Na křídlech orla

Na křídlech orla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113768/mid_na-kridlech-orla-Lf9-113768.jpg 4 497 88

Orel série

Píše se rok 42 našeho letopočtu. Quintus Licinius Cato právě dorazil do Germánie, aby nastoupil jako nováček do II. Legie, nejúdernější jednotky římské armády. Jako by pro mladíka, který zatím zápolil spíše s knihami, nebylo přivykání tuhého vojenského režimu už dost, musí navíc čelit nechuti řady svých nových druhů, když vyjde najevo, že díky konexím u imperátorova dvora byl jmenován do hodnosti, která ho staví nad ně. Stává se zástupcem jejich velitele Macra, neohroženého centuriona, pokrytého jizvami mnoha bitev. Ve vojenských akcích, které ho čekají, bude muset dokázat mnohem víc než obyčejný nováček. Při krvavém střetnutí s bojovníky místních germánských kmenů dostane Cato příležitost ukázat, co v něm opravdu je. Vzápětí se mezi legionáři roznese zpráva, že příští tažení má za cíl zemi, která platí za nejbarbarštější končiny známého světa – Británii. Po dlouhém pochodu na západ dostanou Macro s Catem neobyčejný úkol. Má jít o součást spiknutí, které ohrozí samotného císaře daleko v Římě?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Under the Eagle , 2000

dingo-diegon
26.03.2019

Nemáte někdo tuto knihu na prodej? Pokud ano prosím napište na benek.miroslav"zavináč"gmail.com děkuji.

Pampalini
22.01.2019 5 z 5

Výborne napísaný príbeh v zaujímavom prostredí. Legionári reprezentujú civilizáciu a bojujú proti barbarom - zvyčajne u nich a na ich území. Ale prečo nie, ktovie, ako to bolo v skutočnosti? Rím je atraktívne dekadentný...

Mirbu
30.12.2018 4 z 5

Římané mě baví a obzvlášť, když se v tom dá najít kus historie.

francouz
20.10.2018 5 z 5

Konečně se mě do ruky dostal první díl. Je opravdu velmi zajímavé sledovat mladého a nezkušeného Catona, jak získává zkušenosti nejenom z běžného života vojáka římské legie, ale i to jak musí zapomenout na poklydný život v paláci, na čtení a studování a začít dokazovat, že z něj jednou může být dobrý velitel.
K tomu, jako obvykle všude přítomné intriky, které číhají na Catona a jeho centuriona Makrona. Opravdu nádherný pohled na dobu, kdy většina známeho civilizovaného světa, žila v naprosto nesrovnatelných podmínkách, a tak když putujete společně s legii z Germanie do Británie, nevidíte, žádné výdobytky, které byly běžné pro Římany.
Krásné pojednání plné napětí, trochy sexu a intrikování proti Císaři.

boxas
19.10.2018 5 z 5

Málokdy je kniha napínavá a poučná zároveň. Tady to však platí na 100 %!

ropo
27.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha! Doslova jsem ji hltal. Některé postavy mě sice naštvaly, ale co člověk nadělá, tak to prostě chodí. Určitě doporučuji přečíst.

Smardik17
11.06.2018 5 z 5

ke knize bych se stoprocentně nedostal, nebýt skvělého Marka Holého. Díky jeho fantastického hlasu, v audioknize Duna, jsem se dostal k Catovi. Vůbec jsem nečekal, že mě příběh tak pohltí. Nedokáži knize nic vytknout.

Zmitko.m
25.04.2018

Kniha Pod znakem orla se mi hodně líbila..Velice vtipný byl začátek při nástupu Cata k legii a hodně dobře jsou podle mne zpracovány poměry a vztahy v armádě.Kniha se příjemně četla a určitě se chystám na další díly..

