Čáry života

Čáry života https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/mid_cary-zivota-EzE-323522.jpg 4 917 200

Čáry života série

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark , 2017

Peťule159
05.06.2017 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla dokopat ke čtení této knížky ... ale když jsem se do ní začetla nemohla jsem přestat číst. Příběh je podle mě napínavý a vzrušující. Nakonec jsem ráda že jsem jí přečetla. Doufám v druhý díl .

Fanttastica
31.05.2017 5 z 5

Kniha je super. Podle mě lepší jak Divergence.

Denaille
30.05.2017 4 z 5

Mě Čáry života příjemně překvapily. Je to trochu jiný šálek čaje než Divergence, ale kde mi Divergence přišla příliš zaměřená na young adult, tohle se blížilo spíše klasickému fantasy románu pro širší publikum... a možná proto nad tím i většina ohrne nos, ale já jsem už nějak zvyklá na protahující se scény a roztáhané popisy, které mi prostě k podobnému žánru sedí. Nebylo tam nic, co by mi vadilo a fakt se těším na pokračování (jen se děsím toho, že 99% všech podrobností si nebudu pamatovat).

PinkAlicorn
29.05.2017 5 z 5

Tahle knížka mě nadchla! Celý ten nápad, svět, zpracování... Obě hlavní postavy mi byly moc sympatické, dokázala jsem se do nich dobře vžít. Taky bylo fajn, že Cyra byla psána z pohledu první osoby a Akos ze třetí, takže se mi to nepletlo. Plus dávám i za LGBT postavy, je dobře, že se to v literatuře dnes nepovažuje za tabu.
Nemůžu se dočkat pokračování, je to vážně úžasné. A ten zvrat na konci jsem vážně nečekala... Nechci nic vyzradit, ale myslím, že to bude celé ještě pěkně zajímavé :)

Cyra
29.05.2017

Musím říct že mě kniha hodně překvapila ale prvních asi 10 stran nuda ale jak se příběh rozjel knihu jsem si oblíbila sice jsem velkým fanouškem The hunger games ale čáry života přidám do oblíbených knih, Veronica mě docela překvapila první jsem se bála že to bude hrůza jako aliance ATd.. ale jsem zpokojená

Nuray
23.05.2017 4 z 5

Když jsem si knížku kupovala, zaujal mě popis, ani jsem nekoukala, kdo je autorem ...

Příběh je sice poutavý, i když trošku ohrané klišé, což ale nevadí, kdo dneska taky vymyslí něco originální, že ? :-)
Každopádně už jen z toho prostředí bylo jasné, že tatáž autorka je i autorkou Divergence :-)

Podtrženo sečteno: Je to lepší průměr, znám lepší knížky, přesto se ale těším na další díl. Komu se líbí příběhy typu Divergence, případně třeba Hunger Games (což tedy nemůžu pořádně hodnotit, nečetla jsem to - jen dle filmu) určitě doporučuji!

girdi
20.05.2017 3 z 5

Pomalý rozjezd, zajímavý svět, předvídatelný děj. Nenadchlo mě to, ale možná tomu dám ještě šanci, třeba dvojka překoná jedničku ;-)

Any27
19.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka! Veronicin styl psaní se hodně zlepšil...jakoby "dospěla" o proti sérii divergence to bylo o hodně lepší! Hlavní hrdinové byly skvělí (teda..Akos byl malinko ubrečený...) nejvíc mě překvapil konec...prostě jí stačilo tak málo stránek, aby mě nalákala na další díl. Mám teď tolik otázek a pocitů...už se nemůžu pokračování dočkat. A ještě k tomu má kniha krásnou obálku (jen jsou na ní děsně vidět otisky prstů!)

Lioness01
14.05.2017 4 z 5

Prvních 13 stran bylo utrpením. Pak se ale příběh rozjel a opravdu mě bavil. Nedá se sice bohužel říct, že by byla knížka plná zvratů, což mám ráda, ale i přesto bylo čtení Čar života rozhodně kladným zážitkem.
Příběh Cyry mi dost připomínal Výjimečnou, konkrétně hlavní hrdinku Katsu. Stejně jako Cyra byla i Katsa "nástrojem smrti" panovníka fiktivní země. Oběma zemřely rodiče. A obě potkaly kluka z jiné země, který je sice úplným opakem bojovné postavy děvčat, ale bojovník je opravdu slušný. A stejně jako ve Výjimečné, i tady fungovaly jakési dary.
Nicméně příběh to mělo úplně jiný než Výjimečná. Knížce dávám 4 zasloužené hvězdy.

