Carolina

Carolina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210171/mid_carolina-Nlm-210171.jpg 4 186 186

Dramatický příběh z Francie druhé poloviny 19. století sleduje osudy Juliana a Clauda, dvou přátel, a jejich společné lásky Emmy, pro kterou podstupují souboj. Emma se za Clauda, který v souboji prohraje, vdá a Julien odchází do armády, v níž se mu podaří udělat kariéru. Poté se odstěhuje do Paříže, ožení se, avšak jeho žena brzy zemře a on zůstává se synem Simonem sám. Potomek mu ale dělá pramalou radost…... celý text

locin
09.07.2014 5 z 5

U této knihy se mi emoce střídaly jak na houpačce smutek, pláč, smích, překvapení. Je to až neuvěřitelný kam je mužská síla a momentální vztek schopný zajít a čeho je člověk schopný, když má sílu nad druhým. Bohužel tohle už dávno nezůstalo jen v románech. Výhody knihy je že to vždy skončí happy endem. :)
Opět jedna z moc hezkých knih. :)

BeruškaB
01.03.2014 5 z 5

Příjemné lehké čtení, postupná proměna hloupoučké dívenky z kláštera

JajinkaBeck
18.02.2014 5 z 5

Krásný historický příběh, který chytne za srdíčko, ačkoliv jsou knihy, které mám od paní Körnerové ještě o chlup radši (Andělská tvář, Hodina po půlnoci). Myslím, že Carolina v hloubi duše trpěla víc, než bylo popisováno, ale to vlastně jen potvrzuje fakt, jak silná žena se z ní stala. Aneb poučení pro všechny, jak snadno se dá naletět. Tak docela nestoprocentní happy end jen potvrdil starou známou pravdu, že člověk nemůže mít všechno :)

VladkaBU
10.08.2013 5 z 5

... krásný příběh z 19 století, v němž mladá nerozvážnost změní hlavní hrdince totálně život, ne zrovna k lepšímu. Připadala jsem si, že žiju v té době, v tom domě....další krásná knížka od paní Kornerové

Vojslava
19.05.2013 5 z 5

Lehoučky romantický historický příběh; hodně mi připomínal Dům U tří borovic téže autorky, rychle a dobře se čte, a tak si ve své kategorii nenáročné četby svých pět hvězdiček dílo jistě zaslouží.

malazluta
30.03.2013 3 z 5

Příběh naivní mladé dívky, skvěle popsaná atmosféra Francie v 19. století. Se začátkem jsem měla trošku problém, ale to bylo dáno tím, že jsem měla problém s hlavní hrdinkou a s tím, jak uvažovala a jak se rozhodovala. Každopádně kniha určitě stojí za přečtení.

Hřibče
23.11.2012 5 z 5

Excelentní historický příběh! Stálo mě to vždy hodně přemáhání, abych knihu odložila a pokračovala v práci. Styl psaní paní Kornerové se mi líbí čím dál tím víc, určitě si od ní přečtu i další knížky.
Román má, co se týče popisů a dialogů, všeho tak akorát. Při jeho čtení jsem se ani chvíli nenudila. Tento příběh svým vyprávěním strhne čtenáře už na prvních stránkách. :)

modranka
08.08.2012 5 z 5

Veľmi pekná knižka. Odporúčam všetkým kto má rád atmosféru 19. storočia. Nie je to žiadna "sladká limonáda" ako píšu americké autorky. Mala som pocit, že som sa preniesla o dve storočia dozadu. Kniha sa číta ľahko, príbeh je pútavý od začiatku až do konca.