Černá sanitka a jiné děsivé příběhy

Černá sanitka a jiné děsivé příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1016/cerna-sanitka-a-jine-desive-pribehy-1016.jpg 4 245 64

Černá sanitka série

povídky, příběhy, dobrodružství Bojíte se o své ratolesti, protože v okolí vašeho bydliště byla spatřena černá sanitka, jejíž posádka unáší malé děti, aby je rozřezala a rozprodala na orgány? Dřív než se v kině, nebo tramvaji posadíte, zkontrolujete sedačku, zda v ní nejsou zabodané injekční stříkačky nakažené AIDS? Ani za nic byste si nedali kebab v tom stánku na rohu, protože do něj přidávají sperma? Stali jste se obětí fámy, nebo je vaše opatrnost oprávněná? Folklor není pouze záležitostí minulosti, ale v podobě současných pověstí ...... celý text

knihomolka13
17.04.2018 5 z 5

Příjemné čtení, někdy mi to přišlo spíše vtipné než strašidelné a u některých povídek jsem nepřišla na to co mi tam má připadat děsivé, ale i přes to super knížka. :)

Flexa
23.01.2018 3 z 5

Zajímavý nápad. Některé příběhy mi přišly omílané ( tisíc variací na jeden příběh v jedné knize je trošku moc). Za mě tento díl 72%

medlovice
18.01.2018 5 z 5

Po chuti jsem se zasmála. Ano u nás ve Veselé nad Moravou taky jezdila černá sanitka a brala lidi, hlavně na sídlišti Hutník. V kině jsme taky měli nastražené nakažené jehly a každý měl kamaráda, co má kamaráda a tomu se to stalo. Je třeba umět se zasmát vlastní blbosti a vyrůst ze svých omylů. Hrůzostrašné ilustrace.

ecila13
20.12.2017 4 z 5

Před přečtením knihy jsem byla celkem v pohodě.
Teď mám v tramvaji strach, že mi někdo rozřeže žiletkou bundu a přestala jsem jíst kebab :-)

DiLay
25.05.2017 4 z 5

Erotogenní křeček mě dostal asi nejvíc :D

ManželéMannovi
21.04.2017 3 z 5

Zajímavé folklorní příběhy.

Mann

Jodgo
27.07.2016 2 z 5

Pribehy samotne ma zaujali, su zabavne a dobre sa citaju avsak tvoria nanajvys tretinu obsahu, zvysok tj. prevazna vacsina knihy su do omrzenia sa opakujuce blaboly kde sa to len tak hemzi narativom, korpusom, syžetom, oralnou transmisii, katartickym efektom a dalsimi vymyslenymi slovami. Ak cakate lahke citanie na skratenie si dlhej chvile vase ocakavania sa splnia na 30% ak cate nudnu ucebnicu o historii a vyvine ...vlastne som uz aj zabudol coho tak sa vase ocakavania splnia na 70%

minimonisek
14.07.2015 3 z 5

Městské legendy se mi líbily. Některé jsem slyšela poprvé, což mě překvapilo. Jiné pro mě naopak byly známé. Sbírka je zajímavá.

wooloong
05.05.2015 5 z 5

Městská legenda - fenomén dnešní doby. Slýchávala jsem je jako dítě u táboráku, vyměňovali jsme si je o přestávkách ve škole, vzájemně jsme se jimi strašili, když jsme se vraceli před setměním "z venku". Byla jsem potěšena, že měl někdo tolik entuziasmu, a pustil se do jejich shromažďování, aby nám předložil jejich soubor.

LordSnape
04.05.2015 4 z 5

Moje první oficiální audiokniha, kterou jsem doposlouchal od začátku až do konce. Příběhy jsou to zajímavé a vzhledem k tomu, že se zajímám o folklor a etnologii, tak se mi to nemohlo nelíbit. :-)

iva23
01.10.2014 4 z 5

Moc jsem se pobavila a dodnes se bavím, když poslouchám, jak se to a to stalo jednomu známému, který to povídal mému známému.

nokid
26.09.2014 4 z 5

Dobré. Jen mi není jasné, kde vzít jistotu, že se skutečně nic z toho nestalo...?

v.e.v.er.ka
30.08.2014 5 z 5

Super knížka spoustu historek znám, spoustu jsem si myslela že jsou opravdu pravda a samozřejmě tam byly úplně neznámé..... Něco pobavilo něco šokovalo... Víc takových knih ;-)

Lidudu
06.08.2014 4 z 5

Dřív si lidi vyprávěli, že se po Praze prohání bezhlavý rytíř, dnes si vyprávíme, že čivavu za čtyřicet papírů odnesl jestřáb =)
Každá doba má to svoje. Černá sanitka je pěkná a přehledná sbírka novodobého folkloru. Lidé vymýšlí příběhy, kterými se straší (například právě černá sanitka, nebo o lomu Amerika a vojáku jménem Hagen) nebo uklidňují a dávají si naději (ta verze o Pérákovi, co dával nacistům na frak). Mě se to líbí moc

Seraphin
21.07.2014 odpad!

