Ticho ve tmě

Ticho ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511189/bmid_ticho-ve-tme-zIN-511189.jpeg 4 262 262

Černá zima série

< 4. díl

Čtvrtý, závěrečný díl napínavé bestsellerové série Černá zima. Studený a drsný svět kolem Clare a Dorrana se stále mění. Každý další den ho stále více a více pokřivuje a posouvá ty, kteří přežili, blíže k vyhynutí. Tentokrát v něm však poprvé svitla naděje. Clare a Dorran se rozhodli vrátit domů do Winterbourne Hall. Bude to náročná, ale životně důležitá cesta. Lidstvo potřebuje více bezpečných útočišť – oblastí, kde si jejich obyvatelé dokážou vypěstovat vlastní potraviny, aniž by na sebe přitahovali pozornost Vyzáblých – a staré rodinné sídlo uprostřed hlubokých lesů k tomu nabízí ideální příležitost. Jejich bývalý domov už ale není oním útočištěm, k němž se upínali. Stala se z něj nebezpečná past, kterou někdo pečlivě nachystal právě jim, a nyní už jen číhá, až se do ní chytnou. Až si Clare a Dorran uvědomí, jak nebezpečným se Winterbourne stal, dávno už může být pozdě. Boj o přežití pokračuje.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

Silence in the Shadows , 2020

Renča2211
09.06.2023 5 z 5

Celá tato série mě strašně bavila... čtivá tak, že se mi od knihy nechtělo vůbec odejít... a na konci se mi s postavami ani nechtělo loučit. Dorrana i Clare jsem si velice oblíbila a moc se mi líbilo i to, jak to dopadlo s Beth. Docela nechápu, že tu tolik lidí píše, že je to nejslabší díl ze série, mě to tak tedy nepřišlo, naopak, autorka pěkně navázala na předchozí díly a až dojemně to ukončila... za mě bomba!

Johny_H.
31.05.2023 5 z 5

Moc milá a pěkná série ke které se určitě někdy vrátím. Posední kniha byla pořádně nabitá akcí s emotivním koncem který se dá od autorky trochu čekat.

Lucy
31.05.2023 5 z 5

Tak trochu slabší díl , než ostatní ,ale byl poslední tak nedočtěte jak to dopadlo s hlavními hrdiny :-). Moc Moc Vyzáblých a už trochu překombinované, Ale Clare a Dorran to prostě zvládnou :-) . A konec tak nějak divný. Ale série super, těšila jsem se na každý nový vydaný díl. Tedy musím doporučit.

dasa8349
21.05.2023 4 z 5

Také mi zdál tento díl slabší než přechozí díly.
Hurá na další knihy Coates.

Monty196
03.05.2023 5 z 5

Nejslabší díl z celé série, ale série jako taková byla úžasná. Těžko se mi loučilo a doufám, že se k ní brzy vrátím

monarichter
02.05.2023 4 z 5

Pro mě osobně asi nejslabší díl celé série. Spíše než záchrana světa byla hlavním tématem celé knížky láska mezi dvěma hlavními postavami. Osobně mi chyběl pořádný spád a akce. Ale ve finále jsem si celou sérii užila a ráda si ji někdy přečtu znovu.

Duchoslp
02.05.2023 4 z 5

Závěrečný díl měl o něco menší spád než díl předchozí. Chvílemi připomínal spíš love story než klasické post-apokalyptické čtení. Za mě je ale celá série vydařená a přečetla jsem jí jedním dechem

muchomurka
01.05.2023 3 z 5

Budu se opakovat, ale knížce by slušela poloviční délka. Neustále opakující se hlavně popisy pocitů Clare byly únavné, navíc stejné jako předchozí tři díly. A také opakování některých informací bylo zbytečné, protože věřím, že většina si přečetla předchozí tři díly, a tudíž nebylo potřeba donekonečna omílat to samé.
Závěr série byl ale jinak fajn, i když autorka napsala strhujícíh sto stran, pak se sekla a vleklo se to, aby to zase nabralo spád, pak zase útlum. A ten sladký konec mi vůbec nevadí, právě naopak.
Celkový dojem je, že je škoda, že je to natažené na 4 díly, dva by bohatě stačily. Ale čtivé to bylo, to jo, jsem spokojená, přečtení nelituji.

Annyshga
16.04.2023 5 z 5

Ještě jedna kapitola a už vážně půjdu spát...Přesně takto probíhalo mé čtení . A víte co? Neodložila jsem ji, tak skvělá kniha byla! Popravdě jsem se závěrečného dílu bála. Znáte to uspěchané konce, nesrovnalosti a nedořešené věci. O ničem ze zmíněných tady ale nemůže být řeč. Už od prvních stran jsem hrůzou zadržovala dech, napětí mě vtahlo do děje a doslova mi nedalo spát. Příběh krásně navázal, tam kde skončil a Darcy nám jen potvrdila jaká skvělá autorka je. K návratu Dorrana a Clare "domu" jsem byla z počátku skeptická. Autorka však měla příběh parádně promyšlený! Cestou si dvojce opět prošlila pár útrap. Některé scény byly trošku předvídatelné, jiné mi přišly nereálné a trošku přitažené za vlasy. Vše ale vynahradilo pořádné napětí a celková atmosféra knihy, nečekaný a vážně skvělý zvrat a hlavně úžasný konec! Závěr předčil má očekávání a já byla nadmíru spokojená. Jediné co, tak bych uvítala nějakou zminku o osudu lidí z West Hope.

