Čáry života

Čáry života
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/mid_cary-zivota-EzE-323522.jpg 4 918 918

Čáry života série

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark , 2017

vterinka
05.04.2017 5 z 5

Další zajímavá a velice povedena kniha od Veronicy, ve které nechybí napětí, boj ani láska a nenávist. :-) Těším se na pokračování. :-)
"Těžko říct, co je v životě správné. Děláme, co můžeme, ale co opravdu potřebujeme, to je slitování."

ReziEngli
05.04.2017 5 z 5

Prostě miluju fantasy žánr, a tahle kniha mě v tom ještě více utvrdila. Uchvátil mě nový svět, nové bytosti, nové technologie ... Tohle se fakt povedlo, autorka má úžasnou fantazii, skvělé popisy, kniha se velmi dobře čte .... Prostě jednička. Už se těším na další díl.

Brambu
02.04.2017 3 z 5

Mám z této knížky velice rozporuplné pocity. Jednak mi strašně dlouho trvalo než jsem se vlastně do příběhu vůbec "začetla" a navíc mi to přišlo celé zbytečně zdlouhavé. Samotný příběh byl výborně promyšlený a nic mu nechybělo, ale uvidíme co vlastně přinese pokračování.

JanaDor
01.04.2017 5 z 5

Autorka má obrovskou fantazii, čtivý styl a dokázala vykreslit hlavní hrdiny tak dobře, že jsem si je oblíbila od samého začátku. Bavilo mě to. Ve vyprávění se střídal Akos s Cyrou, takže jsem dobře vnímala jejich pocity a myšlenky.
Doufám, že další díl bude brzy. Je to skvělá fantasy na vlnách napětí, lehké romance a osudů, které jsou předurčeny.

julythreemosen
28.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Stejně jako série Divergence ubíhala příjemným tempem a velice rychlý začátek pak nebyl zadusán zdlouhavým dějem, spíše naopak. Líbily se mi popisy jiných planet a kultur, líbila se mi Cyra a už se zkrátka nemůžu dočkat dalšího dílu. Negativního humbuku okolo knihy jsem si byla vědoma, naštěstí jsem mu nepřikládala význam a nakonec se ukázalo, že nebyl pravdivý. (Jak to vůbec vzniklo? To je mi záhadou.) Moc fajn čtení.

natalie2171
26.03.2017 3 z 5

Nápad to mělo, děj byl zajímavý nebýt toho podání. Knihu bych si možná víc užila s myšlenkou, že jde pouze o jediný díl. Když ale vím, že to má být trilogie a já se dokopávala v poslední stovce stránek knihu dočíst, tak si neumím představit, o čem budou další dva díly. Bojím se, že to skončí jako Divergence, kdy jsem si ostatní dva díly přečetla, jen abych věděla, jak to všechno skončí.

Postavy mi ale sympatické byly, líbila se mi jejich hluboká minulost. Také mě ze začátku nadchnul nápad s "osudy", ale uvědomuji si, že postavy sice nějaké ty osudy mají, ale nejspíš si na ně musíme počkat až na druhou (ba dokonce třetí?) knížku. I když tedy z celé knížky vím, že (mini spoiler) se oba díky sobě vzepřeli autoritám, utekli a došlo k jakémusi vývoji postavy, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že s přečtením druhého dílu budu váhat. Ale z té pozitivní stránky: třeba se autorka překoná a dá nám lepší přečtenou než díl první? Ale ten je, jak se zdá, zatím v nedohlednu.

limitkaa
21.03.2017 5 z 5

kkaajkkaa: ty jsi ale ošklivý spammer pro ty co ještě nečetli Povstaleckou trilogii...

kkaajkkaa
20.03.2017 5 z 5

Dějem mi trochu připomínala Divergenci, ale nakonec se mi líbila mnohem více, jenom doufám, že autorka nenechá opět hlavní postavu zemřít!!

Barbara182
19.03.2017 4 z 5

Na začátku mi sice trochu trvalo, než se mi podařilo zorientovat se ve smyšleném sci-fi světě, ale pak jsem se začetla a kniha se mi líbila. Příběh o lásce dvou dětí ze znepřátelených rodin sice není nic převratného a lehce to zavání podobnými "rodinnými" klišé jako autorčina předchozí série, ale je to čtivé a takové drsňácké :-) Jsem zvědavá na další pokračování.

