 5

Po první knize Loutkové divadlo, další skvělý příběh.
Washington Poe a jeho kámoška Tilly jsou dvojka, která baví.
Detektivka, která je opravdu dobrá! Za mne naprostá spokojenost, a podle konce, to nebyla poslední kniha!

Janík511
20.10.2020 5 z 5

I druhý díl si zaslouží plný počet hvězdiček. Tentokrát Tilly nedostala tolik prostoru a i případ nebyl úplně podle mého, přesto velmi dobře vykreslen a do poslední chvíle jsem netušila, kam se Elizabeth poděla, zda ještě žije. Za mě určitě lepší Loutkové divadlo, které se mi líbilo o něco vice. Budu se ovšem těšit na další díl.

Kira283
14.10.2020 5 z 5

Shrnu to jednou větou.... Já chci další!!! :)

encyklopedie
27.09.2020 5 z 5

...není potřeba manifest 2000 slov, ba není ani potřeba petice Několik vět ....stačí tři věty...
Perfektní námět
Perfektně napsané
Perfektní čtení

100%

vera4669
25.09.2020 5 z 5

Druhý díl a zase pecka, přečetla jsem opravdu za den, část v mhd a po práci doma dokud jsem nedočetla, Poe i Tilly mě neskutečně baví, kniha je čtivá, napínavá, konec jsem vůbec nečekala a doufám, že brzo bude u nás přeložena další kniha :-)

MoireDeTardis
23.09.2020 4 z 5

Poe, Tilly i Flynnová mě neuvěřitelně baví. Kniha má dobrou dynamiku a spád, spoustu zádrhelů, které musí postavy řešit a rozhodně nemá konec, který byste čekali. Je krásně komplikovaná a poutavá. Myslím, že má i dobře našlápnuto na další složitý případ.

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968