S dvojicí Dorrana a Clare se mi neloučí snadno. Celou sérii Černá zima jsem si moc zamilovala a bude patřit ke knihám, ke kterým se budu ráda vracet

Moc děkuji @knihydobrovsky a Kačí @sberatelka.knih za možnost přečíst si tak skvělou knihu

#recenznivytisk
#recenze
#spoluprace

wlado
14.04.2023 4 z 5

Výborné a gradujúce ukončenie celej série. Osobne som koniec očakával podstatne skôr, záver knihy je venovaný globálnemu problému, no knihu to nedegraduje. Odporúčam čítať celú sériu postupne.

simcat13
10.04.2023 4 z 5

U prvního dílu jsem si nemyslela, že by mě to mohlo takhle chytnout, ale chytlo. Je to úplně něco jiného, než normálně čtu. Akční post-apo. Jsou tam sice pasáže, které víte, jak se budou vyvíjet dál, ale i tak je to super. Občas přivřít očko při přeslazených romantických vsuvkách a nemám co vytknout. Všechny knížky jsem zhltla a klidně bych se nebránila tomu je někdy přečíst znovu.

Pavlína2019
10.04.2023 5 z 5

Opět - výborná záležitost stejně jako třetí díl!!

Musím podotknout, že knihy tohoto žánru vůbec nečtu.
Výjimkou je tato série a "strašidelné domy".

Paní autorka skutečně umí psát.
Paráda.
Přitom dějová linka je tak jednoduchá, nepřeplácaná postavami ani dějem - popisy situací a prostředí jsou vynikající.

Možná tím, že tyto knihy nečtu, neznám je, takže mi to je vzácné - ale představa toho, kde se děj odehrává a co se děje, mě nadchla. Moc mě to bavilo!

Prostě se nedá přestat číst, nedá se knihu odložit.
Moc se mi to líbilo a určitě doporučuji!

zuzi1162
09.04.2023 5 z 5

Tleskám. Celá série super

Pauvka
08.04.2023 5 z 5

Ty vogo jakoo, a je konec :/ krasne zakonceni cele serie. Moc me to bavilo, napinavy jak ksandy. Proste pecka!

Šárka88
06.04.2023 4 z 5

Konec Černé zimy :)
Tento díl byl dobrým zakončením Clare a Dorrana, vše dobře dopadlo i přes veškeré těžké momenty, které museli zvládnout na cestě zpět domu. Za mě třetí díl byl nejlepší, tohle nebylo špatné, ale chvílemi prázdné čtení. Také mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, jak dopadli lidé z West Hope, ale jsem ráda za Owena. Pobavil mě název Matka Žvýkačka a její další jména, opravdu jak z pohádky :D .
Jsem zvědavá co si Darcy vymyslí dalšího.

NymphMaeve
05.04.2023 5 z 5

Já prostě nemůžu uvěřit, že už je konec :( Hrozně jsem se na další díl těšila, ale jak jsem zjistila, že je poslední, moc se mi do něj nechtělo. Chvíli jsem se na něj doma dívala a pak ho zhltla za jediné odpoledne. Byla to jízda, neexistovalo nic kolem, jen svět Clare a Dorrana. Vyvrcholení příběhu bylo úžasné, autorka rozhodně nezklamala ani popisem ani dějem. Bohužel tedy na pár místech jsem už dopředu tušila, co se stane a pak se mi to i potvrdilo. Ale i tak jsem si celou knihu neskutečně užila a ze závěru jsem se tetelila blahem. Stále si nějaké pasáže přehrávám a knihu mám na stolku a občas si jí prolistuju a přečtu založené pasáže. Brzy si budu muset dát znovu celou sérii najednou. Strašidelné domy jsou dokonalé, ale jsou krátké, tady se autorka rozepsala a vyšlo to dokonale. Ten pocit prázdnoty po dočtení oblíbené série ...

Jirkson
05.04.2023 3 z 5

Chvílemi jsem se neskutečně nudil. Potom přišla akce, jakoby si autorka řekla, tak romantiky bylo dost, tak je zase vpáčím do nějaký akce s Vyzáblimi. Autorčin nápad byl zajímavý (duchové ji však sedí lépe), jen-alespoň mě-mi to všechno přišlo hrozně předvídatelné. Je to taková čtyřdílná oddychovka, která, nebýt těch hluchých-nudných míst-by vystačila na dva díly.

netopýrek1985
31.03.2023 5 z 5

Jů to byla jízda. Moc se mi série líbila a Dorran s Clare mi udělali velikou radost

mondulinecka
25.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Také závidím všem, co to mají teprve před sebou. Ach! Sladak? Možná. Ale bylo to parádní zakončení! Jak už od Darcy očekáváme, nekončí svoje knihy jinak, než happy endem. No a proč ne? Závěrečný díl byl napínavý od samého začátku, nebyla nouze o zvraty, vypjaté i dojemné situace a pokud neumreli, tak tam žijí dodnes :)

ArwenAragorn
25.03.2023 5 z 5

81%
Stal se z nich ostrůvek v moři Vyzáblých. Nestvůrně dlouhé končetiny, deformované, kostnaté hlavy, blýskající se oči. Byly všude, kam až dohlédla. Nebylo kam utéct. Cesta ven neexistovala.
____________________________________________________________________________________________________________________
Tento poslední díl série mě opět neskutečně bavil. I když je dramatický a hororově laděný, pěkně jsem si ho užila a odpočinula si u něj.
Doporučuji, je to taková pohádka pro dospělé.