Sarah11
18.03.2017 3 z 5

Nepouštěla jsem se do téhle knížky s moc velkým očekáváním, protože upřednostňuji trošku menší sci-fi, vlastně jsem původně ani neplánovala, že si ji přečtu, ale jelikož miluji autorčinu Divergenci, chtěla jsem od ní zkusit i něco dalšího. Podle očekávání - Divergence nastavila laťku moc vysoko a Čarám se ji nepodařilo překonat. Kdybych už dopředu nepočítala s tím, že Divergence u mě zůstane na prvním místě, asi bych byla dost zklamaná, ale takhle jsem si příběh Cyry a Akose docela užila.
Světu, který spisovatelka vytvořila, se určitě nedá upřít nápaditost a originalita, ale ve finále to nebylo nic, z čeho bych si sedla na zadek. Přišlo mi to zbytečně roztahané, myslím si, že kdyby autorka některá místa vynechala a příběh trochu víc zhustila, dostalo by to ten správný spád a bylo by to napínavější. Ani hlavní hrdinové mi příliš nepřirostli k srdci (s tím mám poslední dobou problém), ale na druhou stranu se mi líbilo, že nic nebylo černobílé a nikdo nebyl jednoznačně hodný, nebo zlý, ale každý měl své světlé a tmavé stránky. Myšlenka s "dary" mi zas až tak originální nepřišla, hodně mi to připomínalo Roztříštěnou od Tahereh Mafi (kdo četl, pochopí), ale přišlo mi skvělé, že schopnosti, které hrdinové měli, nebyly náhodné, ale nějak souvisely s jejich majitelem a jeho povahou. Co se mi úplně nepozdávalo, bylo to, že Akos zabíjel lidi jak na běžícím páse a neměl s tím sebemenší problém, vlastně ho to ve výsledku ani netrápilo, nebo aspoň tak to na mě z vyprávění působilo.
Abych to shrnula. Nebylo to špatné čtení, ale zároveň to nebylo nic závratného, každopádně podle množství nezodpovězených otázek to vypadá, že autorka si připravila dobrou půdu pro druhý díl, o kterém si myslím, že by mohl tento překonat.
PS: Jsem jediná, kdo tam viděl inspiraci ve Star Wars?

Nejene
15.03.2017 4 z 5

Za mně lepší než Divergence, celý svět se mi opravdu líbil, ale doufám že v příštím díle se děj trochu rozjede

zuzlina
14.03.2017 5 z 5

Ja ji radim k mym nejoblibenejsim kniham. S hlavni postavou cyrou jsem splynula. A pribehem doslova zila. Krasny pribeh, uzasny dej. A skvele postavy. Ich ani er forma me nerusila. Naopak ja uprednostnuju ich formu. Za me skvela kniha pro me jedna z nejlepsich!!!!!

elisnovotna
14.03.2017 5 z 5

Tato kniha byla úžasná.... .
Pokud se vám líbí série loď mezi hvezdami, tak si rozhodně přečtěte tuto knihu.
Ze začátku jsem se ztrácela, ale pak když jsem se vžila do osob bomba.......
Rozhodně plný počet

kyslikova
13.03.2017 1 z 5

Tak to byl hodně plytký děj, zápletka i vykreslení postav:-( - jejich chování bylo tak předvídatelné, že nějaký dějový zvrat či rozkrytí postav bylo přímo nezbytné.... naznačeno bylo ovšem v jedné větě na konci a to je na tak rozsáhlou knihu dost málo. Další díl si nechám v klidu ujít:-/

martina2704
11.03.2017 3 z 5

Mám z Čar takový rozporuplný dojem. Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, dělalo mi problém zapamatovat si, kdo je kdo a tak nějak pochopit, v jakém prostředí se vlastně nacházíme. A i potom, co mě příběh začal bavit, byla místa, která mi přišla zbytečně zdlouhavá a která mě nudila. Naštval mě konec, doufala jsem, že z toho nebude další série, a ono jo. Chvílemi jsem se nemohla zbavit pocitu, že některé prvky jsou možná až moc inspirovaný StarWars. Jakože do vlaku dobrý, další díl si přečtu, ale jinak hodnotím průměrně. Divergence se mi líbila mnohem víc.

kalinkacz
10.03.2017 4 z 5

Nejsem příznivec autorčiny trilogie "Divergence", to rozhodně ne... Jenže mě prostě napadlo, že by tohle mohlo být trošku jiné... Možná lepší.... Pak jsem viděla pozitivní ohlasy a knihu si koupila, v ten moment se ale začaly šířit negativní ohlasy a já znejistěla... Výsledek? Mnohem lepší než "Divergence" a chci další díl! Svět je vymyšlen dobře a originálně, až na pár nudných pasáží skvělé čtení...

Shanib
05.03.2017 3 z 5

Souhlasím s tím, že přes začátek se člověk musel prokousat, ale pak mě to chytlo. Střídání stylu vyprávění mi tak moc nevadilo, ale ačkoliv jsem knížku přečetla během dvou dnů, něco mi tam chybělo....možná některé pasáže chtěly více prostoru. Postavy byly dobře a detailně vykreslené, nicméně třeba to, jak má každý nějakou schopnost a znepřátelené národy, mi připomínalo sérii Rudá královna.

Alex.rrr
02.03.2017 1 z 5

Absolutní blbost. Ať mám tento žánr ráda sebevíc, kniha mě nezaujala. Nápad je dobrý, ale je to takové nedotažené. Pořád jsem si říkala, že to přijde, jen se začíst...Jenže jsem byla na konci knížky a nebyl tam ani děj ani nic.. Evidentně je zaděláno na další díl, protože knížka nekončí nějak vyhraněně. Za mě tedy velké zklamání.

wildavk
02.03.2017 4 z 5

Musím přiznat, že kniha na mě zapůsobila. A byla to pro mě zvláštní kniha. Trvalo mi dlouho než jsem se do tohoto nového světa dostal a začal se orientovat. První půlka knihy neměla pro mě spád a už jsem se chystal , že ji odložím. Ale pak se něco stalo a začala mě bavit. A určitě dám i další díl. Komentář píšu po pár týdnech po přečtení a musím říct, že i po tomto čase ve mě zanechala spoustu myšlenek. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé. Že si čtenář mění v průběhu knihy názor na jednotlivé postavy. Ještě čekám jakou roli bude mít matka hlavního hrdiny - orákulum. Zná budoucnost a zatím my nevidíme co rozpletla aby budoucnost ovlivnila "správným směrem"

jana9347
28.02.2017