Stín noci

Stín noci https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154071/bmid_stin-noci-o6u-154071.jpg 4 836 158

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Shadow of Night , 2011

Niky91
30.06.2019 3 z 5

U druhého dílu z mého pohledu klesla kvalita, tedy jsem ubrala hvězdičku. Je zajímavé, jak se procházejí v minulosti, i co tam nacházejí, ale raději mám přítomnost.

Niu
18.06.2019 2 z 5

Na to, že jsem knihu četla cca měsíc a půl, to byla nesnesitelně dlouhá doba. Omlouvám se všem příznivcům. Někdy u šesté kapitoly byl pocit - tak tohle fakt nepůjde. A pak jsem si řekla, že to dočtu, abych ten odpad mohla dát. Ale nakonec dávám dvě *. Napsat knihu je umění a líbí se mi zasazení do historie a proplétání osobností. Co už se mi nelíbilo - lidí i jmen bylo až moc (asi i pan King by byl překvapen a že já Kingovky zbožňuju); to co bylo tak rozvláčně napsáno na pět set a něco stran, mohlo být zkráceno na polovinu. A ach jo, ale tenhle Twilight šmrcnutý Padesáti odstíny šedi ... to jako fakt???? Hlavní hrdinové jsou mi až moc proti srsti. A autorku jsem nepochopila v popisování kouzlení - nedovedla jsem si představit, co Diana zrovna dělá. Do knihy jsem se začetla až po několika kapitolách a to pak šlo rychle, ale odhodlat se začít, pro mne jako milovnici knih - největší horor. No, nebýt Čtenářské výzvy, asi bych to po té šesté kapitole vzdala, ale když jsem vydržela 2/3, tak i tu Knihu života přelouskám, aby byla série definitivní a výzva splněna.

Mikky01
31.05.2019 5 z 5

Příběh byl uveden do krásného 16. století, kde byl popsán tehdejší život a Londýn roku 1590. V průběhu toho, co jsem četl knihu jsem si musel dohledávat různé informace o této době, protože většina postav je uvedena podle skutečnosti, tak abych věděl co a jak :-D. Každopádně, samotný příběh byl takový, jaký jsem ho očekával - Diana konečně zjistila, jaké má schopnosti, Mathew se dozvěděl bližší informace o varu krve a smířil se smrtí svého otce a stala se z nich v té době opravdová rodina :-). Sice druhý děj byl trošku utahanější, ale to vůbec ničemu nevadí.

akinomV
30.05.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh jako v prvním díle. Navíc se mi líbilo, že se část děje odehrávala v Praze za Rudolfa II nebo v alžbětinském Londýně.
Ačkoliv by někdo mohl namítat, že děj je pomalý, mě toto tempo naprosto vyhovuje a na to, že kniha má přes 500 stran, přečetla jsem si poměrně rychle.

Monul.ka
10.05.2019 4 z 5

Někdy trochu zmatené až jsem se občas ztratila v souvislostech. Víc postav, které se občas pletly. Každopádně mě druhý díl bavil víc než první (přičítám to pro mě zajímavějšímu 16. století)

roman9276
07.05.2019 5 z 5

Nooo, tak pokračování Času čarodějnic se oproti prvnímu dílu táhlo trochu víc až mě to docela otravovalo, proto mi taky trvalo docela dlouho se Stínem noci prokousat. Ale pak se to docela svižně rozjelo, konečně odhalíme jaké schopnosti Diana má a začne s nimi pomalu pracovat. Úžasná část byla, když hlavní postavy navštívily Prahu. Golem, Rudolf II. a procházky po Praze, to bylo úžasný, hned jsem dostal chuť se do té doby podívat, ale tak nějak jsem čekal bitku nebo větší akci, ale bohužel, jsem se nedočkal, snad teda v příštím díle.

Pavla79
02.05.2019 5 z 5

Ano, trochu utahané.., ale po dočtení celého dílu si myslím, že to tak mělo být. Samozřejmě nejkrásnější část Praha, kdy se spolu s četbou misily vzpomínky na Pekařův Císař, nebo na Werichovu píseň o Gólemovi. :) Pokud dotočí i seriál, jsem moc zvědavá na tuto pasáž. Jdu se vrhnou na konečný, třetí díl.

Dani3
02.05.2019 4 z 5

Stín noci má neuvěřitelně pomalý děj. První polovině by výrazně pomohlo zkrácení, autorka se tu věnovala spoustě nový vedlejších postav na úkor děje a ústřední dvojice. Druhá polovina byla už zajímavější, zejména ta část z rudolfínské Prahy.

