Černá křídla Cthulhu

Černá křídla Cthulhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231940/bmid_cerna-kridla-cthulhu-231940.jpg 3 107 107

Černá křídla Cthulhu série

Dílo H. P. Lovecrafta inspiruje umělce už celá desetiletí. Stephen King o Lovecraftovi prohlásil, že je „největším tvůrcem klasického hororu dvacátého století“. V tomto svazku nám S. T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta a vše s ním související, jenž mimo jiné restauroval jeho povídky pro jejich nedávná definitivní, anotovaná vydání, představuje jednadvacet povídek kosmické hrůzy, inspirovaných jak dílem, tak myšlenkami a životem „podivného pána z Providence“. Do své první lovecraftovské antologie vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou Laird Barron, Ramsey Campbell, Caitlín R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Michael Marshall Smith a další, jež nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Black Wings of Cthulhu , 2010

Enforcer
08.02.2016 4 z 5

Výborná antologie. Po roce jsem se k ní vrátil a po druhém přečtení mi i zařazení několika na první pohled slabších povídek zapadlo do kontextu. Jediným skutečným úletem mi přijde Rotterdam, který nemá s hororem společného ani zbla .

eraserhead
18.01.2016 4 z 5

Pro zasvěcené, kteří odhalují každou zmínku či narážku, velmi dobrá věc a příležitost nahlédnout na téma z jiných úhlů a pohledů. Pro nezasvěcené dobrá možnost jak se s Mistrovým dílem setkat a nechat se k němu nakopnout. Při takovémto rozsahu je jasné, že kvalita povídek bude trochu kolísat, jsou tu asi tři povídky, které mě vůbec nebavily a nezaujaly, jedna povídka mě doslova nudila skoro celou dobu ale v závěru se neskutečně zajímavě rozvinula a docela mě pohltila. Většina povídek je dobrých, hodně velká část povídek jsou parádní, nejednou vcelku originální (což je při zadaném tématu co říct). Z tématického hlediska povídky zabírají široké spektrum tématické palety. Už se těším na pokračování, ale ještě více mám chuť zase sáhnout po originálu, Mistrových povídkách.

Melic
15.01.2016 3 z 5

Vzhledem k ohlasům zde jsem neměl vysoké očekávání. První 2 povídky mě ale příjemně překvapily, první lovecraftovským stylem, druhá obsahem. Pak úroveň poklesla, asi 2 nebo 3 povídky bych ani do této knihy nezařadil - např. Rotterdam. Některé mi naopak přišly povedené a nápadité (Obyvatelé Strašidlesa, Korespondence Camerona Thaddea Nashe, atd). I když celkově se jedná o průměrné dílo, druhý díl si rád přečtu.

Eicherik
10.11.2015 3 z 5

Tahle knížka má mimořádně pěkný obal, ale povídky, což je samozřejmě to důležitější, jsou bohůmžel slabší.

minimonisek
21.10.2015 3 z 5

Z knihy mě nejvíce zaujaly poslední povídky. Některé povídky byly horší jiné zase lepší, tak už to v antologiích bývá. Mám radši čtivější styl knih a některé povídky se mi zdály zbytečně dlouhé a kostrbaté. U jiných byl naopak zajímavý námět a konec - Tunely, Záhadná záležitost, Záměna a Korespondence Camerona Thaddea Nashe. Navíc chválím pěkný přebal.

lazarus
13.08.2015 3 z 5

Lovecrafta a jeho mytologii mám hodně rád. K tomu je sbírka velmi hezky provedena a cena od Laseru taky nebyla vůbec špatná. Tak proč jen tři hvězdy?
Ony ty povídky totiž za moc nestojí. Opravdu mě zaujaly tuším jen dvě z těch celkových jednadvaceti. Většinou to jsou takové ty neohrabané pokusy vykuchat z úspěšného světa pana Mistra nějakou tu další epizodku. Jenže nejsou ani trochu originální a už vůbec ne mrazivé. Prostě Lovecraft je jen jeden a tady nikdo nepřišel s ničím novým. Takže tři hvězdy jsou za ty dvě, co mě bavily a za krásnou obálku knížky. Škoda.

Davies182
22.02.2015 4 z 5

Fascinující a velmi sugestivní panoptikum hororových povídek. Díky knize jsem prozřel a uvědomil si, že nemít všechny Lovecraftovy sebrané spisy ve své knihovničce je hřích, který se neodpouští. Korespondenci Camerona Thaddea Nashe řadím mezi jedny z nejlepších krátkých prací, jaké jsem kdy četl, brrr...