Veve721
11.05.2017 4 z 5

Bavil mě dvojí pohled na dary proudu, který výslednému dílu dodal mnohem hlubší význam. Taky oceňuju to, že přestože se jedná o Young Adult literaturu, autorka se nevyhýbá vášnivým scénám, bolesti, krvi nebo skalpování kůže... Díky tomu si výsledný příběh můžou přečíst i starší čtenáři a rozhodně si nebudou připadat divně, že čtou knížku pro náctileté. Drobným mínusem je pro mě příliš razící podobnost s Dcerou kostí a dýmu, kde si jeden z dvou znepřátelených národů také dělá do kůže na rukou zářezy za zabité protivníky. Už jsem několikrát říkala, že mi nevadí podobnost dvou příběhů, ale zároveň nemůžu nezhodnotit to, který z autorů téma zpracoval lépe. A v tomto souboji by za mně s přehledem zvítězila Laini Taylor, do jejíž postav jsem se tak zamilovala, že jsem kvůli nim několikrát málem uronila slzičku. U Čar života jsem si zatím tak silné pouto k hlavním hrdinům nevytvořila...

koolsavage
07.05.2017 3 z 5

Střídání pohledu vypravěčů a sympatické postavy, kterým můžete fandit. Motiv s proudem a dary mi trochu připomínal knihu Zoo City od L. Beukes. Konec je otevřený a nechává některé otázky a odpovědi do dalšího dílu, ale aspoň se máme na co těšit. /3,5*/

Acinore
03.05.2017 3 z 5

Takový nijaký, zdlouhavý, četla jsem to tak dlouho až jsem to ani nedočetla... Už asi nic pro mě :) ale puberťákům se to určitě líbit bude.

Akemi4
02.05.2017 3 z 5

Tohle byla hrozně nevyrovnaná knížka.
Začátek mě nudil tak, že jsem ji málem ani nezkoušela přečíst. Pak se to ohromně rozjelo (resp. začala část, kde už vypráví Cyra) a hrozně mě to zaujalo... no a konec zase takový nijaký a poměrně předvídatelný.
Nakonec hodnotím průměrně, nápad knihy se mi velice líbil, ale občas to bylo strašně těžkopádné a nečtivé.

Princezna22
01.05.2017 2 z 5

Já se do knihy nemohla začíst.. Nějak mi to celé přišlo nudné a měla jsem co dělat,abych knihu nezaklapla. A nějak nechápu proč to má mít tři díly,jelikož tohle bylo ta šíleně dlouhé a moc natáhle a tlusté. Že nechápu proč tři díly? Na co? mě nejspíš stačil první díl. Jsem přesvědčena, že další díly číst nebudu. Škoda.. Přitom to má tak krásnou obálku. :-)

parvitas
26.04.2017 3 z 5

Páčilo sa mi to (a hodnotím to tak na 3,5 hviezdy).
Je tam cítiť inšpirácie z viacerých kníh, či filmov, ale nie je to na škodu. Zaujala ma myšlienka prepojených planét, rôzne dary, rozdiely a zameranie ako jednotlivcov, tak aj spoločenstiev. Niekedy sú trošičku schematické a zjednodušené, ale tak je to kniha pre mládež, tak čo, nebudem sa v tom zbytočne rýpať. :) Približne od polovičky som sa do deja zažrala a bavilo ma to. Príbehu výrazne pomohlo, keď sa objavili aj ďalšie osoby, trošku inak sa premiešali osudy, ako som myslela na začiatku. Cyru som si obľúbila, v podstate aj Akosa. Fajn je, že sa striedajú ich pohľady. Ako sa píše na obale, ide o dilógiu, takže sa na pokračovanie celkom teším. Nechcem porovnávať so sériou Divergencia, ale kvitujem, že namiesto troch dielov, kde dvojka tvorí len vatu, sa tu plánuje len dvojdielna séria. Snáď to tak aj bude aj v slovenskom vydaní.

MerMinGwendol
25.04.2017 4 z 5

čtyři hvězdičky a dala bych jich pět jen ten konec .skončilo to sice dobře ale akosův bratr zahráního ? či co .a cyrin bratr zabijeho podle mně by měla i když neví odpovědi na nějaké své otázky . je to jako kdyby knihu přethl uprostřed

Danielle22
21.04.2017 5 z 5

Čáry života je pěkná kniha, ale nejhorší na konci je, že je na pokračování. To pro mě bylo zklamáním..

pink_unicorn
20.04.2017 3 z 5

Já nevím, ale z téhle knížky mám vážně divné pocity... Nějak jsem se do ní nedokázala začíst a celkově mě její děj nějak neuchvátil. Myšlenka knihy není špatná, ale podle mě autorkou špatně uchopená... Vše je zbytečně složité, málo je toho pro uspokojení čtenáře vysvětleno... A když už se konečně začne něco dít, zjistíte, že jste na konci a máte čekat (asi) na další díl? No nevím, jestli se přesvědčím číst další případné díly...

ManujuSeElis
14.04.2017 5 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Kvůli přebytku postav jsem se v příběhu snadno ztratila. Občas jsem se u knihy nudila tolik, že jsem ji chtěla odložit. Občas mi přišla čtivá občas ne. Hodnotím ji jako průměr. 3 hvězdičky

SeverusSnape
10.04.2017 4 z 5

4 hvězdičky,protože mi trvalo asi 120 stránek,než jsem se začetla do děje,těch 120 stran jsem v tom měla dost guláš.Pak se to ale rozjelo a WOW...Paráda,úplně něco jiného než jsem kdy četla.Skvěle promyšlený svět a bytosti.Bylo to první dílo,které jsem od autorky četla a myslím,že nebude poslední.Skončilo to velmi napínavě a těším se na další díl