Na můj vkus Diana až moc dlouho hledala čarodějku, která by ji učila. Líbilo se mi, co Diana zjistila o sobě a o své moci, ale tkaní kouzel pomocí barevných provázků mi přišlo hodně úsměvné. Taky mě trochu překvapilo, jak neschopného tu vykreslila autorka Matthewa. Měl to být přece světa znalý válečník a špion, ale skoro nic se mu nepodařilo.

Eeli
18.04.2019 2 z 5

Oproti prvnímu dílu byl tento opravdu slabý. Přes sedm set stran trvající nudy. To důležité pro posun děje by se vešlo na méně než polovinu. Vývoj postav téměř nijaký (až na pár výjimek) a zapojení autentických historických postav tentokrát nepřineslo kýžené vysledky. Celkově této knize prostě tak nějak chyběla dynamika.

x-lee-x
12.03.2019 5 z 5

Jsem nadšená. Byly tam chvíle, kdy sem měla problém se prokousat textem, ale to bylo jen zpočátku, kdy se přenesli do minulosti a mě trvalo než sem zvládla překonat cestu časem i já. Oblíbila jsem si tam hlavně některé postavy a bylo mi líto, že se s nimi musím rozloučit. Nejúchvatnější byla asi Praha. Třetí díl na mě už čeká :)

Peetullka
09.03.2019 1 z 5

Knihu jsem vzdala a odložila. První strany vás vtáhnout do děje, ale za dalších padesát nuda . Velmi natažené a dlouhé dialogy . Vztah Matthewa s Dianou bez emocí. V postavách ze 16.stoleti jsem se ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Jedna scéna s Philipem mě velmi zaujala a dala jsem knize ještě šanci, ale ne, nedá se to.
Seriál mě velmi bavil, ale kniha i stylem psaní obrovská nuda.
Takže na vývoj toho příběhu si počkám ve formě seriálu.

Shanib
06.03.2019 1 z 5

Strašně mě to mrzí, ale vzdala jsem to. Ačkoliv mám tento žánr ráda a první díl se mi líbil, tohle byla strašná nuda. Dlouhé rozhovory v podstatě o ničem (když jsem nakoukla o pár stránek dál, zjistila jsem, že by se nic nestalo, kdyby to tam nebylo). Množství nových postav, jejichž jména se mi slévala a hodně jsem se v nich ztrácela (a vlastně to bylo jedno). Vztah Matthewa a Diany ve mně nevyvolával už žádné emoce a navíc mi lezlo na nervy, jak se Diana pořád snažila vyhýbat tomu, aby se naučila ovládat své schopnosti.
Nevěřím tomu, že to říkám, ale počkám si na vývoj příběhu prostřednictvím seriálu.

maca1245
27.02.2019 3 z 5

Líbil se mi o trochu míň, než první díl. Podle mého tam bylo více hluchých a nudných pasáži.

mandari
21.02.2019 3 z 5

Narozdíl od prvního dílu mě tento dost nudil. Nebylo to vyloženě špatné, ale hrozně zdlouhavé a dost špatně se v tom orientovalo. Doufám, že poslední díl tomu opět pozvedne kvalitu.

slezakmartajh
06.02.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o to víc že byl z 16.století historické romány mám ráda,popis středověku se mi líbil Alžbětinská doba, Pražské historky super.Pravda místy je děj zbytečně zdlouhavý jindy zase naopak uteče půl stránky a je po...:-)
Ale knížky mě pohltily a chystám se na třetí díl.

Michalka98
05.02.2019 5 z 5

I druhý díl této trilogie mě nesmírně bavil. Líbilo se mi propojení fantasy příběhu s historií. Musím velmi pochválit autorčin popis středověku, protože já měla pocit, že se skutečně nacházím v 16. století. Těším se na poslední díl.

BarkaS
02.02.2019 3 z 5

Je to trochu utahané, až příliš přitažené za vlasy. Ale není to úplně špatné. Reálie 16. století zajímavé, i když potenciál nebyl dle mého názoru zcela využitý. A Diana mi trochu lezla na nervy.

Ferum
31.01.2019 5 z 5

Druhou knihu jsem přečetla ještě rychleji než první.
Sice byla místy utahaná, že jsem si občas říkala, proboha proč to tam je. Ale nakonec se to dalo přežít.

v.kalabova
28.01.2019 4 z 5

Děj se trochu táhl a občas jsem se musela přemlouvat abych se pustila do čtení, ale poslední strany byly napínavé a četly se samy. Nakonec mi ale stejně přijde, že na 530str. knihu se tam toho až tolik nestalo. Nicméně do třetího dílu se pustím i v rámci výzvy, takže jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

SoniaR
18.01.2019 5 z 5