Čas čarodějů

Čas čarodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/571/mid_cas-carodeju-g60-571.jpg 3 43 10

V novém historicko-fantastickém románu se poslové vyspělé lidské civilizace snaží zabydlet mezi pozemšťany 16. století. Jsou to hrdinové z knihy Mosty přes propast času a už jednou se o to pokusili ve Španělsku, kde se seznámili s mladým Rudolfem II., a nyní se znovu setkávají na císařském dvoře v Praze. V románu vystupují i další historické postavy - Vilém a Petr Vok z Rožmberka, císařova družka Kateřina de Strada, mořeplavec Francis Drake. Byl to čas čarodějů, v Praze působili mágové a alchymisté a stala se tu řada fantastických zázraků a záhadných událostí, které autorka díky svým hrdinům z technicky vyspělé civilizace dokáže vysvětlit. Ale oni sami hledají odpovědi na otázky směřující do budoucnosti. Byli při objevitelských plavbách kolem světa, na buddhistické Srí Lance poznali jiný způsob života a Maé, jedna z hlavních hrdinek, nahlédla hluboko do duše Petra Voka. Byli také svědky nesmyslných válek ve jménu Boha, a přesto si po všech protichůdných zkušenostech utvořili představu lepšího života pro člověka, který může být nadějí budoucnosti.... celý text

zebrazoma
05.06.2023

Odkladám nedočítané a nehodnotím. Síce sci-fi milujem, "Mosty přes propast času" som zvládla, ale toto bol chaos a dosť nuda.

Marsí5
21.02.2023

(SPOILER) No.... Jak to vyjádřit :-/
Knížku jsem si vybrala do výzvy, takže jsem ji dočetla, ale musím říct, že se mi moc nelíbila.
Hlavní problém vidím v tom, že kniha není uvedená jako součást série. To je velká škoda, protože kvůli tomu od čtenářů získává horší hodnocení. Kdybych věděla, že s "Mosty přes propast času" je tento příběh tolik provázaný, nebyla bych tolik zklamaná a spíš bych sáhla po předchozím díle.

Na "škále zmatenosti" od jedné do deseti jsem byla asi tak na úrovni 12...
Velké množství postav, špatná orientace kdo ke komu patří, v průběhu pokus o přejmenování (když už se jakž takž orientujete), kterého se stejně nikdo nedrží. Podobně je tomu v popisech historických událostí. Také zmínky o jiných světech, posláních, vynálezech a situacích, které se už odehrály....

Navíc mi úplně neseděla kombinace skutečné historie a sci-fi. V tomhle podání to prostě nebylo ono.

Doporučuji nejprve přečíst předchozí díl a teprve poté můžete hodnotit celý příběh. Rozhodně není dobrý nápad tyto dvě knihy oddělit.

Galadwen
29.12.2020 2 z 5

Mosty přes propast času jsou jedna z mých nejoblíbenějších knih, ale pokračování se autorce nepovedlo, je slabé, zmatené a prostě divné, ničím si mne nezískalo.

Luigi1
22.11.2020 4 z 5

Vaňková mě překvapila,že se pustila po tenkém ledě do fantastického scénáře.Neříkám,že kniha je špatná,ale Vaňkové spíš sedi historie ve které je jednička.

Kačka468
08.08.2019 5 z 5

Kniha je v podstatě druhým dílem knihy Mosty přes propast času, naprosto plynule na ni navazuje. Mně se obě knížky moc líbily, jsou čtivé, moudré, k zamyšlení. Dokážu si představit, že se kniha nemůže líbit někomu, kdo si nepřečetl "Mosty", protože pak se v knize pochopitelně nemůže vyznat, nezná hlavní hrdiny, jejich historii, pohnutky, potřebné souvislosti. Jako pokračování Mostů však tato kniha nezklamala, je úžasná.

pingu1
23.02.2019 2 z 5

Knížka mě nenadchla, myslím, že by se autorka měla držet svého jistého a nemíchat se do sci-fi... :-(

lapagerie
31.08.2017 2 z 5

Taky jsem, jako mnoho jiných čtenářů, doufala, že jde o příběh z rudolfínské doby. Anotaci jsem bohužel přečetla rychle a ne příliš důkladně... Návštěvníci z jiných světů, spousta jmen a "označení", která se neustále mění, klony... Pro mě chaos. Paní Vaňkové zůstanu věrná, ale jen historickým ságám.

Kerberos
28.06.2017 3 z 5

Kniha mě zklamala,od autorky očekávám víc.

alef
10.06.2015 3 z 5

Neodolala jsem a hned jak jsem dočetla Mosty přes propast času, vrhla jsem se na pokračování, prostě jsem chtěla vědět, jak to paní Vaňková vymyslela a jak vše dopadne.

Tak se nám to trochu zamotalo … Tareni jsou postupně Juanové, Diegové, … pak zas Hansové, a teď tu máme Toníky a spol. … musím říct, že jsem se v té změti jmen začala poněkud ztrácet … a tak mi nezbylo než je pustit z hlavy a nechat vše plynout, … držela jsem se toho, co je pro naše adalany-pozemšťany, tak prosté – jména nejsou důležitá, ale to, co je uvnitř :-).

I v tomto pokračování se setkáváme s trochu zvláštním žánrem dobrodružné historicko-romantické sci-fi, v Mostech ... jsem si na něj zvykla, a tak mě teď už nic nerozptylovalo – proto jsem se v klidu mohla přesunout do času čarodějů – a být svědkem nesmyslných válek a nedorozumění ve jménu Boha, pak do jižních Čech k pánům z Rožmberka a do Prahy plné alchymistů a magie – a záhadné události na sebe nenechaly dlouho čekat – a tak konečně znám historii létajících košťat :-)… a tam někde v dálce, až na obzoru, tam „problikává“ naděje – pro nás a budoucí generace :-).

Katuska001
08.12.2012 2 z 5

Knížka mě zklamala, těšila jsem se na příběh z "rudolfinské" doby a osudy historických osobností Čech a místo toho se knížka zabývá převážně osudy "mimozemšťanů" po celém světě. Očekávala jsem něco jiného, zvyklá na autorčiny knihy o Přemyslovcích a Lucemburcích.