Zajímavé na téhle knížce bylo jen to, že asi každý zde objevil něco co už slyšel od známých nebo četl jako hoax v emailu. Knížka mi vůbec nepřijde jako nějaké zvláštní umělecké dílo, jen obsahuje přepsané fámy co někdo někdy řekl a předlouhé vysvětlení, že se o žádnou historku nejedná a to může být pro čtenáře velmi náročné, zdlouhavé a nudné. Pokud si chcete přečíst něco strašidelného doporučuji kvalitní hororové knihy nebo pověsti českých měst, hradů, zámků apod. nebo časopis Enigmu.

elin.m
01.11.2013 5 z 5

Kamarádka kosmetičky mojí kadeřnice říkala... že je to skvělá knížka! :)
...a rozhodně nešlo o žádný mýtus! Doporučuji!

mh.mail
10.07.2013 3 z 5

Autor encyklopedicky zpracovává některé typické městské legendy, které jsou vypravěči podávány za zaručenou pravdu. A jako encyklopedii je potřeba knihu číst.

Skjaninka
08.06.2013 1 z 5

Povesti a fámy, ktorých vysvetlenie by som si s radosťou nechala ujsť. Nielenže som o niektorých ani nepočula, ale spústa z nich bola vyslovene smiešna, nelogická a nepochopím, ako také blbosti niekto chce riešiť a rozoberať. Čiernu sanitku zakopávam hlboko do čiernej zemi a obsah tejto knihy bude pre mňa len fámou, ktorá v mojej hlave zapadne do "priahradky" nenávratne zabudnuteľných kníh.

Dáma s hrnstjm
21.05.2013 5 z 5

Ke knize je třeba přistupovat jako k populárně naučné literatuře, tedy pozor! - autor se vás pokusí nenápadně vzdělat ve svém oboru. Petr Janeček shromáždil obrovské množství materiálu - městských legend z různých koutů světa, takže byl schopen definovat shodné znaky a rozšíření legend až k nám do Čech. Je až neuvěřitelné, kolik současných českých děsivých historek - ano, přesně těch, které se staly známému vašeho známého ve vedlejším městě a někomu na druhém konci ČR - vzniklo na druhém konci světa a v průběhu doby se dostalo až k nám. Knihu jsem četla spíš jako odbornou publikaci z oboru folkloristiky a příběhy byly pro mně spíš zábavným ukázkovým materiálem. Naučné pasáže mě bavily, dozvěděla jsem se hodně nových informací. Černá sanitka jako celek měla obrovské štěstí, že došlo k natočení pořadu ČT1 na motivy knih - jinak se obávám, že by tato autorova mravenčí práce nedošla takového rozšíření, což by byla obrovská škoda!

Miss Utahraptor
13.01.2013 4 z 5

Název knihy klame tělem- děsivých příběhů zde mnoho není. Ano, nějaké mohou (hlavně v ústním podání) vystrašit, ale mnohem více zde zmiňovaných "městských legend" spíše pobaví, znechutí, popřípadě donutí k zamyšlení jaktože tomu někdo může doopravdy uvěřit.
Oceňuji rozbor většiny příběhů, uvedení různých verzí a zasazení do kontextu celosvětového folkloru. Kniha je dobře uspořádaná- dle jednotlivých tematických okruhů (auto, VŠ&SŠ, prostředky MHD...)- a doplněná zajímavými ilustracemi.
Jako jednoduchý folkloristický rozbor určitého fenoménu- moderních legend- bych hodnotila 90%, díky názvu jsem však očekávala něco trochu jiného... Bezpochyby ale jde o velmi zajímavou publikaci.

pověsti pověry strach folklór městské legendy historky fámy HOAX

Petr Janeček
česká, 1978
2006  70%Černá sanitka a jiné děsivé příběhy
2007  77%Černá sanitka: Druhá žeň
2015  67%Krvavá Máry a jiné strašlivé historky
2008  75%Černá sanitka: Třikrát a dost
2009  70%Černá sanitka: To nejlepší

Kniha Černá sanitka a jiné děsivé příběhy je v