Černé léto přehled

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466972/bmid_cerne-leto-2R5-466972.png 5 741 741

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctil...

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Black Summer , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černé léto. Přihlašte se a napište ho.

Martule44
02.05.2024 5 z 5

Další skvělá lahůdka autora, který při vyšetřování zápletky vsadil opět
na sehranou dvojici Tilly a Poe. Jejich pracovní i přátelský vztah mě vskutku baví a díky nim se dá zhltnout i ta drsná stránka hrůzných činů, které odkrývají.
Báječné čtivo pro nadšence thrillerů !

evelýny
01.05.2024 3 z 5

Velmi popisné, loudavé, přesto čtivé. Loutkové divadlo s mojí fantazií pokračuje, však jiskra vtipů mezi vyšetřovateli se trochu vytrácí. Možná díky šílenosti spáchaného zločinu.
Nechutnost popisovaného by mohla směle sekundovat severským detektivkám. Zřejmě i v Británii nechtějí zůstat pozadu a drží se přímé úměrnosti. Čím větší magor, tím více za vlasy přitažený způsob vraždy. A já budu ještě dlouho přemýšlet, zda by tento zločin s analýzou DNA vyřešily šedé buňky mozkové.

P.S.: Intermezzo se strnadem zahradním oceňuji. Pro mě originální. Tím odpouštím krkolomný konec. Ať žije francouzská gastronomie. Já bych ale nekonzumovala.

Audiokniha: Martin Zahálka čte procítěně, tajuplně plíživě,. tentokrát s medovou příchutí.

Rosse
14.04.2024 4 z 5

Vztah mezi Poem a Tilly je naprosto geniální. Miluju jejich konverzace a nikdy se jich asi dostatečně nenabažím.

Ačkoliv jsem v závěru nebyla nijak extra překvapená, příběh byl sám o sobě super. Podle mě ještě lepší než první díl, i když autor nasadil laťku hodně vysoko. Navíc, každá kapitola vás nutí číst/poslouchat dál a dál.

Úvodní scéna s “ptáčkem byla na jednu stranu fascinující, ale také šokující a odporná. Přiznám se, že i mě se lehce zvedl kufr!

Nicméně, jak jednou začnete číst, už nepřestanete a do knihy se zamilujete - svým způsobem. :-)

Těším se, jak se nám budou postavy v dalších dílech rozvíjet a hlavně, jak nám další díl naváže na ukončení druhého dílu.

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Dovol mi povědět ti příběh. Taky jsem cítil hněv k těm, kdo mi udělali něco špatného. Ale nenávist tě stravuje, aniž by ublížila těm, na něž je namířena. Je to jako vzít si jed a doufat, že umře tvůj nepřítel.

Kniha Černé léto v seznamech

v Právě čtených11x
v dalších seznamech8x

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968