Na křídlech orla

Píše se rok 42 našeho letopočtu. Quintus Licinius Cato právě dorazil do Germánie, aby nastoupil jako nováček do II. Legie, nejúdernější jednotky římské armády. Jako by pro mladíka, který zatím zápolil spíše s knihami, nebylo přivykání tuhého vojenského režimu už dost, musí navíc čelit nechuti řady svých nových druhů, když vyjde najevo, že díky konexím u imperátorova dvora byl jmenován do hodnosti, která ho staví nad ně. Stává se zástupcem jejich velitele Macra, neohroženého centuriona, pokrytého jizvami mnoha bitev. Ve vojenských akcích, které ho čekají, bude muset dokázat mnohem víc než obyčejný nováček. Při krvavém střetnutí s bojovníky místních germánských kmenů dostane Cato příležitost ukázat, co v něm opravdu je. Vzápětí se mezi legionáři roznese zpráva, že příští tažení má za cíl zemi, která platí za nejbarbarštější končiny známého světa – Británii. Po dlouhém pochodu na západ dostanou Macro s Catem neobyčejný úkol. Má jít o součást spiknutí, které ohrozí samotného císaře daleko v Římě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113768/na-kridlech-orla-Lf9-113768.jpg 4.4338

Cato 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Alpress

Under the Eagle, 2000

Kniha Na křídlech orla

špulo

Príjemne pohodové čítanie plné akcie striedanej s politickými vylomeninami starých dobrých Rímanov. Užijú si to jak znalci danej doby, tak historickí laici. Jediné, čo mi trochu vadilo, že sa autorovi nepodarilo vtiahnuť ma úplne do bitiek. Chcelo by to popísať trochu detailnejšie. Alebo proste nejak inak. Aj výcvik hlavného hrdinu sme prebehli japonským rýchlikom. Mohol sa s tým pán spisovateľ viac vyhrať. Výsledkom je trochu odľahčená verzia cornwelloviek. Ale, jinak dobrý :)))

mitsucz

Historické romány mám rád a příběh Catona a Macra je vyprávěný skvěle. Popis tažení mocného Říma z pohledu vojáků v první linii i intriky senátorů a velitelů legií, vše do sebe krásně zapadá. Takhle si představuji relax u knihy :-)

Marika Vanova

Už jsem dlouho nečetla knihu o Římanech, ale tahle mi sedla, autor píše velmi čtivě, těším se na další díl.

petrv

Dobré, ale popravdě takovýhle příběh se může odehrávat a také odehrává kdekoli. Stejný námět mají desítky knih nebo filmů. Outsider přijde do prostředí kde si musí nějakým způsobem získat respekt. Je vcelku jedno, jestli je to vězení, armáda nebo nová firma.. námět je stále stejný a tady nic nového nepřináší. To že Scarrow vystudoval historii tady není znát, to co se o Římu čtenář dozví zde, na to nemusí nijak studovat, stačí být trochu informovaný laik. Prostě oddychovka z atraktivního prostředí, nic navíc.

Rihatama

Úžasná, plastická historická freska z 1. století velkého Říma. Římské legie bojují tu s Germány, tu s Brity. Drsná společnost legionářů, řinčení zbraní, oplzlé vtípky, odvaha, čest i zrada a intriky... Na příbězích mladého rekruta a bývalého otroka Quinta Licinia Catona a jeho nadřízeného, ostříleného centuriona Lucia Cornelia Macrona, vystavěl Scarrow epický starořímský příběh, který mě vtáhl a nepustil tak, jako temná bažina své oběti. Upřímně, nečekala jsem, že mě román tak pohltí. Ležela jsem s vojáky v bahně, číhala v křoví a cítila bušení srdce při bojovném řevu protivníků... Román je psán s takovou lehkostí, jako by Scarrow sám býval legionářem a sám s oštěpem bojoval proti barbarským nájezdníkům. Lahůdka. A to mě kdysi dějepis bavil spíše sporadicky.

jakub87

Jestli někdo píše nejlepší romány s tématem římských legií, tak je to Simon Scarrow. Způsobem psaní bych ho postavil na roveň Bernarda Cornwella. Do detailu vylíčené situace. Děj je svižný, ani chvílemi se člověk nenudí. Čte se to skoro samo.

renefer

Hezké čtení, kdo má rád příběhy ze starověkého Říma tak si přijde na své. Celý děj se točí kolem 2. legie a propuštěného otroka Catona. Poslouchala jsem jako audio a přesto, že vypravěč zpočátku zaměňovat střídavě jméno centuriona Macra za Marca, dalo se.

BlackBlade

Příjemně mě to překvapilo, má to nápad, spád a těším se na další díly.

Vojna a mír I.
Vojna a mír I.