PPxy
14.04.2018

Tak jsem si to půjčil v knihovně, pustil se do čtení, abych po chvíli zjistil, že už jsem to četl… Jo, četl, ale jako Pod znakem orla!
Nečtu všechny komentáře, takže nevím, zda už na to upozornil někdo jiný.

mi-380
26.03.2018 4 z 5

Nad dějem, který se tak nějak trhaně posouvá vpřed, vítězí pěkně popsaná atmosféra a prostředí v římských legiích. Ty byly na počátku našeho tisíciletí ještě ve výborné formě a jejich mašinérie byla téměř neporazitelná. Jejich střetnutí s Germány a Kelty se dají přirovnat k tažení španělských conquistadorů proti Indiánům nebo americké armády proti Saddámovskému Iráku. Ztráty sotva 1:10. Dobyvačné války pro slávu, spravedlnost, víru, území, lidská práva, v první řadě ale pro peníze.
70 % (208 hodnotících s průměrem 87 %).

jiri2737
03.03.2018 4 z 5

Kostrbatý jazyk a/nebo překlad (orlonoš překlad: nosič orlů). Kladem je detailní popis obdivuhodné organizace legií a života římských legionářů. Rozpad římské říše vrhl Evropu tisíc let nazpátek. Kniha je nabitá dějem.

bookmen
26.02.2018 5 z 5

Moc dobře napsané, perfektní znalost prostředí. Kniha mne naprosto pohltila

KAREL6725
28.01.2018 5 z 5

Moje první setkání s Catem a Macronem , tohle mě chytlo okamžitě. Skvělé napsané, napínavé , sympatičtí hrdinové. Kniha se četla dobře, úplně mě pohltila. Spokojenost historické romány moc nečtu, tedy kromě Cornwella série Sharp. Tohle není opravdu špatné, nejhorší bylo zpětně sehnat všechny díly . Gladiátora od Scarrowa jsem sháněl přes dva roky , tak že vím , že o tuhle sérii je velký zájem . Za mě plný počet hvězd.

martin č.
20.12.2017

já to tedy nečetl, ale proč, když se jedná o rok 42, je na obálce Marcus Aurelius vládnoucí o 120 let pozděj? Trochu matoucí.

orinka3
22.11.2017

Nemohla jsem se odtrhnout. Hrubozrnný a skvělý Macro, statečný a chytrý Cato...skvěle napsáno, čtenář se jakoby stává postavou v ději, tak je to živé a pravdivé. Už se těším na další díl. Jo, a obdivuji organizovanost římských legií a úžasný pořádek v dokumentech. To si člověk v dnešních podmínkách těžko představuje. Žádný telefon, všecko jen rukama a přesto to klapalo.

achilles
22.09.2017 5 z 5

Skvělé. Nechybělo nic. Velice zajímavě pojaté období. Téměř encyklopedické vysvětlení fungování a složeí římské armády (legie). Každý si přijde na chuť. Intriky, politika, válka -prostě klasický Řím.

woodward
30.08.2017 3 z 5

V mnoha komentářích na DK jsem se nechal slyšet, jak si považuju autorů, kteří "vědí o čem píší" a teď jsem trochu na rozpacích. Protože Simon Scarrow má docela určitě rozsáhlé vědomosti o dějinách dobývání Británie římskými vojsky, o poměrech v říši za císaře Claudia i o organizačním uspořádání, bojových technikách a podmínkách každodenního života v římských legiích. Autor toho opravdu hodně ví, koneckonců i stylizovat umí tak, aby to nebylo "kostrbaté čtení", ale s fabulací je fakt na štíru. Přečetl jsem první tři díly série o Catonovi a Macronovi, ale ten čtvrtý už mi prostě vázne v krku. Je to furt stejný. Někteří komentátoři si tu pomlaskávaj, jak pěkně autor popisuje bojové scény... jenže sto padesátá třetí bojová scéna je něco jako sto padesátý třetí švestkový knedlík. Jen umanutý knedlíkožrout je schopen ho spolknout a ochoten nad tím jásat. Obávám se, že už ani ten čtvrtý díl nedotáhnu do konce. Za důkladnou znalost "matérie" dávám tři hvězdy.

pidas
06.08.2017

Neříkám že tohle je nejlepší série knih ale rád bych ji zařadil do své knihovny a chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s její koupí a jestli ano bylo by báječné kdyby jste mi dal vědět a předem děkuji.

MorriconeTheGod
09.05.2017 2 z 5

Dost těžké zklamání. Je to spíš jak nějaký románek pro týnejdžry v rádoby starořímském balení. Žádná zásadnější myšlenka, celkem mizerně napsané...aspoň můžu autora zařadit k nežádoucím a zabývat se něčím dalším (děkuju Sájmí, žes mi to zjednodušil :D ).

Bašťák
21.03.2017 3 z 5

Ano, je to takové jednodušší, nicméně oceňuji především popis bojových scén a dobře podanou atmosféru života v legionářském táboře. Dobré